1. 23.08.2010, 02:52 Mesaj #8446
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Ahmet Özgün Güven, post: 1566237 Nickli Üyeden Alıntı

O duran top çalışmasıdır, takım olarak yapılır. Normal ortaları gayet güzeldir, her maç bir tane gollük keser.

Haklısın, yoksa Elano bile kötü kullanıyor duran topları.
  2. 23.08.2010, 02:58 Mesaj #8447

Ahmet Özgün Güven, post: 1566174 Nickli Üyeden Alıntı

Geçen seneki Panathinaikos ve ondan önceki sezon Beşiktaş deplasmanı. İki maçta da inanılmaz oynamıştı. Bugün vasattı.

Beşiktaş maçında Kewell sağdaydı daha çok, attığı golü de sağdan içeri girerek attı. Pana maçında 30 dakika oynadı Arda. Bunlar önemli değil, Arda'nın sağ kanatta iyi oynayamadığı bir gerçek. Hatırlarsak Skibbe döneminde denenmiş ve sonuç vermemişti, Arda solda, Lincoln ortada Kewell sağda oynamıştı..
  3. 23.08.2010, 03:03 Mesaj #8448

Beşiktaş deplasmanın %90'ını sağda oynadı. Neyse solda daha etkili tabii.
  4. 23.08.2010, 03:31 Mesaj #8449

Kendsinden nerdeyse 10 yas büyük olan Kewell, Baros gibi oyuncular macin son dakikalarinda hala depar atarken, Arda'nin yürüyecek halinin olmamasi düsündürücü. Saniyorum sorun kondisyonerde degil maalesef.
  5. 23.08.2010, 03:33 Mesaj #8450

Gökhan Aydin, post: 1566446 Nickli Üyeden Alıntı

Kendsinden nerdeyse 10 yas büyük olan Kewell, Baros gibi oyuncular macin son dakikalarinda hala depar atarken, Arda'nin yürüyecek halinin olmamasi düsündürücü. Saniyorum sorun kondisyonerde degil maalesef.

Bursaspor top çevirmeye başladığında dakika 93 dü ve tek pres yapan adam Arda Turan'dı.

Neyse sallamaya devam.

İyi geceler
  6. 23.08.2010, 03:54 Mesaj #8451

Ahmet Özgün Güven, post: 1566159 Nickli Üyeden Alıntı

Yabancı olsaydı Arda'ya da Kewell gibi davranılırdı. Hiç şüphem yok buna. Kewell'ın da çok kötü oynadığı dönemler oldu. Sezon sonu kendi açıkladı riske etmek istemedim son dünya kupamı diye. Arda da sakat sakat maça çıkar Ama Kewell'ınki doğru bizimki enayi.

Kewellin cok sevilmesi,Iyi Futbolcu/Profesyonel/Karizmatik/Dünya Yildizi olmasindandir Arda bu saydiklarimdan sadece iyi futbolcu yerli yabanciyla bir alakasi yok bunlarin.

Sakat sakat maca cikarsa tabiki enayi olur, sanki baska oynayacak adammi yokta cikiyor maca ? Bu ya enayiliktir yada egoistliktir.
  7. 23.08.2010, 03:58 Mesaj #8452

bir kezde iyi oynamadigi zaman iyi oynamadi diyebilseniz bazilariniz zaten rahatliyacak herkes
  8. 23.08.2010, 04:57 Mesaj #8453

Bugün iyi oynamadı demiyeceğim, çünkü top oynamadı. Takıldı ölesine, korner falan kullandı, bir iki orta açtı işte tamam.
  9. 23.08.2010, 05:49 Mesaj #8454

Geçen yıl sakatlanana kadar olağanüstü mücadele etti,takımı şampiyonluk yarışının içinde tuttu.Sakatlık süreci içinde kaybedilen birkaç maçla takım tüm hedeflerden neredeyse kopmak üzere iken sakatlığı atlatıp tekrar kadroya girdi.(Tabi keşke FB maçında,özveri gösterip,birşeyler yapabilme umuduyla,sakat sakat oynamamış olsa idi).Tamda bu sırada tribünden gelen çok haksız ve bel altı tepkiler Arda yı mental olarak bitirdi maalesef...

Galatasaray kaptanının -basının Galatasaraya karşı tutumu da bilinen bir şey- böyle durumlarda bile bu kadar kırılgan olmaya hakkı yok.Kişisel olarak böyle zor durumların üstesinden gelemeyen adam,takım kaosa sürüklendiğinde nasıl liderlik yapabilir?...Yapamıyorda zaten,umutsuz ve yılgın yüz ifadesinden her şey anlaşılıyor.

Tabi tam bir kısır döngü sözkonusu aslında;burda kaçımız bu sezon ve gelecek adına çok ümitli olabiliyoruz,yönetim-teknik heyet-kadro-oynanan oyuna bakıpta?...Arda da bizim gibi çaresiz,üstelik bizim bilemeyeceğimiz neler vardır kulüp içinde,onun bizzat yaşadığı,nasıl ümitli olabilsin? diye de düşünmeden edemiyorum....

Hepimizin hayal ettiği o sistemli,organize futboldan bir kırıntı bile olmadığı için,2. sezondur kişisel sihirbazlıklara kalıyor,takımın sonuca gidebilmesi...O yükü paylaşacağı Keita da yok artık.Siz rakip TD olsanız ilk (belki de tek) tedbir alacağınız oyuncu Arda olmaz mı?...Yani Arda,kafası çok rahat da olsa,güçlü de olsa işi geçen yıldan da zor.

Yahu uzadıkça uzuyor,bir yere de bağlayamıyorum,bu saatte,can sıkıntısıyla bu kadar oluyor,kusura bakmayın...zaten bu kadar uzun yorumları okumuyor büyük çoğunluk!
  10. 23.08.2010, 08:17 Mesaj #8455

Kaptan bugün sahada yoktun ne diyim ben sana ! bu kadar kötü oynamanı ben Beklemezdim
  11. 23.08.2010, 08:35 Mesaj #8456

gün geçtikçe hasan şaş a benzemeye başladı bir an önce satılmalı.takıma liderlik yapamıyor zor zamanlarda ortaya çıkması lazımken kewell ın arkasına saklanıyor sırf altyapıdan geldi diye kaptan yapılmaz kaptan adamın liderlik vasfı olması lazım iddia ediyorum takımda kimse takmıyordur kendisini
  12. 23.08.2010, 09:09 Mesaj #8457

Artık sahada sadece geziniyor.

Gitmek istiyorsa satsınlar
  13. 23.08.2010, 09:40 Mesaj #8458

Ahmet Özgün Güven, post: 1566159 Nickli Üyeden Alıntı

Yabancı olsaydı Arda'ya da Kewell gibi davranılırdı. Hiç şüphem yok buna. Kewell'ın da çok kötü oynadığı dönemler oldu. Sezon sonu kendi açıkladı riske etmek istemedim son dünya kupamı diye. Arda da sakat sakat maça çıkar Ama Kewell'ınki doğru bizimki enayi.

Kewell niye sakat sakat maça çıksın ki, var mı böyle bir mantık yahu? Böyle yorum mu olur?

Arda da sakat sakat oynadığı için enayinin önde gidenidir. Profesyonel, işine saygısı olan bir futbolcu sakat sakat oynayıp kendi geleceğini riske atmaz. 1 hafta oynamaz, iyileşir öyle oynar. Sakat sakat sahaya çıkıp sakatlığını ilerletmesi mi takdire şayan?

Ayrıca Kewell ile Arda karakter olarak birbirinden ayrılan tipler. Arda'nın Kewell'dan öğrenmesi gereken çok şey var da neyse.
  14. 23.08.2010, 09:42 Mesaj #8459

Tamer İpekgul, post: 1566453 Nickli Üyeden Alıntı

Bursaspor top çevirmeye başladığında dakika 93 dü ve tek pres yapan adam Arda Turan'dı.

İyi geceler

Milan Baros.

İyi günler.

Kimi kandırıyorsunuz hocam? Biz de izliyoruz, görüyoruz kim ne yapıyor maçta. Dün Arda Turan bütün maç sahada gezindiği için 90+3'te koşabilecek kuvveti buldu. Kendinden 8-9 yaş büyük Milan Baros-Harry Kewell kıçından ter akana kadar koşarken Arda Turan sağa sola bakınıp geziniyordu.
  15. 23.08.2010, 10:57 Mesaj #8460

Yunus Emre Çayırlı, post: 1566981 Nickli Üyeden Alıntı

Milan Baros.

İyi günler.

Kimi kandırıyorsunuz hocam? Biz de izliyoruz, görüyoruz kim ne yapıyor maçta. Dün Arda Turan bütün maç sahada gezindiği için 90+3'te koşabilecek kuvveti buldu. Kendinden 8-9 yaş büyük Milan Baros-Harry Kewell kıçından ter akana kadar koşarken Arda Turan sağa sola bakınıp geziniyordu.

Aynen öyle son dakikada koşmasına deli oldum izlerken zaten daha önce aklın nerdeydi.

Yukarı Git