1. 23.08.2010, 13:42 Mesaj #8491
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Arda'nın problemi Galatasaraylılığı. Bizim takımı tutmayan bir oyuncu olsa yabancılarda olduğu gibi olaya daha soğukkanlı yaklaşabilir ama olmuyor işte. 20 dakika baskı kurup ondan sonra tek pozisyonda kalede golü görüp yenik duruma düşünce yeter artık deyip ipleri salabiliyor. 2 senedir takım hep kötü artık birike birike olaylar bu raddeye geldi. Şu takım üstüste 5 maç güzel oynasa 5 - 6 maçı kazansa bunların hepsi unutulacak, artık yenilen gollerden sonra moraller çökmeyecek.
  2. 23.08.2010, 13:55 Mesaj #8492

Ahmet Özgün Güven, post: 1568008 Nickli Üyeden Alıntı

Elinde en çok koşanlar listesi olan var mı? Varsa, birşey biliyorsanız ona göre konuşalım. VArsa söyleyin. Yoksa boş konuşmayın.

Adamın biri çıktı Baros'a böyle böyle yaptı dedi. Üstüne kaldı. Hasan Şaş bir açıklama yaptı üstüne kaldı.

Tamam ulan, Roma'yı da yaktı bu çocuk!

Skibbe'yi de gödertmişmişmiş.

Arkadaş skibbe farkında değil mi? ADama sorduklarında neler diyor Arda hakkında? O adam farketmedi de siz sivri zekalar mı farkettiniz? Bu adam herşeyiyle fazla bize, fener medyası işini mükemmel yerine getiriyor.

Arda'nın iyi oynamadığı maç sonrası ntvspor barca-sevilla maçının özetini gösterip messiyle kıyaslıyorlar. Bu operasyonu bile farkedemiyoruz. O kadar nefret dolmuşuz bu çocuğa karşı. Sırf şu olyadan ötürü arkasında durmamız lazımken edilen laflara bak!

Bu adamı bitirmek kimin işine yarar?

Bizim, giderse takımımız kurtulacak çünkü.

Hadi...

İzliyoruz görüyoruz efendim, stadda canlı da izledik geçen sezon pek çok maçta. Kim ne koşuyor, nereye, ne zaman koşuyor görüyoruz. Boş konuşmaksa sen de boş konuşuyorsun.

Kendisinin Lincoln kaptanlık pazubandı taktıktan sonra ben Galatasaray'da kaptan olmam deyişini de biliyoruz(hem de daha 21 yaşındaydı, ne kadar şımartıldığının en net örneği), kaptanı olduğu Caner Erkin'e yumruk atıp dudak patlattığını da, taraftarı yok sayıp tribünlere gitmediğini de, her sorulduğunda ben sol kanatta oynarım başka yerde oynamam dediğini de.

Hasan Şaş dedi işte Rijkaard'ın kuyusunu kazıyor yerli oyuncular diye. Tabii ki ilk olarak akla forsu olan Arda Turan ve tecrübeli yerli oyunculardan Servet, Hakan Balta, Ayhan gelir. Takıma yeni gelen Musa'nın, Çağlar'ın, Batdal'ın Rijkaard'ı yollayacak hali yok. Eee Hasan Şaş'ın da yalan söyleyecek hali yok, adam biliyor bir şeyler ki söylüyor. Cesur adamdır Hasan Şaş, belki Hakan Şükür olsa söylemezdi bunları televizyonda ama Hasan Şaş bildiğini okuyor.

Ne yani Arda'nın üstüne kalmayacak da Batdal'ın üzerine mi kalacak, bunu bir açıkla.

Yine kendisi Baros geçen sezon Diyarbakır'a gol attığında tribünlere gitmesini engelleyip sahaya döndürmüştür. Nedir bu ya? Adam o kadar aydan sonra iyileşmiş, taraftar ilgi-sevgi gösteriyor, Baros golünü atıyor ama tribünlere gidip golünü kutlamasına Arda Turan izin vermiyor. Niye? Sinemaya gideceğine topunu oyna denildiği için.

Şimdi de yapmış mıdır böyle bir şey? Yapmıştır, inanırım. 2 yıllık geçmişi de vukuatlarla dolu adamın. Ayhan'a dönüp Baros'dan için "o. çocuğuna bak" demiş midir? Demiş olabilir. Niye? Kendisi paşa, egoları tavan. Kendisi tribüne çağırılmazken Baros'un, Kewell'ın, Neill'ın çağırılmasına bozuluyor. Geçen sezondan biliyorum. Baros'u itip kakıp tribünlerden uzaklaştırmasından.

Ne desin Skibbe? Benim yabancı futbolcularla aramda olan ilişkiyi kıskandılar, Lincoln'ü oynatmama deli oldular, sonunda da fişimi çektiler mi desin? Lincoln, Baros kıvranırken yerli oyuncular rahat rahat sahada gezdiler mi desin? Mecburen Arda'yı sorunca; iyi futbolcu, yetenekli futbolcu diyor geçiyor adam.

İyi günler.
  3. 23.08.2010, 14:02 Mesaj #8493

Yunus Emre Çayırlı, post: 1568244 Nickli Üyeden Alıntı

İzliyoruz görüyoruz efendim, stadda canlı da izledik geçen sezon pek çok maçta. Kim ne koşuyor, nereye, ne zaman koşuyor görüyoruz. Boş konuşmaksa sen de boş konuşuyorsun.

Ben o bundan çok koştu, etti diye konuşmuyorum bilmeden. Elimde veri varsa konuşurum. Geçen sene de bu tarz bir konuşma olmuştu Arda en çok koşan üçüncü çıkmıştı. Bilmeden böyle konuşmak boştur, onu diyorum.

Kendisinin Lincoln kaptanlık pazubandı taktıktan sonra ben Galatasaray'da kaptan olmam deyişini de biliyoruz(hem de daha 21 yaşındaydı, ne kadar şımartıldığının en net örneği), kaptanı olduğu Caner Erkin'e yumruk atıp dudak patlattığını da, taraftarı yok sayıp tribünlere gitmediğini de, her sorulduğunda ben sol kanatta oynarım başka yerde oynamam dediğini de.

Hasan Şaş dedi işte Rijkaard'ın kuyusunu kazıyor yerli oyuncular diye. Tabii ki ilk olarak akla forsu olan Arda Turan ve tecrübeli yerli oyunculardan Servet, Hakan Balta, Ayhan gelir. Takıma yeni gelen Musa'nın, Çağlar'ın, Batdal'ın Rijkaard'ı yollayacak hali yok. Eee Hasan Şaş'ın da yalan söyleyecek hali yok, adam biliyor bir şeyler ki söylüyor. Cesur adamdır Hasan Şaş, belki Hakan Şükür olsa söylemezdi bunları televizyonda ama Hasan Şaş bildiğini okuyor.

Ne yani Arda'nın üstüne kalmayacak da Batdal'ın üzerine mi kalacak, bunu bir açıkla.

Böyle bir iddia kesinleşmediği sürece kimsenin üzerine kalmaz. Şerefsizlik, ahlaksızlıktır çünkü. Ben de bilip bilmeden kimsenin üzerine böyle b.k atmam.

Yine kendisi Baros geçen sezon Diyarbakır'a gol attığında tribünlere gitmesini engelleyip sahaya döndürmüştür. Nedir bu ya? Adam o kadar aydan sonra iyileşmiş, taraftar ilgi-sevgi gösteriyor, Baros golünü atıyor ama tribünlere gidip golünü kutlamasına Arda Turan izin vermiyor. Niye? Sinemaya gideceğine topunu oyna denildiği için.

Şimdi de yapmış mıdır böyle bir şey? Yapmıştır, inanırım. 2 yıllık geçmişi de vukuatlarla dolu adamın. Ayhan'a dönüp Baros'dan için "o. çocuğuna bak" demiş midir? Demiş olabilir. Niye? Kendisi paşa, egoları tavan. Kendisi tribüne çağırılmazken Baros'un, Kewell'ın, Neill'ın çağırılmasına bozuluyor. Geçen sezondan biliyorum. Baros'u itip kakıp tribünlerden uzaklaştırmasından.

Demiştir demiştir, sallamak serbest. Niyet okuyucular iş başında.

Bir fıkra vardır bilirsin, "derler, derler..."

O protesto olayında onuru olan her insan Arda gibi tepki gösterirdi. Şaklabanlık yapmadı, suçlu oldu.

Ne desin Skibbe? Benim yabancı futbolcularla aramda olan ilişkiyi kıskandılar, Lincoln'ü oynatmama deli oldular, sonunda da fişimi çektiler mi desin? Lincoln, Baros kıvranırken yerli oyuncular rahat rahat sahada gezdiler mi desin? Mecburen Arda'yı sorunca; iyi futbolcu, yetenekli futbolcu diyor geçiyor adam.

Tabii herşeyi açıkça dökemez ama

"En çok oynattığım oyuncuydu. Çalıştığım en yetenekli isim. Real Madrid de bile rahatlıkla oynar" da demez zannımca arkasından böyle işler çevirmiş birisi hakkında?
  4. 23.08.2010, 14:10 Mesaj #8494

Onur ALBAKAR, post: 1567506 Nickli Üyeden Alıntı

Yahu hiç mi futbol bilginiz yok gerçekten anlamıyorum.Takımın orta sahasını Ardaya top atışını felan görmüyormusunuz?İlk yarı 3-4 top atıldı adamın ayağına bile gelmedi top, geldiklerindede 3-4 kişi bastı.Yanına gelen yok bekliyorlar Arda 5 kişinin arasından çıksın bir orta açsın,şut çeksin.Böyle bir durumda iyi oynaması mümkün değil.Messinin Arjantin milli takımındakiş durumuna düşüyor Arda bizde hatta kesinlikle daha kötüsü.

farklı bişey demedikki

Yunus Can, post: 1565581 Nickli Üyeden Alıntı

ahmet işte bu çok iyi analiz,arda kedemeli savunma yapılınca çok etkisiz kalıyor,orta sahadan bi yaratıcılık gelmediği için geçen seneden beri böyle bu durum,kanat oyuncularına hep kademeli savunma yapılıyor,keita delip geçerdi gerçi orası ayrı,ama arda bu durmlarda çok pasif,ve ona yardımcı olacak oyuncu lazım,orta sahadan iyi paslarla daha çok demarke vaziyette top almasına olanak sağlanmalı,o zaman çok etkili,herkes keita değil adamım

5. 23.08.2010, 14:23 Mesaj #8495

Ahmet Özgün Güven, post: 1568310 Nickli Üyeden Alıntı

Ben o bundan çok koştu, etti diye konuşmuyorum bilmeden. Elimde veri varsa konuşurum. Geçen sene de bu tarz bir konuşma olmuştu Arda en çok koşan üçüncü çıkmıştı. Bilmeden böyle konuşmak boştur, onu diyorum.

Böyle bir iddia kesinleşmediği sürece kimsenin üzerine kalmaz. Şerefsizlik, ahlaksızlıktır çünkü. Ben de bilip bilmeden kimsenin üzerine böyle b.k atmam.

Demiştir demiştir, sallamak serbest. Niyet okuyucular iş başında.

Bir fıkra vardır bilirsin, "derler, derler..."

O protesto olayında onuru olan her insan Arda gibi tepki gösterirdi. Şaklabanlık yapmadı, suçlu oldu.

Tabii herşeyi açıkça dökemez ama

"En çok oynattığım oyuncuydu. Çalıştığım en yetenekli isim. Real Madrid de bile rahatlıkla oynar" da demez zannımca arkasından böyle işler çevirmiş birisi hakkında?

Rijkaard'ın altının oyulduğunu, kuyusunun kazıldığını, takımdaki oyuncular arasında ve medyada Fatih Terim'i isteyenler olduğunu söyleyen kişi ben değilim. Hasan Şaş. Kendisi yabancı futbolcularla da muhabbet ettiğini söyledi, zaman zaman anlatıyor konuştuklarının bir bölümünü programda. Yani 2008-2009'da kendi takım arkadaşı olan oyuncularla konuşmaya devam ediyor. Böyle bir şeyi görmese, duymasa söylemez zaten ama delikanlı adam, açıkça söylüyor duyduklarını, gördüklerini. Hasan Şaş takımdaki oyuncularla konuşup bunları canlı yayında söylüyorsa o iddia olmaktan çıkmıştır benim için. Eee bu durumda ilk onbirdeki oyunculardan en azından 2-3 tanesi sabote ediyor ki adam gitsin. Sence kim olabilir? 90 dakika kendini yırtan Kewell mı Baros mu? Yoksa...

Tribünlerle hem iyileşmenin, hem futbola tekrar dönmenin, hem de gol atmanın sevincini yaşayan Baros'u itip kakıp tribünlerden uzaklaştırmak mıdır onurlu davranış? Hadi canım sende. Niye Baros değil de O protesto ediliyor düşündüğü zaman sorun çözülecek zaten.
  6. 23.08.2010, 14:26 Mesaj #8496

Adı Ardinho olmadığı için. Neyse Yunus yazdıklarımın hepsine cevap vermiyorsun, seçip seçip yazıyorsun. Bu mevzuu uzar. Gerek yok. Ben öyle bir iftira atmam kimseye.
  7. 23.08.2010, 14:31 Mesaj #8497

Ahmet Özgün Güven, post: 1568528 Nickli Üyeden Alıntı

Adı Ardinho olmadığı için. Neyse Yunus yazdıklarımın hepsine cevap vermiyorsun, seçip seçip yazıyorsun. Bu mevzuu uzar. Gerek yok. Ben öyle bir iftira atmam kimseye.

Yahu ben çıkıp burada desem bunlar koşmuyorlar, mücadele etmiyorlar, Rijkaard'ı yollayacaklar diye tabii ki iftira olur ama Hasan Şaş bizzat oyuncularla konuştuklarını aktarıyor bize. Fatih Terim'i isteyenler var diyor, Rijkaard'ın altını oyuyorlar diyor. Anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Seçip yazıyorsun demişsin de cevabı zaten önceki mesajımda olan şeylere tekrardan cevap yazmayı vakit kaybı olarak görüyorum. Skibbe mevzusunda sana ne diyeyim ki ben şimdi? Adama sordukları zaman futbolculuğunu değerlendirecek, geçecek tabii ki.
  8. 23.08.2010, 14:36 Mesaj #8498

Yunus Emre Çayırlı, post: 1568562 Nickli Üyeden Alıntı

Yahu ben çıkıp burada desem bunlar koşmuyorlar, mücadele etmiyorlar, Rijkaard'ı yollayacaklar diye tabii ki iftira olur ama Hasan Şaş bizzat oyuncularla konuştuklarını aktarıyor bize. Fatih Terim'i isteyenler var diyor, Rijkaard'ın altını oyuyorlar diyor. Anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Seçip yazıyorsun demişsin de cevabı zaten önceki mesajımda olan şeylere tekrardan cevap yazmayı vakit kaybı olarak görüyorum. Skibbe mevzusunda sana ne diyeyim ki ben şimdi? Adama sordukları zaman futbolculuğunu değerlendirecek, geçecek tabii ki.

takimin en buyuk yildizi iki senede kac mac cevirmis yahu

benim gozumde en iyi ohnadigi mac yanina gencleri aldigi trabzon maci

ben buradan sonuc cikariyorum siz cikarmayin

sizin derdiniz kotu oynadigi hic bir mactan sonra cocugu elestirememeniz

dun yuzde 60 pas yuzdesiyle oynamis

baltanin ondan yuksek

orada serdar oynasa o da sacma sapan ortalar yapardi

ha dun kotu oynadi ama bu sezon gecen seneden daha iyi olabilir arkasindaki adamlarin kalitesi artarsa gorecegiz
  9. 23.08.2010, 14:36 Mesaj #8499

Yunus Emre Çayırlı, post: 1568562 Nickli Üyeden Alıntı

Yunus bırak yahu. Bir kişi senin kuyunu kazacak. Böyle öveceksin? Sorduklarında "İyi futbolcuydu" der geçersin. Normalde daha uzun konuşması, bir kısmını yazdım sadece. İnsan psikolojisi bu, müsaade etmez adama. Ya da Arda o kadar korkutmuş ki orada bile konuşamıyor.

Bu arada Arda bordeaux maçından sonra "Bu galibiyette eski hocamız Skibbe'nin payı da çok büyük, ondan öğrendiklerimizi uyguladık. Çok iyi bir hocaydı" falan dedi. Her röportajında bahseder Skibbe'den. Düşündüklerin doğru değilse ne kadar büyük bir haksızlık yapmış olabileceğinin farkında mısın?

Diğer mevzuuyla ilgili ne diyeceğimi bilmiyorum. Toplu olarak mail atalım Arda'yı şutlasınlar o zaman.
  10. 23.08.2010, 14:39 Mesaj #8500

Serdar_Burak, post: 1568608 Nickli Üyeden Alıntı

takimin en buyuk yildizi iki senede kac mac cevirmis yahu

benim gozumde en iyi ohnadigi mac yanina gencleri aldigi trabzon maci

ben buradan sonuc cikariyorum siz cikarmayin

sizin derdiniz kotu oynadigi hic bir mactan sonra cocugu elestirememeniz

dun yuzde 60 pas yuzdesiyle oynamis

baltanin ondan yuksek

orada serdar oynasa o da sacma sapan ortalar yapardi

ha dun kotu oynadi ama bu sezon gecen seneden daha iyi olabilir arkasindaki adamlarin kalitesi artarsa gorecegiz

Bak Keita maç kurtarır Arda kurtaramaz. Ama Arda Barca'da oynar, Keita oynayamaz. Arda sistem futbolcusu. Takım işlerken Arda seviye atlatır. İşlemezken vasat kalır. Bunlara göre değerlendirin Arda'yı. En iyi örnek de milli maçlardır.
  11. 23.08.2010, 14:42 Mesaj #8501

Ahmet Özgün Güven, post: 1568613 Nickli Üyeden Alıntı

Yunus bırak yahu. Bir kişi senin kuyunu kazacak. Böyle öveceksin? Sorduklarında "İyi futbolcuydu" der geçersin. Normalde daha uzun konuşması, bir kısmını yazdım sadece. İnsan psikolojisi bu, müsaade etmez adama. Ya da Arda o kadar korkutmuş ki orada bile konuşamıyor.

Bu arada Arda bordeaux maçından sonra "Bu galibiyette eski hocamız Skibbe'nin payı da çok büyük, ondan öğrendiklerimizi uyguladık. Çok iyi bir hocaydı" falan dedi. Her röportajında bahseder Skibbe'den. Düşündüklerin doğru değilse ne kadar büyük bir haksızlık yapmış olabileceğinin farkında mısın?

Diğer mevzuuyla ilgili ne diyeceğimi bilmiyorum. Toplu olarak mail atalım Arda'yı şutlasınlar o zaman.

Skibbe'nin gidişinde Arda'nın payı ne kadar bilemem, neticede 2 yıl önce şuanki kadar kıdemli değildi takımda. Ama Rijkaard'ın gidişinde parmağı olacağı kesin bence, Hasan Şaş'ın açıklamalarına dayanarak söylüyorum bunu.
  12. 23.08.2010, 15:06 Mesaj #8502

Arda yarın çıkar kendi kalesine 2 tane gol atar (tabii bunlar uç nokta) buradakiler yine hala Arda'yı savunur. Arda basit oynadı Kademe geliyor, falan filan
  13. 23.08.2010, 15:10 Mesaj #8503

Doğukan Karadan, post: 1568833 Nickli Üyeden Alıntı

Arda yarın çıkar kendi kalesine 2 tane gol atar (tabii bunlar uç nokta) buradakiler yine hala Arda'yı savunur. Arda basit oynadı Kademe geliyor, falan filan

Ehe he he.
  14. 23.08.2010, 15:14 Mesaj #8504

Doğukan Karadan, post: 1568833 Nickli Üyeden Alıntı

Eleştireyimde nasıl olursa olsun. Sizin gibi düşünen yönetim sayesinde bu takım şuanda bu durumda.
  15. 23.08.2010, 15:20 Mesaj #8505

Arda'ya ilk yarı sağ kulvarda 4 top geldi, 3'ü havadan ve isabetsiz. İki tanesini Ayhan, birini Servet gönderdi. Dördüncü isabetli top Neill'dan geldi. Arda istediği topları alamazsa nasıl verimli olur? Onu rahatlatamazsanız nasıl katkı sağlar? Milli Takım'da Arda'nın daha iyi görünmesinin sebebi Arda'nın üzerindeki yükün azalması değil mi? Var mı göremeyen? Orta sahanın yaptığı tek şey topu kanatlara götürmek. Dikine iyi pas atabilen tek oyuncu takımın stoperi Neill. Umarım Elano bir an önce form tutar.

Yukarı Git