1. 27.08.2010, 19:12 Mesaj #8791
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Arda komplocu, Rijkaard gitsin diye kötü oynuyor diyenler var ya, gülüyorum. Hiçbiri de düşünmüyor ki adam belki de Terim'i yalanlamayan yönetimin cidden Rijkaard'ı göndermek istediğini düşündüğü için üzülüyordur, bu yüzden morali bozuktur, bu yüzden kötü oynuyordur. İlki kadar ikincinin de ihtimali yüzde 50. Bırakın bu işleri bence.
  2. 27.08.2010, 19:14 Mesaj #8792

Bırakın bu işleri, dün maçı 1-0 kazansak Arda asist yaptı diye ağzınızın suyu aka aka klavye başında Aslan Arda yazardınız. İki yüzlü olmayın. Arda ne yapsın tek başına daha. Zeka seviyesi yerlerde Mustafa'yla Barış'la ancak bu kadar performans verebilir.
  3. 27.08.2010, 19:16 Mesaj #8793

Ahmet Özgün Güven, post: 1598022 Nickli Üyeden Alıntı

Senin ne yaptığını, ne istediğini anlayamadım zaten. Beni baz almayarak bir Arda analizi yapsan anlayacağım. Hep bana cevap için yazınca iddialaşma boyutuna giriyor.

Arda bu maç kötü oynadı. Ondan öncekinde kötü değildi. Bence. Benim futbol görüşüme göre. Bir maç içinde yeteri kadar eleştirdim. Sen ne diyorsun? onu çözemedim. Sezon başından beri kötü mü Arda? Kötüyse neden? Komplocu mu? Herkes açık açık yazıyor, sen de utanma.

benim soylediklerim cok tutarli

adami mactaki performansina gore degerlindirmediniz 1 senedir, simdi basladiniz o degerlendirmelre

komik oluyor diyorum ve diyodum

kaptan bu adam vede futbolcu

futbolculugu ile ilgili yorumunuzu yapin sahadaki durumuna gore

kaptanligi ile ilgili yorumunuzu yapin diger kriterlere gore

bu kadar basit

ben kotu oynadigi maclarda olumune korudugunuz cok iyi bildigim icin yaziyorum bunlari. Ardanin bu kadar kredisi varda baskanin baltanin falan yokmu ne bilim yani iste, bu tarz mantiklar yurutmemek elde degil

postlarinin yuzde 20 si arda ile ilgili olunca tepki cekmen normal tabi sende bunu dusun

yoksa mesela takimin icini oyuyor yabancilari sakatliyor diyen birine cevap vermem burada. gerek yok ne desen neye yarar.

ama birsene boyunca oynadigi her kotu mactan sonra arda kalesinin on kapisinda silahiyla nobet tutan birine cevap vermem benim icin daha mantikli.

bilmem anlatabildimmi?

ha yok gel git olmasin diyorsan ona da ok.

klup su haldeyken en buyuk sorun arda degil tabii ki
  4. 27.08.2010, 19:21 Mesaj #8794

Serdar_Burak, post: 1598097 Nickli Üyeden Alıntı

benim soylediklerim cok tutarli

adami mactaki performansina gore degerlindirmediniz 1 senedir, simdi basladiniz o degerlendirmelre

komik oluyor diyorum ve diyodum

kaptan bu adam vede futbolcu

futbolculugu ile ilgili yorumunuzu yapin sahadaki durumuna gore

kaptanligi ile ilgili yorumunuzu yapin diger kriterlere gore

bu kadar basit

ben kotu oynadigi maclarda olumune korudugunuz cok iyi bildigim icin yaziyorum bunlari. Ardanin bu kadar kredisi varda baskanin baltanin falan yokmu ne bilim yani iste, bu tarz mantiklar yurutmemek elde degil

postlarinin yuzde 20 si arda ile ilgili olunca tepki cekmen normal tabi sende bunu dusun

yoksa mesela takimin icini oyuyor yabancilari sakatliyor diyen birine cevap vermem burada. gerek yok ne desen neye yarar.

ama birsene boyunca oynadigi her kotu mactan sonra arda kalesinin on kapisinda silahiyla nobet tutan birine cevap vermem benim icin daha mantikli.

bilmem anlatabildimmi?

ha yok gel git olmasin diyorsan ona da ok.

klup su haldeyken en buyuk sorun arda degil tabii ki

Ya bırak. Ben her zaman rakamlarla konuştum. Arda'nın olduğu maçta ne yapmışısz, yokken ne yapmışız onı yazdım. Şimdi yazmaya başladınız falan diyerek insanı sinirlendirme. Saha performansı değerlendirmemiz farklı olması benim Arda'yı her şartta savunduğumu göstermez. Yine anlamayacaksın ya neyse.

Ayrıca ben kimse hakkında sert eleştri yazmam. Toplsan 15-20 tanedir. Genelde savunurum futbolcuları, Arda'ya özel değil. Sabri haksız eleştirilirken onu savunuyordum. Şimdi herkes Sabri'ci. O yüzden...
  5. 27.08.2010, 19:34 Mesaj #8795

Ahmet Özgün Güven, post: 1598136 Nickli Üyeden Alıntı

Ya bırak. Ben her zaman rakamlarla konuştum. Arda'nın olduğu maçta ne yapmışısz, yokken ne yapmışız onı yazdım. Şimdi yazmaya başladınız falan diyerek insanı sinirlendirme. Saha performansı değerlendirmemiz farklı olması benim Arda'yı her şartta savunduğumu göstermez. Yine anlamayacaksın ya neyse.

Ayrıca ben kimse hakkında sert eleştri yazmam. Toplsan 15-20 tanedir. Genelde savunurum futbolcuları, Arda'ya özel değil. Sabri haksız eleştirilirken onu savunuyordum. Şimdi herkes Sabri'ci. O yüzden...

bende 2 senedir balta ve sabri (iki bek pozisyonu) takimin en buyuk sorunu bu bolgeler diyorum

hadi bakalim

biri gitti biri kaldi daha sabri de gelecek ondan da bek olmayacagini anlamaniz icin bir kupadan elenmemiz gerekecek. herkes hakan iyi olacak formda degil sadece derken yaziyordum bunlari.

ha bu arada mehmet topal bir daha zor milli takim yuzu gorur diyordum

daha sayimmi? tek futbolu bilen siz degilsiniz

boyle ornekler vererek ardayi kotu oynadigi zaman bile korumani legitimate hale getiremezsin.

sinirlenmeye hele hic gerek yok nedir ki yani alt tarafi sen arda iyi oynuyor hep diyorsun ben de iyi oynadigida oluyor bir o kadar kotu oynadigi da oluyor diyorum

kaptanligi yapamiyor diyorum bir de ama cok da onemli degil

o kadar iste, pek sinirlenecek bir durum yok ortada gordugun gibi

zaten uzatmayalim dedigin gibi, sen simdi yaz cevabini istersen bitsin
  6. 27.08.2010, 19:41 Mesaj #8796

Serdar_Burak, post: 1598220 Nickli Üyeden Alıntı

bende 2 senedir balta ve sabri (iki bek pozisyonu) takimin en buyuk sorunu bu bolgeler diyorum

hadi bakalim

biri gitti biri kaldi daha sabri de gelecek ondan da bek olmayacagini anlamaniz icin bir kupadan elenmemiz gerekecek. herkes hakan iyi olacak formda degil sadece derken yaziyordum bunlari.

ha bu arada mehmet topal bir daha zor milli takim yuzu gorur diyordum

daha sayimmi? tek futbolu bilen siz degilsiniz

boyle ornekler vererek ardayi kotu oynadigi zaman bile korumani legitimate hale getiremezsin.

sinirlenmeye hele hic gerek yok nedir ki yani alt tarafi sen arda iyi oynuyor hep diyorsun ben de iyi oynadigida oluyor bir o kadar kotu oynadigi da oluyor diyorum

kaptanligi yapamiyor diyorum bir de ama cok da onemli degil

o kadar iste, pek sinirlenecek bir durum yok ortada gordugun gibi

zaten uzatmayalim dedigin gibi, sen simdi yaz cevabini istersen bitsin

Tamam her söylediğime cevap yazma o zaman. Çocuklar gibi "Kabul edin kötü oynadı ühühühüh" yapmayın abicim. Ben iyi oynadı yazar, analizimi yaparım gerekçeleriyle. Sen alıntılayıp, "Kabul et, itiraf et, şimdi yola geldiniz" falan diyorsun. Sinirlendiğim şey budur.

Mehmet Topal Valencia'da çok tutuluyor bildiğim kadarıyla ve oynayacak büyük ihtimalle. Milli takıma almamak bizimkilerin hatası. Onu konuşmak için biraz süre var.

Sabri geçen sene sağ bekte çok iyi bir sezon geçirdi. Toplasan 5 tane maçta kötü oynadı. Yani benimki kanıtlandı. Sen kötü oynamasını dört gözle bekleyedur...
  7. 27.08.2010, 19:47 Mesaj #8797

Sercan Üstün, post: 1598070 Nickli Üyeden Alıntı

Bırakın bu işleri, dün maçı 1-0 kazansak Arda asist yaptı diye ağzınızın suyu aka aka klavye başında Aslan Arda yazardınız. İki yüzlü olmayın. Arda ne yapsın tek başına daha. Zeka seviyesi yerlerde Mustafa'yla Barış'la ancak bu kadar performans verebilir.

Okumadan, etmeden yorum yazıyorsun

Ben ne dedim? Benim dediğim gibi oldu

Ayhan dün orta sahada iyidi. Mücadele etti. Adam geçti. iyi paslar attı. Kötü takımın içinde bir tek Ayhan sivrildi. Halbüki Arda'da sivrilebirdi ?

Yanında Sarp, Barış var diyor
  8. 27.08.2010, 19:50 Mesaj #8798

Doğukan Karadan, post: 1598296 Nickli Üyeden Alıntı

Ayhan dün orta sahada iyidi. Mücadele etti. Adam geçti. iyi paslar attı. Kötü takımın içinde bir tek Ayhan sivrildi. Halbüki Arda'da sivrilebirdi ?

Ayhan bizim taktikte demarke pozisyondaki tek adam. Rahat top kullandı, ha iyi de kullandı. Ama Arda'ya yapılan kademeli savunma Ayhan'a yapılsa tek bir tane olumlu iş yapamazdı. En olumlusu geri pas olurdu.

Nedenlerini düşünmeden yazınca böyle sonuçlar çıkıyor ortaya.
  9. 27.08.2010, 19:51 Mesaj #8799

Onca kaliteli oyuncunun içinde bir tek Arda kötü oynuyor ve takımda gerçekten çok sırıtıyor (!) Defol git Arda, zaten Roma'yı da sen yaktın.
  10. 27.08.2010, 19:53 Mesaj #8800

1000 sayfa olmamış dahaden ayıp. Elano bile 1000 sayfayı geçti.
  11. 27.08.2010, 20:23 Mesaj #8801

Ahmet Özgün Güven, post: 1598302 Nickli Üyeden Alıntı

Ayhan bizim taktikte demarke pozisyondaki tek adam. Rahat top kullandı, ha iyi de kullandı. Ama Arda'ya yapılan kademeli savunma Ayhan'a yapılsa tek bir tane olumlu iş yapamazdı. En olumlusu geri pas olurdu.

Nedenlerini düşünmeden yazınca böyle sonuçlar çıkıyor ortaya.

Değil mi? Haklısın.

Arda her türlü markaj pozisyonunda zaten Kademeli savunma, 3 kişi basıyor masalları hep aynı

Arda'yı rahat bırakacak halleri yok? İlk maçta Kewell'da bayağı zorlandı..Ama adam bir çıktı piyasaya müthiş işler yaptı. Madem sana savunma yapıyorlar, sen bir yolunu bulacaksın. Sadece Arda için mi bu? İyi oynayan, yetenekli, takımı için önemli oyuncuları daha çok sıkıştırıyorlar. Ama yıldız dediğimiz o futbolcular işte bir çıkıyor piyasaya tabelayı değiştiyor. Markaj falan kalmıyor

Oldu o zaman, Arda'ya kademeli savunma yapıyorlar. 3 kişi basıyor. Yapacak birşey yok arkadaşlar. Arda'yı rahat bıraksınlar, görün Arda neler yapıyor
  12. 27.08.2010, 20:43 Mesaj #8802

Onur ALBAKAR, post: 1595077 Nickli Üyeden Alıntı

66 numaralı Arda şuanki Ardadan bırakın daha iyisi daha kötüydü.Yetenek olarak değil tabiki oyun zekası şut vs.Arda 66 numaralı formasıyla bu kadar Asist yapıp oyuna katkı sağlıyamıyordu.Sezonda 5-6 gol atıyordu daha şimdiden 3 golü var mesela.Kaldıki o dönem takım olarak şuanki halimizden çok daha iyiydik.

Yani ne bekliyorsunuz Ardadan önce şunu anlayalım.Takımda Arda Neill Baros dışında dün vasat oynayan bir adam bile yoktu tek başına ne yapabilir?Pes mi sanıyorsunuz bu oyunu orta sahadan topu alsın 5 kişiyi çalımlasın Barosa pas atsın felan?Neden Messi örneğini veriyorum çünkü Ardanın mevkisinde olan dünyanın en iyi oyuncusu kendisi.

Aynı olay C.ronaldo içinde geçerli mesela.Siz takım müthiş top oynarken Ardaya sallamıyorsunuz takım rezalet oynarken Ardayı eleştiriyorsunuz.Ayrıca sevdiğiniz felanda yok Ardayı iyiyken herkes sever, dost kötü günde belli olur misali.

''Milli takımda müthiş oynayıp, zevk alarak oynayıp, bu takımda somurtmanın lüzumu yok. İstemiyorsan gidebilirsin. Fener'de dahil buna. ''

Sence neden böyle?Diğer oyuncularımızın kötü olmasından top alamamasından olmasın?Suratı gülmüyor felan diyorsun takım kötü eleniyoruz gülse şuna bak takım eleniyo sırıtıyo rahatlığa bak yazıcak adamlarda ilk sizsiniz.

Öncelikle geç cevap veriyorum kusura bakma.

Performans açısından bakarsak benim sorunum gösterdiği performansı attığı gol yaptığı asist veya 50 oyuncuyu geçip gitmesi değil. Benim sorunum ne performansı ne diğer oyuncuların kalitesizliği. Bu konuda zaten hemfikiriz.

Benim sorunum dilinden Liverpool'u düşürmemesi, her daim somurtabilmesi. Yenildiğinde tabiiki gülmeyecek lakin Bosna maçından itibaren Arda'nın atılan golde bile güldüğünü görmedim ben. Veya ne biliyim golden sonra eskisi gibi sevinmedi. Kendi gol atınca bile yüzü somurtuyordu. Eski hevesi yok Arda'nın benim sorunum bu. Yoksa yemişim performansını.

Arda'yı en az sizin kadar yem etmek istemem bende. 66 Arda ile şuankinin tek farkı eskisi gibi değil işte. Bakın tekrar diyorum performans açısından eskisi gibi değil.

Kaldı ki eski mesajlara bak, herkes Arda'ya söverken şurda Ardayı savunan 3-4 kişiden biri bendim. Hatta yolda görsem Ardaaaa diye üstüne bile atlarım, aileden biri gibi severim Ardayı. Tek istediğim mücadele etsin biraz. Mutlu olmaya çalışşın. O gülsün biz 3-5 Ardasever olarak savunuruz zaten.

Burada siz falan diyerek bi ayrım yapmaya gerek yok. O sövdüğün Elano'yu sırf Galatasaray forması giyiyor diye ''ben'' savunuyorum, sizin gibi 3-5 kişiye yem etmiyorum.

Korkmayın, Arda'yı şu takımdaki herkesten daha çok severim ben. Körü körüne, haksız olduğumu bile bile savunduğumu da atarım. Arda karşıtı olarak anılmak istemem asla.
  13. 27.08.2010, 20:47 Mesaj #8803

Doğukan Karadan, post: 1598296 Nickli Üyeden Alıntı

Ben sana bişey yazmadım ki, sen niye üstüne alındın?
  14. 27.08.2010, 20:51 Mesaj #8804

Sercan Üstün, post: 1598595 Nickli Üyeden Alıntı

Ben sana bişey yazmadım ki, sen niye üstüne alındın?

Ben üstüme alınmadım. Burası forum. Açık bir platform sonuçta. Herkes herkesle tartışabilir. Sarp-Barış olmasımı Arda'nın iyi perfornmasına engel Böyle saçma ötesi, garip gureba bir savunma şeklimi olur? Buna martılar bile güler yani demek istediğim o..
  15. 27.08.2010, 20:54 Mesaj #8805

Onur ALBAKAR, post: 1597534 Nickli Üyeden Alıntı

Haha olaya bak ya.

Yediğimiz goldede suçlu Arda çıktı farkettin mi sanmıyorum ama Adamlar santradan sonra topu ileri vurdu pozisyon ve gol oldu.Artık laf sokayımda nasıl olursa olsun mantığı içerindesin.Adamın özel hayatını nerden biliyorsun?Gazetedikilere inanıyorsan diyecek lafım yok.Sözleşmesini uzatmayıp gitseydi keşke yıllık 3 mn euroya Fenere ilk maçtada koyardı bize 3 tane rahatlardınız hepiniz.

Avrupa'ya giderse ki bu futbol ve bu tavırlarla imkansız gelir Emre abisinin yanına abi kardeş oynarlar izlersin işte bana dokunmaz. Arda'yı aklayamazsınız mızrak çuvala sığmaz arkadaş!

Yukarı Git