1. 31.08.2009, 13:25 Mesaj #2986
    Cevap: #15 Milan Baros

Ümit Karan ı biraz daha iyi bilip daha iyi incelemek lazım. Sezonun ikinci yarısının başlarında sakatlandığında 16 gol 12 asisti vardı ümit karan ın, efsane şampiyonluğumuzun geldiği sene. VE bu gollerin çoğu son dakikada gelen 3 puan golleriydi. Sakatlandı gol kralı g.ünal oldu 21 golle yalnış hatırlamıyorsam. Benim gördüğüm jenerasyonda Hakan şükür, arif erdem, ümit karan, necati ateş, jardel ,cristian, ali lukunku, baros vardı. Ve bunların arasında en yeteneklisi bana göre ümittir. Hakan şükürün hava hakimiyeti, jardel in bitirici tek vuruşları, sercanın hızı ve karambol golcülüğü(geçen sene yapılan istatistiklerde kısa mesafede ümit karan 1. geliyordu, kewell falan vardı. Uzun mesafede de ilk üçteydi.), örneğin mehmet yıldız ın gücü ve arkadaşlarına alan yaratışı, bunlara ek olarak oyuna rahatlıkla uyum sağlayabilen(ikiye birleri yapabilen ki bu iş zeka ve teknik gerektirir) yapısı ve gerektiğinde semih gibi oyun kurucu misyonunu bile üstlenebilmesi... Bütün bu özellikleri bünyesinde barındıran bir adamdı ümit karan. Yani hareketli oyunda da iyi bir ümit karan ağlatırdı. Manisa ya karşı oynadığı 2 müthiş gol 2 asistle tamamlayıp gole çevrilemeyen 2 de harika ara pasını attığı maçtaki gibi bir forvet oyunu ben yıllardır görmedim. Yalnış bilmiyorsam GS nin avrupa kupalarında en çok gol atan 2. adamı. Hemde onun döneminde Galatasaray avrupa da pek iş yapamadı. En azından Hakan Şükür dönemindeki kadar. Yine de İspanya da barca ya, ingiltere de liverpool a, italya da roma ya attı gollerini, fantastik vuruşların adamı oldu hep, ayrıca fenere de hep çakardı. Bana göre çok büyük takımlarda oynayabilecek bir adamdı aynı hasan şaş gibi. Ama o gidemedi, baros liverpool da oynadı diye onu daha üstün görmem ben, nasıl modric 20 küsür milyon euro ederken arda burada kaldı diye onu daha üstün görmüyorsam. Şu kadarını net söyleyebilirim;

Geçen sene benfica ya oynadığı "yararlı" oyunu baros un bir sezondur oynadığını görmedim. Bu baros u kötü yapmaz. Ümiti müthiş yapar. Baros un hamburg maçındaki driblingini bende yazmıştım. Gerçekten müthişti tüm sahayı dolandı kimse alamadı topu zaten çok değişik ama yararlı bir to sürüş tekniği var onun. Efsanelik mevzuuna gelince; bunu tartışmam bile yalnış olmuş, özür dilerim kara kaşına kara gözüne bakıp efsane yapmam ben kimseyi.Kısa bir hikayeyle yazımı bitireyim;

Çek cumhuriyeti Türkiye karşısında 2-0 öndedir. Dakikalar 78-79 u gösterirken fatih terim ümit karan ı hazırlar, oyuna girecektir. Maçın yorumcusu da ahmet çakar dır. Şöyle der ulema çakar; "Maç gitti, terim şimdi artistleri oyuna alıyor" Girer iki dakika sonra golünü atar ümit. Sonra bir de yarım vole çakar çek ağlarına... Çakar dan ses çıkmaz tabii... Sırf bu olay için sevilesidir ümit karan.

Saygılar
  2. 31.08.2009, 15:20 Mesaj #2987

Yunus Emre Çayırlı, post: 518747 Nickli Üyeden Alıntı

Ümit Karan şuan Kewell'dan daha efsane bir futbolcudur Galatasaray için.

Kime gore neye gore..Senin icin ola bilir,Umiti sevenler icin ola bilir ama KEWELL VEYA BASKA EFSANE FUTBOLCULAR Umit gibi futbolcularla ayni anda anilamaz bile.
  3. 31.08.2009, 16:35 Mesaj #2988
  4. 31.08.2009, 16:42 Mesaj #2989

Yunus Emre Çayırlı, post: 518747 Nickli Üyeden Alıntı

Ümit Karan şuan Kewell'dan daha efsane bir futbolcudur Galatasaray için.

Ne efsanesi be.Şaşırmısın sen. Efsaneler bir boşluk bulduğunda sırf daha fazla para almak için ezeli rakibe gitmeyi düşünmezler

https://www.ntvspor.net/Pages/12307.ASP
  5. 31.08.2009, 17:00 Mesaj #2990

hakan bozyiğit, post: 520313 Nickli Üyeden Alıntı

Ne efsanesi be.Şaşırmısın sen. Efsaneler bir boşluk bulduğunda sırf daha fazla para almak için ezeli rakibe gitmeyi düşünmezler

İnsanların düşüncelerine saygı duymamız lazım. Ben yapacağı şeyleri varsayarak konuşmam, yaptıklarıyla konuşurum. Medya ya işinize gelince sallarsınız yalancı medya bilmem ne diye. Sabri, hasan ümit hakkında bir haber çıksa hemen o haberler emsal gösterilir. Zira Ümit in eskişehir de verdiği röportajda; "Galatasara dan kırgın ayrıldım, ancak Galatasary lı ümit olarak devam ediyorum" sözleri de bunu net açıklar. G. birliğinde oynarken de GS ye gelmek için çok çabalamıştı. Müthiş de yetenekliydi. 8 sene hizmet etti. Efsane şampiyonluğumuzda başrol onundur bana göre, son şampiyonluğumuzda yine çok etkindi. Lucescu lu dönemde hem avrupa hem ligde süperdi. Feneri yendiğimiz nadir maçlarda genellikle ümit vardı. Bunları topladığımda Ümit Karan bana göre efsanedir. Bir sitenin haber başlığı da bu fikrimi değiştiremez. Çok mu karışık oldu yani?
  6. 31.08.2009, 17:05 Mesaj #2991

Şebnem Başaran, post: 519160 Nickli Üyeden Alıntı

Kewell'da Ümit'ten daha yetenekli ama .

Ne alakası var?

Ben "Ümit Kewelldan daha yetenekli" demedim, "Ümit Kewella göre daha efsaneleşmiş bir futbolcudur Galatasaray için" dedim.
  7. 31.08.2009, 17:07 Mesaj #2992

hakan bozyiğit, post: 520313 Nickli Üyeden Alıntı

Peki şu soruma cevap ver; Hakan Şükür Galatasaray efsanesi midir?
  8. 31.08.2009, 17:15 Mesaj #2993

Aysel Aydın, post: 519965 Nickli Üyeden Alıntı

Kime gore neye gore..Senin icin ola bilir,Umiti sevenler icin ola bilir ama KEWELL VEYA BASKA EFSANE FUTBOLCULAR Umit gibi futbolcularla ayni anda anilamaz bile.

Peki Kewell 1 sezon oynayınca Galatasaray efsanesi mi oluyor?

Kewell henüz 1 sezon oynadı Ümit Karan bu takıma 7 yılını vermiş, emek harcamış bir oyuncu. Ayrıca "kaptanlık pazubandı"nı defalarca koluna takmış bir oyuncudur. Galatasaray efsanesi olmasada efsaneye yakın isimlerdendir.

Benim için "efsane" değerli bir unvandır. Senin gibi, 1 sezon oynayan futbolcuya efsane demem. Ki 7 yılını bu takıma veren Ümit Karan'a bile "efsaneye yakın" diyorum...
  9. 31.08.2009, 17:53 Mesaj #2994

Ümit Karan Galatasaray için şu an Kewell'dan daha efsane bir futbolcu burası doğru. Ama şu anda Kewell, Ümit Karan'dan çok daha fazla seviliyor(Buna bende dahilim). GS'da ayrılıklar sorunlu olmasa kimse Ümit için kötü birşey söylemezdi bugün ve herkes "efsane" olduğunu kabul ederdi.
  10. 31.08.2009, 17:58 Mesaj #2995

Umit'i neden konusuyoruz burada? Baros'la cok farkli oyuncular, Baros'tan cok daha fazla zamani oldu, buna bagli olarak daha fazla hizmeti de oldu, severiz hepsini tamam da Baros'la alakasi nedir olayin orasini anlamadim. Baros su an itibari ile takimin en golcu oyuncusu bu yeni sezonda da, kim ne derse desin adam yaptigi isin hakkini vermeye devam ediyor, savasiyor takimi icin sahada bir de ustune, helal olsun Baros boyle devam..
  11. 31.08.2009, 20:59 Mesaj #2996

Yunus Emre Çayırlı, post: 520443 Nickli Üyeden Alıntı

Peki şu soruma cevap ver; Hakan Şükür Galatasaray efsanesi midir?

Bence efsanedir.Hem de Metin Oktay gibi efsanedir.Neyle bağlaştırcan çok merak ediyorum.
  12. 31.08.2009, 21:16 Mesaj #2997
  13. 31.08.2009, 21:46 Mesaj #2998

Şebnem Başaran, post: 521510 Nickli Üyeden Alıntı

Kewell hakkında yapılan tartışma neden Baros'un bölümünde yapılıyor acep ?

Türkiye nin en iyi forveti dedim ben Ümit Karan a. Doğal olarak baros u da bağlar bu sözüm. Onun üzerine gelişti olay.
  14. 31.08.2009, 22:08 Mesaj #2999

hakan bozyiğit, post: 521468 Nickli Üyeden Alıntı

Bence efsanedir.Hem de Metin Oktay gibi efsanedir.Neyle bağlaştırcan çok merak ediyorum.

Ümit Karan'a dedin ya fenere gitmeyi düşünen oyuncu efsane felan olamaz diye.

Al bakalım Hakan Şükür röportajından bir bölüm;

ARDA FENERBAHÇE'YE GİTMEZ

Arda'nın Fener'e gitmeyeceğini düşündüğünü kaydeden Hakan Şükür şöyle devam etti: “Ben de teklif almıştım. Gitmeyi düşündüm ama paradan daha ağır basan şeyler var. Benim hayal ettiğim tek şey Galatasaray'dı. Arda da gitmez. Düzgün bir kardeşimiz. İyi bir kaptan olur ama şimdi erken. Böylesine ağır bir yükü kaldırabilecek mi?”

Metin Oktay gibi efsane dediğin Hakan Şükür de fenerbahçe spor klübüne gitmeyi düşünmüş. Senin bakış açına göre Hakan Şükür de efsane değil.

Anladın mı şimdi nereye bağladığımı?

Senden şimdi "evet Hakan Şükür de fenere gitmeyi düşünmüş, sen haklıymışsın Ümit Karan'ı fenere gitmeyi düşündü diye efsanelikten aforoz etmemem gerekirdi, gitmeyi düşünmesi o kadar önemli değil asıl önemli olan Galatasaray'a yaptıkları hizmet, verdikleri emek." demeni bekliyorum.

Ümit Karan Galatasaray'ı son yıllarda sırtlayan golcüdür. Geçen sezon kötüydü diye ondan önceki yıllarda bu takıma kattıklarını unutmak nankörlüktür.

Bak işine...
  15. 01.09.2009, 00:08 Mesaj #3000

Yunus Emre Çayırlı, post: 521779 Nickli Üyeden Alıntı

Ümit Karan'a dedin ya fenere gitmeyi düşünen oyuncu efsane felan olamaz diye.

Al bakalım Hakan Şükür röportajından bir bölüm;

ARDA FENERBAHÇE'YE GİTMEZ

Arda'nın Fener'e gitmeyeceğini düşündüğünü kaydeden Hakan Şükür şöyle devam etti: “Ben de teklif almıştım. Gitmeyi düşündüm ama paradan daha ağır basan şeyler var. Benim hayal ettiğim tek şey Galatasaray'dı. Arda da gitmez. Düzgün bir kardeşimiz. İyi bir kaptan olur ama şimdi erken. Böylesine ağır bir yükü kaldırabilecek mi?”

Metin Oktay gibi efsane dediğin Hakan Şükür de fenerbahçe spor klübüne gitmeyi düşünmüş. Senin bakış açına göre Hakan Şükür de efsane değil.

Anladın mı şimdi nereye bağladığımı?

Senden şimdi "evet Hakan Şükür de fenere gitmeyi düşünmüş, sen haklıymışsın Ümit Karan'ı fenere gitmeyi düşündü diye efsanelikten aforoz etmemem gerekirdi, gitmeyi düşünmesi o kadar önemli değil asıl önemli olan Galatasaray'a yaptıkları hizmet, verdikleri emek." demeni bekliyorum.

Ümit Karan Galatasaray'ı son yıllarda sırtlayan golcüdür. Geçen sezon kötüydü diye ondan önceki yıllarda bu takıma kattıklarını unutmak nankörlüktür.

Bak işine...

İşime bakıp bakmayacağıma sana sormucam efe.ne güzel söylemişsin işte Hakan Şükür para için gitmedi.Paradan ağır basan şeyler demiş.Metin Otayın Bizi sevenlere ihanet etmeyelim baba lafındaki gibi.Ümit Karanı Fenerbahçe bonservisi pahalı geldiği için almadı yani ümit gitmek için fink atıyodu. Farkı anladın mı.Bi kere Hakan Şükürü ümitle kıyaslayanı allah çarpar.Son 2 Yıldaki şampiyonluklardaki payı ,alacaklarını alamayan futbolculara cebinden para verdiğini sallayalım gitsin .Bundan 20 yıl sonra da hakan şükür efsana olarak kalacak ama ya ümit karan.Zaten efsane olmasa heykelini yapma projesini sunmazdı Adnan başkan.Burası milan baros topiği istersen başka yerde uzun uzun tartışırız