1. 10.09.2009, 11:09 Mesaj #3301
    Cevap: #15 Milan Baros

ya okan tabi ki tartışabilirsin bu forum bu yüzden var ama her konuda aynı şeyleri söyleyip duruyosun fikrini söyler, Başkası fikrini söyleyince kendi fikrim bu deyip geçersin..Ama sen ısrarla başkalarına düşünceni kabul ettirme çabasındasın

Sen ısrarla baros yetersiz diyorsan bende ısrarla yeterde artar bile diyorum sabaha kadarda tartışsak fikirler değişmez!!

O yüzden herkes fikrini söylesin ama fikirlerinin doğruluğu konusunda diretmesin...
  2. 10.09.2009, 12:09 Mesaj #3302

Çok klas yahu.Penaltıyı mükemmel atmış.Bütün golleri kalite kokuyor.
  3. 10.09.2009, 12:16 Mesaj #3303
  4. 10.09.2009, 14:55 Mesaj #3304

Okan DAMGACI, post: 547132 Nickli Üyeden Alıntı

30 mu?

16 omasın o :rolleyesPenaltıları saymıyorum)

Ha sana bir hediyede benden yerden yere vurdugun Nondadan geliyor goller

Ve iddaa ediyorum Baros kadar şans bulsun Nonda Barostan daha çok gol atacak

Laf kalabalığına gerek yok nondadan golLER gelince konuşursun şu an konuşma sırası bende sanırım

Editenaltıları sayma zaten onları gol diye saymıyo federsyon felan onlar saymazsan Türkcell Süper Lig sıralamasını yeniden yap bakılım kim nerde olacak millet saysın sen daha sayma aynen devam böyle iyi yoldasın

Okan DAMGACI, post: 547629 Nickli Üyeden Alıntı

Ben Güizayı nezaman övdüm?

En çok dalga geçtigim oyuncu aklınca fenerli demeye çalışıyorsun bana

Senden çok daha iyi Galatasaraylıyım sen rahat ol

Nonda ilk sezonunda tam formdayken uzun bir süre sakatlık geçirdi yoksa gol kralı olurdu

Bu arada sen kim oluyorsunda soyadımla dalga geçiyorsun len?

Aga cidden bi yere odaklanmışsın çıkarabiene aşk olsun,bu dünyada olacaktı ucundan kaçırdı gibi tabirlere yer yok gol kralı olurdu sakatlandı e sakatlanmasaydı da olsadı bize ne arkadaş ona bakarsan sana binlerce hikaye yazarım

V.Basten sakalanmasaydı dünya gol rekoru kırardı

Beckham L.A galazye gitmeseydi 3 sene dünyanın eniyi futbolcusu olurdu

v.s v.s v.s ama hiç birini tarih yazmaz

Tarih Başarılıları yazar başarılı olmaya aday veya başarıyı kaçırmış olanları yazmaz
  5. 10.09.2009, 15:12 Mesaj #3305

https://www.gscimbom.com/forum/showp...postcount=3261

Murat Durgun, post: 547122 Nickli Üyeden Alıntı

Eto tamamen disiplin yüzünden yollandı,Guardiola ile sorunları vardı,kendine pozisyon hazırlama olaylarını falan geç sen.Şampiyonlar Ligi Finali'nde attığı golü izle en basitinden.Yok anlamadım dersen youtube'dan attığı gollere de bakabilirsin.

O bahsettiğin forvet tarzına gelirsek,İbra gibi başka bir 2.oyuncu yok,bunu aklından çıkar.Geri kalanı Dzeko,Mario Gomez vs vs.Uzun boylu santraforlardan bahsediyoruz sanırım.Bayern Münih'e dön bak,Van Gaal Gomez'i 4-3-3'te kullanmaya çalışıyor,sonuç ? Pek parlak değil.Dzeko desen 4-4-2 sistemiyle yıldızını parlattı.Ben senin söylediğinin tam tersini söylüyorum,bence 4-3-3'te senin bahsettiğin forvetler iş yapamaz,en azından benim gördüklerim yapamadı.Berbatov gibi bitiriciliği öldürücü seviyede olan adam bile ManU'da dikiş tutturamadı,neden ? Hareketli değil.

Baros bu taktik için biçilmiş kaftandır,yırtıcıdır,savunmayı yorar,pas alır,pas verir,golünü atar,asist yapar,penaltı yaptırma özelliği bile var adamın + 4-3-3'ün forveti hareketli olmak zorundadır,yoksa işiniz iş.

Kaç gündür ezberden okuyormuş gibi davranıyorsun forumda,ezberi bozmak istedim.

Okan milletle kapak muhabbetine gireceğine gel şurdan futbol konuşalım,söyle fikrini tartışalım.
  6. 10.09.2009, 15:38 Mesaj #3306

Murat Durgun, post: 549095 Nickli Üyeden Alıntı

https://www.gscimbom.com/forum/showp...postcount=3261

Okan milletle kapak muhabbetine gireceğine gel şurdan futbol konuşalım,söyle fikrini tartışalım.

Aynen katılıyorum baros 4-3-3 için yaratılmış yırtıcı defansı resmen yoran çok zor durumlarda bırakan ve en önemliside Hareketli

7. 10.09.2009, 15:42 Mesaj #3307

Yahu birakin artik Baros´u tartismayi ya Sanki Baros ayarinda bi adam izlediniz de Türkiye´de hava atiyorsunuz Okuyan da Ispanya´dan yaziyorsunuz sanacak

Birakin bu ayaklari..Baros bizim en etkili futbolcumuzdur...
  8. 10.09.2009, 15:53 Mesaj #3308

Murat Durgun, post: 547122 Nickli Üyeden Alıntı

Eto tamamen disiplin yüzünden yollandı,Guardiola ile sorunları vardı,kendine pozisyon hazırlama olaylarını falan geç sen.Şampiyonlar Ligi Finali'nde attığı golü izle en basitinden.Yok anlamadım dersen youtube'dan attığı gollere de bakabilirsin.

O bahsettiğin forvet tarzına gelirsek,İbra gibi başka bir 2.oyuncu yok,bunu aklından çıkar.Geri kalanı Dzeko,Mario Gomez vs vs.Uzun boylu santraforlardan bahsediyoruz sanırım.Bayern Münih'e dön bak,Van Gaal Gomez'i 4-3-3'te kullanmaya çalışıyor,sonuç ? Pek parlak değil.Dzeko desen 4-4-2 sistemiyle yıldızını parlattı.Ben senin söylediğinin tam tersini söylüyorum,bence 4-3-3'te senin bahsettiğin forvetler iş yapamaz,en azından benim gördüklerim yapamadı.Berbatov gibi bitiriciliği öldürücü seviyede olan adam bile ManU'da dikiş tutturamadı,neden ? Hareketli değil.

Baros bu taktik için biçilmiş kaftandır,yırtıcıdır,savunmayı yorar,pas alır,pas verir,golünü atar,asist yapar,penaltı yaptırma özelliği bile var adamın + 4-3-3'ün forveti hareketli olmak zorundadır,yoksa işiniz iş.

Kaç gündür ezberden okuyormuş gibi davranıyorsun forumda,ezberi bozmak istedim.

Murat ben İbo,Torres tarzı dedim senin İbo Torres seviyesinde algıladın

O seviyede başka oyuncu yok tabiki ama o tarzda mesela Carew ,Huntelaar tarzı 4-3-3ün merkez forvetinde oynayan kendine pozisyon yaratan,hava hakimiyeti olan ve bitirici forvet

tamam dediginde haklısın kabul ettim o tarz forvetler uymuyor

Zaten bu sistemde yerden oyunuyoruz hava hakimiyeti olan oyuncuya ihtiyaç yok

Konu Barosun bitiriciligi Ankara Kayseri maçlarında Barosun kaçırdıgı gollere başın agrımaz Ama Roma gibi Valencia gibi takım savunmasını iyi yapan baba takımlara karşı agrır . O takımlara karşı en fazla 3-4 pozisyon bulursun

Vucinic,Villa gibi bitiriciler işide bitirir ve sana güle güle der

O yüzden hem hareketli hemde bitirici forvet lazım

Kim mesela? Nondanın 26 yaşındaki hali Nonda 31 yaşında olduguna göre Gignac,İbisevic tarzı oyuncular
  9. 10.09.2009, 16:06 Mesaj #3309

Okan DAMGACI, post: 549222 Nickli Üyeden Alıntı

O seviyede başka oyuncu yok tabiki ama o tarzda mesela Carew ,Huntelaar tarzı 4-3-3ün merkez forvetinde oynayan kendine pozisyon yaratan,hava hakimiyeti olan ve bitirici forvet

Konu Barosun bitiriciligi Ankara Kayseri maçlarında Barosun kaçırdıgı gollere başın agrımaz Ama Roma gibi Valencia gibi takım savunmasını iyi yapan baba takımlara karşı agrır . O takımlara karşı en fazla 3-4 pozisyon bulursun

Kim mesela? Nondanın 26 yaşındaki hali Nonda 31 yaşında olduguna göre Gignac,İbisevic tarzı oyuncular

Ezbere konuşmaya devam.Her mesajda aynı şeyler.Bitirici nedir yahu?Senelerdir futbol takip ederim böyle bir terim duymadım.Geleceği mi görüyorsun nedir.3-4 pozisyon bulurmuşuzda atamazsak elenirmişizde bi gidin Allahınızı severseniz ya.Hızlı forvetler dışında adamlar iş yapmaz anlamak zor mu bu kadar?Senin aradığın,istediğin gibi bir forvet yok arkadaş.Baros Ibisevic'i top diye oynar ayrıca.Anlamıyorum arkadaş gol atar,attırır,stoperlerle didişir,tepinir,hırslı,teknik,hızlı,dribbling i olan adam geçen bir forvetimiz var.Yuh diyorum başka da birşey demiyorum.
  10. 10.09.2009, 16:07 Mesaj #3310
  11. 10.09.2009, 16:10 Mesaj #3311

Orçun ÇETİNASLAN, post: 549251 Nickli Üyeden Alıntı

Golleri nerden ızlıyebılırım Baros'un.

3,4 sayfa geriye git link vermişti bir iki arkadaş.
  12. 10.09.2009, 16:16 Mesaj #3312

Yok renktaş ya gignac ibisevic gelip gecici oyuncular bize devamlılığı lazım oyuncu lazım
  13. 10.09.2009, 16:17 Mesaj #3313

Carew veya Huntelaar tarzı oyuncun varsa,sistemi onun üzerine kurmak zorundasın,o adamın yapabildiği tek şey vardır,üstüne çıkamaz.Ibrahimovic değiller sonuçta,çevik olduklarını,top sürüp adam geçebildiklerini söylemek çok zor.

Değişik örnekler verip duruyoruz,ben en bilindik örnekten bahsedeyim ; Hakan Şükür.Hakan Şükür'ün Galatasaray'ını hayal edin,mümkünse 2000'den öncesini.Çift forvet,arkada Hagi,deli gibi koşan,içeri orta yağdıran bir defans + bekler.Gördüğün gibi oyun ileri üçlüye kurulmuş durumda.Hagi'nin yerine koşan adamlar,yüksek toplar falan filan.

Bizim oynadığımız oyun çok farklı.Sistem takımı olma yolunda hızla ilerliyoruz,yapılan transferlerde bu yönde oldu zaten.Caner Erkin ve Mustafa Sarp'tan bahsediyorum.Oyuna giren çıkanın,daha doğrusu 11 ile yedek kulübesi arasında kalite farkı olmayan bir takım,devamlı işleyen bir sistem.

Sadede gelirsem evet Baros'tan çok daha iyi forvetler var,bunu kimse inkar edemez - Rijkaard'ın dediği gibi hiç kimse tam değil Arda bile - ama bizim sistemimiz için eldeki şartlara göre en iyi forvet Milan Baros'tur.Sen bu oyunu ne Ibisevic ile oynayabilirsin ne de başkasıyla.
  14. 10.09.2009, 16:23 Mesaj #3314

Murat Durgun, post: 549281 Nickli Üyeden Alıntı

Carew veya Huntelaar tarzı oyuncun varsa,sistemi onun üzerine kurmak zorundasın,o adamın yapabildiği tek şey vardır,üstüne çıkamaz.Ibrahimovic değiller sonuçta,çevik olduklarını,top sürüp adam geçebildiklerini söylemek çok zor.

Değişik örnekler verip duruyoruz,ben en bilindik örnekten bahsedeyim ; Hakan Şükür.Hakan Şükür'ün Galatasaray'ını hayal edin,mümkünse 2000'den öncesini.Çift forvet,arkada Hagi,deli gibi koşan,içeri orta yağdıran bir defans + bekler.Gördüğün gibi oyun ileri üçlüye kurulmuş durumda.Hagi'nin yerine koşan adamlar,yüksek toplar falan filan.

Bizim oynadığımız oyun çok farklı.Sistem takımı olma yolunda hızla ilerliyoruz,yapılan transferlerde bu yönde oldu zaten.Caner Erkin ve Mustafa Sarp'tan bahsediyorum.Oyuna giren çıkanın,daha doğrusu 11 ile yedek kulübesi arasında kalite farkı olmayan bir takım,devamlı işleyen bir sistem.

Sadede gelirsem evet Baros'tan çok daha iyi forvetler var,bunu kimse inkar edemez - Rijkaard'ın dediği gibi hiç kimse tam değil Arda bile - ama bizim sistemimiz için eldeki şartlara göre en iyi forvet Milan Baros'tur.Sen bu oyunu ne Ibisevic ile oynayabilirsin ne de başkasıyla.

Böyle devam edersek sabaha kadar sürer en iyisi beklemek zaman neyi gösterecek

Ama ben Barosun bitiricilik yönünden çok eksik oldugunu düşünüyorum.Ondan bitirici forvet istedim ve hareketli Villa tarzı tabi o seviyede degil o tarzda bir oyuncu
  15. 10.09.2009, 16:40 Mesaj #3315

Okan DAMGACI, post: 549291 Nickli Üyeden Alıntı

Böyle devam edersek sabaha kadar sürer en iyisi beklemek zaman neyi gösterecek

Ama ben Barosun bitiricilik yönünden çok eksik oldugunu düşünüyorum.Ondan bitirici forvet istedim ve hareketli Villa tarzı tabi o seviyede degil o tarzda bir oyuncu

Uzatan sensin Okan.Şu Baros topicine girdimmi direk senin yazdıkların karşılıyor insanları.Başkalarından okuduklarını yazma,kendin düşün biraz.Bitiriciliği az olan adam gol atamaz yahu.Pozisyon bitiremeyen adam nasıl gol atabilir?Villa tarzı başka oyuncu yok dünyada.Villa Villa'dır başka Villa yok.Uzun boylu forvet istiyorsun o adamlar sisteme uymaz.Türk oyuncusu alışık uzun boylu adam gördümmü şişirir.Eeee ne oldu 4-3-3'e ,total futbola?Şu bitiricilik zırvasını da bırakın lütfen.İnsanların sinirleri zıplıyor şunları görünce.30 gol atan adama bitiiciliği yetersiz demek saçma işte.Bitirici olsaydı 40 tane atarmışmış ulan Etoo da bitirici olsaydı 80 gol atardı o zaman aynı hesap.Okan,tamam tarzını beğenmezsin,stili hoşuna gitmez,Baros'a gıcığın vardır olabilir ama yok şöyle yok böyle diyip olmayan şeyleri varmış gibi gösterirsen art niyet ararlar.Bekleyip görelim diyorsun ama herkese cevap vermeye devam ediyorsun, bi soluklan yahu.Senin ne düşündüğünü herkes biliyor artık daha yazmaya ne gerek var aynı şeyleri?