1. 17.04.2012, 19:21 Mesaj #5011
    Cevap: #22 Hakan Balta

ek olarak, iyi sol bek kriterlerini bilmen çok maç izlemeyle olur -ki bunları ben de biliyorum ama ziegler'in istatistiklerini önüme sürmen ziegler'i izlememenden kaynaklanır. ziegler hakan'dan 600 tane fazla top da kapsa farketmez, o kanadı boş oynuyor adamlar, görmekle bakmak arasındaki fark bu.
  2. 17.04.2012, 19:26 Mesaj #5012

Sertaç Murat Kılıç, post: 4297445 Nickli Üyeden Alıntı

değişiyor orası, celutska da oynuyor bazen.

ayrıca, ziegler mi daha çok hücum yiyor balta mı hasan ali mi? en fazladan en aza sıralarsan hasan>ziegler>balta. hasan maç başına o kanattan kaç kere topu karşısına alıyor belli değil, 500 top kazandı bıdı bıdısı saçma.

kıyaslanabilecek veriler için kıyaslanabilecek dengeyi kurman gerekir, bu yüzden de istatistikler mini etek gibidir gibi klişe yapayım sana. sen sadece bacakları görme derdindesin, bu yüzden mini etekle yetiniyorsun.

ben ne bacağa bakıyorum ne eteğe, ben direk boydan postan süzüyorum. farkımız burada. ziegler'in ve hasan ali'nin istatistikleri al senin olsun, bakar bakar söversin balta'ya. ben ise her izlediğimde ülkedeki en iyi bekin hakan olduğunu savunup dururum, çünkü izliyorum.

buyuk celiski

madem hakan en az hucum yiyen takimda

nasil oluyorda o kadar az topla bulusuyor?

soyle anlatayim

bu oyun 2 takimla oynaniyor

yani az hucum yiyen takim cok hucum ediyor demektir

peki daha cok hucum eden takimin sol beki nasil oluyor da daha az hucum eden takimin solbekinin yarisi kadar topla bulusup pas atmis

yoksa biz barcayiz ve top yari sahamiza 1 kez mi geciyor mac boyu?

istatistikler mini etek gibi falan degildir

GS bu takimlardan daha cok topa sahip olan bir takim ama sol beki cok daha az pas yapmis

iki ihtimal vardir

ya bu adama pas vermiyorlar

ya da bu adam kaciyor oyundan

her iki durumda benim bu adam GS yakismayan bir topcu demem icin yeterli
  3. 17.04.2012, 19:27 Mesaj #5013

Sertaç Murat Kılıç, post: 4297456 Nickli Üyeden Alıntı

ek olarak, iyi sol bek kriterlerini bilmen çok maç izlemeyle olur -ki bunları ben de biliyorum ama ziegler'in istatistiklerini önüme sürmen ziegler'i izlememenden kaynaklanır. ziegler hakan'dan 600 tane fazla top da kapsa farketmez, o kanadı boş oynuyor adamlar, görmekle bakmak arasındaki fark bu.

takim karsilastirmiyoruz futbolcu karsilastiriyoruz
  4. 17.04.2012, 19:30 Mesaj #5014

Daha iyi Türk yok. Varsa söyleyin.

Kontenjan sikintisi olmasa bizde biliriz iyi sol bekleri. Sayariz yani.

Defansif sol bek Hakan Balta. Isini de iyi yapiyor.
  5. 17.04.2012, 19:31 Mesaj #5015

ben pas istatistiklerine bir şey söylemedim zaten ama orada da sana karşı bir savunmam olur. biz topu daha çok orta dört'lü ve sağ kulvarla çeviriyoruz. burada olay hakan'ın kaçması değil aslında. orta dörtlüden kastım da melo-selçuk-tomas-semih. genelde top sağ kanada çıkıyor, sol açıkta emre oynuyor ve zaten hareketli oynayan bir oyuncu o. sabit kanat adamı değil. eboue de zaten hücumcu bir bek olunca o kanatta avantaj sağlıyoruz.

ha ben dediklerine hiç katılmıyor değilim ama senin abarttığın kadar da kötü değil oyun içinde.
  6. 17.04.2012, 19:34 Mesaj #5016
  7. 17.04.2012, 19:35 Mesaj #5017

bence istatistikler benim kahve agziyla soylediklerimi super acikliyor

adamin ne selcuga ne rieraya pas verdigi yok

aldigini ya urfaliya ya semihe verir

e tabiki bunu yaparsan rakip sana yaklasir ve ne urfa ne semih sana geri veremez

sende tabiiki maci ortalama solbeklerin yuzde ellisi pas sayisiyla tamamlayip hic birsey yapmamis olursun

onune gelen her sol acik sol acik gibi oynamamaya baslar top orta sahadan ciktigi icin ortaya girmek zorunda kalir

ama eboue gibi admin onune aydini koysan bile hayatinin patlamasini yapma ihtimali var
  8. 17.04.2012, 19:38 Mesaj #5018

ı ıh hacı, anlaşamıyoruz seninle. adam sadece ujfa'ya pas atıyormuş gibi konuşuyorsun, en büyük hatan bu. eleştirisini böyle yapan adamla tartışmam ben. makul olmayı denemelisin.
  9. 17.04.2012, 19:40 Mesaj #5019

Sertaç Murat Kılıç, post: 4297537 Nickli Üyeden Alıntı

ı ıh hacı, anlaşamıyoruz seninle. adam sadece ujfa'ya pas atıyormuş gibi konuşuyorsun, en büyük hatan bu. eleştirisini böyle yapan adamla tartışmam ben. makul olmayı denemelisin.

kime pas atiyor?

keske oyle bi istatistik olsa

adamin riera ya 1 pasi oldugunu sanmiyorum dun

ama olabilirde

selcuk zaten uzak ona

belki biraz melo

ama paslarinin yuzde 50 si semih urfali ikilisinedir

yuzde 10 u musleraya

yuzde 10 u meloya

yuzde 5 i sol aciga

yuzde 25 i ise ondeki adam carptirip taca
  10. 17.04.2012, 19:42 Mesaj #5020

bana atıyor hacı. senin anlattığına göre adam riera ve selçuk'a bir tane bile pas atmıyor. böyle eleştiri yapılmaz ki, seninki paranoyaklık.
  11. 17.04.2012, 19:45 Mesaj #5021

Sertaç Murat Kılıç, post: 4297561 Nickli Üyeden Alıntı

bana atıyor hacı. senin anlattığına göre adam riera ve selçuk'a bir tane bile pas atmıyor. böyle eleştiri yapılmaz ki, seninki paranoyaklık.

yoo bariz objektif bi gozlem

izliyoruz maclari

asagidaki yuzdelerin arkasinda duruyorum cok yakin bence
  12. 17.04.2012, 19:47 Mesaj #5022

mac basina ortalama 30 pasi var

hesapla iste

rieraya 1 dusuyor benim yuzdelerle
  13. 19.04.2012, 17:12 Mesaj #5023

Hakan Balta çok iyi bir sol bek.Nasıl bu kadar kötülenebilir?Oyun zekası,pozisyon bilgisi,kademe anlayışı hepsi var adamda.İsmail, hasan gibi devşirilip ofansdan defansa devşirilip defans bilgisi olmayan bir adam değil bi kere.He istatistik demişsiniz.Tamam o zaman bu istatikle Hakan Balta kraldır o zaman:

Hakan Balta 276maç 30 gol (8 yılda )

Ziegler: 280 maç 8 gol (10 yılda)

İsmail 96 maç 2 gol (4 yılda)

Hasan 109 maç 3 gol (4 yılda)

Marcelo 174 maç 23 gol

Bale 107 maç 12 gol

14. 19.04.2012, 18:07 Mesaj #5024
  15. 19.04.2012, 18:09 Mesaj #5025

Onur Kocabas, post: 4304927 Nickli Üyeden Alıntı

ne ara 30 gol atmış oha

manisa'da sol açıkta oynuyordu galiba bu arada yukarıdaki arkadaş hakan balta'nın ta kendisi galiba tek mesajı var onuda direk hakan balta konusuna yazmış ne garip değil mi?