1. 25.12.2009, 19:59 Mesaj #1711
    Cevap: #7 Aydın Yılmaz

Berkant gelmişti bir de. Aydın'ın probleminin futbolculuğunda olduğunu sanmıyorum. Bir adam ne kadar yeteneksiz olursa olsun önüne gelen 3 toptan 2 sini ıskalamaz. Psikolojik baskı var üzerinde. Sabri'ye de aynıları yapıldı. Nerede o dağlara taşlara orta açan Sabri ? Şimdi paraşütle indiriyor resmen topları. Medya ve taraftar futbolcu üzerinde çok etkili olumsuz olarak.
  2. 25.12.2009, 21:01 Mesaj #1712

Ahmet Özgün Güven, post: 737922 Nickli Üyeden Alıntı

Berkant gelmişti bir de. Aydın'ın probleminin futbolculuğunda olduğunu sanmıyorum bir adam ne kadar yeteneksiz olursa olsun önüne gelen 3 toptan 2 sini ıskalamaz. Psikolojik baskı var üzerinde. Sabri'ye de aynıları yapıldı. Nerede o dağlara taşlara orta açan Sabri ? Şimdi paraşütle indiriyor resmen topları. Medya ve taraftar futbolcu üzerinde çok etkili olumsuz olarak.

Evet katılıyorum bir konuda sporla uğraşanlar (basket, futbol farketmez) bilirler yani. İyi gidiyorsun, sonraları şans bulamıyorsun, bulduğun şanslarıda kötü değerlendirince (ki olabilir böyle şeyler) seni asmaya başlıyorlar ve inanılmaz bir psikolojik baskı oluşuyor sende. Bu durumda da hep insanın aklında olan şudur;

"Ya bir daha kötü oynarsam, gene aynısı olursa, formayı kaybedersem, ya gene şöyle olursa böyle olursa" vs... diye hep aklına gelir adamın. Rahat oynayamaz. Bende basket oynuyordum mesela, turnike atışlarını becerdiğim halde bir ara atamamaya başladım ve o kadar kötü bir baskı oluştu ki ne yapsam ne etsem olmuyordu yani girmiyordu lanet olası şey. Çok zordur o baskıyı yenmek gerçekten. Aydın'da da hep baskı var. Senelerdir patlayacak patlayacak felan bu sene iyi başladı ama sonrasında gene kötü oynadı biraz ve baskı tekrar oluştu. Son oynadığı 2 maçtada hiç oynamadığı forvet bölgesinde başlayınca tabii daha da kötü oldu.
  3. 25.12.2009, 21:04 Mesaj #1713

S.özkanla Uğur boral Aydından daha kalitelidir Bu lafı bana dedirtiyorsa aydın vasat ötesi bir futbolcudur
  4. 25.12.2009, 21:39 Mesaj #1714
  5. 25.12.2009, 23:24 Mesaj #1715
  6. 25.12.2009, 23:36 Mesaj #1716

Aydın forvette kötü oynadı diye adamı yerden yere vuruyor bazıları. 6-0 galip geldiğimiz maçta yaptıkları ortada. Mükemmel paslar attı. 3 asist yaptı. Yine Ankaraspor maçında iyi bir dribbling ardından Nonda'ya rahat bir gol attırdı. Bu sezon 940 dakika oynamış ki ikisi forvet olarak. Ve ilginçtir 6 asisti var. Kanatta oynarken çok kötü bir maçını hatırlamıyorum ama çok iyi maçları oldu. Son 2 maçtır forvette oynuyor ve en kötü oyunlarını oynuyor. Buna da dikkat çekmek gerekiyor. Altyapımızdan çıkan bir adamı bu kadar kolay harcamamamız gerekir.
  7. 25.12.2009, 23:56 Mesaj #1717

S. Serhat Türkel, post: 738486 Nickli Üyeden Alıntı

Aydın forvette kötü oynadı diye adamı yerden yere vuruyor bazıları. 6-0 galip geldiğimiz maçta yaptıkları ortada. Mükemmel paslar attı. 3 asist yaptı. Yine Ankaraspor maçında iyi bir dribbling ardından Nonda'ya rahat bir gol attırdı. Bu sezon 940 dakika oynamış ki ikisi forvet olarak. Ve ilginçtir 6 asisti var. Kanatta oynarken çok kötü bir maçını hatırlamıyorum ama çok iyi maçları oldu. Son 2 maçtır forvette oynuyor ve en kötü oyunlarını oynuyor. Buna da dikkat çekmek gerekiyor. Altyapımızdan çıkan bir adamı bu kadar kolay harcamamamız gerekir.

Çok Doğru Tespit.
  8. 26.12.2009, 01:31 Mesaj #1718

S. Serhat Türkel, post: 738486 Nickli Üyeden Alıntı

gerçekten güzel tespit yapmışsın malesef bu forumda insanların yaptıkları çok çabuk unutulabiliyor...
  9. 26.12.2009, 01:34 Mesaj #1719

6-0 lık maçtan sonra Kewell ı kesti 2 3 maç ilk onbirde başladı açıkta.. sonra hiç yok..
  10. 26.12.2009, 01:42 Mesaj #1720

böyle yetenekli oyuncuları birkaç maça bakarak harcarsak taraftar olarak daha çok ağlarız...
  11. 26.12.2009, 01:49 Mesaj #1721

Ahmet Uslu, post: 738771 Nickli Üyeden Alıntı

böyle yetenekli oyuncuları birkaç maça bakarak harcarsak taraftar olarak daha çok ağlarız...

Bir kaç maç mı?
  12. 26.12.2009, 02:40 Mesaj #1722

Dripling: Inanilmaz kötü, ben bile 10 basarim.

Hizlimi?: Eh iste, driplingi olmadigi sürece, hiziylan'da hic birsey'e yarayamaz.

Aydin insallah Diyarbarkirspor'a mi, Manisaspor'a mi, nereye giderse gitsin, ama cabuk olsun.. yoksa ben gelecem Istanbul'a bu cocugun kafasina bir kac kere vurmak icin. Belki ozaman akillanir..

'Genc' Aydin
  13. 26.12.2009, 03:00 Mesaj #1723

Suleyman Gonul, post: 738851 Nickli Üyeden Alıntı

Dripling: Inanilmaz kötü, ben bile 10 basarim.

Hizlimi?: Eh iste, driplingi olmadigi sürece, hiziylan'da hic birsey'e yarayamaz.

Aydin insallah Diyarbarkirspor'a mi, Manisaspor'a mi, nereye giderse gitsin, ama cabuk olsun.. yoksa ben gelecem Istanbul'a bu cocugun kafasina bir kac kere vurmak icin. Belki ozaman akillanir..

'Genc' Aydin

Dribbling nasıl yok? Bir de "inanılmaz kötü" demişsin. Akrobatik çalımlar falan yapamıyor olabilir ama çalışarak olmayacak şeyler değil. Ben evde çalışarak bile çalım öğrendim. Sonuçta kas hafızası diye bir şey var ve kasa hareketi ezberletiyorsun. Takdir edersin ki zaten yetenek mevcut adamda. Böyle olursa daha kolay öğrenir.

Yine hızına da "eh işte" demişsin. Kewell'dan falan süratli bir adam ve "eh işte"lik bir durum yok. Dinamo Bükreş maçında zebellah gibi zenci defansı süratiyle çalımlayıp, penaltı yaptırmıştı hatırlarsan.
  14. 26.12.2009, 03:33 Mesaj #1724

S. Serhat Türkel, post: 738864 Nickli Üyeden Alıntı

Dribbling nasıl yok? Bir de "inanılmaz kötü" demişsin. Akrobatik çalımlar falan yapamıyor olabilir ama çalışarak olmayacak şeyler değil. Ben evde çalışarak bile çalım öğrendim. Sonuçta kas hafızası diye bir şey var ve kasa hareketi ezberletiyorsun. Takdir edersin ki zaten yetenek mevcut adamda. Böyle olursa daha kolay öğrenir.

Yine hızına da "eh işte" demişsin. Kewell'dan falan süratli bir adam ve "eh işte"lik bir durum yok. Dinamo Bükreş maçında zebellah gibi zenci defansı süratiyle çalımlayıp, penaltı yaptırmıştı hatırlarsan.

Süratlı tamam süratini geriye oynarak nasıl değerlendirebilir. Sağ açık oynuyorsan katetmeli topla beraber..
  15. 26.12.2009, 03:35 Mesaj #1725