1. 09.09.2010, 01:24 Mesaj #1846
    Cevap: #76 Servet Çetin

S. Serhat Türkel, post: 1663731 Nickli Üyeden Alıntı

Squillaci ve Arsenal olayına ne diyorsun? Fiziksel oyuna dayalı bir stili olan, hızlı olmayan, teknik olmayan bir Squillaci'nin; pas futbolunu benimsemiş, 4-3-3 oynayan bir Arsenal'da olmasını nasıl açıklıyoruz?

Arsenal'ın her yaptığı doğru mu yani? Ben niye açıklayayım? Sor Arsene Wenger'e,O açıklasın.Ama Squillaci ve Arsenal ilişkisine her 10 kişiden 8'i bu evlilik olmaz der.
  2. 09.09.2010, 01:24 Mesaj #1847

Cok basit goller yiyoruz. Bu sadece bir örnek. Sezon yeni baslamasina ragmen en az 3 tane böyle gol yemisiktir. Servet cok yavas kaliyor ve adamini hep kaciriyor.
  3. 09.09.2010, 01:25 Mesaj #1848

S. Serhat Türkel, post: 1663474 Nickli Üyeden Alıntı

İyice saçmalamaya başladınız Servet'i kötülemek için. Basketboldaki savunma dinamiklerini sorgular hale geldiniz hatta.

Futbola dönün. Kornerde adam adama veya alan savunması yapılabilir. Galatasaray'da alan savunması yaptırıyor Rijkaard. Hiddink adam adama tercih etmiş. Uzun ve atletik olmayan adamlara karşı bence de alan savunması yapılmalı. Sonuçta geriden gelmiyorlar, içeride çakılı duruyorlar. Van Buyten'i sadece Servet'e bırakırsanız, mutlaka gol yersiniz. Duran toptan gol yedirdi diye de, stoper suçlanmaz bu arada. Dünyada duran toptan gol yedirmeyen stoper yoktur. O pozisyon haricinde hatası falan da yoktu adamın. Lukaku'ya göz açtırmadı. Maçın da en iyilerinden birisiydi.

o pozisyonda servetin hatasi yok diyen insanla tartismam ben

bir defans adami kornerde rakibin arkasina yapisarak ne elde edecegini saniyor

hadi o bilmiyor siz demi hic anlamiyorsunuz bu isten

arkadan adama yapisirsan olacagi budur

ya rakiple kale arasina girersin

yada rakibin onune gecersin

bu is bu kadar basit

fundamental olarak bu kadar bariz bir hatayi bile goremeyen gozlerinize hayretler icinde bakiyorum

anlatsana bana kornerde bir adama arkadan yapisan defans oyuncusunun amaci ne olabilir

bir paragraf yaz bana bekliyorum bu konuyla ilgili

ben sen baslamadan vereyim bir kac ipucu

top yuksekse zaten adami gecmistir

alcaksa rakiptedir
  4. 09.09.2010, 01:57 Mesaj #1849

Necati mükemmel bir analiz yapmış. Yine aynı maçta 2-1 yaptığımızda benzer şekilde Baros 'un pozisyonu var. Ama Karpaty 'nin defans oyuncusu Servet gibi değil, pozisyon bilgisi olan bir adamdı. Hemen yaklaştı ön direğe ve Baros 'un önünü kapatarak golü engelledi.
  5. 09.09.2010, 02:33 Mesaj #1850

Semih Ağlar, post: 1663749 Nickli Üyeden Alıntı

Arsenal'ın her yaptığı doğru mu yani? Ben niye açıklayayım? Sor Arsene Wenger'e,O açıklasın.Ama Squillaci ve Arsenal ilişkisine her 10 kişiden 8'i bu evlilik olmaz der.

Peki Arsenal'ın her yaptığı doğru değil tamam. Vidic, Alex, Skrtel ne peki? 4 büyük İngiliz takımında da bu tip fiziksel oyuna dayalı bir stili olan adam var. Teknik değiller, hata yapabiliyorlar, çok hızlı sayılmazlar. Her yaptıkları hatada asılıp kesilseydi bu adamlar, bu kadar yükselemezlerdi.
  6. 09.09.2010, 02:37 Mesaj #1851

S. Serhat Türkel, post: 1663829 Nickli Üyeden Alıntı

Peki Arsenal'ın her yaptığı doğru değil tamam. Vidic, Alex, Skrtel ne peki? 4 büyük İngiliz takımında da bu tip fiziksel oyuna dayalı bir stili olan adam var. Teknik değiller, hata yapabiliyorlar, çok hızlı sayılmazlar. Her yaptıkları hatada asılıp kesilseydi bu adamlar, bu kadar yükselemezlerdi.

İyide ben hiç bir zaman Vidic'i, Alex'i, Skrtel'i orta sahada çalım atmaya çalışırken, sürekli uzun top oynamaya çalışırken görmüyorum.

Bu adamlar teknik değiller evet. Ama son derece basit oynuyorlar. Ayrıca hepsinin (özellikel Vidic'in) müthiş bir top kapabilme ve pozisyon bilgisi var. Ön sezileri kuvvetli.

Ayrıca Servet kaç yaşına geldi. 30'una bastı basacak.

Bende diyorum, illa çok iyi top çıkartmak zorunda değil. Bugün Vidic'de çok iyi top çıkartamadığı için hep Ferdinand'a veya beklere kısa ve basit oynuyor.

Ama Servet bunu yapmadığı gibi, pozisyon bilgisi - ön sezileri falan zayıf bir adam. Bu apaçık ortada.
  7. 09.09.2010, 02:42 Mesaj #1852

Haddini bilerek oynamakla kazmalıgı karıstıranlar var. Servet mac icinde konsantrasyonunu, dahası da kendini kaybeden bir oyuncu. Sorun tam olarak burda. Kendini bilerek oynaması yeterli halbuki.
  8. 09.09.2010, 02:45 Mesaj #1853

Mete Alparslan, post: 1663836 Nickli Üyeden Alıntı

Haddini bilerek oynamakla kazmalıgı karıstıranlar var. Servet mac icinde konsantrasyonunu, dahası da kendini kaybeden bir oyuncu. Sorun tam olarak burda. Kendini bilerek oynaması yeterli halbuki.

20'li yaşlarda olsa elbette banko oynatmamız lazım derim.

Ama adam nerdeyse 30 yaşına geldi ve bir stoper olarak en önemli kurallardan birisi olan basit oynamayı bilmiyor.

Ayrıca evet iyi bir fiziğie sahip doğru.

Ama pozisyon bilgisi çok zayıf, defalarca kanıtladı bunu adam. Zaten basit oynamadığı gibi, kötü bir tekniğede sahip olduğundan dahada çileye dönüşüyor bu adam.
  9. 09.09.2010, 03:37 Mesaj #1854

Neyini tartışıyorsunuz ki ? Servet bile o pozisyonda hatalı olduğunu kabul ediyor.
  10. 09.09.2010, 04:17 Mesaj #1855

bu saydığın adamlar servet kadar çok hata yapıyor,veya onun kadar basit çalım yiyorlarmı peki?
  11. 09.09.2010, 04:29 Mesaj #1856

Özgür Şener, post: 1663874 Nickli Üyeden Alıntı

Neyini tartışıyorsunuz ki ? Servet bile o pozisyonda hatalı olduğunu kabul ediyor.

Tam bunu yazacaktım bende
  12. 09.09.2010, 09:51 Mesaj #1857

:lol:
  13. 09.09.2010, 19:23 Mesaj #1858

S. Serhat Türkel, post: 1663474 Nickli Üyeden Alıntı

İyice saçmalamaya başladınız Servet'i kötülemek için. Basketboldaki savunma dinamiklerini sorgular hale geldiniz hatta.

Futbola dönün. Kornerde adam adama veya alan savunması yapılabilir. Galatasaray'da alan savunması yaptırıyor Rijkaard. Hiddink adam adama tercih etmiş. Uzun ve atletik olmayan adamlara karşı bence de alan savunması yapılmalı. Sonuçta geriden gelmiyorlar, içeride çakılı duruyorlar. Van Buyten'i sadece Servet'e bırakırsanız, mutlaka gol yersiniz. Duran toptan gol yedirdi diye de, stoper suçlanmaz bu arada. Dünyada duran toptan gol yedirmeyen stoper yoktur. O pozisyon haricinde hatası falan da yoktu adamın. Lukaku'ya göz açtırmadı. Maçın da en iyilerinden birisiydi.

Ne iğrenç bir oyuncuymuş ya bu Servet..Defansa yazılacak ilk isimdir.
  14. 09.09.2010, 19:32 Mesaj #1859

Servet ile Neil'in geniş alanda sıkıntı yaşadıklarını gözlemliyorum.Neil'de çok çabuk bir oyuncu değil.Servet'i toparlamaya da Neil gidince iyice çuvallıyoruxz.Benim çözemediğim olay bizde bekler çok facia.Bursa maçında Volkan çok rahat orta yaptı.Keza yukarıdaki gol aynı şekilde.Umarım İnsua ve Sabri bu sorunu çözer.
  15. 13.09.2010, 01:26 Mesaj #1860

Tek bir sarı kart görmemesinden belli, adamları ne kadar çok kaçırdığı.. Servet'ten artık hiçbir şey olmaz.