1. 23.01.2011, 23:11 Mesaj #3421
    Cevap: #76 Servet Çetin

Servet bu takımdaki en iyi stoperdir.Çoğunuz bana güvenilmeyen yerde iyi oynamam açıklamasından sonra köprüleri attınız Servet ile.

Ama empati yapıp düşünün.Öğrencisiniz,sınavı olan ders daha önceden iyi notlar aldığınız bir ders,iyi çalıştınız sınavdan kötü bir not aldınız.Sonra hocanız geldi ve senin kötü not alman çalışmandan dolayı değil sende kapasite yok dedi.Bir işte bir proje takımındasınız,önceden başarılı sonuçlarınız var ama en son projenizi takım olarak içine ettiniz.Sonra proje yöneticiniz geldi ve tüm takıma sizin bu işi yapamamanız kötü olduğunuzdan değil,işi bilmiyorsunuz dedi.

Belki haklılar.Ama bu iki açıklama sizi daha iyi çalışmak için şevk mi eder yoksa tüm isteğinizi elinizden mi alır.

İşte Rijkaard'ın problemi burdaydı.Oyuncuları motive edemiyordu.Zaten bu Barcelona'yı çalıştırdığı son dönemde de ortaya çıkan problemdi,bizzat Messi'nin açıklaması vardı.Rijkaard'ın tırnak içinde lack of quality açıklaması ile başta Türk oyuncular olmak üzere tüm oyuncuları taraftar ve basına yem olarak atması bana göre kırılma noktasıydı.Çünkü bu açıklamadan sonra hiçbir oyuncu onun için bir başarı kazanmak istemeyecekti,zaten bunu yapacak kapasiteleri yoktu.

Evet o kapasiteleri olmayabilir.Ama tüm oyuncuların şevkini kırdı bence bu açıklama.

Ve lütfen Servet'i eleştirenler ilk geldiği yıllarda koyduğu oyunla nasıl iyi yorumlar yaptıklarını unutmasınlar.Bu adam kötü bir dönem geçirse bile kalitesinden hiç kaybetmedi.Hatta bugün ileri çıkıp gol atması zamanında Skibbe'nin,Rijkaard'ın şimdi de Hagi'nin cesaret vermesiyle geliştirdiği bir özellik.Elinizde iyi bir oyuncu varken bu şekilde kaybedilmez,taraftarlık bu değil.
  2. 23.01.2011, 23:12 Mesaj #3422

Hayri F. Cund, post: 2089549 Nickli Üyeden Alıntı

Rijkaard'in basina gelen son derece normal birsey. Adami Auschwitz mahkumu gibi anlatmayi birakin artik. Bir suru teknik direktor oyuncularinin guvenini kaybettigi icin gonderilmistir. Hatta var bir suru ornegi alin bakin:

How former Bristol City manager Gary Johnson 'lost the dressing room' | Bristol News

Hughes lost the Manchester City dressing room, can Mancini do better?

The Mirror – MON lost the dressing room | Aston Villa News and Views

Will Albert Riera cost Benitez his job? Top five managers sacked after losing the dressing room | Metro.co.uk

Servet halen Galatasaray futbolcusu ve Serhat'in dedigi lafi ediyor. Adami destekleyin siz de taraftar olarak. Rijkaard gitti artik, unutun. Bir bardak soguk su icin ustune Cruyff duasi edin. Gecer.

Tanrı Cruyff'u korusun.
  3. 23.01.2011, 23:12 Mesaj #3423

E bu kafayla giderseniz zaten seneye de Hagi gitti unutun artık muhabbeti başlar. Skibbe,Rijkaard bu ülke için fazla iyilerdi.Neyseki Hagi gibi otoriter adamın karşısında kıvırmıyorlar.
  4. 23.01.2011, 23:14 Mesaj #3424

Alkan Gültekin, post: 2089520 Nickli Üyeden Alıntı

Elano'yu adam sanarak hata yapan tek sen değilsin Hayriciğim. Onlardan biri de bendim, eski postlarım tozlu arşivlerden çıkarılıp az yüzüme vurulmadı burada. Hıyarağası beni de rezil etti.

Maalesef oyle reis. Fakat Semih'te oyle bir mide var ki hala Elano'yu falan savunuyor. Elano kendi kacti gitti bir b.k olmayacagini anladigi icin Semihcagiz anlamadi.

Kansu Vargün, post: 2089551 Nickli Üyeden Alıntı

Servet bu takımdaki en iyi stoperdir.Çoğunuz bana güvenilmeyen yerde iyi oynamam açıklamasından sonra köprüleri attınız Servet ile.

Ama empati yapıp düşünün.Öğrencisiniz,sınavı olan ders daha önceden iyi notlar aldığınız bir ders,iyi çalıştınız sınavdan kötü bir not aldınız.Sonra hocanız geldi ve senin kötü not alman çalışmandan dolayı değil sende kapasite yok dedi.Bir işte bir proje takımındasınız,önceden başarılı sonuçlarınız var ama en son projenizi takım olarak içine ettiniz.Sonra proje yöneticiniz geldi ve tüm takıma sizin bu işi yapamamanız kötü olduğunuzdan değil,işi bilmiyorsunuz dedi.

Belki haklılar.Ama bu iki açıklama sizi daha iyi çalışmak için şevk mi eder yoksa tüm isteğinizi elinizden mi alır.

İşte Rijkaard'ın problemi burdaydı.Oyuncuları motive edemiyordu.Zaten bu Barcelona'yı çalıştırdığı son dönemde de ortaya çıkan problemdi,bizzat Messi'nin açıklaması vardı.Rijkaard'ın tırnak içinde lack of quality açıklaması ile başta Türk oyuncular olmak üzere tüm oyuncuları taraftar ve basına yem olarak atması bana göre kırılma noktasıydı.Çünkü bu açıklamadan sonra hiçbir oyuncu onun için bir başarı kazanmak istemeyecekti,zaten bunu yapacak kapasiteleri yoktu.

Evet o kapasiteleri olmayabilir.Ama tüm oyuncuların şevkini kırdı bence bu açıklama.

Ve lütfen Servet'i eleştirenler ilk geldiği yıllarda koyduğu oyunla nasıl iyi yorumlar yaptıklarını unutmasınlar.Bu adam kötü bir dönem geçirse bile kalitesinden hiç kaybetmedi.Hatta bugün ileri çıkıp gol atması zamanında Skibbe'nin,Rijkaard'ın şimdi de Hagi'nin cesaret vermesiyle geliştirdiği bir özellik.Elinizde iyi bir oyuncu varken bu şekilde kaybedilmez,taraftarlık bu değil.

Yanaklarindan operim.
  5. 23.01.2011, 23:14 Mesaj #3425

Türkiye'nin en iyi stoperinin yılda 282 tane hata yapma hakkı varmış demekki. Çoğu golle sonuçlansa bile problem değil.
  6. 23.01.2011, 23:14 Mesaj #3426

Merih İnce, post: 2089557 Nickli Üyeden Alıntı

E bu kafayla giderseniz zaten seneye de Hagi gitti unutun artık muhabbeti başlar. Skibbe,Rijkaard bu ülke için fazla iyilerdi.Neyseki Hagi gibi otoriter adamın karşısında kıvırmıyorlar.

Sen demin birseyler diyordun kardes
  7. 23.01.2011, 23:15 Mesaj #3427

Kansu Vargün, post: 2089551 Nickli Üyeden Alıntı

Ben pas ağırlıklı, ideal hücum futbolu oynamayı hedefleyen büyük takımların stoperi olabilecek yeteneklere sahip değil diyorum sadece. Her zaman hata yapabilecek ve takımın geri düşmesine sebep olabilecek bir stoper. Takımın ideal stoperi Neill'dır. Hem oyun zekası, hem liderlik özelliği, hem de yetenekleriyle.
  8. 23.01.2011, 23:16 Mesaj #3428

Alkan Gültekin, post: 2089546 Nickli Üyeden Alıntı

Anca Brezilya'nın ıssız plajlarında oynar zaten.

He kesin öyledir
  9. 23.01.2011, 23:19 Mesaj #3429

Benim asıl yıkıldığım an, adamın milli takıma gidecem diye bize gelip 1,5 sene yatmasından sonra milli takımda sakatlanması ve sonra da bir daha alamamak üzere formayı kaybetmesidir. Herifin yatışı da bir bka yaramadı yani.
  10. 23.01.2011, 23:20 Mesaj #3430

Alkan Gültekin, post: 2089606 Nickli Üyeden Alıntı

Benim asıl yıkıldığım an, adamın milli takıma gidecem diye bize gelip 1,5 sene yatmasından sonra milli takımda sakatlanması ve sonra da bir daha alamamak üzere formayı kaybetmesidir. Herifin yatışı da bir bka yaramadı yani.

Elano konusu çok derin bir konu ama boş futbolcu değildi.Felipe,Lincoln,Misimovic hatta Revivo gibi adamların başına ne geldiyse ona geldi.Yeri değilama sırf bu yüzden on numara transferi istemiyorum artık.
  11. 23.01.2011, 23:20 Mesaj #3431

Elano soytaridir ve burda Elano'ya saydirmayan taraftarin Galatasarayliligi "hangi takimlisiniz" diye sorulunca "eeee Galatasaray ama cok takip etmiyorum" diyen MANKENLER kadardir.
  12. 23.01.2011, 23:21 Mesaj #3432

Alkan Gültekin, post: 2089500 Nickli Üyeden Alıntı

Takımdaki en iyi stoper Neill bence. Servet Anadolu takımları için iyi bir stoper ama büyük takım stoperi değil. Maçın ilk dakikasında hiçbir büyük takım stoperi o çalımı yemez. Servet'in geriden oyun kurmada da büyük problemi var. Hala el bombası gibi, alıp başını gidiyor topla. Adam bir Lucio değil. Gol atar atmaz, o önemli değil. Lugano da atıyor o golleri, hatta daha fazlasını, ama o dahi tartışılıyor. Bir stoperin gol atması kıstas olamaz, o ekstradır. Stoperin en büyük özelliği sakin olması, iyi pozisyon alması (hem topla hem topsuz), geriden oyunu iyi başlatabilmesidir. Servet'in en büyük özelliği mücadeleciliği, o da dediği gibi kendisine dünyanın en iyi stoperiymiş gibi hissettirildiğinde meydana çıkıyor. Servet'i bir gün yedek bırakın, en az 5 maç ağaç gibi durur (en büyük örneği Ankaragücü maçı). Rijkaard'ın kovulmasına sebep olan olayların içinde en önemlisi belki de Servet'in rezalet performanslarıydı. Diğeri de Hakan Balta'ydı. Onu da bugün gördük. Otobana döndü sol kanat. Çalım yemediği adam kalmadı ligde. Galatasaray Avrupa'da büyük başarılar elde etmek istiyorsa, ikisinin takımda yeri olmaması lazım .

Servette teknik arıyorsanız Bir ortasaha olarak Canada da oyun kurma ve teknik yok onu da mı kovalım şimdi..1 pozisyonla oyuncu değerlendirilmez.Servet defansif olarak bu ligin en iyi 1-2 stoperinden biridir..
  13. 23.01.2011, 23:23 Mesaj #3433

Hayri F. Cund, post: 2089613 Nickli Üyeden Alıntı

Elano soytaridir ve burda Elano'ya saydirmayan taraftarin Galatasarayliligi "hangi takimlisiniz" diye sorulunca "eeee Galatasaray ama cok takip etmiyorum" diyen MANKENLER kadardir.

Lincoln de şerefsizdir. Onu destekleyende Galatasaraylı değildir.
  14. 23.01.2011, 23:27 Mesaj #3434

Misbah Kurtulmuş, post: 2089617 Nickli Üyeden Alıntı

Servette teknik arıyorsanız Bir ortasaha olarak Canada da oyun kurma ve teknik yok onu da mı kovalım şimdi..1 pozisyonla oyuncu değerlendirilmez.Servet defansif olarak bu ligin en iyi 1-2 stoperinden biridir..

Teknik aramıyorum.

Cana stoper oynadığında orta sahada oynadığında çok daha isabetli pas yapıyor, en azından ileri oynayabiliyor. Neill kadar değil tabi.
  15. 23.01.2011, 23:27 Mesaj #3435

Elano gibi topa ayagini surmemis bir adamla Lincoln gibi Galatasaray'a belki tarihinin en iyi topunu oynatan bir adami nasil karsilastirdigini merak ediyorum. Ya da etmiyorum.