1. 23.01.2011, 23:38 Mesaj #3451
  2. 23.01.2011, 23:38 Mesaj #3452
  3. 23.01.2011, 23:39 Mesaj #3453
    Cevap: #76 Servet Çetin

Yasin Koçal, post: 2089753 Nickli Üyeden Alıntı

TT Arenadaki ilk golün sahibi.

Eee?
  4. 23.01.2011, 23:40 Mesaj #3454

Barcelona karşılaştırması sağlıklı olmaz Kansu. Yapmayalım.

Neill'ın asıl mevkisi neresidir bilmem, ama attığı isabetli pasların sayısı çok daha fazladır. En azından ileri oynamayı düşünür, özgüveni vardır, o topu dikine ileri atar. O topu alabilen alır, alamayan sektirir, top taca, rakibe, auta gider. Bazen de top doğrudan taca, auta çıkar. Servet'in uzun toplarını tartışmaya gerek yok zaten. Hepsi ya taca ya rakibe.

Genel olarak pas konusundaki sıkıntısının yanında pozisyon almada da sıkıntıları var diyorum. Yerini kaybetmeye meyilli. Hata yapma ihtimali yüksek.

Mustafa artık bu formayı zor görür.
  5. 23.01.2011, 23:42 Mesaj #3455

Yasin Koçal, post: 2089753 Nickli Üyeden Alıntı

TT Arenadaki ilk golün sahibi.

Böyle kendince imalı mesaj yazıp sonuna da "" konduruyorsun ya,servet sümkürsün suratına diyesim geliyor.
  6. 23.01.2011, 23:43 Mesaj #3456

Merih İnce, post: 2089713 Nickli Üyeden Alıntı

Euro 2008'den sonra Balta ile birlikte 10 tane iyi maçı yok yalnız.

Semih Yüksel, post: 2089720 Nickli Üyeden Alıntı

Euro 2008 zamanına bakarsak Hakan Balta benim adamımdı o zamanlar. Ne olduysa o turnuvadan sonra oldu zaten. O turnuvadan sonra astılar futbolcu kimliklerini.

@Merih,Semih;

Neden?

Türk futbolcuları maalesef mesleki disiplinden yoksunlar aslında genel olarak milletimiz böyle bir sorun.Her işi son güne bırakmamız gibi.Bu kampa alma olayları bu yüzden oluyor,oyuncular konsantre olamıyor.Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi Skibbe ve Rijkaard'ın fazla iyi olması,Türk futbolcularını tanımayıp kampları kaldırması gibi sebep var.

Hagi'nin takımı disiplinize etmesiyle Servet daha iyi oynamaya başladı,H.Balta hala iyi değil ama kendini toparladığını gün geçtikçe görüyoruz.Sorun onu bir sol bek bir ortasaha performansıyla değerlendirmemiz.Benim görüşüm bir futbolcu senin takımındayken iyi performanslar verdiyse,bugün veremiyorsa belki takımsal belki kişisel problemler vardır.Bunları çözüp bu oyuncuları kazanmaya bakarım.Gemileri yakmak hiçbir zaman çözüm değil çünkü.Bu 2 oyuncu gidince,başka takımdan alıp da aynı performansı verecek kişilerin sayısı 1 elin parmaklarını geçmez.

Uğur Karabulut, post: 2089729 Nickli Üyeden Alıntı

Milli takımdaki servete ne demeli o zaman? estonya-azerbaycan malta vs. hepsine inanılmaz pozisyon verdi bi<im savunma.hatta belçika maçı var ki mükemmel oynadığı maç servetin-2 pozisyon dışında- o 2 pozisyonda da servet adamını takip etmediği için,kaçırdığı için 2 gol yedik.yanlış hatırlamıyorsam pozisyonda olmayan adamı kale içine kadar takip etme muhabbeti vardı o maçta.maç sonu forveti ne zaman takip etmem gerektiğini öğrendim gibi bir açıklama yapmıştı.servet her an,her rakibe temel stoper özellliklerinin gerekleri dışında işler yaparak pozisyon verme kabiliyetine sahip bir futbolcu.artık gözü kapalı güvenebileceğiz stoperlere ihtiyacımız var.

O dönem zaten malum dönemdi,kendini futbola veremediği dönem maalsef.Ama yukarıda dediğim gibi,Nemenja Vidic gibi oynayabildiği zamanı da gördük bu adamın.Bu şekilde oynayabiliyorsa kazanılmalı,problemler çözülmeli.
  7. 23.01.2011, 23:45 Mesaj #3457

Forumda Servet sempatisinin aniden tekrar türeyeceğini bildiğimden galibiyete bile sevinemedim golü bu herif attı diye.Eğer Servet iyi bir stoperse siz iyi stoper görmemişsiniz.Doğru düzgün pozisyon bile alamıyor adam,Neill Pique kalır bunun yanında.
  8. 23.01.2011, 23:47 Mesaj #3458

Merih İnce, post: 2089524 Nickli Üyeden Alıntı

Heitinga dediğin adam Servet'i top diye sektirir.Kim demiş onu.Demişse altını imzamı atarım.

Ben dedim Merih.

Servet'in satılıp, yerine Everton'da forma giyen Heitinga'nın alınması taraftarıyım.

Zira Heitinga = Neill. Üstelik daha genci.
  9. 23.01.2011, 23:47 Mesaj #3459

Kansu Vargün, post: 2089799 Nickli Üyeden Alıntı

@Merih,Semih;

Neden?

Türk futbolcuları maalesef mesleki disiplinden yoksunlar aslında genel olarak milletimiz böyle bir sorun.Her işi son güne bırakmamız gibi.Bu kampa alma olayları bu yüzden oluyor,oyuncular konsantre olamıyor.Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi Skibbe ve Rijkaard'ın fazla iyi olması,Türk futbolcularını tanımayıp kampları kaldırması gibi sebep var.

Hagi'nin takımı disiplinize etmesiyle Servet daha iyi oynamaya başladı,H.Balta hala iyi değil ama kendini toparladığını gün geçtikçe görüyoruz.Sorun onu bir sol bek bir ortasaha performansıyla değerlendirmemiz.Benim görüşüm bir futbolcu senin takımındayken iyi performanslar verdiyse,bugün veremiyorsa belki takımsal belki kişisel problemler vardır.Bunları çözüp bu oyuncuları kazanmaya bakarım.Gemileri yakmak hiçbir zaman çözüm değil çünkü.Bu 2 oyuncu gidince,başka takımdan alıp da aynı performansı verecek kişilerin sayısı 1 elin parmaklarını geçmez.

O dönem zaten malum dönemdi,kendini futbola veremediği dönem maalsef.Ama yukarıda dediğim gibi,Nemenja Vidic gibi oynayabildiği zamanı da gördük bu adamın.Bu şekilde oynayabiliyorsa kazanılmalı,problemler çözülmeli.

Ben Nemanja Vidic gibi oynadığı günleri göremedim ne yazık ki. Kaçırdım herhalde.

Servet'in en iyi dönemi ilk senesiydi, onda da Sivas'tan gelmiş, kendini kanıtlama ihtiyacı duyuyordu ve ekstra motivasyonla oynuyordu. Adam mental bir vaka, psikolojisini sürekli iyi tutmak zorundasın demek ki. Lincoln?

Ben Servet'in muhteşem oynadığı bir derbi veya bir Avrupa maçı hatırlamıyorum.
  10. 23.01.2011, 23:48 Mesaj #3460

Hayri F. Cund, post: 2089738 Nickli Üyeden Alıntı

Bir Rijkaard geldi takimdan baska herkes Barcelona oldu arkadas. Birakin bu elitligi. Servet iyi bir stoperdir. Topu da top alacak adam varsa iyi kullanir, ornek bugun. Gol bile atti. Susun artik.

Bizim millet elit olmaya çabalar. Ha elit olmayı da yüzüne gözüne bulaştırır.En basit örnek;facebook ve gerçek yaşam arasındaki inanılmaz farklılık....

"Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol" diye de bir söz vardır...Yok arkadaş bizimkiler illa ruh olmayı tercih edecek.

Yani bir bakıma bu sorun bizim mantaliteden. Gördüğünü söyleyecek insanımız az.

Bu toplumsal bir yorum oldu, Rijkaard'a çekmek fazla akıl karı değil.
  11. 23.01.2011, 23:48 Mesaj #3461

Orkun Akyıldız, post: 2089838 Nickli Üyeden Alıntı

Ben dedim Merih.

Servet'in satılıp, yerine Everton'da forma giyen Heitinga'nın alınması taraftarıyım.

Orkun demişse ben de imza atabilirim. Ama önce bir düşünmem lazım.
  12. 23.01.2011, 23:49 Mesaj #3462

Orkun Akyıldız, post: 2089838 Nickli Üyeden Alıntı

Ben dedim Merih.

13. 23.01.2011, 23:50 Mesaj #3463

Bu arada Hayri'den müthiş bir yorum. "Defansta ne pozitif futbolu? Hayalperestlik yapmayın. Stoper, stoperdir."

Servet'i korumak adına bu kadar da saçmalanmaz ki.

O zaman biz niye Neill falan diye tutturuyoruz ki? Boşuna yabancı kontenjanı doldurmasın, sezon sonu gitsin sözleşmesi bitince. Gökhan - Servet oynasın.

Bu arada Pique'yi, Vermealen'i vs. özel kılan iyi kesici olmaları sadece. Di mi?

Ayrıca, Servet kötü bir stoperdir. Acı ama gerçek.
  14. 23.01.2011, 23:51 Mesaj #3464

Orkun Akyıldız, post: 2089858 Nickli Üyeden Alıntı

Bu arada Hayri'den müthiş bir yorum. "Defansta ne pozitif futbolu? Hayalperestlik yapmayın. Stoper, stoperdir."

Servet'i korumak adına bu kadar da saçmalanmaz ki.

O zaman biz niye Neill falan diye tutturuyoruz ki? Boşuna yabancı kontenjanı doldurmasın, sezon sonu gitsin sözleşmesi bitince. Gökhan - Servet oynasın.

Haklı. Puyol ile pozitif futbolun bağlantısını bul bana.
  15. 23.01.2011, 23:52 Mesaj #3465

Birşey atlıyorsunuz yanlız,psikoloji ve duygusallık farklı kavramlar.Lincoln'ü duygusal olduğu için eleştirebilirim.

Ama atladığınız başka bir olay ise bu oyuncuların makine olmadığı.Takımdaki teknik sorumluların görevi bu zaten,oyuncuları bedenen oyuna hazırlamanın yanı sıra ruhen de oyuna hazırlamak.Örnek verecek olursak,Man Utd.'ın sadece bu işten sorumlu mental coachları ve psikologları var.Psikolojinin iyi olmadığı bir zamanda sen hangi işi hakkıyla yapabiliyorsun ki?