1. 24.01.2011, 00:24 Mesaj #3511
    Cevap: #76 Servet Çetin

Beyler siz uçmuşsunuz bence.Hem de öyle böyle değil.Neyse 2-3 hafta bekleyin sert bi düşüş yaşarsınız muhtemelen.
  2. 24.01.2011, 00:25 Mesaj #3512

Kansu Vargün, post: 2090087 Nickli Üyeden Alıntı

Böyle diyip Cana'yı stopere koyman da ilginç

10 tane ilk 11 çıkarsam Cana'yı koyacağım yer stoperdir Kansu. En iyi olduğu yer orası çünkü.

Aklıma şu soru geldi: Alpay Vlaovic'i düşürmeli miydi?
  3. 24.01.2011, 00:26 Mesaj #3513

Anıl Uzel, post: 2090084 Nickli Üyeden Alıntı

Aynı şeyleri yazmanıza gerek yok. Hızlı ve teknik bir forvet oyuncusu Servet'i çok rahatlıkla geçer ve belini kırar daha önce bu olayı 13156135 defa gördük.

Ha ama olaya şöyle baksanız Servet rahatlıkla Bayern Munchen'de oynayabilir. Bütün özellikleri birbirinin aynısı olan neredeyse ikiz gibiler Van Buyten'le Servet. Van Buyten oynayabiliyorsa Servet'te oynar orda.

Bayern'in geçen sene ŞL'yi kazanamamasının nedeni Servet de olabilirdi yani.
  4. 24.01.2011, 00:29 Mesaj #3514

Cana,stoper?

Yapma hocam,yaşına hürmet ediyorum ama adam Arnavutluk Milli Takımı dışında stoper oynamamış.Ne diyim ben,nasıl en iyi oynadığı yer orası olsun.O da o takımda defans oyuncusu olmadığından kaynaklanıyor.

Manisaspor maçında yaptırdığı penaltıya bakıp stoper olmadığını söylemek gayet mümkün.Çünkü o hareket bir defans oyuncusunun ceza sahasında asla yapmayacağı bir müdahele.
  5. 24.01.2011, 00:30 Mesaj #3515

Alkan Gültekin, post: 2090128 Nickli Üyeden Alıntı

Ya da son yıllarda olmayan Bayern'in oraya kadar çıkmasına katkı yapan oyunculardan da diyebilirsin.
  6. 24.01.2011, 00:31 Mesaj #3516
  7. 24.01.2011, 00:31 Mesaj #3517

Alkan Gültekin, post: 2090128 Nickli Üyeden Alıntı

Kesinlikle. Van Buyten ve Servet'in maçlarına bakın. İkiz olsalar bu kadar benzeyemezlerdi birbirlerine. Van Buyten'de çok kolay bi şekilde beli kırılan bir oyuncu ve ağır geri koşamıyor. Birebir Servet'le aynı hareketleri var yani. Tek fark Servet sümkürüyor.
  8. 24.01.2011, 00:32 Mesaj #3518

Anıl Uzel, post: 2090084 Nickli Üyeden Alıntı

Aynı şeyleri yazmanıza gerek yok. Hızlı ve teknik bir forvet oyuncusu Servet'i çok rahatlıkla geçer ve belini kırar daha önce bu olayı 13156135 defa gördük.

Ha ama olaya şöyle baksanız Servet rahatlıkla Bayern Munchen'de oynayabilir. Bütün özellikleri birbirinin aynısı olan neredeyse ikiz gibiler Van Buyten'le Servet. Van Buyten oynayabiliyorsa Servet'te oynar orda.

Van Buyten'i takımdan kesti Van Gaal. Kulübede pişik pişik oturuyor şimdi.
  9. 24.01.2011, 00:33 Mesaj #3519

Kansu Vargün, post: 2090145 Nickli Üyeden Alıntı

Cana,stoper?

Yapma hocam,yaşına hürmet ediyorum ama adam Arnavutluk Milli Takımı dışında stoper oynamamış.Ne diyim ben,nasıl en iyi oynadığı yer orası olsun.O da o takımda defans oyuncusu olmadığından kaynaklanıyor.

Manisaspor maçında yaptırdığı penaltıya bakıp stoper olmadığını söylemek gayet mümkün.Çünkü o hareket bir defans oyuncusunun ceza sahasında asla yapmayacağı bir müdahele.

Orada kim olsa o müdahaleyi yapabilirdi. Ya da yapmazdı ve yine de gol olabilirdi. Orada bir müdahale yapmak gerekiyordu, o da yaptı ve penaltı oldu. Yazı-tura gibi düşün. En azından risk aldı ve bir hamle yaptı. Hakan Balta vs. gibi adama refakat etmedi. Çok büyütülecek birşey değil. Servet'in hatalarını saysak destan olur burada.

Cana Marsilya'da da bir dönem stoper oynadı. Çok da başarılı oldu. Zaten adam orta sahada da stoper gibi oynuyor. Tek fark orta sahada pres yediğinde sıkışıyor ve becerikli olmadığı için topu iyi kullanamıyor, ama stoperdeyken pas yüzdesi arttı çünkü çok baskı olmuyor üstünde ve rahat top kullanabiliyor. Ayrıca elimizdeki stoperlerden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bilmiyorum benim gibi düşünen vardır herhalde.
  10. 24.01.2011, 00:42 Mesaj #3520
  11. 24.01.2011, 01:00 Mesaj #3521

Van Buyten bir kazmadır evet doğru.

Ama benim yakınmamın asıl sebebi Servet'in iyi oyun kuramaması değil ki.

Servet'in pozisyon alma diye bir kavramı yok. Neill'in müdaheleleri ile Servet'in müdaheleleri arasında ki fark bu. Mesela Neill kolay kolay terse yakalanmaz veya kolay kolay beli kırılmaz çünkü rakibin gelişine göre ne şekilde, nerde duracağını ve zamanlamasını çok iyi yapar. Ancak bu Servet'te yok. Omuz attı attı, atamadı geçilir.
  12. 24.01.2011, 01:13 Mesaj #3522

Gol attığı için değerlendirmiyorum ama, servet bugün iyi maç çıkardı. Bugün sivasın 2-3 çok etkili pozisyonu vardı ama dikkat ettim hep kanatlardan gelip çizgiye indiler. Servetin veya Cananın pek suçu yoktu o pozisyonlarda.

Gel gelelim zaten her maç pozisyon pozisyon oyuncu kritiği yaparsak yandık. Bunu daha önce de söyledim tekrarlamakta lüzum var : Forumda serveti eleştirenlerin kendi aralarında bir grup kurduğunu düşünüyorum ve uzak duruyorum. Bu insanların yedikleri içtikleri de ayrı gitmiyor sanırım. Allah ayırmasın sevenleri..

Yorumuma gelirse, servet milli takımın neredeyse 6-7 senedir direk ilk sıraya yazılan stoperidir ve bu bile benim için yeterli. Yok Ömer Toprakmış yok Ahmet kesimmiş semih kayaymış ya bırakın Allahınızı severseniz. Servetten daha kaliteli stopermiş git getir dışardan ama bul bakalım Türk olanını ? Sanki ahmet kesim milli takımda oynuyor da biz bilmiyorduk.. bazı saçma sapan yorumlar insanı çileden çıkartıyor da neyse..

Son sözüm : Gerçek taraftar her oyuncusuna standart ayrımı yapmaksızın izler.
  13. 24.01.2011, 01:15 Mesaj #3523
  14. 24.01.2011, 01:17 Mesaj #3524

S. Serhat Türkel, post: 2090402 Nickli Üyeden Alıntı

Bu adam, Lukaku'yu rezil etmedi mi?

Drogba'yı da.
  15. 24.01.2011, 01:18 Mesaj #3525