1. 25.01.2011, 08:12 Mesaj #3571
  2. 25.01.2011, 10:44 Mesaj #3572
    Cevap: #76 Servet Çetin

daha öncesinde yerden yere vuruluyordu , 2 maçta iyi oynadı diye yere göğe sığdırılamıyor..Nasıl bir bakış açısı anlayamadım.Servet nasıl oynarsa oynasın benim için Galatasarayda oynamaması gereken futbolculardan biridir.Teknikdirektöre göre oynamayan , sırf saçma hareketleriyle bize sayısız puan kaybettirmiş olan, yeri geldiğinde kendini maestro sanıp saçma hareketlere girmesi...Sene sonu gitmeli!
  3. 25.01.2011, 11:07 Mesaj #3573

Benim bildiğim Hagi sene sonu Servet'i sepetler. En kötü Cana-Neill ikilisi ile devam ederiz.Takmayın kafaya.Olmadı Bursa'dan Serdar Aziz falan alırsın. Servet'e muhtaç değiliz.
  4. 25.01.2011, 12:36 Mesaj #3574

Önce rovaşata sonra mükemmel oyun kurma ve takipçilikle gelen gol...Mükemmel oynuyor ikinci yarıyla birlikte...Özellikle topu saklayım derken ya da oyun kurayım derken kaptırdığı toplardan goller yedik zamanında...Zorlamasına gerek yok zor durumdaysan at taça ya da kornere...Umarım bundan sonra bu hataları en minimum seviyeye indirir...
  5. 25.01.2011, 13:36 Mesaj #3575

performansına sevindim takımdan gidecekse bile böyle kötü bir döneminde üç otuz paraya olmamalıydı.
  6. 25.01.2011, 19:06 Mesaj #3576

Son attığı 2 golle değerli olmadı Servet,benim gözümde,atmasa da olur...Keşke her futbolcumuz Servet kadar istekli olsa,aldığı paranın karşılığını verme kaygısı taşısa...Burdaki çoğu kişi ezbere ''Rijkaard ı sabote etti de bilmem ne'' diye tepkili...

''Hocanın da bizimde son şansımız'' demesinde bir sakınca görmüyorum.İşler iyi gitmiyordu,düzelecek gibi de görünmüyordu,adam içtenlikle ve kendini de işe katarak demiş bunu;''Toparlanmalıyız'' olarak alıp geçmek varken derin manalar çıkarmak gereksiz gayretkeşlikten başka bir şey değil...''Karizma'' olayında da hatalı olan Rijkaard dı,basında ayrıntısıyla yer aldı:Çok iyi oynadığı maç sonrası Serveti takımdan kestiği gibi,birde antrenmanda keyifsiz diye ''takımda karizması olan oyuncular kadroya giremeyince surat asmasın'' gibi bir yaklaşıma karşılık demiş ''Karizmamı bıraktın?'' lafını...Babasının ölmesiyle bunun ne alakası var?,direkt kadroya alınmamasına tepki göstermiyor,sataşma (ben öyle diyorum,başka bir ifadeyle sorun çıkarma çabası) ya karşı dozunda bulduğum bir cevap veriyor...Servet in maç oynamaya ne kadar istekli olduğu az bilinen bir şey değil,başkasının 1-2 ay yatacağı durumlarda bile sonraki maça çıkıp aslan gibi oynamışlığı çoktur...
  7. 25.01.2011, 19:07 Mesaj #3577
  8. 25.01.2011, 19:09 Mesaj #3578
  9. 25.01.2011, 19:38 Mesaj #3579

Merih İnce, post: 2098111 Nickli Üyeden Alıntı

Alın size Servet'in sevilmeme nedeni:

Beni beğenmeyenler Terry'ye baksın - Hürriyet

Ee...Gayet güzel bir röportaj,daha önce de okumuştum...Adam kendisini biliyor,üstün bir tekniğim var demiyor...Ferdinand ve Terry iyiler stoper olarak da topu iyi kullanmak gibi bir iddiada kendileri de bulunmaz zaten...
  10. 25.01.2011, 19:43 Mesaj #3580

Agziyla kusta tutsa, hatta ayi bile bogsa Servet yine servettir. Bir iki mac iyi oynadi, rovasta gol atti diye hemen tav olanlar var. yarin yine ceza sahasina yakin bir yerde kaptirir cok onemli bir maci kaybederiz. O zaman gorurum sizi yine ben..
  11. 25.01.2011, 19:45 Mesaj #3581

Burak Canaslan, post: 2098260 Nickli Üyeden Alıntı

Ee...Gayet güzel bir röportaj,daha önce de okumuştum...Adam kendisini biliyor,üstün bir tekniğim var demiyor...Ferdinand ve Terry iyiler stoper olarak da topu iyi kullanmak gibi bir iddiada kendileri de bulunmaz zaten...

Bu röportajdan bunu çıkardıysan bravo.
  12. 25.01.2011, 19:46 Mesaj #3582

Merih İnce, post: 2098111 Nickli Üyeden Alıntı

Alın size Servet'in sevilmeme nedeni:

Beni beğenmeyenler Terry'ye baksın - Hürriyet

en beğendiği golcü gökhan ünal
  13. 25.01.2011, 19:46 Mesaj #3583

Malum bu gece Trabzonspor maçında Servet Çetin yine yeniden büyük bir hata yaptı. Maçı kaybettik. Geçtiğimiz yıl buna benzer bir hatayı, yine bir Trabzonspor maçında Emre Güngör yapmıştı. O maç sonunda da Emre Güngör’ün epey kulakları çınlatılmıştı fakat kısa süreliydi bu eleştiriler. Servet Çetin’in durumu ise bambaşka. Ne yapsa Galatasaraylılar’ı rahatsız eder hale geldi.

Hem bu derece sevilmemesinin, hem de yaptığı hatanın/hataların neden bu derece göze battığını anlamak için ağzına kadar dolu olan günah galerisine bakalım Servet’in. Alfabetik mi, yoksa kronolojik mi gideceğime karar veremediği için, sıralamayı rastgele yaptım.

-Servet, Skibbe döneminde, takım gayet iyi giderken, önüne gelene 3/5 atıp, keyif veren bir futbol oynarken teknik direktörü hakkında canlı yayında ”Böyle sistem olmaz, çok zorlanıyorum. Değişmesi lazım!” dedi mi? Dedi. Bu sözleri futbolcu olarak söylemeye hakkı var mıydı? Vardı. Fakat yeri orası değildi, teknik direktörüne bu düşüncelerini özel konuşmalarında da söyleyebilirdi. Hem Skibbe futbolcularının görüşlerine değer veren bir teknik direktör, dahası, boşverin teknik direktörlüğünü, çağdaş bir insandı.

-Servet, Metalist gibi çok önemli bir maçta, hiç gereği yokken, ve defalarca ”Risksiz oyna” talimatı/tepkisi gelmişken, en yapmaması gereken bölgede riske girip bizi Avrupa’dan etmiş miydi? Evet. Her futbolcunun başına gelebilecek bu hata Servet Çetin’e onca ”Risksiz oyna!” talimatı geldiği halde yapıldığı için tepki çekmişti. [Elenmemiştik tabii. Uydurmuşum.]

-Servet, ”Puyol benden farklı bir şey yapmıyor. Topu kesiyor, topu önündeki oyunculara veriyor. Orada Xavi ve Iniesta olduğu için sorun olmuyor. Barcelona’da olsam ben de o pasları veririm. Maradona olurum.” gibi bir açıklama yapıp, üzerine; ”Bugün en iyi defans oyuncuları arasında John Terry’den ya da Ferdinand’dan bahsederler. Bakın onlar bizden daha mı iyi sokuyorlar topu oyuna.” dedikten sonra, her önüne düşen topa teknik direktörü ”Yapma!” dediği halde yapıp ileriye, hiç kimselerin olmadığı yerlere attı mı? Attı. Daha sonra Frank Rijkaard’ın gittiği ve ardından Hagi’nin geldiği ilk maçta, daha önceki teknik direktörünün yapmasını istediği ama yapmadığı her şeyi tek maça sığdırdı mı? Sığdırdı.

-Servet, kendisine uzatılan her mikrofona; ‘‘Gitmek istiyorum. Salsalar bir dakika durmam.” dedi mi? Dedi. İstediği parayı alamayınca, ”Buradakinden daha fazla para vermediler, o yüzden kaldım.” dedi mi? Dedi. Sadece para için kaldığını söyledi. Profesyonel bir futbolcu tabii. İlk başta kazancını düşünmesi kadar doğal bir durum yok. Anormal olan bunu her fırsatta gözümüze sokması ve akabinde hatalarına devam etmesiydi.

-Servet, Frank Rijkaard için, hiç haddi ve hakkı değilken, ulu orta; ”Zaten teknik direktörümüzün de bu son şansı.” gibi garip bir açıklama yaptı mı? Yaptı. İlk yedek kaldığı anda kazan kaldırıp, teknik direktörüne gider yapması normal miydi peki? Maç başına çok yüksek bir ücret alan ”Burada çok kazanıyorum.” diyen bir futbolcu için normal aslında.

Teknik/taktik/sistem değil sadece ve sadece yedek kalma, para kaybetme korkusu olduğu için takımı sabote etti mi? Etti! Bu takım satmanın, ”Birinden veya birilerinden para alıp maç satmaktan” farkı bu işte. Anlattığımız, ama aslında anlatamadığımız olay bu kadar basit.

-Servet, ”Futbolu bilen karşıma çıksın” gibi garabet bi açıklama yapıp futbolu ne kadar iyi bildiğini söyledi mi? Söyledi. Feldkamp dönemiydi, ve Manisa maçı sonrasıydı bu açıklamaları. Futbolu ne kadar iyi bildiğini her fırsatta söylediği için, her hatası bu derece göze batar oldu.

-Servet, antrenmanda, ”Benim karizmamı çiziyorsun.” sözünü söyleyip, daha bir kaç gün sonra oynanan maçlarda hata üstüne hata yapıp, önünden geçen ve hiç zorlanmadan kesebileceği toplara dokunmayıp mağlup olmamıza sebebiyet verdi mi? Verdi. Her ne kadar bu yaptıkları ”Motivasyon eksikliğine” ve yine Frank Rijkaard’a bağlanmış olsa da, bunun ismi düpedüz ihanetti.

Servet, ”Bana güvenilirse oynarım” sözünün söylerken ağzından çıkan tükürükler henüz kurumadan, yeni gelen ve kendisine güvenen bir teknik ekip varken, henüz üçüncü maçta yapılmaması gereken bir hata yapıp yenilmemize sebebiyet verdi mi? Verdi. Her futbolcunun yaptığı/yapabileceği hata, Servet densiz densiz konuştuğu için bu derece göze battı.

Daha uzar gider bu liste. Birileri yazıyı okuduktan sonra da, benim hatırlamadığım yerleri hatırlatır illa ki. Servet Çetin bu derece hadsiz açıklamalar yapıp, dediklerinin tersini uyguladığı için sevilmiyor. Tıptı ”Buffon gelmeyecekse, kaleciye ihtiyaç yok!” açıklamasını yapıp, ağzından çıkan sıvı partiküller yere düşmeden Galatasaray’ı yediği hatalı gollerle Şampiyonlar liginden eden Aykut Erçetin misali sevilmiyor. Bugün Servet’in yaptığı hataları, zamanında Bülent Korkmaz da yaptı, Emre Güngör de, Emre Aşık da, fakat Servet gibi haddini bilmez davranıp/konuşmadıkları için tepki çekmediler. Aykut’un yaptığı hatayı, her kaleci yaptı/yapar. Ama hiç biri Aykut gibi haddini bilmez sözler söylemediği için eleştirilmedi. Eleştirilse bile, bu derece ‘nefret objesi’ haline gelmedi.

Profesyonel olduğunu, iyi para verilirse bir dakika bile durmayacağını her fırsatta söyleyen, kendisinin doğru, başkalarının yanlış olduğunu iddia edip, haddini aşan biri olduğu için sevilmiyor Servet. Hataları göze batıyor. Aleni teknik direktör kuyusu kazdığı için sevilmiyor. Maç başına aldığı yüksek ücret kesintiye uğramasın diye sakatken bile oynaması ”Bakın ne kadar savaşçı” şeklindeki yutturmalara kanmadığımız için sevilmiyor.

Servet’in bu hali herkese tepeden bakıp, caka sata sata, kasıla kasıla yürürken tepetaklak düşenlere benziyor aslında. Nasıl onlara gülüyorsak, Servet Çetin’e de o şekilde gülüyoruz, alay ediyoruz. Galatasaray da oynadığı ve oraya layık olmadığı için, bu gülme alay etme, nefrete dönüşüyor.

İşin özü Servet ve Servet gibileri takımımıza layık görmüyoruz. Eleştiriyoruz. Nefret ediyoruz ve bu nefreti daha da arttırmak için hergün elinden geleni yapıyor Servet.

Servet Neden Sevilmiyor? | Sorosçu Aslanlar
  14. 25.01.2011, 20:07 Mesaj #3584

Merih İnce, post: 2098290 Nickli Üyeden Alıntı

Bu röportajdan bunu çıkardıysan bravo.

Röportajın başlığı,ana fikri itibariyle önemli bulduğum,sevmeyenlerininde nefret ettiği bölüm olduğu için...Yoksa ancak bir filozofa yakışır diğer özlü sözleri üzerine derin bir analiz de yapabilirdim...Gökhan Ünal bölümü biraz tuhaf olmuş,kabul etmem gerekirse...
  15. 25.01.2011, 21:08 Mesaj #3585

Futbol oynamak niyeti bile şüpheli,niyeti olduğunda da ayakta durmaktan aciz Elano yu savunmak için kendisine mevki uydurmaktan,yanındaki herkesi kötülemekten bıkmamıştı birçok kişi...Aynı kişiler 2 yıldır ruh hali futbol oynamaya uygun olmayan Hakan,kontrolsüz enerji Sabri,Leo Franco,Ufuk,Ali turan;2 pas yapmaktan aciz,defansı hep eksik yakalatan,(Elano dahil) sözümona orta saha ile oynadığını düşünmeden çakılı değil geniş alanda savunma yapan Serveti eleştirirken pek bir beğenmez oluveriyorlar...

Servet babamın oğlu değil,daha iyisi gelip formayı alırsa güle deriz.Devamlılığı olan tek yerli oyuncumuz ve yerine düşünülüp çok kişinin umut bağladığı adamın Ali Turan olduğunu (Geçen devre arası bedava bile olsa alınacak adam değil demiştim hemşehrim için) hatırlatırım,Ali turan mevkisinde oynatılmamıştı denmesin mümkünse!...Yalnız çok üzüldüğüm bir futbolcu Eren Güngör,henüz 23 yaşında,önce sol şimdi de sağ ön çapraz bağları koptu,bunları yaşamasa milli takımın kadrosuna ilk yazılacak adam olurdu diye tahmin ediyorum,sağlığına kavuşursa ilk isteyeceğim futbolcudur...

Biraz dağıldı,farkındayım da..,üşendim düzeltmeye...