1. 11.02.2009, 09:29 Mesaj #586
    Cevap: #76 Servet Çetin

SERVET ÇETİN: BAZEN TAKTİĞE UYMUYORUZ!..

Kayseri maçında Lincoln’e verilen kart yorumdur, verilse de olur verilmese de. Mehmet Eren’e yaptığım harekete penaltı çalınsa itiraz bile etmezdim.”

MİLLİ Takım ve G.Saray’ın değişilmez ismi Servet Çetin, Vatan gazetesinde bugün yer alan röportajında, hakemlerin bazı zamanlarda kendilerini kolladıklarını söyleyerek Futbol Federasyonu’na savaş açan yönetimine katılmadığını ima etti. Hakemlerin de kendileri gibi aşırı baskı altında olduğunu belirten 27 yaşındaki oyuncunun söyledikleri, Türk futbolunda örnek teşkil edecek cinsten:

“BİZİM takımda yapısı gereği kendisini kaybeden oyuncular oluyor. Ben maç içinde hem hakeme itirazlarda, hem rakip oyunculara karşı sertliklerde onları sık sık uyarıyorum. Örneğin Arda’yı, Sabri’yi uyardığım oluyor. Ve zaman zaman Ayhan ağabeyi de, yabancıları da uyarıyorum. Sadece hakemle ilişkilerle ilgili değil, takım arkadaşları yardım konusunda da uyarıyorum.

‘YÖNETİM BİZİ UYARIYOR’

KOLAY kart gören bir takım olduğumuz doğru. Bunların performansımızı etkilediğine inanıyorum. Bu konuda yöneticilerimizin de sık sık uyarısı oluyor. Hakemlere destek olmalıyız. Zaman zaman hakemlerin bizi kolladığı bile oluyor.

KAYSERİ maçında benimle ilgili 2 pozisyon var. Özellikle Mehmet Eren’le ilgili olan pozisyonda hakem rahatça penaltı verebilirdi ve ben de buna itiraz bile etmezdim. Penaltı verilseydi söyleyecek bir şeyim yoktu.

LINCOLN’ÜN pozisyonunu maç sonrası soyunma odasında kendi aramızda çok tartıştık. Bence oradaki kart verilse de olur, verilmese de olur. Hakem orada kuralı uygulamaya çalışıyor. Bir yorum sözkonusu. Ben sezonu ortalama 4 sarı kartla tamamlıyorum. Bazı takım arkadaşlarım 2-3 haftada 4 sarı kart sınırını aşıyorlar. Hakem vermiş, artık o kararın değişmeyeceğini ben biliyorum. İtiraza gerek duymuyorum.

‘BENCE KASIT YOK’

KULÜBÜMÜN federasyon ve hakemlerle ilgili yayınladığı deklarasyon, yönetimin aldığı bir karardır. Bu biz futbolcuları etkilemez. Bu deklarasyondan dolayı hakemlerin de etkileneceğini ve bizim takıma karşı tavır alacağını hiç düşünmüyorum.

HAKEMLERİN yaptığı hataların kasıtlı olduğunu aklımdan bile geçirmiyorum. Ayrıca bizim aleyhimize de çok fazla düdük çaldıklarını düşünmüyorum. Hem hakemler hem de biz maçtan sonra programlarda neler söylenecek, gazetelerde neler yazılacak diye çok etkileniyoruz. Avrupa’da bu böyle değil. Oluyor ve bitiyor. Oysa bizde saatlerce hatta günlerce hakem konuşuluyor.”

‘Bazen taktiğe uymuyoruz’

“Hocanın taktiğinin yanlış olduğunu hissedip sonuca gittiğimiz olmuştur. Zaman zaman sahada kendi bildiğimizi okuyoruz.”

SERVET’İN taktikle ilgili açıklamaları da oldukça ilginç.. G.Saray’da teknik direktör Skibbe’nin verdiği taktiği kendi insiyatiflerinde ve saha içinde değiştirdiklerini ifade eden milli yıldızın görüşleri şöyle:

“TAKIMLARIN patronu hocadır. O ne derse o olur. Bizim işimiz o taktiği en iyi biçimde uygulamak. Ama zaman zaman saha içinde kendi bildiğimizi okuduğumuz çok olmuştur. Hocanın taktiğinin yanlış olduğunu hissedip, saha içinde bize daha mantıklı gelen taktikle oynayıp sonuca gitmişizdir.

OYNAMAYAN bir ismin hocaya tavır yapması doğru değil. Ancak oynamamaktan dolayı sıkıntıda olmayı da bir şekilde hissettirmek lazım. Bu tepkiyle olmaz ama.”

‘İspanya’yı yenmek çok keyifli olacak’

SERVET, Ay-yıldızlılar’ın İspanya ile Dünya Kupası yolunda oynananacak 2 kritik mücadale öncesinde çok rahat. G.Saraylı oyuncu “ Milli Takım olarak aklımız fikrimiz 2 İspanya maçında. Bizim takımımız böyle maçlarda çok daha iyi oynuyor. İspanya, 30 maçtan fazla oldu, yenilmiyor. Biz deplasmanda daha iyi oynuyoruz. 90 bin kişinin önünde İspanya’da galibiyete ulaşmak çok keyifli olacaktır. Evimizdekinden çok deplasmandaki maçta kazanmaya yakın olduğumuzu düşünüyorum” diyerek Boğalar’a meydan okudu.
  2. 11.02.2009, 11:49 Mesaj #587

M.Ali Bozok, post: 98038 Nickli Üyeden Alıntı

G.Saray’da teknik direktör Skibbe’nin verdiği taktiği kendi insiyatiflerinde ve saha içinde değiştirdiklerini ifade eden milli yıldızın görüşleri şöyle:

“TAKIMLARIN patronu hocadır. O ne derse o olur. Bizim işimiz o taktiği en iyi biçimde uygulamak. Ama zaman zaman saha içinde kendi bildiğimizi okuduğumuz çok olmuştur. Hocanın taktiğinin yanlış olduğunu hissedip, saha içinde bize daha mantıklı gelen taktikle oynayıp sonuca gitmişizdir.

Ne tür taktik veriyoda onun yanlis oldugunu hissedip kendi bildiginizi yapiyorsunuz acaba merak ettim simdi Skibbe nin verdigi taktigi.
  3. 11.02.2009, 11:51 Mesaj #588

Numan Yilmaz, post: 98073 Nickli Üyeden Alıntı

Ne tür taktik veriyoda onun yanlis oldugunu hissedip kendi bildiginizi yapiyorsunuz acaba merak ettim simdi Skibbe nin verdigi taktigi.

Yanlışta olsa bişeyler söylüyomuş demek..

Ben çıkın kafanıza göre takılın diyor sanıyordum.. :p
  4. 11.02.2009, 11:58 Mesaj #589

Yok artik o kadarda degilmistir be Onur

Acaba su Benfica Herta maclarini kendi taktikleriylemi oynadilar
  5. 11.02.2009, 12:48 Mesaj #590

Bazen taktiğe uymuyor Servet evet topla forvete kadar top sürebilme çabası Skibbe'nin ona bir talimatı değil,M.Eren'in pozisyonunda çok gereksiz bir penaltı yapıyordu ama hakem çalamadı daha dikkatli olması gerekir bütün futbolcuların ben Servet'in bu taktik açıklaması Skibbe'nin duruş farkına bağlıyorum,milli takımda desene Fatih hoca bize bunu diyor biz bildiğimizi okuyoruz!
  6. 11.02.2009, 13:18 Mesaj #591

Zorunlu Açıklama: Servet Çetin

Bugün Vatan gazetesinde yayınlanan ve kullanmadığım ifadelerin benim sözlerimmiş gibi anlaşılmasına neden olan “Hakemler bizi kolluyor” başlıklı yazıda geçen ifadelerin bana ait olmadıklarının bilinmesini isterim.

Tayfun Bayındır ile Milli Takım kampında yaptığımız söyleşi boyunca yalnızca not tutmakla yetinen yazar, aklında kalan fikirleri daha sonra istediği gibi kurgulamış; sonuçta yazısını ne karakterime, ne profesyonel anlayışıma ne de tecrübeme uygun düşmeyeceği kesinlikle aşikâr, bana ait olmayan cümleler kurarak oluşturmuştur.

Bu hayali cümlelerin yanı sıra, yazıda geçen düşünceler de bana ait olmadıklarına göre yazara ait olmalıdır. Ancak bu tarza anlayış göstermem ve tepkisiz kalmam da mümkün değildir.

Bu yazı profesyonel sporcuların son dönemde röportaj vermekten kaçınmalarının nedenlerine gayet iyi bir örnek teşkil etmektedir.

Her geçen gün gazete sayfalarında bir yenisine rastladığımız bu yazıların muhatap aldığı sporcuları yasal yollara başvurmak zorunda bırakacağı unutulmamalıdır.

Servet Çetin

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Oyuncusu

Galatasaray Futbol A.Ş
  7. 11.02.2009, 13:19 Mesaj #592
  8. 11.02.2009, 13:32 Mesaj #593

zaten belliydi, resmi siteden böyle bir aciklama bekliyordum.

Ya allah askina, kiminiz inanir servetin böyle birseyler söyleyecegine?

yok neymis hocanin taktigine göre bazen oynamiyorlarmis, "mac esnasinda toplaniyoruz ortada, taktik deyistiriyoruz" yazsalarmis bari.
  9. 11.02.2009, 13:46 Mesaj #594

Dava açılması lazım bu Vatan gazetesine yeter bunlar hergün çakma röportaj yapıp yazıyorlar!
  10. 11.02.2009, 14:07 Mesaj #595

Servet Milli takımda muhtemelen Drogba ile boguşacak izlemesi çok güzel olcak bakalım yerli ayı boyanmı yabancı ayı boganmı üstün gelecek
  11. 11.02.2009, 14:17 Mesaj #596

Caner Akdemirci, post: 98166 Nickli Üyeden Alıntı

Servet Milli takımda muhtemelen Drogba ile boguşacak izlemesi çok güzel olcak bakalım yerli ayı boyanmı yabancı ayı boganmı üstün gelecek

Servet yer bitirir Drogba'yı.
  12. 11.02.2009, 14:33 Mesaj #597
  13. 11.02.2009, 17:40 Mesaj #598

'' Drogba dünyanın en iyi atak oyuncusu forvetidir '' by targutay

Drogbayı yer bitirir Servetimiz...
  14. 12.02.2009, 00:11 Mesaj #599

Zorunlu Açıklama: Servet Çetin

Bugün Vatan gazetesinde yayınlanan ve kullanmadığım ifadelerin benim sözlerimmiş gibi anlaşılmasına neden olan “Hakemler bizi kolluyor” başlıklı yazıda geçen ifadelerin bana ait olmadıklarının bilinmesini isterim.

Tayfun Bayındır ile Milli Takım kampında yaptığımız söyleşi boyunca yalnızca not tutmakla yetinen yazar, aklında kalan fikirleri daha sonra istediği gibi kurgulamış; sonuçta yazısını ne karakterime, ne profesyonel anlayışıma ne de tecrübeme uygun düşmeyeceği kesinlikle aşikâr, bana ait olmayan cümleler kurarak oluşturmuştur.

Bu hayali cümlelerin yanı sıra, yazıda geçen düşünceler de bana ait olmadıklarına göre yazara ait olmalıdır. Ancak bu tarza anlayış göstermem ve tepkisiz kalmam da mümkün değildir.

Bu yazı profesyonel sporcuların son dönemde röportaj vermekten kaçınmalarının nedenlerine gayet iyi bir örnek teşkil etmektedir.

Her geçen gün gazete sayfalarında bir yenisine rastladığımız bu yazıların muhatap aldığı sporcuları yasal yollara başvurmak zorunda bırakacağı unutulmamalıdır.

Servet Çetin

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Oyuncusu

Galatasaray Futbol A.Ş.
  15. 12.02.2009, 01:36 Mesaj #600

servet drogba'yi sahadan sildi ama son dakikalarda onu bos birakti drogba'da affetmedi