1. 20.12.2009, 13:53 Mesaj #1171
    Cevap: #76 Servet Çetin

Emre Buruk, post: 728129 Nickli Üyeden Alıntı

İşte bu! Hala bize 2 yıldan beri bir bavul dolusu gol yediren Servet'i savunanlar var ama ne desek boşuna dalga geçmekten başka bir cevap gelmiyor. Forumda Servet'e tapan Servet lobicileri var. Bu lobiyi arkasına alan Servet istediği kadar gol yedirsin hiçbir zaman takımdan çıkarılamaz. Demekki bazı futbolcular Galatasaray'dan büyükmüş! Fb mazisi olan yedirdiği gollerden dolayı kovulan bir futbolcu. Hem de gençliğinden beri fbli. Alpaslan'ın fb'liğine bile katlanırım ama bu Servet'e hiç taraftar katlanamamalı.

Saçmasapan konuşma yahu ne tapmasından bahsediyorsun sen?Servet'in Fenerbahçeli olması ne seni ilgilendirir ne de bir başkasını ki Fenerbahçeli olduğu hakkında hiçbir argüman yok.Adam çıkıyor oynuyor topunu.Hiçbir zaman takımını yalnız bırakmamış.Orası burası kırık halde bile yüreğiyle oynamış bir adamdır.2 senedir adam çok iyi oynarken neredeydiniz diye sorarlar adama?Madem çok biliyorsun say o zaman yedirdiği bir bavul dolusu! golü.Hadi bakalım bekliyoruz.
  2. 22.12.2009, 05:21 Mesaj #1172
    Servet dünyanin sayılı stoperlerindendir !

Sivasspor'dan Adnan başkanın yogun istegi ile alınmıştı Kalli döneminde.

Sunu belirteyim ilk önce stoper ve son adam diye birşey vardır. Bilenler bilir nasıl stoper nasıl son adam olunur ve ne özellikler gerekiyor bilirler.

Oynamaya başladıktan beri formayı bir daha bırakmadı. 2,5 sezonda tam tamına 135 maç oynadı.

Ben böyle istikrarlı bir yerli oyuncu görmedim. Avrupanin her yerinden maçlar izlerim her hafta. Maça Servet gibi konsantre olan bir oyuncu görmedim henüz!

Hem de öyle maçlar cıkarmıstır ki Avrupa kupası olsun, sampiyon oldugumuz yıl basta olmak uzere hepimizin gonlunde taht kurmustur.

Servet çetin ismini duyunca Sapkayı en Basta.

Lincoln kılı dönüp evde yatarken, Servet kemigi kırık sahaya cıkmıstır! Emre Güngor gibi zırt pırt adelesini tutmadı

linderoth

Arda gibi formsuz oldugunda bile ruh gibi gezmedi sahada, çıktı savastı formaya olan saygısından, sevgisinden.

Parasının son kurusuna kadar hakediyor bu Aslan Parcası.

Simdi elestiriliyor, elestirin tabi ki. Ama futbolu bilmeyenler elestirmesin!

Bugün Servet in ozelliklerini saysak:

- Ligin en iyi kafa topuna cıkan oyuncusudur

- En çok top çalan defanstır

- Fizigi muthistir

- Hırsı bize geldikten sonra maksimum seviyededir.

- Genclerbirligi macının son dakikasında takım geriye cekilmisken deli gibi pres yapmasını gormediniz mi?

Bu oyuncu mu isteksiz?

Bu mu eski havasinda degil?

Bırakın Allah askına. Biz koymusuz Ankaralı Emre Güngür'ü 35'lik Emre'yi camadam Gökhan'ı sonra Servet öyle, Servet böyle.

Servet ne zaman kaliteli-oyun kurabilen bir defans oyuncusu ile oynamıs ?

Koyun bakalım Marquez veya Pepe'yi Servet'in yanına yada Kompany'yi. Suanda Barcelona takımına koyalım yada söyle yapalım;

Servet - Carvalho

Servet - Kompany

Servet - Pepe

Servet - Marquez

Servet ne Madrid'te nede Barça'da sırıtır, çünkü Servet dünyanın sayılı stoperlerindendir.

Servet'in saha icindeki görevi nedir?

- rakibin en onemli forvetini oyun icinde sokak tabiriyle BOGMAK.

- fizigi ile bogar

- ikili mucadelede herturlu rakibi oturtur yere

- topu super calar ve seri sekilde top ile ilerler

- rakip oyunculari saha icinde agresif oyunuyla germek

Servet bunların hepsinin kralını yapıyor.

Eksigi nedir peki?

- top rakipteyken cok hızlı olmaması

- kıvrak olamaması

- oyun zekasi sadece defansta var uzun top atamıyor

- oyun kuramıyor

Peki biz 2-3 hatta daha ileriye gidiyorum Pope den sonra boyle oyuncu bulabildik mi?

Biz Servet'in yanına kıvrak, seri, ayagına hakim, oyun zekası iyi olan birini bulalım iste ondan sonra elimizdeki Servet'in avrosunu, dolarını tartısalım.

Efendiligi ile...

durustlugu ile...

beyefendili ile...

formaya olan askından dolayi.

Galatasaraylılık durusunu sahada en iyi anlatan adamdır. En kısa surede ikinci kaptan olman dilegi ile...

Hep bizimle Kal Servet'im !

3. 22.12.2009, 06:00 Mesaj #1173
    Cevap: Servet dünyanin sayili stoperlerindendir!

yazına saygısızlık olmasın.saygı duyuyorum.ama inşallah sezon sonu iyi bir paraya satılır.
  4. 22.12.2009, 06:34 Mesaj #1174
  5. 22.12.2009, 06:45 Mesaj #1175
    Cevap: Servet dünyanin sayılı stoperlerindendir !

Servet dediğin gibi birçok maçta iyi yada kötü oynamış ve tam bir profesyonel olduğunu kanıtlamıştır..Uzun paslarda ben yetersiz olduğuna katılmıyorum aslında..Bayaa baya istediği pası kafasında kurduğunda sağdan sola soldan sağa uzun ve iyi paslar da çıkartabiliyor..Arada taça yada rakibe gönderiyor tabi ki de e bu kadarda olur..Sadece hızlı forvetler karşısında bariz yetersizliği mevcut..Çok çabuk belini kırabiliyor rakipler..Tabi vücudunu iyi kullanıyor ama bazende topu taça atmak yerine çalıma kaçınca ya da kademe hatası yapınca başımıza olmadık işler açabiliyor..Ama takımda Kewell ve Keita'dan sonra mücadele ve oyun yapısı olarak en sevdiğim 3. futbolcudur..

Ayıboğan severim onu ben:p
  6. 22.12.2009, 06:54 Mesaj #1176

Yusuf Tekgül, post: 731696 Nickli Üyeden Alıntı

Hangi dünyada?

futbolu bilenlerin
  7. 22.12.2009, 09:56 Mesaj #1177

Servet, ligimizde kendisini geliştirebilen az sayıdaki futbolculardan birisidir.Kendisi futbol arenasına çıkarttıktan çoğu kişi "bu heriften bir şey olmaz" diye düşünüyordu.Samimi olmak gerekirse ben de pek ümitli değildim.Hatta Galatasaray'a trensfer olunca pek te sarmamıştı bana da.

Peki insanlar Servet'i hala niye sevmez? Sicili pek temiz değil de ondan.Bu nedenle dir ki futbol kamuoyunda "patlamaya hazır bomba" gibi görülmektedir.Aslında Avrupa futbolunu yakından tekip edenler bilir Avrupanın sayılı stoperlerinin de ne kadar basit hatalar yaptığını.Servet'in tek hatası çok daha iyisini yapmaya çalışmak.Kritik hataları da hep bu nedenle yapıyor zaten.Halbuki kendi işini yapmakla yetinse çok daha verimli olacaktır.

Özet olarak şunu diyebilirim ki bana göre Servet gayet başarılıdır, iyi bir profesyoneldir. Ancak savunmanın 1.adamı pozisyonunda olması ona ağır geliyor. Servetin yanında 1.adam durumunda topu oyuna daha iyi sokabilen, ayakları düzgün,teknik ve daha hızlı bir futbolcu olsa hem takımın hem de Servet'in performansının daha iyi olacağı kanatindeyim. Bunun için de gözlerimiz ve kulaklarımız Haldun Abi'de
  8. 22.12.2009, 10:02 Mesaj #1178

Servet yanında Popescu gibi bir adamla oynasa performansı iyice yükselir. Ancak Barcelona, Real Madrid ağır gelir malesef kendisine. Ama koy Atletico Madrid'e defansın 1 numaralı adamı olur.
  9. 22.12.2009, 10:14 Mesaj #1179

Bence Servetin en büyük sorunu BASİT oynamaması.. Rakip basıyor taca atmak yerine çalım atmaya çalışıyor. Tam takım çıkarken isabetsiz uzun top atıyor. Basit oynayacaksın abi yerden M.Topala veya M.Sarpa vereceksin topu. Extra işlere girmeye kalkması bence Servetin en büyük sorunu ve 2 yıldır bu sorunu üzerinden atamadı.. He özveri ile oynuyor canını dişine takıyor. Adam gibi adamdır.
  10. 22.12.2009, 11:09 Mesaj #1180

Yine başladık.

Çok benziyor sanki Arda ile önce MEssi'yi kıyaslamaya, sonra da bu adaman birşey olmaz demeye. Hani demiştik ikisini de yapmayalım?

Servet rakibini yakalayıp vücut vücuda savunabilirse zaten Torres olsun, Drogba olsun farketmez geçemezler onu.

Ama Servet oyun kurucu değil, defansın lideri olacak bir adam da değil. İnisiyatifi alacak biri değil. İyi yaptığı şeyler olduğu gibi yapamadığı şeyler de var. Bunun farkında olması gerekir.
  11. 22.12.2009, 11:50 Mesaj #1181

Servet çok iyi niyetli olabilir,savaşıyorda olabilir ama bizim aradığımız adam deil.

Bir adama top geliyorsa ve herkes ona gülüyorsa o adam GS nin oyuncusu olamaz.
  12. 22.12.2009, 11:54 Mesaj #1182

SERVET'LE OLMAZ...

HARRY Kewell, Arda, Elano, Keita... Ne zaman G.Saray skor bulsa, her taşın altından bu dörtlü çıkıyor. Ama şu yadsınamaz bir gerçek; G.Saray rahat kazanmak istiyorsa, dün geceki gibi ince kırmızı bir çizgi üzerinde yürümek istemiyorsa, diğer futbolcuların da ellerini taşın altına sokması lazım. Her topta 4 kişinin eline bakmak, hatta daha ileri gideyim; rakip ceza sahasına adım dahi atmamak büyük takım futbolcusunun refleksi değil. Belki Avrupa’da kritik maçlarda ofansı bu dörtlüye bırakıp arkaya yaslanabilirsiniz ama ya Türkiye’de? G.Birliği karşısında son derece kritik bir galibiyet alındı. Tamam; günün şartlarında bu kabul edilebilir. Fakat her maç böyle geçmez..

.
  13. 22.12.2009, 12:25 Mesaj #1183

bilal demir, post: 731687 Nickli Üyeden Alıntı

[ımg]https://img155.imageshack.us/img155/9333/servet3ow7.jpg[/ımg]

sivasspor'dan adnan başkanın yogun istegi ile alınmıştı kalli döneminde.

Sunu belirteyim ilk önce stoper ve son adam diye birşey vardır. Bilenler bilir nasıl stoper nasıl son adam olunur ve ne özellikler gerekiyor bilirler.

Oynamaya başladıktan beri formayı bir daha bırakmadı. 2,5 sezonda tam tamına 135 maç oynadı.

Ben böyle istikrarlı bir yerli oyuncu görmedim. Avrupanin her yerinden maçlar izlerim her hafta. Maça servet gibi konsantre olan bir oyuncu görmedim henüz!

Hem de öyle maçlar cıkarmıstır ki avrupa kupası olsun, sampiyon oldugumuz yıl basta olmak uzere hepimizin gonlunde taht kurmustur.

Servet çetin ismini duyunca sapkayı en basta.

Lincoln kılı dönüp evde yatarken, servet kemigi kırık sahaya cıkmıstır! Emre güngor gibi zırt pırt adelesini tutmadı

linderoth

arda gibi formsuz oldugunda bile ruh gibi gezmedi sahada, çıktı savastı formaya olan saygısından, sevgisinden.

Parasının son kurusuna kadar hakediyor bu aslan parcası.

Simdi elestiriliyor, elestirin tabi ki. Ama futbolu bilmeyenler elestirmesin!

Bugün servet in ozelliklerini saysak:

- ligin en iyi kafa topuna cıkan oyuncusudur

- en çok top çalan defanstır

- fizigi muthistir

- hırsı bize geldikten sonra maksimum seviyededir.

- genclerbirligi macının son dakikasında takım geriye cekilmisken deli gibi pres yapmasını gormediniz mi?

Bu oyuncu mu isteksiz?

Bu mu eski havasinda degil?

Bırakın allah askına. Biz koymusuz ankaralı emre güngür'ü 35'lik emre'yi camadam gökhan'ı sonra servet öyle, servet böyle.

Servet ne zaman kaliteli-oyun kurabilen bir defans oyuncusu ile oynamıs ?

Koyun bakalım marquez veya pepe'yi servet'in yanına yada kompany'yi. Suanda barcelona takımına koyalım yada söyle yapalım;

servet - carvalho

servet - kompany

servet - pepe

servet - marquez

servet ne madrid'te nede barça'da sırıtır, çünkü servet dünyanın sayılı stoperlerindendir.

servet'in saha icindeki görevi nedir?

- rakibin en onemli forvetini oyun icinde sokak tabiriyle bogmak.

- fizigi ile bogar

- ikili mucadelede herturlu rakibi oturtur yere

- topu super calar ve seri sekilde top ile ilerler

- rakip oyunculari saha icinde agresif oyunuyla germek

servet bunların hepsinin kralını yapıyor.

eksigi nedir peki?

- top rakipteyken cok hızlı olmaması

- kıvrak olamaması

- oyun zekasi sadece defansta var uzun top atamıyor

- oyun kuramıyor

peki biz 2-3 hatta daha ileriye gidiyorum pope den sonra boyle oyuncu bulabildik mi?

Biz servet'in yanına kıvrak, seri, ayagına hakim, oyun zekası iyi olan birini bulalım iste ondan sonra elimizdeki servet'in avrosunu, dolarını tartısalım.

Efendiligi ile...

Durustlugu ile...

Beyefendili ile...

Formaya olan askından dolayi.

Galatasaraylılık durusunu sahada en iyi anlatan adamdır. En kısa surede ikinci kaptan olman dilegi ile...

hep bizimle kal servet'im !

[ımg]https://img126.imageshack.us/img126/966/85977851kd8.jpg[/ımg]

14. 22.12.2009, 12:33 Mesaj #1184

bilal demir, post: 731703 Nickli Üyeden Alıntı

futbolu bilenlerin

Kime göre neye göre?

Servet iyi bir cıkıs yapmıstır dogrudur.Kendini geliştirmiş dogrudur.Yürekle oynar dogrudur.Ama bu sistemin özelliklede bu performansla adamı degildir futbolda dün yoktur bugun vardır biz olaya hep duygusallıkla baktıgımızdan 2000lerdeyiz hala iki resitallik mac oynıyalım havada 2000 ruhu replikleri dökülmeye baslar yasıda 28-29 Sezon sonu mutlaka satılmalıdır.

Ayagına hakim pas yapabilen bi yabancı stoperin yanına canla basla mücadele eden aynı zamanda cabuk bi adamı koyarsan daha iyi performans alırsın.

Servetin bu taktikle ve kafa yapısıyla bizdeki misyonu tamamlanmıstır kendi adıma tesekkür ederim.
  15. 22.12.2009, 12:37 Mesaj #1185

Bende bazen acaba lider değilde 2. adam olsa ve yanına hakikaten lider bir savunmacı alınsa Servet daha iyi olabilir mi diye düşünüyorum.

Ama sayılı demek zor.