1. 22.12.2009, 16:08 Mesaj #1201
    Cevap: Servet dünyanin sayılı stoperlerindendir !

çok basit çalım yiyo servet bu sene özellikle, ağır olduğuna katılmıyorm ama basit çalım yememeyi artık öğrenmeli geçen sene çok iyiydi mesela
  2. 22.12.2009, 16:17 Mesaj #1202

Servet iyi futbolcu. Bence Servet, Ugur, Sabri disinda takimin butun defans oyunculari gonderilip yerine yenileri alinmali. Servet'in yaninda dogru dusrust bir stoper olursa bence performansi daha da artar ki, defansin su haliyle bile elinden geleni yapan adam Servet'dir...
  3. 22.12.2009, 16:37 Mesaj #1203

Coşkun Ertaş, post: 731940 Nickli Üyeden Alıntı

''Bi de yaşı geldi 28-29'a mutlaka satılmalıdır.'' mantığını anlamıyorum gercekten. Servet'i satıp o parayla yerine alacağımız adamın Servet'ten daha iyi olacagının garantisi nedir? Stoper mevkisinde isim yapmış birini almaya kalksak zaten yası en az 32-33 olmuş bir adamı getirecez. Frank de Boer geldi bu takıma. İsimse isim kariyerse kariyer ama Galatasray'a ne verdiğinden ziyade, Galatasaray'dan neler götürdüğünü sayabiliriz. Ha daha gencini de getiririz ama bu da Tamas ayarında bir adam olur.

Biz Belki bi barca bi real bi manu olamayız ama bir porto bir lyon bir lille olabiliriz. Hakan sükürden sonra kazanılan adam gibi bonservis meiradan haberiniz varmı? Kac sene gecmiş aradan herkes fikri kendini baglar bence servet miladını doldurmustur bizde satılması lazım en az 10 trilyon gelir getirmesi lazım servetin yerinede ali turan gibi eren güngör gibi semih kaya gibi genc bulup veya yetiştirip oynatabilirsin yada 10 trilyon gelir getirir bunun 6-7 trilyonuyla ondan daha genc gelecek istikbal eden sisteme uyan adam alırsın.
  4. 22.12.2009, 16:48 Mesaj #1204

Servet çok önemli bir defans ama yalnız başına bu kadar oluyor onun eksikliklerini tamamlayacak biri lazım hız gibi isabetli pas dağıtımı gib o zaman izlemek lazım Servet neymiş ne değilmiş
  5. 22.12.2009, 16:53 Mesaj #1205

Ben katılmıyorum.. Servet sadece fiziğiyle oynayan bir oyuncu futbol tekniği ve saha içinde akıllı oynayışı yok
  6. 22.12.2009, 16:55 Mesaj #1206

Servet ağır bir oyuncu değil bana göre ayrıca bu sene çok kolay çalım yiyor Servet böyle değildi.
  7. 22.12.2009, 16:59 Mesaj #1207
  8. 22.12.2009, 17:03 Mesaj #1208

Servetin topu iyi oyuna sokamadığını falan söyleyip sallayanlar unutmasınki o olmasaydı şu anda ilk 5 te olurmuyduk bilemem.

Servetin yanındaki adam,önündeki hatta sağ bek sol bek bile servetin oyununu direk etkiliyor.Tüm bu oyuncularında formsuz olduğu açık.Son maçlardada ofsayt taktiğini bozanda Servet değildi, yanındaki balta veya caner ona karşı takım arkadaşı değil rakiptir.

Ama Servet topu oyuna iyi sokamıyordu :rolleyes:
  9. 22.12.2009, 18:41 Mesaj #1209

tekniksiz futbol oynamayı bilmeyip gelişine devamlı top dikip rakibe arkasını dönüp top cıkana kadar bekleyip eger rakip birazcık kaliteliyse servetin yanından geçip topu alıp ceza sahasına koşup pozisyon yapması gibi olaylarla futbol oynayan ve kendisinin ne kadar kalitesiz bir futbolcu oldugunun ve eksigini kapatmanın yerine arkadaslarına suc bulan kendisini maldini zanneden bir adam sayılı stopermiş evet sayıl stoperlerden ancak bu kadar kalitesiz olup bu kadar ön planda olan sayılı stoperlerden
  10. 22.12.2009, 18:53 Mesaj #1210

doğukan altunsoy, post: 732139 Nickli Üyeden Alıntı

Servetin topu iyi oyuna sokamadığını falan söyleyip sallayanlar unutmasınki o olmasaydı şu anda ilk 5 te olurmuyduk bilemem.

Servetin yanındaki adam,önündeki hatta sağ bek sol bek bile servetin oyununu direk etkiliyor.Tüm bu oyuncularında formsuz olduğu açık.Son maçlardada ofsayt taktiğini bozanda Servet değildi, yanındaki balta veya caner ona karşı takım arkadaşı değil rakiptir.

Ama Servet topu oyuna iyi sokamıyordu :rolleyes:

Sorun ofsayt taktiğini bozmakta değil. Ofsayt taktiği yapmakta.

Duran topta ofsayt taktiği yapılmaz. Korner bir duran toptur. Duran top organizasyonlarına aynı zamanda "set hücumu" denir. Set bitmeden o duran top organizasyonu bitmez. Set ancak rakip kendi yarı sahasına geçtiğinde veya topu kaybettiğinde biter. Set bitmeden o duran top organizasyonu bitmez, duran topta da ofsayt taktiği yapılmaz.

Defans oyuncularının da bunu bilmesi gerekir. O yüzden bunu bilmeyen birini lider yapmamalısınız takımda.

Servet'in çok iyi yaptığı şeyler olduğu gibi yapamadığı şeyler de var. Gerektiğinde bu tip inisiyatif gerektiren şeyleri başka bir oyuncuya bırakması onun varolan kalitesini eksiltmez aksine arttırır.

Şimdi bu iki nedenden olabilir:

1. Lider kendisi olmak istiyor başkasına fırsat tanımıyor.

2. Lider yok zorunluluktan böyle.

Ama Meira varken bunu pek bırakmak istemediğini gördük, bu yüzden bunun üstesinden nasıl gelir takım bilemiyorum. Ama hem Servet'in sahip olduğu özelliklerden yararlanabilecek, hem de eksik olduğu yönleri üzerinde ısrar etmesini engelleyebileceksek çok daha güzel olur.

Yoksa zor işimiz bence de.
  11. 22.12.2009, 19:28 Mesaj #1211

Emre Peker, post: 732347 Nickli Üyeden Alıntı

Sorun ofsayt taktiğini bozmakta değil. Ofsayt taktiği yapmakta.

Duran topta ofsayt taktiği yapılmaz. Korner bir duran toptur. Duran top organizasyonlarına aynı zamanda "set hücumu" denir. Set bitmeden o duran top organizasyonu bitmez. Set ancak rakip kendi yarı sahasına geçtiğinde veya topu kaybettiğinde biter. Set bitmeden o duran top organizasyonu bitmez, duran topta da ofsayt taktiği yapılmaz.

Defans oyuncularının da bunu bilmesi gerekir. O yüzden bunu bilmeyen birini lider yapmamalısınız takımda.

Servet'in çok iyi yaptığı şeyler olduğu gibi yapamadığı şeyler de var. Gerektiğinde bu tip inisiyatif gerektiren şeyleri başka bir oyuncuya bırakması onun varolan kalitesini eksiltmez aksine arttırır.

Şimdi bu iki nedenden olabilir:

1. Lider kendisi olmak istiyor başkasına fırsat tanımıyor.

2. Lider yok zorunluluktan böyle.

Ama Meira varken bunu pek bırakmak istemediğini gördük, bu yüzden bunun üstesinden nasıl gelir takım bilemiyorum. Ama hem Servet'in sahip olduğu özelliklerden yararlanabilecek, hem de eksik olduğu yönleri üzerinde ısrar etmesini engelleyebileceksek çok daha güzel olur.

Yoksa zor işimiz bence de.

Ofsayt taktiğini yapıp yapmamanın Servetin insiyatifinde olduğunu sanmıyorum bu teknik heyetin işidir.

Lider derken neyi kastettiğini anlamadım.Takımın lideri Servet mi? Yoksa sadece geri dörtlünün liderimi?

Ben sadece şunu söylerim;

Servetin yaptığı her hata ya teknik heyetindir yada yanındaki kazmalarındır.Servetin çok fazla kişisel hata yaptığını söylersek çok ayıp olur.

Bence onu eleştirmeden önce solundaki ,sağındaki ,önündeki hatta kaleciyi bile durup düşünmeliyiz.
  12. 22.12.2009, 20:32 Mesaj #1212

doğukan altunsoy, post: 732397 Nickli Üyeden Alıntı

Ofsayt taktiğini yapıp yapmamanın Servetin insiyatifinde olduğunu sanmıyorum bu teknik heyetin işidir.

Lider derken neyi kastettiğini anlamadım.Takımın lideri Servet mi? Yoksa sadece geri dörtlünün liderimi?

Ben sadece şunu söylerim;

Servetin yaptığı her hata ya teknik heyetindir yada yanındaki kazmalarındır.Servetin çok fazla kişisel hata yaptığını söylersek çok ayıp olur.

Bence onu eleştirmeden önce solundaki ,sağındaki ,önündeki hatta kaleciyi bile durup düşünmeliyiz.

Ofsayt taktiğini teknik heyet yapamaz. Teknik heyet bir oyuncu belirler ve o uygular ne zaman gerekirse. Diğerleri de onu izler.

Teknik heyetin yapacağı ofsayt taktiğinin nasıl uygulanacağı, hangi anlarda yapılması vs. vs. Ama o anda karar verecek olan mutlaka bir futbolcudur. O yüzden de lider denir bu tip futbolculara.

Benim gördüğüm herkese elleriyle işaret eden Servet, liderin o olduğunu varsayıyorum. Yanlışsa bu eğer Servet değil de Balta'ysa o zaman ondan alsınlar bu inisiyatif hakkını başkasına versinler. Benim gördüğüm Servet.

Sağındaki solundaki diyince bence Zan defansın en başarılı adamıydı. İsabetli pas oranı en fazla olan oyuncu oydu defansta. Sabri desen müthişti zaten. Caner gelişiyor. Balta biraz düştü ama toparlandı sonradan. Leo konusunda uzun uzun tartıştım.

Bu demek değil ki Servet kötü defans vs. Sadece yapması gerekenden fazlasını yapmaya çalışıyor ve bu zarar veriyor demek istediğim.
  13. 22.12.2009, 21:00 Mesaj #1213

Evet stoperlerimiz bir tane her atak kalemizde %70 gol oluyor! Sayıyla verdiler bunları bize.
  14. 22.12.2009, 21:03 Mesaj #1214

Servet , iyidir , yüreklidir , candır , canandır ama bırak Dünya'yı , Türkiye'nin sayılı stoperleri arasında bile değildir.
  15. 22.12.2009, 21:19 Mesaj #1215