1. 21.09.2009, 15:49 Mesaj #2236
    Cevap: #19 Harry Kewell

popülizme kaçan herşeyden rahatsız olduğum gibi kewell dan da rahatsız olmaya başladım.

Bu neye benziyor biliyormusun,Ardanin bir sure sonra sebepsiz bir sekilde sirf populer diye itici bulunmasina,Arda icin bunu dusunen insanlar cogunlukta,

eskiden seven bir cok insan sevgilerini kaybecek bir sey gormemesine ragmen 'ozel bi ilgi,sevgi goruyor' diye kendisini sevimsiz bula biliyor.

Ahmet Cakar da soylemisdi bunu 'Arda sebepsiz bir sekilde gozumde sevimsiz bir hale geldi' buna benzer bir sey soyledi,dusununce mantiksiz ama anliyorum.

Kewell da oyle olmus senin icin,Her seyiyle mukemmel birini kabul edemiyor insanoglu,

goruntu olarak kusursuz,kariyeri mukemmel,efendi adam,komplekssiz yok bu kadari da fazla oluyor..

Yaptığı işten çok tipiyle,karizmasıyla,profesyonelliği,sempatikli iyle falan konuşuluyorsa orada bir yalnış vardır.

Ne alakasi var? Hala daha bu takimda en cok sevilen isim Arda Turandir bence,kewell olmasi gerekirken.Tipi,karizmasi,sempatikligiyle degil ama

profosyonelligin doruklarinda cirit attigi icin onun 60 dakka oynamasi ya da oynamadigi zaman bu kadar sevilmesi normal,

cunki kewell anormal,bilmem anlata biliyormuyum,daha once de yazmistim Hagi ile kiyaslamam ama Hagi'den sonra kimse bu kadar sevilmedi,

uzun yillar da sevilmeyecekdir.Bu kadar sevilip,saygi duyulmak icin 90 dakka oynayip,her mac 2 asist yapmaya gerek yoktur.

Sesi güzel olmayan bir şarkıcının diğer özelliklerinden dolayı(!) zirvede olması gibi.

Bir kac mac iyi diye ovulen bir futbolcu ornegi gibi olmus,ya da bir kac sene de ola bilir,Bahs ettigimiz isim Harry Kewell..

Herkese bu muamele yapılsa tamam, ama sabriye saydırıp kewell a sevgi selleri doğru değil..

Ornekleri ayri dunyalardan isimlerle veriyorsun,Sabri kim,Harry kim yahu.Ne sabrisi bu takimda biraz yorgun diye Arda da elestiriliyor,

Kendilerini gelistire bilirler ve.s diye,kewell 15 yasinda degil,kariyerinin basinda da degil,31 yasinda,dunya futbolunun efsane isimlerinden biri,

adina madalya veriyorlar ulkesinde,sabri de 'sabri madalyasi' kivamina gelince onu elestirenlerin karsisinda oluruz.

Beni çok alakadar etmez kaşına gözüne göre değer veren versin diyorum ama rahatsız da oluyorum.

Hem alakadar etmeyip hem rahatsiz olamassin ki,rahatsiz oluyorsan demek ki alakadar ediyordur,

umrunda degilse de rahatsiz olmaman gerekir.Ki rahatsiz olman hic bir seyi de degistirmez,istisnalar kaide bozmaz..

Örneğin lincoln konusunda emir in söyledikleri yüzünden en iyi döneminde bile tam olarak sevemedim lincoln ü.

Hatta söylemiştim ona senin ,yüzünden lincoln den nefret ettim diye.

Lincoln buraya gelirken sorunlu bi futbolcuydu,sorumsuzdu,futbol yetenekleri olan ama futbol ahlaki olmayan biriydi,

bu takimda stoper oynatamazdik,kendi yerinde de oynatamiyorduk ama fedakarlikdan bahs ediyorum.adam nondayla ayni odada kalmayi istemeyecek kadar

(haber yanlissa bile karakteri buna musaitti ve dogruysa sasirmazdik) kompleksliydi ama emir,ben veya bizim gibi 'kendi taraftari' olan birisi,

milli takiminda bi kere forma giymeyen,skibbe ayarinda bi t.direktorle calismayi seven kivircigimizdi.

Kewell koru korune sevilen birisi degil,Lincoln'le tek ortak noktalari meslekleridir herhalde.

Kewell dan kimse nefret etmemi sağlayamaz.Ama eğer,artık işlerini yapamıyorlar diye Ümit Karan ve Hasan Şaşı büyük bir zevkle gönderebiliyorsak,ve üstüne "takımdaki arızalar temizlendi" diyebiliyorsak, kewell a da bunu yapmalıyız,yapabilmeliyiz.

Yani kisaca demissin ki hasanin kafasini yardiysak kewell'i da yuhalariz O yapilan terbiyesizlikdir,

kim yapmissa da senin benim gibi siradan bi taraftar degil de bi grupun isidir buyuk ihtimalle.

Umit karan gecen sene "0" gol'le oynaya bilmis biri olarak gitmeyi hak etti,gitti,kewell elinden geleni yapan birisi,

bu takimin gol krali olmus milan baros'u bile elestiriliyor,gol atamayan birini gec yollamamiz hataydi.

Umit karan,hasan sas bunlar biktirdi,isleri ne? G.Saray'da faydali olmak,hic olamiyorlarsa gonderilecekler.

Kewell HIC BIR SEY Yapamiyorsa ben onu posterlerden severim o da gitsin,adam elinden geleni yapiyor,

radikal bi degisiklik filan istiyorsan en son yollayacagin isim kewell'dir.

Emre Asik,Ayhan denen 2 futbolcu var bu takimda,mukemmel degiller ama ariza da cikartmiyorlar..

En azından eleştirebilmeliyiz.

BENCE KEWELL ELESTIRIYE KAPALI BIR FUTBOLCUDUR.Elestirenlerin sayisi bir elin parmaklarini gecmez zaten.

O olmadigi icin kazandigimiz maclara bile sevinemiyorsak,kendi golune gulumsemedigi zaman donup kaliyorsak birazcik elestirmeyi ver sen de.

Belki de ben yalnış düşünüyorum, olabilir tabii..

Bak hem teker teker cevap vermeye calistim hem de Bekledigin icin tekrar ediyorum,yalnış düşünüyorsun
  2. 21.09.2009, 16:29 Mesaj #2237

Eleştirdiğiniz adam mahalle maçlarında top oynayan biri değil Harry Kewell .

İnsaf.
  3. 21.09.2009, 16:32 Mesaj #2238

Aysel Aydın, post: 569217 Nickli Üyeden Alıntı

Bu neye benziyor biliyormusun,Ardanin bir sure sonra sebepsiz bir sekilde sirf populer diye itici bulunmasina,Arda icin bunu dusunen insanlar cogunlukta,

eskiden seven bir cok insan sevgilerini kaybecek bir sey gormemesine ragmen 'ozel bi ilgi,sevgi goruyor' diye kendisini sevimsiz bula biliyor.

Ahmet Cakar da soylemisdi bunu 'Arda sebepsiz bir sekilde gozumde sevimsiz bir hale geldi' buna benzer bir sey soyledi,dusununce mantiksiz ama anliyorum.

Kewell da oyle olmus senin icin,Her seyiyle mukemmel birini kabul edemiyor insanoglu,

goruntu olarak kusursuz,kariyeri mukemmel,efendi adam,komplekssiz yok bu kadari da fazla oluyor..

Ne alakasi var? Hala daha bu takimda en cok sevilen isim Arda Turandir bence,kewell olmasi gerekirken.Tipi,karizmasi,sempatikligiyle degil ama

profosyonelligin doruklarinda cirit attigi icin onun 60 dakka oynamasi ya da oynamadigi zaman bu kadar sevilmesi normal,

cunki kewell anormal,bilmem anlata biliyormuyum,daha once de yazmistim Hagi ile kiyaslamam ama Hagi'den sonra kimse bu kadar sevilmedi,

uzun yillar da sevilmeyecekdir.Bu kadar sevilip,saygi duyulmak icin 90 dakka oynayip,her mac 2 asist yapmaya gerek yoktur.

Bir kac mac iyi diye ovulen bir futbolcu ornegi gibi olmus,ya da bir kac sene de ola bilir,Bahs ettigimiz isim Harry Kewell..

Ornekleri ayri dunyalardan isimlerle veriyorsun,Sabri kim,Harry kim yahu.Ne sabrisi bu takimda biraz yorgun diye Arda da elestiriliyor,

Kendilerini gelistire bilirler ve.s diye,kewell 15 yasinda degil,kariyerinin basinda da degil,31 yasinda,dunya futbolunun efsane isimlerinden biri,

adina madalya veriyorlar ulkesinde,sabri de 'sabri madalyasi' kivamina gelince onu elestirenlerin karsisinda oluruz.

Hem alakadar etmeyip hem rahatsiz olamassin ki,rahatsiz oluyorsan demek ki alakadar ediyordur,

umrunda degilse de rahatsiz olmaman gerekir.Ki rahatsiz olman hic bir seyi de degistirmez,istisnalar kaide bozmaz..

Lincoln buraya gelirken sorunlu bi futbolcuydu,sorumsuzdu,futbol yetenekleri olan ama futbol ahlaki olmayan biriydi,

bu takimda stoper oynatamazdik,kendi yerinde de oynatamiyorduk ama fedakarlikdan bahs ediyorum.adam nondayla ayni odada kalmayi istemeyecek kadar

(haber yanlissa bile karakteri buna musaitti ve dogruysa sasirmazdik) kompleksliydi ama emir,ben veya bizim gibi 'kendi taraftari' olan birisi,

milli takiminda bi kere forma giymeyen,skibbe ayarinda bi t.direktorle calismayi seven kivircigimizdi.

Kewell koru korune sevilen birisi degil,Lincoln'le tek ortak noktalari meslekleridir herhalde.

Yani kisaca demissin ki hasanin kafasini yardiysak kewell'i da yuhalariz O yapilan terbiyesizlikdir,

kim yapmissa da senin benim gibi siradan bi taraftar degil de bi grupun isidir buyuk ihtimalle.

Umit karan gecen sene "0" gol'le oynaya bilmis biri olarak gitmeyi hak etti,gitti,kewell elinden geleni yapan birisi,

bu takimin gol krali olmus milan baros'u bile elestiriliyor,gol atamayan birini gec yollamamiz hataydi.

Umit karan,hasan sas bunlar biktirdi,isleri ne? G.Saray'da faydali olmak,hic olamiyorlarsa gonderilecekler.

Kewell HIC BIR SEY Yapamiyorsa ben onu posterlerden severim o da gitsin,adam elinden geleni yapiyor,

radikal bi degisiklik filan istiyorsan en son yollayacagin isim kewell'dir.

Emre Asik,Ayhan denen 2 futbolcu var bu takimda,mukemmel degiller ama ariza da cikartmiyorlar..

BENCE KEWELL ELESTIRIYE KAPALI BIR FUTBOLCUDUR.Elestirenlerin sayisi bir elin parmaklarini gecmez zaten.

O olmadigi icin kazandigimiz maclara bile sevinemiyorsak,kendi golune gulumsemedigi zaman donup kaliyorsak birazcik elestirmeyi ver sen de.

Bak hem teker teker cevap vermeye calistim hem de Bekledigin icin tekrar ediyorum,yalnış düşünüyorsun

Öncelikle teşekkür ederim. Bende senin gibi hepsine cevap vermeye çalışacağım.

1-Arda ne zaman sahada yaptığı işten çok başka özellikleriyle konuşulur orada ben dur derim. Ama böyle bir durum söz konusu bile değil. Arda'nın eleştirilmesinin sebebi çekilememesi. Kewell ın bu durumla alakası bile yok. Dediğim gibi hayat felsefem gereği popülist kültürün önüme sürdüğü herşeyden nefret ederim. Deniz gezmiş ya da che t-shirt i giyip!) starbucks a oturan zihniyetten... Durumumuz iyi olmasına rağmen yıllardır marka tek bir eşya bile almadım örneğin. Yani bu benim yaşam tarzım. Çekemeyeceğim kewell dan önce milyonlarca adam var ama ben onlara neredeyse tapıyorum. Hayali bir karakter olarak Tyler Durden ve felsefesi bir numara olmak kaydıyla. İğnelemeni anlıyorum lakin cidden alakası yok.

2-Birinci cevapla paralel buda. Söylediklerimi tekrarlamamın manası yok.

3-Alakası yok. Sezen Aksu nun sesi çatallanmaya başlamışsa bunu söyleyebilecek adamlar lazımdır onun yanında. Sen bir tanesi minik serçe yürrü diyenler değil. Bununla da çok alakası yok. Oyunculuğu iyi olmayan ama çok yakışıklı olduğu için yıllarca ekranları işgal etmiş ve bazılarına göre efsane olmuş binlerce isim vardır. Anlatabildim sanırım.

4-Sabri şu an Galatasaray a daha çok katkı veren bir isimdir. Ayrı dünyalardanlarsa gelmeseydi sabriyle aynı sahada oynayıp ismini kirletmeseydi o zaman. Sabriyle aynı formayla sahaya çıkıyor ve aynı amaçla mücadele ediyorlarsa zerre kadar farkları yoktur gözümde.

5-Şunu anlatmak istedim. Aslında umrumda olmaması lazım ama umrumda. Çok mu karışık oldu yani?(okuldaki fizikçiden kalma alışkanlık yalnış anlama)

6-Lincoln sadece benim bakış açımı anlatmama yardımcı bir örnekti. Yoksa kewell la lincoln bu konularda tabii ki kıyaslanmaz.

7-"Umit karan,hasan sas bunlar biktirdi,isleri ne? G.Saray'da faydali olmak,hic olamiyorlarsa gonderilecekler.

Kewell HIC BIR SEY Yapamiyorsa ben onu posterlerden severim o da gitsin,adam elinden geleni yapiyor,"

Şu cümlen herşeyi anlatıyor. Ve tartışmaya gerek kalmıyor.Benim genel olarak mücadele ettiğim düşünce sistemi bu. Ama saygı duyarım ve duymak zorundayım. Lakin bu cümlelerin üzerine yorum yazamam. Kafaya telefonu herkes atmadı ama aşağı yukarı herkes o adamların hizmetlerini görmezden gelerek hakaret etti. Kelimelere bu kadar takılmamak lazım.

8-"BENCE KEWELL ELESTIRIYE KAPALI BIR FUTBOLCUDUR.Elestirenlerin sayisi bir elin parmaklarini gecmez zaten.

O olmadigi icin kazandigimiz maclara bile sevinemiyorsak,kendi golune gulumsemedigi zaman donup kaliyorsak birazcik elestirmeyi ver sen de
    ."

Böyle olaylar benimn için söz konusu bile olamaz. Galatasaray gol atacak ve ben buruk bir sevinç yaşayacağım. Bana çok uzak şeyler bunlar. Dediğim gibi tartışmanın yararsızlığını gösteren bir başlık da bu.

9-"Bak hem teker teker cevap vermeye calistim hem de Bekledigin icin tekrar ediyorum,yalnış düşünüyorsun "

Olabilir, belki de yanlış düşünüyorum. Bunu gözden geçiririm. Ama sizin söylediklerinizi baz almam karakterime aykırı olur. Ama ders çıkarabileceğim noktalarda vardır. Yazıyı bitirip iki-üç kez okuyacağım tekrar.

İlk defa bu kadar kapsamlı bir cevap alabildim, tekrar teşekkürler.
  4. 21.09.2009, 16:37 Mesaj #2239

Kewell şu an takımda bulunan en soğukkanlı futbolcu ve elinden geleni yapıyor adamdan daha ne istiyorsunuz anlamıyorum. Hatam 0 hatayla oynamaya çalışıyor 2-3 dk temposu düştü diye adam kötü adam yaşlı bundan bir şey olmaz diyorsunuz. Temposunun düştüğü zamanlarda zaten takım maçı rölantiye aldığı için o da tempoyu düşürüyor bu kadar basit.
  5. 21.09.2009, 16:44 Mesaj #2240

Yok arkadaş anlaşıldıki biz kewell gibi birini kaldıramıyoruz bize bratu lukunku petre lazım
  6. 21.09.2009, 16:52 Mesaj #2241

Kaan Turan, post: 569302 Nickli Üyeden Alıntı

Yok arkadaş anlaşıldıki biz kewell gibi birini kaldıramıyoruz bize bratu lukunku petre lazım

Hep aynı nakarat

Ulan sen Galatasaray'sın ne kaldıramaması ?
    :rolleyes:
  7. 21.09.2009, 16:56 Mesaj #2242

Fatih Aybars Hakan, post: 569317 Nickli Üyeden Alıntı

Hep aynı nakarat

Ulan sen Galatasaray'sın ne kaldıramaması ?
    :rolleyes:

Ulan falan ayıp sen Galatasaraylısın diyosun kullandığın kelimeye bak

O cümleyide forumda Kewell için söylenenlere yazdım
  8. 21.09.2009, 17:17 Mesaj #2243

Ahmet Özgün Güven, post: 569171 Nickli Üyeden Alıntı

Sadece bu cevabı verebilmen için yazmıştım son cümleyi ve beni yanıltmadın. Beklediğim cevaptı bu

Bu yönlerden bakarsak Türkiye'nin en iyi ve zeki futbolcusu Alex tir. En kötü maçında bile çok fazla top kaybetmez, saçma sapan işler yapmaz. Hatta en kötü maçlarında gol, asist yapmışlığı vardır. VE emin ol kewell ın bir maçta yaptığı top kaybını alex üç maç toplamında ya yapar ya yapmaz(alex 33 yaşında)... Beşiktaş maçında 5 tane isabetsiz şut çekti, ki bu da her maç aynı standartta olmadığının kanıtı. Yani düşüşler yaşıyor bu adam ve bu da takıma yansıyor.

Kewell çuvalla asist de yapmadı benim bildiğim kadarıyla tam bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Geçen sezon kaç asist yaptı kewell???

senin içinde bulunduğun halet-i ruhiyenin ''karizma yapmak için metallica'ya bok atma modası'' rüzgarına kapılmış yeni yetme metalcilerden farkı yok gözümde.

anti-popülizm; birey olma yolunda ''farklılıkları yasatarak kendini ifade biçimi'' olarak müthiş saygı duyduğum bir olgu. ama anti-popülist olmak ile anti popülist olduğunu insanların gözüne sokmaya calısmak arasında ince bir fark var, anlayana.

senin sadece 3 mesajını okudum. senin hakkında yasıni eğitimin, boyun, mizacın vs hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim. Ama bu 3 mesajın sayesinde anti-popülist olduğunu zorla da olsa öğrenmiş bulunuyorum.

Sanırım öğrenemediğin şey; bu anti-popülist olduğunu ifade etme kaygısının, hep muhalefet tam muhalefet anlayışının en büyük popülizm olduğu. Farkında mısın yeni metalcilerden emoculara, üniversiteye yeni kayıt olan ergenlerden spor yazarlarına sözüm ona fark yaratmak adına yapılan en moda ve yaygın sey anti-popülist tavır içinde görünme kaygısı. Popülizmin en büyük bayrağını almışsın eline en önde tasıyorsun farkında mısın?

Ha aksi olsaydı acar bakardın Sabri hakkında ne yazmısım, yazmısız diye. Ya da düşünürdün Alex kötü oyuncudur diye iddaa etmiş miyiz diye. Ya da saygı duyardın herkesin sevgisini ifade etme biçimi farklıdır diye.

Gerek Kewell hakkında gerek diğer görüşlerin hakkında uzun uzun, tam yerine oturacak şeyler yazar, tonla örnekle destekleyebilirdim...

ama önce o elindeki bayrağı indirmen gerek dostum...

Bunu bir polemik olarak devam ettirip bu konudaki görüşlerini tekrar cevaplandırmayacağım iyi bak kendine
  9. 21.09.2009, 17:23 Mesaj #2244
  10. 21.09.2009, 17:25 Mesaj #2245

Aykut Turhan, post: 569368 Nickli Üyeden Alıntı

senin içinde bulunduğun halet-i ruhiyenin ''karizma yapmak için metallica'ya bok atma modası'' rüzgarına kapılmış yeni yetme metalcilerden farkı yok gözümde.

anti-popülizm birey olma yolunda farklılıkları yasatarak kendini ifade biçimi olarak müthiş saygı duyduğum bir olgu. ama anti-popülis olmak ile anti popülist olduğunu insanların gözüne sokmaya calısmak arasında ince bir fark var, anlayana.

senin sadece 3 mesajını okudum. senin hakkında yasıni eğitimin, boyun, mizacın vs hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim. Ama bu 3 mesajın sayesinde anti-popülist olduğunu zorla da olsa öğrenmiş bulunuyorum. Sanırım öğrenemediğin şey ise bu anti-popülist olduğunu ifade etme kaygısının, hep muhalefet tam muhalefet anlayışının en büyük popülizm olduğu. Farkında mısın yeni metalcilerden emoculara, üniversiteye yeni kayıt olan ergenlerden spor yazarlarına sözüm ona fark yaratmak adına yapılan en moda ve yaygın sey anti-popülist tavır içinde görünme kaygısı. Popülizmin en büyük bayrağını almışsın eline en önde tasıyorsun farkında mısın?

Ha aksi olsaydı acar bakardın Sabri hakkında ne yazmısım, yazmısız diye. Ya da düşünürdün Alex kötü oyuncudur diye iddaa etmiş miyiz diye. Ya da saygı duyardın herkesin sevgisini ifade etme biçimi farklıdır diye.

Gerek Kewell hakkında gerek diğer görüşlerin hakkında uzun uzun, tam yerine oturacak şeyler yazar, tonla örnekle destekleyebilirdim...

ama önce o elindeki bayrağı indirmen gerek dostum...

Bunu bir polemik olarak devam ettirip bu konudaki görüşlerini tekrar cevaplandırmayacağım iyi bak kendine

Olabilir, bunu da göz önünde bulundururum. Anti-popülist olduğumu anlatma çabamın sebebi; Kewell a yaptığım her eleştirden sonra onu kıskandığım şeklinde yapılan imalar ya da kaldıramadığım(!) şeklindeki iddialardır. Alakası olmadığını ve bunun kewell la da çok alakası olmadığını anlatmak için bunları yazmak zorunda kaldım. Zannediyorum bundan başka bir platformda da bu konuyla ilgili başka bir yazıma rastlayamazsınız. Yani anti-popülist bir anıma denk geldiniz sanırım! Ayrıca düşüncelerimden utanacak değilim, her platformda bunları gururla söyleyebilirim. Neresi sizi rahatsız etti anlayamadım? Söylediğim şey son derece basitti. Eğer baz aldığın özellikler buysa; Alex Türkiye nin en iyi oyuncusu dur. Doğru mudur? Bu kadar basit. Ya da sabri hakkında söylediklerim. Onların hepsi sana değildi ama kewell a eleştirim kewell ın kendisinden çok ne yaparsa yapsın olumlu karşılayan ve buna karşılık sabriye tam tersini uygulayan zihniyete karşı yazdıklarımdı onlar. Yaşınız itibariyle anlamış olduğunuzu umuyorum. Metal dinlemem, hiç dinlemedim. Metellica nın da bir iki şarkısını dinlemişimdir sadece. Ama söyledikleriniz kayda değer olabilir. Aynı derecede enteresan bunu da belirtmeliyim. Çok popülist bir yazı olmuş.
  11. 21.09.2009, 17:28 Mesaj #2246
  12. 21.09.2009, 17:40 Mesaj #2247

Alper Somuncu, post: 569392 Nickli Üyeden Alıntı

Sevgili Ahmet,

Popülizm nedir?

Alper Bey açıkçası bunu bir hakaret olarak alıyorum. Ama yine de cevap vereyim. Öncelikle bu politik bir terim. Durum herneyse onu demagojik bir şekilde halka,topluma,sınıfa vb. aktarma ve bunun neticesinde etkileyici olma, bundan çıkar elde etme. Tabii bunlar bu şekilde tanım anlamıyla kalırsa bence hiçbir anlamı olmaz. Aynı sosyalizm gibi. Size bütün terim anlamlarının isimlerini dört dörtlük bilen(!) bir arkadaşınız saatlerce komünizm hakkında saatlerce nutuk çekiyor. Sonra da gidip eleştirdiği herşeyi yapıyor. Çünkü kavram olarak bırakmış bunu hayatına yansıtamamış. Kelime anlamından ziyade benim anladığım, aslında içi boşalmış veya boşaltılmış kavramları, kişileri, olayları insanlara farklı metodlarla pazarlama işlemi. Daha önce de örnek verdiğim gibi deniz gezmiş baskılı t-shirt giyen genç... Benim anladığım bu. Belki ismi başkadır. Dünya geçip gidiyor ve popülizm in kelime anlamı sözlükte; halkçılık olarak geçiyor örneğin. Yaftalayabilirsiniz; anti kapitalist, antiemperyalist şu- bu. Bunlar daha çok havada kalan kavramlar popülizm ise hayata daha direk etki yapan birşey bence.

Edit:

Ekşi sözlükte bulduğum bir şey, oldukça iyi açıklamış durumu, hasta olduğum için çok çalıştıramıyorum saksıyı alıntı yapayım;

"kısacası artısı eksisi düşünülmeden çoğunluğun ne hoşuna giderse ona yönelmektir. ancak görülmektedir ki kitlelerin en hoşuna giden kitlenin kendisi için en doğrusu değildir. ha kitleler bunun sonuçlarının kötü olabileceğine kendi kendilerine varabilecek yetiye sahipmidir, orasını artık siz tartışırsınız."

"Beni savunan halktır, yaşasın halk! Beni savunmayan elittir, entel herifler"= Bu da beni hiç anlam veremememe rağmen emolara benzetip, farklı bir görüşü savunarak sivrilmeye, entel olmaya çalıştığımı söyleyen abime gelsin.

Saygılar
  13. 21.09.2009, 17:44 Mesaj #2248
    Harry Kewell

Kewell'dan önce milyonlarca adam var ama ben onlara neredeyse tapıyorum.Hayali bir karakter olarak Tyler Durden ve felsefesi bir numara olmak kaydıyla.İğnelemeni anlıyorum lakin cidden alakası yok.

Kewell anlamsiz yere şişirilen bi futbolcu degil ki rahatsiz olasin..

Mesela hayatinda hic Hagi'den rahatsiz oldunmu? Soyledigin populizm'i kotu anlamda algiliyorum ben,

Mesela Kazim'a ronaldo demek gibi,Ardaya messi demek gibi,bunlara ben de karsiyim.hak ettiginden fazla ne yapmisiz ki kewell'a..?

3. Sezen Aksu nun sesi çatallanmaya başlamışsa bunu söyleyebilecek adamlar lazımdır onun yanında.

Sen bir tanesi minik serçe yürrü diyenler değil.

Kewell geldigi gunden beri elinden geleni yapmaya calisiyor,stoper oynattik biz bu adami,oynatmadik zaman zaman,

kimse kusura bakmasin ama kewell isim olarak degil tecrube ve su an ki oynadigi futbol olarak da aydin veya x birinin yedegi degildir.

O Ola ola Lincolnu kaptan da yaptik.Ama KEWELL 'KALMAK ISTIYORUM,PARADA INDIRIM BILE YAPILSA SORUN DEGIL' Diyen birisi.

Kotu oynadigi maclari soylermisin..

Hic bir varlik gosteremedigi,hatta hata yaptigi ve.s bir kac mac..

4-Sabri şu an Galatasaray a daha çok katkı veren bir isimdir.

Ayrı dünyalardanlarsa gelmeseydi sabriyle aynı sahada oynayıp ismini kirletmeseydi o zaman.

Sabriyle aynı formayla sahaya çıkıyor ve aynı amaçla mücadele ediyorlarsa zerre kadar farkları yoktur gözümde.

Sabriye niye kizar,dalga gecerdik 3 hafta oncesine kadar? Yapmak isteyip,yapamadigi,yapamadigini gordugu halde yapmaya devam ettigi hareketler yuzunden.

Niye kizmiyoruz? Yapa bildigi neyse yaptigi icin,superman'ligi biraktigi icin.

Hepsi ayni takimda forma giyiyor diye ayni muameleyi goremez.Alpaslan,serkan,sabri neyse Kewell,keita odur diye bilirmisin..

Sabri de daha iyisi olmadigi icin oynuyor emin ol,sabri G.Saray'da oynaya bilecek bi futbolcu degil,

Umarim milli takimda 3-5 mac ust uste cosar ve gelen ilk teklifde de satilir..

7-"Kewell HIC BIR SEY Yapamiyorsa ben onu posterlerden severim o da gitsin,adam elinden geleni yapiyor,"

Şu cümlen herşeyi anlatıyor. Ve tartışmaya gerek kalmıyor.bu cümlelerin üzerine yorum yazamam.

Elinden geleni yapmaya calisan futbolcular kimdir..Ayhan,Mustafa Sarp,Emre Asik.Hepsi de orta yasli,yerli futbolcular.

Hasan sas ve umit karan kimdi son senelerinde..? Umit karan 'beni bi rijkaard gorseydi,sonra yollasalardi' gibi bir cumle bile kura bilmisdir..

Hasan sasin da konusmalari malum.Bu ornegin de kewell'la hic bir sekilde alakasi yok.Milan baros'la kiyaslasan anlarim,o elestiriliyorsa bu neden elestirilmesin,

ortaya mantiksiz cevaplar cikar,kewell abartili derecede sevilen birisi AMA Hasan sasin durumu cok baska konular.
  14. 21.09.2009, 17:52 Mesaj #2249
    Cevap: Harry Kewell

Aysel Aydın, post: 569430 Nickli Üyeden Alıntı

Kewell anlamsiz yere şişirilen bi futbolcu degil ki rahatsiz olasin..

Mesela hayatinda hic Hagi'den rahatsiz oldunmu? Soyledigin populizm'i kotu anlamda algiliyorum ben,

Mesela Kazim'a ronaldo demek gibi,Ardaya messi demek gibi,bunlara ben de karsiyim.hak ettiginden fazla ne yapmisiz ki kewell'a..?

Kewell geldigi gunden beri elinden geleni yapmaya calisiyor,stoper oynattik biz bu adami,oynatmadik zaman zaman,

kimse kusura bakmasin ama kewell isim olarak degil tecrube ve su an ki oynadigi futbol olarak da aydin veya x birinin yedegi degildir.

O Ola ola Lincolnu kaptan da yaptik.Ama KEWELL 'KALMAK ISTIYORUM,PARADA INDIRIM BILE YAPILSA SORUN DEGIL' Diyen birisi.

Kotu oynadigi maclari soylermisin..

Hic bir varlik gosteremedigi,hatta hata yaptigi ve.s bir kac mac..

Sabriye niye kizar,dalga gecerdik 3 hafta oncesine kadar? Yapmak isteyip,yapamadigi,yapamadigini gordugu halde yapmaya devam ettigi hareketler yuzunden.

Niye kizmiyoruz? Yapa bildigi neyse yaptigi icin,superman'ligi biraktigi icin.

Hepsi ayni takimda forma giyiyor diye ayni muameleyi goremez.Alpaslan,serkan,sabri neyse Kewell,keita odur diye bilirmisin..

Sabri de daha iyisi olmadigi icin oynuyor emin ol,sabri G.Saray'da oynaya bilecek bi futbolcu degil,

Umarim milli takimda 3-5 mac ust uste cosar ve gelen ilk teklifde de satilir..

Elinden geleni yapmaya calisan futbolcular kimdir..Ayhan,Mustafa Sarp,Emre Asik.Hepsi de orta yasli,yerli futbolcular.

Hasan sas ve umit karan kimdi son senelerinde..? Umit karan 'beni bi rijkaard gorseydi,sonra yollasalardi' gibi bir cumle bile kura bilmisdir..

Hasan sasin da konusmalari malum.Bu ornegin de kewell'la hic bir sekilde alakasi yok.Milan baros'la kiyaslasan anlarim,o elestiriliyorsa bu neden elestirilmesin,

ortaya mantiksiz cevaplar cikar,kewell abartili derecede sevilen birisi AMA Hasan sasin durumu cok baska konular.

Tartışmak yararsız. Ben bir çifte standart gördüm ve buna hayatın her alanında karşıyım. Sen böyle bir çifte standart olmalı diyorsun. Saygı duyarım. Ama yazdıklarına daha sonra cevap vermeye çalışacağım. Hastayım biraz. Ama emin ol cevap yazarım sonra. Tekrar teşekkürler.
  15. 21.09.2009, 17:53 Mesaj #2250

Yukarı Git