1. 29.09.2009, 22:19 Mesaj #2401
    Cevap: #19 Harry Kewell

Onur Albakar, post: 583210 Nickli Üyeden Alıntı

Tamam sakin ol.. :p

Bu siteden ihrac olursam sebebi bu ola bilir,kewell yuzunden '7 boyut buyuklugunde' bu yasina kadar duymadigi cumleler butunu yollamisimdir birine

ama tabii ben elit,ornek,seviyeli,tipki kewell gibi asil olmak zorunda olan bir uyeyim :cool:
  2. 29.09.2009, 22:20 Mesaj #2402

Mete 7 gün 24 saat antremanları mı izliyorsun?

Rijkaard ve ekibinden futbolu daha iyi mi bildiğine inanıyorsun?

Yapma işte, adam oynatacağı zamanı, yeri biliyor. Hadi Serdar yerine, Arda geçsin sola, Elano gelsin ortaya, Rijkaard işte bu yüzden bilmiyor dersen eyvallah derim de Serdar, Serdar, Serdar diye tutturma.
  3. 29.09.2009, 22:25 Mesaj #2403

Okan Çelik, post: 583224 Nickli Üyeden Alıntı

Yapma işte, adam oynatacağı zamanı, yeri biliyor. Hadi Serdar yerine, Arda geçsin sola, Elano gelsin ortaya, Rijkaard işte bu yüzden bilmiyor dersen eyvallah derim de Serdar, Serdar, Serdar diye tutturma.

şu mantığa da hastayım ha...rijkaard dan iyi mi biliyosunmuş...azcık mantıklı olun ya...sabriye yıllarca eleştri yapanlar ne halt etmeye konuşuyolar o zaman rijkaarddan iyi mi biliyolar??burdaki herkes takım hakkında eleştri yapma hakkı var diye düşünüyorum zira bu hiçbişeyi değiştirmeyecek ama olsun yoksa bu forum bomboş bi ale döner...hayır rijkaard ı geçtim futbolu skibbeden bülent korkmazdan da iyi bilmiyo hiçkimse ama millet şu ilk 11 le oynamalıyız diye kadro bile yazıyodu buraya...şu cümleyi yazmayın lütfen!
  4. 29.09.2009, 22:28 Mesaj #2404

Kac kere izledin serdar'i..hangi yonleriyle su an KEWELL'i kesecek kadar iyidir..rijkaard serdar'i neden ilk 18'e bile almiyor..Adaletli forma dagitilan belki de tek kulup,en azindan simdilik G.Saray,nondanin barosu kese bildigi bi takimda,ugur,sabri hala oynaya biliyorsa demek ki serdarin oynatilmamasi dogru olandir..kewell'i forumsuz bula bilirsiniz,oynamasini istemeye de bilirsiniz,sadece iyi oynadigi zaman seve bilirsiniz ya da hic sevmeye bilirsiniz,ben onu emin olun colugundan cocugundan bile cok seviyorumdur,bunlar problem degil ama COZUM ONERISI Diye sundugunuz seyler sacma.Aydin ve serdar oynasin cumlesi disinda bu baslikta kewell'la ilgili birtane dogru,durust,mantikli,dusunmeye deger hic bir mesaj okumadim.

1250 defa yazmisimdir,tekrarlamaktan yorulmam,yeterki anlayin;

KEWELL G.SARAY'DA OLDUGU SURECE KEWELL OYNAR.Ciddi bir sakatligi yoksa,50 mac ust uste oynayip yorulmadiysa

YERINE KIMSENIN OYNAMASI DOGRU DEGILDIR..Bu takimda ilk 11'de baslar, 70 dakka ve daha fazla sahada kalir.
  5. 29.09.2009, 23:02 Mesaj #2405

Okan Çelik, post: 583224 Nickli Üyeden Alıntı

Bu konuyu Serdar'ın bir sonra ki A takım macına erteleyelim. O zaman beni daha iyi anlayacagını zannediyorum. Sardar Eylik'ten cok daha fazla verim alırız, bundan ismim kadar eminim. Degil Rijkaard, Cruyff'la bile bunu tartısırım. Bir seyi onlardan farklı düsünmek futbolu onlardan daha iyi bildgim anlamını cıkarıyosan, yine seni baglar
  6. 29.09.2009, 23:23 Mesaj #2406

Mete Alparslan, post: 583309 Nickli Üyeden Alıntı

Bu konuyu Serdar'ın bir sonra ki A takım macına erteleyelim. O zaman beni daha iyi anlayacagını zannediyorum. Sardar Eylik'ten cok daha fazla verim alırız, bundan ismim kadar eminim. Degil Rijkaard, Cruyff'la bile bunu tartısırım. Bir seyi onlardan farklı düsünmek futbolu onlardan daha iyi bildgim anlamını cıkarıyosan, yine seni baglar

Bence buradaki sorun şudur: Serdar'la ve Kewell'la çalışan Rijkaard, Serdar ve Kewell'la taktik/fizik antremanlar yapan Rijkaard, Serdar ve Kewell'ı yakından takip eden adam Rijkaard. Kewell'ı sürekli oynatan, Serdar'a nadiren şans veren adam da, hocamız Rijkaard.

Şimdi böyle bir durumda, "Kewell değil, Serdar oynamalı." diye bir cümle kurulunca, insanların "Rijkaard'dan daha mı iyi biliyorsun?" diye sormaları normaldir bence.

Ayrıca ben bu tür tartışmaları anlamakta zorlanıyorum...Baros/Nonda, Sabri/Uğur, Topal/Barış vs vs...Hepsi bizim takımımızın oyuncuları; ama "Şu oynasın!", "O yaramaz, Bu oynasın!" gibi gayet ateşli tartışmalar oluyor forumda. Bu baya ilginç bence.

Sonuçta hepsi Galatasaray oyuncuları, hangisi oynarsa oynasın, ne fark eder... diye düşünüyorum ben.
  7. 29.09.2009, 23:44 Mesaj #2407

Fark ediyo be hocam, inan fark ediyo. Cihan da bizim futbolcumuz du hatirlarsan. Ama benim deginmek istedigim konu asla bu degil. Kewell son maclarda bariz bir form dusuklugune gitti. Yorgunluk mu, sakatlik mi, yoksa nedir, iste onu Rijkaard ve yardimcilari bilir. Ama teknik yonden Aydin en kotu halli Kewell'in bile boslugunu dolduramaz. Bu yuzden Serdar Eylik diyorum. Kaale alinacak birsey olmasa da yillardir Amerikanin 2. ve 3. liglerinde top kosturuyorum, e birakinda bi futbolcunun ne oldugunu TV'den de olsa biraz anlayalim
  8. 30.09.2009, 00:30 Mesaj #2408

Kewell artık dinlenmeli ve aydın oynamalı çok düşüş var. bir iki maç dinlenmeli.
  9. 30.09.2009, 03:52 Mesaj #2409

Bence son mac cok daha iyi oynadi onceki maclara gore. Ilk defa saldiran, rakibin ustune kosan bir Kewell seyrettik bu sezon. Tamam belki tam olarak yapamadi istediklerini fakat oyun stili olarak rakibe korku veren bir oyuncuya donusuyor yine, sadece zekasi degil hizi da isin icine giriyor yavas yavas. Boyle devam..
  10. 30.09.2009, 11:41 Mesaj #2410

Sol açıkta oynadığı maçlarda Hakan BALTA oynamadığı zaman sol çizgide etkisiz kalıyor. Böyle oynatılması gerekiyorsa eğer mutlaka Arda'dan yardım görmeli.Tabi bu arada orta sahada da Elano olmalı.
  11. 30.09.2009, 13:24 Mesaj #2411

Serdar Eylik hakikaten çok yetenekli bir adam, stilini biraz ardaya benzetmiş belli özenmiş ama ondan daha hızlı. Sol çizgide oynuyor çok etkili adam falan geçerken. Tabii paf maçları bunlar. Geleceği kurtarmak adına serdar oynatılabilir. Ama son maçtaki gibi oynarsa ben kewell ın oynamasından yanıayım. Çoğu kişi beğenmemiş, ama keita şut atmak yerine bomboş kewell a verseydi yine golünü atmış olacaktı. Fazla topla oynamasın, top kaybı yapmasın, onun dışında ceza alanı içinde ve çevresinde top ayağına geldiğinde ya da gelirken heyecanlandığım bir adam bile yok. Baros,keita, arda bunlara dahil. Zaten topla kateden oyuncumuz çok yani adam geçen falan, hatta sürekli bunu yapıyorlar(arda,keita baros, oynarsa ayhan), ama bitirici adam çok az. Onlar getirsin, ortalasın kewell çaksın. Benim ondan soldan bastırsın gitsin 3 kişiyi geçsin falan gibi bir beklentim yok. Bu saatten sonra bunu bekleyenler hayal kırıklığına uğrar. Kewell ın oynatılma amacının bu olduğunu düşünüyorum açıkçası. Çünkü sol çizgide oynayan bir adam olarak içeri nasıl, ve ne zaman girileceğini çok iyi biliyor, doğru yerlerde bekleyip doğru vuruşlar yapıyor. Serdar bunu yapamaz. Ha, beşiktaş maçındaki gibi bir kewell oynamayacaksa geçerli tüm bu söylediklerim. Topla bu kadar az oynayıp bu kadar çok top kaybı ve pas hatası yaparsa takıma çok büyük zarar verir.
  12. 30.09.2009, 14:05 Mesaj #2412

Emre Peker, post: 583432 Nickli Üyeden Alıntı

Bence son mac cok daha iyi oynadi onceki maclara gore. Ilk defa saldiran, rakibin ustune kosan bir Kewell seyrettik bu sezon. Tamam belki tam olarak yapamadi istediklerini fakat oyun stili olarak rakibe korku veren bir oyuncuya donusuyor yine, sadece zekasi degil hizi da isin icine giriyor yavas yavas. Boyle devam..

Kewell'ın sürati yeterli değil. Eskişehir maçında Arda'nın attığı uzun topta defansın arkasına sarktı. Orada Keita olsa topu aldığı gibi ceza sahasına girerdi ama Kewell arkasından gelen Vucko'ya topu kaptırdı.
  13. 30.09.2009, 16:58 Mesaj #2413

Kadir Safa KARAKAŞ, post: 583704 Nickli Üyeden Alıntı

Kewell'ın sürati yeterli değil. Eskişehir maçında Arda'nın attığı uzun topta defansın arkasına sarktı. Orada Keita olsa topu aldığı gibi ceza sahasına girerdi ama Kewell arkasından gelen Vucko'ya topu kaptırdı.

Herkesin özellikleri 1 olamaz ama kimisi hızıyla kimisi tekniğiyle faydalı olur
  14. 30.09.2009, 17:16 Mesaj #2414

Kadir Safa KARAKAŞ, post: 583704 Nickli Üyeden Alıntı

evet o pozisyo kewell in ne kadar zayıf kaldığını gösteriyo benim de dikkatimi çekti ve çok üzüldüm o pozisyonda...eskişehir maçında çok top kaybetti hatta bi kaçı çok önemli bi pozisyon olarak döndü bize...ama ona güvenimiz tam toplar kendini...
  15. 30.09.2009, 17:24 Mesaj #2415

Olay Serdar'ın iyi veya kötü performans göstermesi, çok iyi olup olmaması değil Mete.

Hayatında 3-4 kere izlediğin bir adamı Kewell ile kıyaslıyorsun. Burada teknik direktör Rijkaard değil, Bülent Korkmaz, Skibbe gibi isimler bile olsa onlar daha iyi biliyor bu işi. Nedeni futbol bilgilerinin iyi olması değil, 7 gün boyunca beraber antreman yapmaları.

Yukarı Git