1. 29.11.2009, 18:31 Mesaj #3166
    Cevap: #19 Harry Kewell

Kewell bu takımın gerek profesyonellik gerek oyun bakımından en iyi oyuncuları arasındadır.
  2. 29.11.2009, 18:37 Mesaj #3167

Kewell gerçekten kalıtesi tartışılmaz bir oyuncu , müthişde bir profosyonel

Ama ben sezon sonu yolları ayırıp genç bir oyuncu alınması taraftarıyım İyi araştırılırsa çok kalıteli gençler bulunur mesela Porto Hulk´u Japon liginden getirdi . Artık gençlere yönelmeliyiz

Yaşı ve geçirdiği ağır sakatlıklar nedeniyle gelecek sezon Kewellın performansında ciddi bir düşüş olacağını tahmin ediyorum

Bu benim kendi kişisel görüşüm Şimdi bu görüşü belirttim diye sallamayın bana
  3. 29.11.2009, 18:47 Mesaj #3168

Okan DAMGACI, post: 687836 Nickli Üyeden Alıntı

Ama ben sezon sonu yolları ayırıp genç bir oyuncu alınması taraftarıyım İyi araştırılırsa çok kalıteli gençler bulunur mesela Porto Hulk´u Japon liginden getirdi . Artık gençlere yönelmeliyiz

Bizde o kadar iyi gözlemci olduğunu düşünmüyorum
  4. 29.11.2009, 19:01 Mesaj #3169

Galatasaray da Kewell Fenerde Alex bu oyuncular bir anda yıldız olur maçı çevirir ama asla süper oynamazlar.Asist yapar veya gol atarsa kimsenin sesi çıkmaz aması var ama ikisi de takımında asist ve gol yapmazsa o maçta eleştirilir.Eleştirilmekte de sonuna kadar haklıdır herkes.

Kewell son maçlarda iyi oynadı ligin başında rezalet oynadı.Ama kewelldan müthiş bir çalım müthiş bir orta defansa yardım gibi şeyler ben göremiyorum

Mesela aynı maçta sabri-barış-m.sarp.topal vb kişiler kewelldan daha iyi oynamıştır ama maç sonrası şu yazılır.Sarp-Sabri bu takımın oyuncusu değil Harry bizi bırakma

Harryi eleştiren olursa tepki alır niye ? Çünkü o karizmatik yakışıklı sempatik futbolu bilen adam biz onu seviyoruz

Kewelldan kat kat iyi oynayanlar olursa sempatik değilse tekniği iyi değilse bu takımın futbolcuları değildir denilir.

Kötüyse eleştireceksin niye eleştirilmiyor kredisi çok diye mi? Kötüyse eleştirilir harry eleştirilince sahte taraftar mı oluyoruz

Bana bir tane göstersin biri topu sürüp 1-2 kişiyi çalımladığını,önünde hızlı biri old zaman teke tekte nedense hiçbir zaman oyuncu geçemiyor.

Dediğim gibi büyük oyuncudur takımda en çok sevdiklerim arasındadır ama o da alex gibidir asist yapmazsa gol atmazsa kötü oynar.

Dün de şey yazdım ya zaten... Ali Sami Yen.net adlı foruma...

Kewell başlığına...

Kewell o kadar yakışıklısın ki hiç savunma yapmasanda olur. Dedim

Bu biraz Galatasaray taraftarına ve kaytaran sevgiliye nazireydi, ufak bir surat asıştı aslında.

Baktım moderasyon hemen silmiş mesajı.

Ve nedini olarak kişilere ve kurumlara hakaret demiş.

Ben hakaret yok deyince, standartı düşürüyor falan dediler.

O standartı düşürürken, Hakan Balta ve Franco başlığında milletin demediği laf kalmıyordu ayrı mesele

Esas benimde dikkat çekmek istediğim de oydu.

İnsanlar Hakan ve Franco'ya bu kadar küfrederken birazda kaytaran oyunculara baksınlar diyordum.

Neyse anlaşamadık ve üyeliğimi sildirdim o forumdan. Zira ön yargılı insanlar Admin olmuşlar hayırlısı olsun. Kendileri çalıp kendileri söylesinler.

Yazıyla bu konunun ilgisine dönecek olursak

Adil ve tarafsız olması gereken moderasyonda Galatasaray taraftarındaki, futbolcusundaki hastalığa kapılıyordu... Onu demek istiyorum.

Kewell beğenmemezlik edilemez. Eleştirilemez. O çok karizmatik, çok yakışıklı.

Tamam ama şımartıyorsunuz. Bokunu çıkartıyorsunuz.

Tamam bende seviyorum... Ama...

Carlos sendromu oluyor sonra.

Aslına bakarsanız... Düşünün

Carlos'ta oyun bilgisi hemen herkesten çok var bu ligde.

Çeviklik, hızlanma vs yine herkesten iyi şu yaşta bile.

Ama neden küçük maçlarda bu kadar verimsiz de sadece büyük maçlarda ön planda?

Çünkü önemsemiyor be ağabey.

Çünkü çok şımarttı be ağabey Fenerbahçe taraftarı.

2 senedir hep konsantrasyon sorunu çektiğini söylüyorum Carlos'un.

İşte bu önemsememekten kaynaklanıyor bu durum.

Yoksa Carlos gibi adam bozar mı bu kadar ofsayt?

https://wwwextensor.blogspot.com/

Sonuna kadar katılıyorum
  5. 29.11.2009, 19:02 Mesaj #3170

Adı üstünde bu adam profesyonel.İşine saygısı var,ilerleyen yaşına ve geçirdiği sakatlıklara rağmen kendine bakıyor,vücudu 10 yıl önceki hâlinden daha fit durumda,sadece eski hızı yok,bu eksiğini de zekası ve tecrübesi ile kapıyor.

Tıpkı Giggs gibi,tıpkı Beckham gibi,tıpkı Larsson gibi.35 yaşındaki Beckham Milan'a transfer yapabiliyor,Dünya Kupası'nda oynayacak gücü kendinde buluyor.1971 doğumlu Henrik Larsson 2006'da Şampiyonlar Ligi finali oynayıp,gol atabiliyor,2007 yılında Manchester United'a gidip 10 haftalık sözleşme imzalıyor,bütün " kal " ısrarlarına rağmen Helsingborg'a sözüm var diyip geri dönüyor.Giggs'i anlatmaya gerek yok.

Bunlar bize çok uzak örnekler,birazda yakından bahset deseniz,alın size 35'lik Hagi.Hagi bambaşka diye zırvalamayın,çok mu hızlıydı Hagi,90 dakika deli fişek gibi mi oynuyordu ? Hayır.

Başka türlü nasıl anlatırım bilmiyorum.Biraz çabalayıp sizin anlamanız gerekiyor.Yok ciddi bir biçimde performansı düşecekmiş,performanstan kastınız HIZ,başka hiçbir şey umrunuzda değil çünkü.Sakatlığın daniskasını yaşamış olan ve hâlâ daha yaşayan Totti'nin neler yaptığı sizi ilgilendirmiyor,Kaptan Raul'ün Real'e sadıklığı,Maldini'nin 41 yaşındaki performansı,hiç biri ama hiç biri ...

Ha ben bu kadar konuştum,bakarsın sene sonu Kewell'la sözleşme uzatılmaz,yerine yerinde duramayan zıpır bir genç oyuncu gelir,şov yapar,tribünler ağızlarından salyalar akarcasına o adamın adını bağırır benim aklım Premier Lig'in orta sıra takımlarının birinde oynayan Kewell'da kalır,youtube'dan videolarına bakar bakar iç geçiririm,budur.

yine anlatamadım bazı şeyleri,anlatmak istediklerimin dışına çıktım ama anlayan anlamıştır,benimle aynı hisleri taşıyan insanlar olduğunu çok iyi biliyorum çünkü.
  6. 29.11.2009, 19:35 Mesaj #3171

Murat Durgun, post: 687864 Nickli Üyeden Alıntı

Adı üstünde bu adam profesyonel.İşine saygısı var,ilerleyen yaşına ve geçirdiği sakatlıklara rağmen kendine bakıyor,vücudu 10 yıl önceki hâlinden daha fit durumda,sadece eski hızı yok,bu eksiğini de zekası ve tecrübesi ile kapıyor.

Tıpkı Giggs gibi,tıpkı Beckham gibi,tıpkı Larsson gibi.35 yaşındaki Beckham Milan'a transfer yapabiliyor,Dünya Kupası'nda oynayacak gücü kendinde buluyor.1971 doğumlu Henrik Larsson 2006'da Şampiyonlar Ligi finali oynayıp,gol atabiliyor,2007 yılında Manchester United'a gidip 10 haftalık sözleşme imzalıyor,bütün " kal " ısrarlarına rağmen Helsingborg'a sözüm var diyip geri dönüyor.Giggs'i anlatmaya gerek yok.

Bunlar bize çok uzak örnekler,birazda yakından bahset deseniz,alın size 35'lik Hagi.Hagi bambaşka diye zırvalamayın,çok mu hızlıydı Hagi,90 dakika deli fişek gibi mi oynuyordu ? Hayır.

Başka türlü nasıl anlatırım bilmiyorum.Biraz çabalayıp sizin anlamanız gerekiyor.Yok ciddi bir biçimde performansı düşecekmiş,performanstan kastınız HIZ,başka hiçbir şey umrunuzda değil çünkü.Sakatlığın daniskasını yaşamış olan ve hâlâ daha yaşayan Totti'nin neler yaptığı sizi ilgilendirmiyor,Kaptan Raul'ün Real'e sadıklığı,Maldini'nin 41 yaşındaki performansı,hiç biri ama hiç biri ...

Ha ben bu kadar konuştum,bakarsın sene sonu Kewell'la sözleşme uzatılmaz,yerine yerinde duramayan zıpır bir genç oyuncu gelir,şov yapar,tribünler ağızlarından salyalar akarcasına o adamın adını bağırır benim aklım Premier Lig'in orta sıra takımlarının birinde oynayan Kewell'da kalır,youtube'dan videolarına bakar bakar iç geçiririm,budur.

yine anlatamadım bazı şeyleri,anlatmak istediklerimin dışına çıktım ama anlayan anlamıştır,benimle aynı hisleri taşıyan insanlar olduğunu çok iyi biliyorum çünkü.

Biraz toparlamak gerekirse herkes 30'una gelen her futbolcuya kariyeri bitmiş gözüyle bakıyor. Aynı şekilde senin bahsettiğin gibi hızlı olmadığı söyleniyor. Keita çok hızlı bir futbolcu. Bu sezon Kewell ve Keita'nın istatistiklerini karşılaştıralım hangisi takıma daha çok katkı yapmış bakalım. Hem skor anlamında hemde oyun anlamında Kewell çok ağır basıyor. Ama 2'sinden birini takımda tut deseler herkes Keita'yı tutar. İşte bu yüzden Kewell büyük kulüplerde kalıcı olmuş Keita olamamış. Bu kıyaslama bile Kewell hakkındaki bütün soru işaretlerine cevap veriyor.

Kewell, Elano, Nonda ve Tobi Total Futbol felsefesine uyan oyuncularımız. Bu 4'lü daha fazla takım oyununa bağlı olmalaryla ön plana çıkmış. Kötü olduğumuz maçlarda da bu yabancılarımız eleştiriliyor genelde. Çünkü Rijkaard'ın istediği futbol'a uygun oyuncuların olduğu bir ideal 11 oluşturamadık. Bu yazdığım 4 yabancımızda bu ideal 11'in değişilmez parçalarıdır. Bu bilerek Kewell'ı tartışmak gerekir.
  7. 30.11.2009, 11:49 Mesaj #3172

Cafer Oruc, post: 683639 Nickli Üyeden Alıntı

Kewell ve digerleri...

Aynen.
  8. 30.11.2009, 14:03 Mesaj #3173
  9. 30.11.2009, 14:05 Mesaj #3174
  10. 30.11.2009, 14:07 Mesaj #3175
  11. 30.11.2009, 15:20 Mesaj #3176

Mert Erak, post: 689235 Nickli Üyeden Alıntı

Pana karşısında dinlendirilmeli kondisyonu iyi değil çünkü.

Bence oynadıkça güçleniyor, hep oynaması lazım.
  12. 30.11.2009, 15:35 Mesaj #3177

Süleyman Sert, post: 689385 Nickli Üyeden Alıntı

Bence oynadıkça güçleniyor, hep oynaması lazım.

Al benden de o kadar.

Insallah hep 11'de oynar. Harry Potter'im benim
  13. 30.11.2009, 15:45 Mesaj #3178

Kewell Pao maçında 11'de başlar ya da başlamaz, sorun o değilde Pana yazmayın, Pao'dur Panathinaikos'un kısaltması arkadaşlar.
  14. 30.11.2009, 15:56 Mesaj #3179

Arthur Unal, post: 689428 Nickli Üyeden Alıntı

Kewell Pao maçında 11'de başlar ya da başlamaz, sorun o değilde Pana yazmayın, Pao'dur Panathinaikos'un kısaltması arkadaşlar.

Kendileri bile pana diyor forumlarında Bizede Gala derler genelde.
  15. 30.11.2009, 16:41 Mesaj #3180

Semih Yüksel, post: 689449 Nickli Üyeden Alıntı

Kendileri bile pana diyor forumlarında Bizede Gala derler genelde.

Panathinaikos

Ama kendileri Pao diyor

adrese bakman kafi..resmi websiteleri

buda meshur taraftarlar siteleri

https://www.pao-13.com/forums/

Yukarı Git