1. 27.01.2010, 15:15 Mesaj #3841
    Cevap: #19 Harry Kewell

Kewell olayı sadece 32 yaşındaki sakatlanmış bir futbolcunun gönderilmesi olarak yorumlanamaz. Çünkü Kewell herhangi bir futbolcudan daha öte Galatasaray taraftarları için. Galatasaray'da ne olursa olsun her zaman kaptanlar ilk sırada çağırılır tribüne. Ve Sivasspor maçında Harry Kewell Arda Turan'dan yani kaptandan bile önce çağırıldı tribünlere. İlk sırada. Bu bize taraftarların Kewell'ı bu klübün simgelerinden, sembollerinden biri olarak gördüğünü, Galatasaray'ın kaptanı olarak gördüğünü gösteriyor. Taraftarların yanı sıra futbolcular arasında da son derece saygı gören bir oyuncu, hatta yabancı oyuncuların temsilcisi de diyebiliriz. Futbolda fiziksel yetenekler kadar mental yetenekler de önemlidir, ve Kewell bu takımın mental açıdan en güçlü oyuncusu.

Bunu sadece "32 yaşında, kronik sakat, 3 ay oynayamayacak hayding yollayalım." şeklinde açıklayamazsınız. Böyle açıklayanlar da bu işten anlamıyorlar demektir.
  2. 27.01.2010, 15:18 Mesaj #3842

Hakkı Turan, post: 859494 Nickli Üyeden Alıntı

Ne kötu oyunu?

Peki ya Umit Karan? Adam'a etmediginiz laf kalmadiydi.

Kötü oyunu olmadı mı ? Ümit Karan'a istediğimi derim zaten sevmediğim oyuncuydu. İsterse balına Van Basten gibi gol atsın yinede kazmaydı yakışmıyordu.
  3. 27.01.2010, 15:19 Mesaj #3843

Ben kalmasından yanayım...Yedekte bekliyor ses çıkarmıyor,rakibe karşı en ufak bir saygısızlığı yok hakemlere öyle...Herşeyiyle bir profesyonel...Bu adam böyle sessiz sedasız gitmemeli
  4. 27.01.2010, 15:22 Mesaj #3844
  5. 27.01.2010, 15:26 Mesaj #3845

Can Akkaya, post: 859514 Nickli Üyeden Alıntı

Kötü oyunu olmadı mı ? Ümit Karan'a istediğimi derim zaten sevmediğim oyuncuydu. İsterse balına Van Basten gibi gol atsın yinede kazmaydı yakışmıyordu.

Ümit GS'a gelmis en büyuk kazma forvettir, misal:

6. 27.01.2010, 15:29 Mesaj #3846
  7. 27.01.2010, 15:33 Mesaj #3847

Hakkı Turan, post: 859551 Nickli Üyeden Alıntı

Ümit GS'a gelmis en büyuk kazma forvettir, misal:

Hahahaah tamam tamam.

Kafayla atınca kazma olmuyo zaten. ALLAH aşkına aç Bordeaux deplasman ve Leverkusen maçlarını izle.
  8. 27.01.2010, 15:40 Mesaj #3848

Can Akkaya, post: 859612 Nickli Üyeden Alıntı

Hahahaah tamam tamam.

Kafayla atınca kazma olmuyo zaten. ALLAH aşkına aç Bordeaux deplasman ve Leverkusen maçlarını izle.

Biliyorum, diyorum ya Ümit Karan gibi bir kazma gelmedi bu klube diye.

9. 27.01.2010, 15:46 Mesaj #3849

durum zor degil aslinda

leo franco tschau bella

sorun cözüldü

nonda da lazim kewell takimin laederi

ama satilirsada fazla sorun etmemek lazim

takima küsmek yok

öle olsaydi hakan sükür icin taraftar kalmazdi
  10. 27.01.2010, 16:02 Mesaj #3850

Yunus Emre Çayırlı, post: 859497 Nickli Üyeden Alıntı

Kewell olayı sadece 32 yaşındaki sakatlanmış bir futbolcunun gönderilmesi olarak yorumlanamaz. Çünkü Kewell herhangi bir futbolcudan daha öte Galatasaray taraftarları için. Galatasaray'da ne olursa olsun her zaman kaptanlar ilk sırada çağırılır tribüne. Ve Sivasspor maçında Harry Kewell Arda Turan'dan yani kaptandan bile önce çağırıldı tribünlere. İlk sırada. Bu bize taraftarların Kewell'ı bu klübün simgelerinden, sembollerinden biri olarak gördüğünü, Galatasaray'ın kaptanı olarak gördüğünü gösteriyor. Taraftarların yanı sıra futbolcular arasında da son derece saygı gören bir oyuncu, hatta yabancı oyuncuların temsilcisi de diyebiliriz. Futbolda fiziksel yetenekler kadar mental yetenekler de önemlidir, ve Kewell bu takımın mental açıdan en güçlü oyuncusu.

Bunu sadece "32 yaşında, kronik sakat, 3 ay oynayamayacak hayding yollayalım." şeklinde açıklayamazsınız. Böyle açıklayanlar da bu işten anlamıyorlar demektir.

Neden? Kewell neden taraftar için bu kadar özel? Galatasarayla bağı nedir?
  11. 27.01.2010, 16:08 Mesaj #3851

Ahmet Özgün Güven, post: 859799 Nickli Üyeden Alıntı

Herkes kendine göre sebepler sayabilir.Annem futbolun f'sinden dahi nefret eder.Ama Kewell'ı görünce ekranda güzel gülümsemeli haylaz çocuk gitmesin diyor
  12. 27.01.2010, 16:14 Mesaj #3852

Ahmet Özgün Güven, post: 859468 Nickli Üyeden Alıntı

Tetikle falan alakası yok. İki yüzlülük var. Benim sorunum Kewell ile değil. Taraftarın riyakarlığıyla. Kewell gider veya kalır aslolan Galatasaray'dır. Yok değilse bu istisna Kewell değildir. Öyle olduğunu iddia edenler nedenleriyle yazarlarsa sevinirim.

Sanırım yine siz yazmıştınız. Yabancı oyuncular sadece futbol oynaya gelir diye. Yani hiç biri Galatasaray'lı değildir sadece işini yapar. Ben iddia ediyorum, Kewell bir yabancıdan da öte. Biz ona Kewell demeyeceğiz, Galatasaraylı Kewell diyeceğiz. Kewell'ın Galatasaray'lı olduğunuda her türlü ispatlarım.

Bu forumda Kewell'ı en fazla seven, en fazla sayan, en büyük hayranı benimdir herhalde. Kewell gider veya kalır, şuanlık bunu düşünmüyorum. Çünkü öncelik Galatasaray'ın menfaatleri. Duygusal bakmamaya çalışıyorum. Ama kimse gelip burada kronik sakat, zaten sene sonu gidecekti tarzı açıklamalar yapmasın. Kewell bu takımı sırtlarken millet Daddy Cool diye entry atıyordu maç topiclerine. Şimdi ne oldu da böyle oldu?
  13. 27.01.2010, 16:17 Mesaj #3853
  14. 27.01.2010, 16:22 Mesaj #3854

Muhammet GÜLHAN, post: 859881 Nickli Üyeden Alıntı

Sanırım yine siz yazmıştınız. Yabancı oyuncular sadece futbol oynaya gelir diye. Yani hiç biri Galatasaray'lı değildir sadece işini yapar. Ben iddia ediyorum, Kewell bir yabancıdan da öte. Biz ona Kewell demeyeceğiz, Galatasaraylı Kewell diyeceğiz. Kewell'ın Galatasaray'lı olduğunuda her türlü ispatlarım.

Bu forumda Kewell'ı en fazla seven, en fazla sayan, en büyük hayranı benimdir herhalde. Kewell gider veya kalır, şuanlık bunu düşünmüyorum. Çünkü öncelik Galatasaray'ın menfaatleri. Duygusal bakmamaya çalışıyorum. Ama kimse gelip burada kronik sakat, zaten sene sonu gidecekti tarzı açıklamalar yapmasın. Kewell bu takımı sırtlarken millet Daddy Cool diye entry atıyordu maç topiclerine. Şimdi ne oldu da böyle oldu?

Bu söylediklerin sadece senin düşüncen ve maalesef bir dayanağı yok. Güzel şeyler şüphesiz ama dediğim gibi temelsiz. Ben "kronik sakat gitsin sezon sonu kalmayacaktı" demedim hiçbir zaman. Ama oyuncunun gidişini böyle abartmak diğer giden oyunculara saygısızlıktır. Hasan ŞAş bir kısa mesajla ve küfürler eşliğinde gönderilirken, "Gitsin evde göbeğini büyütsün" diyenler Kewell'ın sözleşmesi dondurulacak diye çıldırıyor. Eğer Hasan Şaş'a o muamele yapıldığında tepki koyulsaydı(3-5 kişi vardı sadece), şimdi herkesle el ele verir Kewell'ın gitmemesi için elimden geleni yapardım. Yürüyüşe bile gelirdim. Ama bu şartlarda düşününce taraftarın riyakarlığı yüzüme vuruyor. Yarın birgün Arda sakatlansa aynı durumda kalacak. Bunu biliyorum. İtirazım buna...
  15. 27.01.2010, 16:24 Mesaj #3855

Ahmet Özgün Güven, post: 859799 Nickli Üyeden Alıntı

Taraftarlar için özel mi? Evet. Galatasaray'ın simgesi-sembolü olarak görülüyor mu? Evet.

O zaman yönetim Kewell'ı göndermek için düşünürken bunları göz önünde bulundurmak zorunda. Neden olduğu bizi ilgilendirmiyor.

Yukarı Git