1. 27.01.2010, 16:27 Mesaj #3856
    Cevap: #19 Harry Kewell

Yunus Emre Çayırlı, post: 859996 Nickli Üyeden Alıntı

Taraftarlar için özel mi? Evet. Galatasaray'ın simgesi-sembolü olarak görülüyor mu? Evet.

O zaman yönetim Kewell'ı göndermek için düşünürken bunları göz önünde bulundurmak zorunda. Neden olduğu bizi ilgilendirmiyor.

Beni ilgilendiren kısmı o. Maalesef anlayamıyorum. Sorun bende sanırım.
  2. 27.01.2010, 16:28 Mesaj #3857

Hasan Şaş olayı ile Kewell olayını benzeştirmek elma ile armutu karıştırmak olur. Hasan Şaş'ı Kewell ile değil Linderoth ile benzeştirebiliriz, oda belki. Çünkü her futbolcuda farklı bir durum söz konusu.
  3. 27.01.2010, 16:32 Mesaj #3858

Bence çok benzer. İkisi de efsane sonuçta. Ya da Hasan Şaş benim için öyle en azından. Onun gönderilişindeki rezillikler ve taraftarın o gönderilişe tepkisizliği ile Kewell'ın olayını yan yana koyduğunuzda anlatmak istediğimi anlarsınız. Linderoth Galatasaray için hiçbir zaman özel bir futbolcu olmadı. Maalesef Galatasaray'ın futbolcusu oldu bile diyemiyoruz.
  4. 27.01.2010, 16:34 Mesaj #3859

Ahmet Özgün Güven, post: 859964 Nickli Üyeden Alıntı

Bu söylediklerin sadece senin düşüncen ve maalesef bir dayanağı yok. Güzel şeyler şüphesiz ama dediğim gibi temelsiz. Ben "kronik sakat gitsin sezon sonu kalmayacaktı" demedim hiçbir zaman. Ama oyuncunun gidişini böyle abartmak diğer giden oyunculara saygısızlıktır. Hasan ŞAş bir kısa mesajla ve küfürler eşliğinde gönderilirken, "Gitsin evde göbeğini büyütsün" diyenler Kewell'ın sözleşmesi dondurulacak diye çıldırıyor. Eğer Hasan Şaş'a o muamele yapıldığında tepki koyulsaydı(3-5 kişi vardı sadece), şimdi herkesle el ele verir Kewell'ın gitmemesi için elimden geleni yapardım. Yürüyüşe bile gelirdim. Ama bu şartlarda düşününce taraftarın riyakarlığı yüzüme vuruyor. Yarın birgün Arda sakatlansa aynı durumda kalacak. Bunu biliyorum. İtirazım buna...

Zaten orada genelleme yaptım. Şahsınıza yönelik bir şey yoktu. Hasan sakatlık geçirdi ve o dönemde kendine iyi bakmadığı için bolca kilo aldı. Sahada duruşu bile bir garipti. Tabi ki yaptıkları unutulmaz fakat Galatasaray Hasan'ı elinde tutarak sadece saha dışında o bildiğimiz motivasyon işini yapabilirdi. Bunun da Rijkaard'ın takımında etkili olabileceğini sanmıyorum. Ben bir oyuncunun hiç bir zaman hakaret edilerek, kafasına laptop fırlatılarak yollanmasını istemem. Linderoth 3 sezon kaldı bu kulüpte, gelişine nasıl sevindiysem gidişine de öyle üzüldüm. Bir kaç denyonun yaptıklarını genelleştirmeye gerek yok.

Kewell bambaşka birşey. Sakatlandığında kendisine iyi bakan, iyi bir profesyonel. Takımı için elinden geleni yapıyor. Sahada yırtınıyor. Bir olay olduğunda hep Kewell ön planda. İkinci bir kaptan gibi. Taraftara sorulur; Hagi'den sonraki en iyi yabancı kimdi? Büyük bir kesimi Kewell der. Kewell Hagi kadar katkı yapamadı belkide. Kupa kazandıramadı. Ama o duruşuyla bile herkesi büyüledi. Sırf bu kulüpte çocukların daha profesyonel yetişmesi için bile kalabilir Kewell. Kendisi de GSMobile reklamında kendi ağzıyla söylüyor; Çok düştüm, düşürüldüm. Ayağa kalkamaz dediler. Oynayamaz dediler. Ama Galatasaray beni sahiplendi. Burada yeniden doğdum. Bundan öte bir şey var mı?

Dediğim gibi ben Kewellist bir insanım. Ama şu durumda sözleşmesi dondurulsa bile gıkkımı çıkarmam. Çünkü Galatasaray'ın menfaatleri şuan daha önemli. Kewell gibi bir adamın da bu sorunu büyütebileceğini sanmıyorum. Beni şuan üzen tek şey taraftarın tepkisi.
  5. 27.01.2010, 16:37 Mesaj #3860

Bu arada bazıları Ümit Karan´a kazma demiş . YUH artık Ümit Karan Galatasaraya son yıllarda gelmiş en klas golculerden biridir Geçen sezonki rezil görüntüsünün sebebi miladının doluşudur . Yaşı bazı şeylere izin vermedi ama Ümit Karan Galatasaraya çok şey vermiştir , gerçek Galatasaraylıdır

Ümit Karan´ın kıymetini bilmeyenlere yazıklar olsun diyorum sadece
  6. 27.01.2010, 16:39 Mesaj #3861

Hasan Şaş'ın Galatasaray için yaptıkları ve Galatasaraylılığı şu kadrodaki herkesten 3-4 kat fazladır. Benim için aslolan budur. Şaşist değilim ama durum böyle. Sezona mükemmel başlamıştı sağ bekte. Ondan önceki sezon da pek çok maç çıkartmıştı bekte. Kewell bir maç stoper oynadı diye göklere çıkarıyoruz ya bunları da unutmayalım... Ayrıca Hasan çabuk iyileşmek için aldığı ilaçların etkisiyle fazla kilo aldı. Ve Bülent Korkmaz'ın hatasıyla o durumlara düştü. Toparlanılmayacak bir durum değildi.

Okan DAMGACI, post: 860093 Nickli Üyeden Alıntı

Bu arada bazıları Ümit Karan´a kazma demiş . YUH artık Ümit Karan Galatasaraya son yıllarda gelmiş en klas golculerden biridir Geçen sezonki rezil görüntüsünün sebebi miladının doluşudur . Yaşı bazı şeylere izin vermedi ama Ümit Karan Galatasaraya çok şey vermiştir , gerçek Galatasaraylıdır

Ümit Karan´ın kıymetini bilmeyenlere yazıklar olsun diyorum sadece

Hep bahsettiğimiz Nonda-Baros karışımı diyebileceğimiz bir adamdı Ümit. İkisinden de çok daha iyi kafaya çıkardı. Kısa mesafede takımın en hızlısıydı(sezon başı testlerinde böyle çıkmıştır.) Fiziği de kuvvetliydi. Formda olduğunda psikopat gibi bitiriciydi. Çok da asisti vardı. Tribün baskısı falan dinlemez, Saraçoğlu, Nou Camp, Anfield demeden gollerini atardı. Geçen seneki formu da Nonda dan çok kötü değildi. Ama kazmaymış, neyleyim?
  7. 27.01.2010, 16:40 Mesaj #3862
  8. 27.01.2010, 16:50 Mesaj #3863

Ahmet Özgün Güven, post: 860060 Nickli Üyeden Alıntı

Bence çok benzer. İkisi de efsane sonuçta. Ya da Hasan Şaş benim için öyle en azından. Onun gönderilişindeki rezillikler ve taraftarın o gönderilişe tepkisizliği ile Kewell'ın olayını yan yana koyduğunuzda anlatmak istediğimi anlarsınız. Linderoth Galatasaray için hiçbir zaman özel bir futbolcu olmadı. Maalesef futbolcusu oldu bile diyemiyoruz.

Kewell 1.5 sezondur oynuyor, takıma katkı veriyor. Performansının ve taraftarla ilişkilerinin tavan yaptığı sezonda 2-3 ay sakat kalıcak diye sakat at muamelesi yapılıp kapı önüne koyuluyor. "Bizi bırakma Harry"den bir anda "Paranı al, hayding güle güle Harry"ye geliyor.

Hasan Şaş olayına baktığımızda; son 6 yılda 2 sezonluk verim vermişti(2002,2006) ve 9-10 aylık sakatlıklar geçiriyordu. İyileşip birkaç maç oynayınca tekrar sakatlanıyordu. Gönderilişi de son 6-7 sezonunun değerlendirilmesinin sonucunda oldu, zamana yayıldı. Kewell 6-7 yılda 2 sezonluk verim versin, göbek bağlasın, o zaman tepkiler nasıl olur bakarız. Yani bambaşka olaylar.

Bu arada Hasan Şaş benim için de efsanedir, bunu kanıtlamaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Gönül isterdi ki telefon fırlatılmasın, vedası güzel olsun ama tabii yapılacak birşey yok, olmuş bir kere.
  9. 27.01.2010, 16:54 Mesaj #3864

Hasan Şaş'dan nasıl iki sezon verim aldık yahu? Sağ bekte oynadı adam kaç maç? Ön libero oynadı Kalli zamanında... Hep de taş gibi oynadı. Kewell da 1,5 yıldır burada ama bu sakatlığını da eklersek 5 ayını falan sakat geçirdi sanırım. Geçen sene de bu dönemlerde gitmişti 1,5-2 ay. Oranlarsan Hasanla aynı çıkar. Olmuş, bitmiş deyip geçemiyorum ben maalesef hatırladıkça hala rahatsız oluyorum.
  10. 27.01.2010, 16:56 Mesaj #3865

Hasan'ın olayı gerçekten üzüntü vericidir...Hiç yakışmadı böyle gidişi...Ama ben burda Hasan'ı seyircinin önüne atan Bülent Korkmaz'ı hatalı buluyorum...
  11. 27.01.2010, 16:58 Mesaj #3866

Mine Akan, post: 860218 Nickli Üyeden Alıntı

Hasan'ın olayı gerçekten üzüntü vericidir...Hiç yakışmadı böyle gidişi...Ama ben burda Hasan'ı seyircinin önüne atan Bülent Korkmaz'ı hatalı buluyorum...

H.Şaş kadronda varsa sende oynatırsın Hocam.O gün biz hata yaptık.O sinirle yanlış yaptık.
  12. 27.01.2010, 17:01 Mesaj #3867

Deniz Özer, post: 860228 Nickli Üyeden Alıntı

H.Şaş kadronda varsa sende oynatırsın Hocam.O gün biz hata yaptık.O sinirle yanlış yaptık.

Maç o durumdayken fizik olarak fit olmayan maç eksiği olan bir adam kurtarıcı olarak oyuna konmaz bence.Benim fikrim,olursa da böyle olur işte...Hasan iyi br Galatasaray'lıdır gerçekten...
  13. 27.01.2010, 17:08 Mesaj #3868

Beni Galatasarayımın menfaati ilgilendirir. Jardel'i de çok severdik karısı sebebiyle çekti gitti belki Kewell'dan daha çok maç getirdi bize. Kewell'ı çok seviyorum maa futbolcu olarak. Kalsa bile efektif oynayacağı 2 yıldan fazla değik kaldı ki ailesini özlediğini vs söyledi. Onuda anlıyorum." 3-4 ay yok ise" ve hala gitmeyi düşünüyor ise yol yakınken gönderilir haa ben kalacağım diyorsada dondururlur 3-4 ay sonra yani lig bittiğinde katılı takıma Nonda gider. Bu kadar basittir bu. Dos Santos'u izlemedim ama Rijkaard istiyor bu aşikar ayrıca genç gelir oynar paşalar gibi.

Oyuncular gelir geçer bu limandan baki olan Galatasaraydır.
  14. 27.01.2010, 17:08 Mesaj #3869

Kewell'ın sakatlıgı 3-4 ay sürecekse sözlesmesini feshetmek daha mantıklı. Gelecek sezon için yeni sözleşme imzalansın.
  15. 27.01.2010, 17:09 Mesaj #3870

Ahmet Özgün Güven, post: 860203 Nickli Üyeden Alıntı

Hasan Şaş'dan nasıl iki sezon verim aldık yahu? Sağ bekte oynadı adam kaç maç? Ön libero oynadı Kalli zamanında... Hep de taş gibi oynadı. Kewell da 1,5 yıldır burada ama bu sakatlığını da eklersek 5 ayını falan sakat geçirdi sanırım. Geçen sene de bu dönemlerde gitmişti 1,5-2 ay. Oranlarsan Hasanla aynı çıkar. Olmuş, bitmiş deyip geçemiyorum ben maalesef hatırladıkça hala rahatsız oluyorum.

O iş orantıyla olmaz. Kewell 2 sezonda 5 ay sakatlandı diyelim. Orantıya vuramayız çünkü belki de adam geriye kalan 4 sezonda sakatlanmadan oynayacak. O zaman 6 sezonda 5 ay etmiş olur. Hasan 6 sezonda 40 ay felan sakattı nereden bakılsa. Eee nasıl oldu şimdi? Yani orantılamak yanlış, Kewell'ın geriye kalan 4 yılda belki hiç sakatlanmayacak veya tamamını sakat geçirecek ??

Birinin gönderilişi değerlendirilirken son 6-7 yılı baz alınıyor, diğeri zaten 1.5 sezondur takımda.

Yukarı Git