1. 04.04.2010, 22:22 Mesaj #4366
    Cevap: #19 Harry Kewell

Semih Yüksel, post: 1049757 Nickli Üyeden Alıntı

Katılıyorum. Bu ülke Alex diye bir adam gördü. Hafif kaslı birini gördüğü zaman toptan kaçan. Sadece pas ve şut tekniğiyle bu ligde başarılı olan. Kewell'ı bu tarz adamlarla aynı tartıya koyduğumuzda çok ağır basıyor. Özellikle ilk yarıdaki performansıyla.

Kewell zaten bu sene ilk yaridaki performansiyla goze girdi, gecen sene daha cok yuregi ve karakteriyle sevilmisti bence. Bu sene sol tarafa ve forvete gecince kendini buldu. Kondisyonu da yerine geldi. Sakatlanmasaydi keske. Tabi uzun vadeli planlar yapilir mi kendisiyle bilemem, bana sanki Ingiltere'ye donmek istiyormus gibi geliyor, bakalim. Gitse cok buyuk bir kayip olur mu, hayir, ama kalitesi de inkar edilemez.
  2. 04.04.2010, 22:27 Mesaj #4367

Kewell'ın bu seneki lig maçlarında attığı gol ve yaptığı asistlerde en azından 1 puan topladık.
  3. 04.04.2010, 22:36 Mesaj #4368

Hayri Cund, post: 1049732 Nickli Üyeden Alıntı

Tamam Kewell o kadar kosmaz falan ama ilerde olmasi bile pozisyona girmemiz, topu orada tutmamiz demek. Adam nerede duracagini, topa nasil vuracagini bilen ender adamlardan. Bir forrvet oynadi adam, Baros'u Nonda'yi aratmadi. Defansa koyduk orda da oynadi. Simdi ona diyelim 2.5 vermemek icin Caner'in bonservisine 4 milyon euro mu verecegiz? Boyle bir adam bizim icin nimettir. Kosmamasini, arkasindaki beki yalniz birakmasini falan ben de elestiriyorum ama tecrubesiydi, zekasiydi falan daha iyisini bulamayiz.

32 yaşında,kronik hastalığı (otoimmün hepatit) nedeniyle sürekli yüksek doz steroid kullanmak zorunda olan (izne bağlı kullanıyor,başka futbolcu habersiz kullanırsa doping cezası alır),ağır sakatlık geçirmiş (sezon bitiyor daha dönecek,bunu öngördüğüm için devre arasında nonda değil kewell gitmeli demiştim),sözleşme yenilemeye yanaşmayan adamla;22 yaşında,jenerasyonunun en yetenekli yerli birkaç oyuncusundan biri olan,solaçık,sol iç,sol bek te katkı sağlayacak,sattığında verdiğin bonservis ücretini fazlasıyla geri alabileceğin caneri kıyaslamak ha?!...uygun şartlarda,sağlık-sakatlık durumu da elverecekse kewell yine kalabilir,bu beni üzmez,severim kendisini ama caner nasıl bu kadar kolay gözden çıkarılır insaf derim...caneri beğenmeyipte çağlar alınsın diyen bile var ki sözün bittiği yerdir...
  4. 04.04.2010, 22:38 Mesaj #4369

Kewell'ın takımda kalması için Caner'in yollanması gerekmiyor. Caner bizim sol bekimiz olacak bundan sonra. Tek eksiği fandımentıl. Bu özelliği kapabileceği tek oyuncumuzda Kewell.
  5. 04.04.2010, 22:51 Mesaj #4370
  6. 04.04.2010, 23:04 Mesaj #4371

Bu takımda tartışılacak son adamdır.+2 ve ilk 11 için bulunmaz oyuncu.Sakatlığının sebebide kendisi değil GS lı ve kendi fizyoterapistidir.Sakatlığı tam geçmeden idmana başlattılar ve 3.günüde iflas etti.

Takımdaki en kaliteli oyuncumuz olduğunu attığı goller ve yokluğundaki takım performansıyla gösterdi.

Geçen sene bizi A.Kupasında sırtlayan adamdır ayrıca kendileri.

7. 04.04.2010, 23:38 Mesaj #4372
  8. 04.04.2010, 23:40 Mesaj #4373

Mehmet Zincir, post: 1050161 Nickli Üyeden Alıntı

kewell ikinci yarida takimda olsaydi belki su an 3 4 puan fazlamiz olurdu

En az 60 puanımız olurdu.
  9. 05.04.2010, 00:44 Mesaj #4374

Batuhan Turan, post: 1049771 Nickli Üyeden Alıntı

yok dostum olmayacak duaya amin deme...

kewell gol atar iyi pozisyona girer ama takımı 1 kişi eksik oynatır ,ilk yarı pnun yüzünden hakan balta paspasa döndü...rakibin üstüne falan gidip adam gecemez, kewell futbol bilgisine güvenir iyi pozisyon alır,iyi vuruşları vardır ama o kadar keza vucudu onu kaldırmıyor,kaldırmadığı gibi bizim en büyük sorunumuz olan temposuzluk ,duran futbol oynama derdimize artı 1 olarak katkıda bulunuyor..

caner konusunu tartışmaya gerek yok ama dünya futbolunda artık tek yönlü oyuncuların iyi takımlarda yeri yok , biraz hucum biraz defans vede illaki tempo fiziksel aktivite şart .. bu koşullar altında bakınca ne gio nede kewell canerin alternatifi bile olamazlar ama neylersin bizi 2-3 yıldan beri bir yıldız heyacanı sardıki ,nereye gittiğimizin farkında bile değiliz onca harcanan para rağmen...

ilk yarıda kaç maçı izledin bilmiyorum ama,kewell takımı 1 kişi falan eksik oynatmaz köşe yazarlarının saçmalıklarına bakma,deli gibi koşmaz da hücumda çok etkilidir,top rakibe geçtiği zamanda paşa paşa topun arkasında pozisyonunu alır,hakan balta yı 2 ye 1 falan bırakmadı hiç,yeri geldiğinde rakip bek ile geri gelir,hakan ın paspas olması onunla alakalı keza aşırı formsuz bu sene
  10. 05.04.2010, 00:50 Mesaj #4375

bu vefa vefa diye konuşanları anlamıyorum ben arkadaş. hayır kewell ı ben de seviyorum, adam çok kalite topçu, dünyanın gördüğü en iyi kanat oyuncularından biri, skora direk etki ediyor, katkıları ortada vs. bunları tartışmıyorum. yaptığı işe de saygılı adam, oynadığı kulübe en iyi şekilde katkı vermeye çalışır. ama Kewell zamanında, yetişdiği, onu Kewell yapan Leeds United ı, Liverpool için satmış bir adam sonuçta. ya siz neyin vefasından bahsediyosunuz. diyelim sene sonunda kulüp sözleşme yapmak istedi ama kewell uzatmadı ve gitti. o zaman bu platonik kewell aşıkları görücek vefa neymiş.
  11. 05.04.2010, 00:54 Mesaj #4376
  12. 05.04.2010, 00:56 Mesaj #4377

Hayri Cund, post: 1050419 Nickli Üyeden Alıntı

Hayatinin sonuna kadar Leeds'de kalicak degildi ya

Hayati kim
  13. 05.04.2010, 00:58 Mesaj #4378
  14. 05.04.2010, 00:59 Mesaj #4379

Hayri Cund, post: 1050419 Nickli Üyeden Alıntı

Hayatinin sonuna kadar Leeds'de kalicak degildi ya

bunu mu çıkardın ordan. emre bizden nasıl gittiyse, kewell da leeds ten öyle ayrıldı.
  15. 05.04.2010, 01:00 Mesaj #4380

Hayri Cund, post: 1050433 Nickli Üyeden Alıntı

Goturun bu Tamer'i

Kankalarım onlar

Kia ora - Ka mate

Yukarı Git