1. 13.03.2009, 13:20 Mesaj #1096
    Cevap: #19 Harry Kewell

Premier Ligin havasını burdada yaşatıyor gerçekten Liverpool taraftarı hala onu çok özlüyordur!
  2. 13.03.2009, 13:26 Mesaj #1097

Harikasın Kewell,harika !

İşte futbolcu dediğin böyle olacak abi,her verilen görevi en iyi performansıyla yerine getirecek ! Çok da iyi stoperlik yaptı vallaha,şaştım kaldım.
  3. 13.03.2009, 13:44 Mesaj #1098
  4. 13.03.2009, 13:53 Mesaj #1099

Spor yazarları Kewell'ın defansif yönü zayıf falan diyor ya..Bu maç Kewell'ın defansının o kadarda zayıf olmadığını gösterdi..Helal olsun..40 dk. stoperde oynayıp hiç mi sırıtmaz bir insan?..

Maçtan önce herkes Kewell'dan bugün gol bekliyorum falan yazmış..Kimin aklına gelirdi Kewell'ın 40 dk stoper olarak oynayacağı..Bu adam yıldız..Ama öyle böyle bir yıldız değil..Çok farklı..Umarım uzun yıllar bizde kalır..
  5. 13.03.2009, 14:09 Mesaj #1100

Her 5 dakikada bir birseyler yazmak istiyorum Kewell hakkinda.Gercekten tapilasi bir oyuncu ya butun dunyanin tanidigi bir oyuncusun sen bir gram popon kalksin,agresiflik yap yok abi adam kalite iste,oynadigi takima saygisi isine saygisi bir numara gercekten Kewell.Bu takimda kaptanligi hak ediyor,aldigi parayida sonuna kadar hakediyor.Bazi oyuncular aldiklari paranin hakkini versin diye taraftarlar umutsuzca bekliyor ama sahada beyefendiligi ve mukemmel oyunculuguyla yeni bir ilah doguyor.Allah seni bize kazandiran yonetiminden razi olsun.
  6. 13.03.2009, 14:16 Mesaj #1101
  7. 13.03.2009, 14:17 Mesaj #1102
  8. 13.03.2009, 14:40 Mesaj #1103

Tebrikler Kewell.

Harikasın ve profesyonelliğin fotorafı gibisin
  9. 13.03.2009, 14:57 Mesaj #1104
  10. 13.03.2009, 15:04 Mesaj #1105
  11. 13.03.2009, 16:27 Mesaj #1106

Geceleri Gökte Milyonlarca Yıldız vardır fakat arada bir kaçı Dikkat çeker ve herkes ona Bir isim takar

Sen bizim EN BÜYÜK YILDIZIMIZSIN KEWELL Milyonlarcanın Arasından parlayan bir yıldız

İyi ki varsın iyiki bizimlesin

Eğer Yıldız nedir, Profesyonellik nedir denirse Seni göstermek lazım inanılmazsın sen
  12. 13.03.2009, 16:30 Mesaj #1107

Yıldız oyuncu sıfatından fazlasını hakediyor.Efendiliği kişiliği ve güzel oyunu yüzünden seviyordum kendisini.O kadar büyük takımlarda çok büyük başarılar elde etmişsin,bu formayı en iyi Galatasaraylı gibi taşıyorsun,hoşuma gidiyordu seni izlemek güzel geliyordu.Ama dün,dün çok başkaydın be Harry..gözlerimizi doldurmaya yetti o futbolun..
  13. 13.03.2009, 16:48 Mesaj #1108

harikasın kewell tam bi profosyenelsin ve artık sende galatasaray ruhu ile oynuyorsun....
  14. 13.03.2009, 17:12 Mesaj #1109

-Emre aşık'ın kırmızısından sonra* bülent'e çok kızdım, deli misin divane misin dedim, yapma etme gözünü seveyim dedim. ama adam beni dinlemedi, bir bildiği varmış hakkaten. aslanım kewell stoper de oynadı kale gibi, de sanctis çıksa kaleye de geçer, gol de yemezdi. hatta bülent çıksa onun yerine de geçer taktik de verirdi, öyle 10 kaplan gücündeydi bugün. hele hakeme kısacık sabri'nin öküz gibi adama faul yapamayacağını anlatışı yok muydu, o stresli dakikalarda stresimizi de aldı sağolsun. daha naapsın bu adam. yemişim lincoln'ünü. sonunda hagi'nin muadilini bulduk. yaşasın kewell.

-12 mart 2009 hamburger sv galatasaray macinda yarim saatten fazla stoper oynayarak, hemde öyle böyle degil; elini kolunu sallayarak arkadaslarini uyaracak, rakibe asilip kovalayacak, yatarak müdahale yapacak kadar stoper oynayarak tüm galatasaray'lilarin sevgisini ve daha cok saygisini kazanan üstün adam. gercek futbolcu.

-Galatasarayın defanstan top çıkaran futbolcu bulma yolunda yeni bir boyuta geçtiğinin göstergesidir.

-Her geçen gün taraftarın gönlünde iyiden iyiye yer etmeye devam eden futbolcu. kendisi bir roportajında galatasaray'dan sonra yurt dışında kariyerine devam etmek istediğini söylemişti.

kendisine buradan hiç bir yere bırakmayız demek istiyorum.

-Bugünkü maçta sabri'nin adını bilmediğim hamburg oyuncusuyla girdiği omuz omuza pozisyonun faul ile neticelenmesi sonucunda hakeme yaptığı el kol hareketleri ile "Hoca, kuş kadar aklın alıyor mu ki şuncacık oğlan bu deveyi omuzuyla yıksın" demek istemiş, beden dilinin de ne kadar kuvvetli olduğunu göstermiştir.

-Galatasaray'da kaptan olsun, gerekirse başkan olsun. hamburg maçında 3 forvete karşı stoper oynadıktan sonra bu adam geceleri kanatlanıp avustralya steplerinde tur atıyormuş deseler inanırım.

ayrıca kız olmasam da veririm, kendisinden mi esirgeyeceğim?

-Hollywood yapımcıları "bu herif daha inandırıcı olacak galiba" diyerek harry potter serisinin son filminde başrolü kendisine verecektir..

-Metin oktay ruhlu avustralyalı kardeşimiz, abimiz, herşeyimiz...

-Galatasaraylı taraftarların biricik harry potter'ı. ki bu durum 12 mart 2009 hamburger sv galatasaray macinda çok daha iyi anlaşıldı.

iddia ediyorum, gryffindor'daki harry potter çakma! eline oklavayı alıp sağa sola büyü yapmak, tırt canavarlara kafa tutmak, quidditch maçında süpürgeyle uçarak formayı ıslatmadan snitchi yakalamak kolay... bunları bizim mahallenin delisi de yapıyor. yeri geldiğinde sopayla çocukları kovalıyor. mahalleye gelen seçim arabalarına, bu arabaların içindekilere kafa tutuyor. mahalle arasında maç yapan çocukların oyunlarına dalarak topu alıp kaçıyor...

ama asıl harry potter galatasaray'da. rakip kaleye şut atar matrix'te dalgalanma olur. topla birlikte artistik hareketler sergiler, ekran başında galatasaray maçını izleyen kahve milleti insanlarının dudaklarından "i feel a disturbance in the force" lafı dökülür. stoper mevkiine geçer; hiç sırıtmaz, formasının hakkını verirken işini de layıkıyla yapar. kırk yıllık stoperleri hasetinden çatır çatır çatlatır.

siz söyleyin a dostlar, hangi harry potter gerçek?

-Nefret ettiğim adamdı.

Dünya üzerinde iki takıma gönül verdim ben. biri galatasaray, öteki liverpool. liverpool'u izlediğim süre içerisinde kadroda en uyuz olduğum adam buydu. sürekli sakatlanıyor, oynadığı zaman da hiçbir şey oynamıyordu. ismi bu kadar ön plana çıkarılan bir adamın takıma verdiği "sıfır katkı" hangi sevenini üzmez? sonra bir süre silindi futbol piyasasından. hafızamdan silmişim. sonra bir baktım, bu nefret ettiğim adam diğer gönül verdiğim takıma geldi. eski nefretim depreşti. lan başka takım mı yok da benim izlerken heyecanlandığım takımlarda oynuyorsun? zibilyon tane takım var dünyada. yine dünya para alacaksın, yine hiç oynamayacaksın. kişisel bir olay var sandım aramızda bir süre. bu yüzden az küfür etmemişimdir ona...

o küfürlerin hepsi için teker teker g*t etti beni bu adam. bu akşam ise yerin dibine soktu.

özür diliyorum harry potter. sen bu takımda futbolu bırakacak kadar galatasaraylı olmuşsun. uzun yıllardır böyle yürek görmedim ben!

baştaki tanımımı adam akıllı değiştiriyorum.

taptığım adam!

-Bordeux maçında son golün ardından sabriyi yakalamaya çalışırken anlaşıldı nasıl yüreğiyle oynadığı. formayı ilk giydiği dakikada gol attı ve şu ana kadar destekleyen kimsenin yüzünü kara çıkartmadı. bugünkü maçda da* artık oyunuyla mücadelesiyle ve defansa geçip o sorumluluğu sırtlamasıyla fethetti kalpleri. ben yıllardır böyle yürekten mücadele eden bir yabancı görmemiştim. derhal sami yen' deki maça dev bir posteri yapılmalı. kucak açılmalı. futbolu galatasaray' da bırakmalı. çünkü harry harry cool.

-Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz,ekonomik krizin g**ümüzden kan aldığı şu dönemde 85 tl'nin cart diye parçalı formaya yatırılmasına ve arkasına beyaz renk ile 19-harry kewell yazdırılmasına yönelik tüm engelleri kaldıran can,canan.

-Arkadaş grubuyla izlenen liverpool maçlarında her oyuna girişinde "heh bakın bu çok acayip topçudur, şimdi maçı çevirir." (ben bu oyunun kitabını yazdım havasıyla) dediğim ama her seferinde beni rezil eden futbolcuydu.

ne olduysa galatasaray'a gelişiyle oldu. sakatlandıktan sonra kendini toplayacak kadar oynatılmayan son dakikalarda girip top ezen kewel, harikalar yaratmaya başladı. üstelik zaman içinde azalan atletik özelliklerinin yerini olgun bir futbol anlayışı almış. bu adam kulübede nasıl olgunlaştı pek anlayamadım. ama uzun pasları, harika ortaları ve uzaktan attığı gollerle tam galatasaray'ın aradığı adam oldu. gelirken oynarsa süper olur ama sakat bu adam diyen beni de utandırdı üstelik. evet sakatlanıyor ama lincoln gibi değil. oynamak için herşeyi yapıyor. ve oynadığı maçlarda sonucu değitirecek hareketlere imza atıyor.

kaleye geçen oyuncunun kahraman olması klasiktir. kewel da o misal bugün stopere geçti. ama bir insan futbolu bu kadar mı iyi bilir, bu kadar mı akıllı oynar? sadece emre aşık'tan değil meira'dan da iyi oynadı bu gece yılların sol açığı. üstelik duygusallık yapıp mana uydurmadıysam takım arkadaşlarına "haydi! haydi!" diye bağırıp motive ediyordu.

bu gece herkese "helal olsun" dedirtti. harry kewel futbolunun olgunluk çağında en doğru takımda.

-Zamanında luis enrique 'nin d-m-dm-m-am-f-s-lw-rw/r-l-c özelliklerini günümüze uyarlayan efsane avustralyalı.

-Hagi'den sonra futbolu ile gönüllerde taht kuran ikinci isim...

dünya üzerinde yetenekli futbolcu çok bulunur, amatör ruhlu, ölümüne koşan-çalışan ama yetenekleri sınırlı futbolcu da...

fakat her iki değeri de tek bedende taşıyan adam çok ama çok zor bulunur. umarım 6-7 sene daha görürüz kendisini sahalarımızda.

-Biz Galatasaray taraftarının gözünde giderek efsaneye dönüşen hatta belki de çoktan efsane olmuş, inanılmaz yetenekli futbol sihirbazı, oz büyücüsü.galatasaray'ın son senelerde yaptığı en iyi, en yararlı transfer. her teknik direktörün takımında görmek isteyeceği türden bir futbolcu, görev yaptığı yerlerde inanılmaz başarılı olmayı, görevi layıkıyla yapmayı dün gece de sürdürdü. çoğu türk futbolcudan bile galatasaray ruhunu, metin oktay ruhunu daha fazla özümsemiş, kalbiyle oynayan, oyuna herşeyini veren gerçek galatasaraylı, umarım bu başarısı artarak devam eder diyemeyeceğim çünkü adam daha ne yapsın stoper olarak bile görevini en iyi şekilde yaptı. helal olsun sana, hep böyle kal, hep burada kal harry kewell.

-Sen ki; futbol hayarında neredeyse tatmadığın başarı kalmasın, en üst liglerin en klas topçularıyla kedi fare gibi oynamış, o ligin büyük yıldızlarından biri ol. sonra bir gün giy sarı kırmızı formayı. arda solda oynamak istiyor diye kapris yapma sağa geç. gerektiğinde adamsızlıktan ön libero oyna, 3 oyuncu değişikliği yapıldığı bir maçta sakatlanmasına rağmen sol beke geç. en sonunda da takımın gerçek anlamda stoperinin kalmadığı bir maçta stopere geçip aslanlar gibi oyna. geldiğinde rüyadayız sandık kendimizi çimdikledik, hala rüyadan uyandırmıyorsun bizi, sağol!!!

-Cumartesi günü bana kewell deseniz, iyi oyuncu derdim, sempatik derdim, seviyorum derdim. bugün bana kewell dediklerinde boynumdan yukarı doğru bir titreme geliyor, göğsüm kabarıyor, gözlerim doluyor. bir taraftara bu hissiyatı yaşatabilen futbolcuyu alnından öpmek lazım. helal olsun.

(Ç)alıntıdır.
  15. 13.03.2009, 17:17 Mesaj #1110

Yukarı Git