1. 19.04.2009, 19:23 Mesaj #1366
  2. 19.04.2009, 19:24 Mesaj #1367
  3. 19.04.2009, 19:47 Mesaj #1368
  4. 19.04.2009, 19:48 Mesaj #1369
  5. 19.04.2009, 19:50 Mesaj #1370
    Cevap: #19 Harry Kewell

Mac trafigimiz azaldigi halde Kewell'da Uefa'da devam ettigimiz zamanlara nazaran kondisyon anlaminda buyuk dusus var.
  6. 19.04.2009, 20:39 Mesaj #1371
  7. 19.04.2009, 22:30 Mesaj #1372

"Gelecek yıl da buradayım"

Galatasaray'ın Avustralyalı futbolcusu Harry Kewell, 1-0 kazandıkları İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında alınan 3 puanın büyük önem taşıdığını söyledi.

Karşılaşma sonrası gazetecilere açıklama yapan Kewell, "Bundan sonra iyi veya kötü futboldan çok alınan puanlar önemli. Bugün kazandığımız için çok mutluyuz. Bundan sonra da aynı şekilde konsantre olup, kalan maçlarımızı kazanıp, rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz" dedi.

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ne gidememesi halinde bunun kendi geleceğini nasıl etkileyeceği şeklindeki bir soru üzerine Kewell, "Takımımızın Şampiyonlar Ligi'ne kalması veya kalamaması benim buradaki kariyerimi etkilemez. 1 yıl daha sözleşmem var. Ayrıca burayı ve takım arkadaşlarımı çok seviyorum" diye konuştu.

Avustralyalı futbolcu, geçen hafta yapılan olaylı Fenerbahçe derbisinin hatırlatılması üzerine, "Yaşanan olumsuz şeyler derbiye yakışmadı ve utanç verici oldu, ama olabiliyor. Yaşandı ve bitti" demekle yetindi.

Galatasaray'da ilk kez ilk 11'de oynama fırsatı bulan genç futbolcu Semih ise büyük bir mutluluk içinde olduğunu kaydetti. Galatasaray gibi büyük bir kulüpte sahaya ilk 11'de çıkmanın kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Semih, "Maça başlarken heyecan vardı, ama ağabeylerim sağ olsun beni motive ettiler. İyi performansımı onlara borçluyum. Umarım gelecek haftalarda da oynama şansı bulurum. Bülent hocam dün bana ilk 11'de oynayacağımı söylediğinde, kendisine hazır olduğumu söylemiştim. Maçtan sonra da beni kutladı, ben de bu formayı geri vermeyeceğimi söyledim" diye konuştu. Semih, şampiyonluk şanslarının bitmediğini kalan 6 maçlarını kazanarak, şampiyon olabileceklerini kaydetti.

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un kalecisi Behram ise ligde düşme hattından uzaklaşabilmek için bu maçı kazanmayı çok istediklerini ancak başaramadıklarını belirtirken, gelecek maçlarında bunu telafi etmek zorunda olduklarını söyledi.
  8. 19.04.2009, 23:16 Mesaj #1373

Doruk Özyer, post: 174818 Nickli Üyeden Alıntı

"Gelecek yıl da buradayım"

Galatasaray'ın Avustralyalı futbolcusu Harry Kewell, 1-0 kazandıkları İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında alınan 3 puanın büyük önem taşıdığını söyledi.

Karşılaşma sonrası gazetecilere açıklama yapan Kewell, "Bundan sonra iyi veya kötü futboldan çok alınan puanlar önemli. Bugün kazandığımız için çok mutluyuz. Bundan sonra da aynı şekilde konsantre olup, kalan maçlarımızı kazanıp, rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz" dedi.

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ne gidememesi halinde bunun kendi geleceğini nasıl etkileyeceği şeklindeki bir soru üzerine Kewell, "Takımımızın Şampiyonlar Ligi'ne kalması veya kalamaması benim buradaki kariyerimi etkilemez. 1 yıl daha sözleşmem var. Ayrıca burayı ve takım arkadaşlarımı çok seviyorum" diye konuştu.

Avustralyalı futbolcu, geçen hafta yapılan olaylı Fenerbahçe derbisinin hatırlatılması üzerine, "Yaşanan olumsuz şeyler derbiye yakışmadı ve utanç verici oldu, ama olabiliyor. Yaşandı ve bitti" demekle yetindi.

Galatasaray'da ilk kez ilk 11'de oynama fırsatı bulan genç futbolcu Semih ise büyük bir mutluluk içinde olduğunu kaydetti. Galatasaray gibi büyük bir kulüpte sahaya ilk 11'de çıkmanın kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Semih, "Maça başlarken heyecan vardı, ama ağabeylerim sağ olsun beni motive ettiler. İyi performansımı onlara borçluyum. Umarım gelecek haftalarda da oynama şansı bulurum. Bülent hocam dün bana ilk 11'de oynayacağımı söylediğinde, kendisine hazır olduğumu söylemiştim. Maçtan sonra da beni kutladı, ben de bu formayı geri vermeyeceğimi söyledim" diye konuştu. Semih, şampiyonluk şanslarının bitmediğini kalan 6 maçlarını kazanarak, şampiyon olabileceklerini kaydetti.

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un kalecisi Behram ise ligde düşme hattından uzaklaşabilmek için bu maçı kazanmayı çok istediklerini ancak başaramadıklarını belirtirken, gelecek maçlarında bunu telafi etmek zorunda olduklarını söyledi.

Seni Seviyoruz KEWELL
  9. 19.04.2009, 23:17 Mesaj #1374
  10. 20.04.2009, 09:30 Mesaj #1375

Kewell inanıyor

Turkcell Süper Lig 28. haftasaında Galatasarayımız deplasmanda İstanbul Büyük Şehir Belediyespor'u 1-0 mağlup etti. Karşılaşma sonrası mikrofonlara Harry Kewell konuştu.

Turkcell Süper Lig 28. haftasaında Galatasarayımız deplasmanda İstanbul Büyük Şehir Belediyespor'u 1-0 mağlup etti. Karşılaşma sonrası mikrofonlara konuşan Harry Kewell takımının şampiyonluk şansının devam ettiğini, önlerinde zor maçlar olduğunu fakat takımca çok çalışıp rakiplerinde puan kaybetmesiyle şampiyon olabileceklerini söyledi.

Avurstralyalı yıldızı, ilk yarıda ve ikinci yarıda iki farklı Galatasaray performansı sergilediği sorusuna "ilk yarı durgun ikinci yarı farklı bir maç oynadık genelde maçlarımızı akşam oynadığımız için gündüz maçı bizi biraz etkilede fakat bu bahane değil ama ilerki maçlarda konsantrasyonumuzu arttıracağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Sporx.com
  11. 20.04.2009, 10:16 Mesaj #1376
  12. 20.04.2009, 11:12 Mesaj #1377
  13. 20.04.2009, 13:58 Mesaj #1378
  14. 20.04.2009, 14:14 Mesaj #1379
  15. 21.04.2009, 09:44 Mesaj #1380

"Harry Kewell madalyası"

PFA, "Yılın Genç Oyuncusu"na verilecek ödülün isminin "Harry Kewell Madalyası" olmasına karar verdi.

Avustralya Profesyonel Futbolcular Birliği’nden (PFA) Galatasaray’ın başarılı oyuncusu Harry Kewell’a büyük onur. PFA, "Yılın Genç Oyuncusu"na verilecek ödülün isminin "Harry Kewell Madalyası" olmasına karar verdi.

Yapılan açıklamada her yıl verilecek bu ödüle 23 yaş altındaki, Avustralya Milli Takımı’nda oynama yeterliliğine sahip veya Avustralya 1. Ligi olan A-League’de top koşturan yabancı futbolcuların uygun olacakları belirtildi. Ödül tanıtım yazısında, Kewell için "Avustralya gençliğinin bir ilham kaynağı" ifadesi kullanıldı.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurulan Kewell ise "PFA’nın Yılın Genç Futbolcusu Ödülü’ne benim ismimi vermesinden büyük onur duydum. Ne zaman milli takım veya Galatasaray için sahada olsam ülkemi temsil ediyorum. Umarım bu ödül genç oyuncuların futbolun en üst seviyelerine erişmeyi heves etmeleri için bir başka teşvik olur" diye konuştu. 2008-2009 sezonu Harry Kewell Madalyası kazanacak futbolcu 11 Haziran tarihinde belli olacak.

Kaynak: Milliyet

Yukarı Git