1. 23.12.2008, 10:46 Mesaj #136
    Beşiktaş günlüğü

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, bir gün mutlaka Beşiktaş´ta görev yapacağını iddia etti.

Futbolculara 5 gün izin

Kara Kartal, ligin ikinci yarısı için hazırlıklara cumartesi günü başlayacak. Teknik heyetin belirlediği izin programında, Siyah-Beyazlı futbolculara 5 gün izin verildi. Yerli futbolcuların büyük bölümünün şehir dışında tatilini geçireceği belirtilirken, yabancıların ise ülkelerine gittikleri ifade edildi. Tatilden geç dönen futbolculara ise ağır para cezası uygulanacağı kaydedildi.

Devre arası kampı Antalya’da

Beşiktaş, devre arası kamp programını belirledi. 10 Ocak’ta Gaziantepspor’la oynanacak kupa maçının sonrasında, Beşiktaş kamp için Antalya’ya geçecek. Kamp süresinde Almanya’nın Werder Bremen ekibi ve ismi netleşmeyen bir başka takımla hazırlık maçları oynanacak. Bir haftalık kampın ardından İstanbul’a dönecek olan Siyah-Beyazlılar, Süper Lig’in 17. haftasında Denizlispor’u İnönü’de ağırlayacak.

‘Bir gün geleceğim’

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, bir gün mutlaka Beşiktaş’ta görev yapacağını iddia etti. Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen 3. Kariyer Günlerine konuşmacı olarak katılan Özdilek, “Mutlaka Beşiktaş’ta görev yapacağım. Ama sahası mı olur yoksa yukarısı mı olur bilemiyorum” diye konuştu. Antalyaspor hakkında da yorumda bulunan Özdilek, “Bulunduğu yer, Antalyaspor’a yakışmıyor. Ligde üst sıraları hedefliyoruz” ifadesini kullandı.
  2. 23.12.2008, 10:47 Mesaj #137
    'Geçmiş olsun Ali Tandoğan'

Beşiktaşlı futbolcu Ali Tandoğan, ailesiyle geldiği Uludağ´da kaza geçirdi.

Ağaca çarptı

Tatilini geçirmek için ailesiyle Uludağ’a gelen Beşiktaşlı futbolcu Ali Tandoğan’ın kullandığı cip, oteller bölgesine giderken 27. kilometrede yoldan çıkarak ağaca çarptı. Ali Tandoğan ile araçta bulunan eşi, kızı ve annesi kazadan yara almadan kurtuldular. Tandoğan ve ailesi, olay yerine gelen jandarma ekiplerince otellerine götürüldü.
  3. 23.12.2008, 10:48 Mesaj #138
    "Federasyonun önünde kendimi mi yakayım?"

Galatasaray derbisini 4-2 kaybeden Beşiktaş'ta, karşılaşmanın Hakemi Cüneyt Çakır'a tepkiler devam ediyor.

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çelik, yaptığı açıklamada yıllardır hakemlere saygı gösterelim, hakemlerde insan hata yapar dendiğini belirterek" Ama insanın da bir sabrı var. Cüneyt Çakır şimdi o hataları yaptı ve döndü gitti. Hayatına devam ediyor. Yaptığı hatalar ise bir takımın tüm iç dengelerini değiştirdi. İşin kötüsü şahsi olarak çok iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Özellikle Delgado'nun ihracında... Çok üzgünüm bunu söylerken ama ben orada kompleksli bir insanın egosunu tatmin etmeye çalıştığını gördüm. Dolayısıyla ben bir yönetici olarak merak ediyorum. Herkese soruyorum. Ne yapabilirim diye düşünüyorum. Medeni bir insan olarak tutup kavga edecek bir halim yoksa ne yapabilirim? Tekrar soruyorum Merkez Hakem Komitesi'ne. Levent'teki federasyon binasına yürüyenler, bağıranlar kazanacaksa; sonuç almak için ben de bir bidon benzin alıp federasyon binasının önünde kendimimi yakayım ? Çünkü çaresizlik yaşıyorsunuz ve medeni olmaya çalıştıkça mağdur oluyorsunuz. Sonra sahaya 4-5 tane yönetici arkadaşımız girince bu da eleştiriliyor. Peki biz hangi platformda hakkımızı arayacağız" dedi.

Sezon öncesi hakemlerden çok umutlu olduğunu ifade eden Çelik, "Genç hakemlerimiz vardı. Bu hakemlerimize şans verilmesi taraftarıydım. Bu haftasonunun bir özelliği var aslında. Trabzonspor maçının hakemine bakıyorsunuz, Fenerbahçe maçının hakemine bakıyorsunuz üstüne bizim maçtaki hakem kararlarına bakınca ister istemez ne oluyor, yine birileri birşeyler mi planladı diye düşünüyorsunuz. Bu futbol oyunu sadece yeşil çimler üzerinde oynanmıyor mu ? Ne oluyor diye merak ediyorsunuz. Tek başına bir maçta hakem hata yapabilir. Futbolun tadı bu. Sistemli bir şey var görüntüsü çıkarsa ortaya, bizimde sesimizi çıkarmaya hakkımız olmalı. Bu sadece Beşiktaş ile alakalı değil. Aynı hafta sonunda rakiplerimizin maçlarındaki yönetimi ve bizim maçtaki yönetimi birisinin açıklaması lazım. Bu tesadüfse, inşallah tesadüftür" diye konuştu.

"Biz Delgado'ya ceza verirsek, Cüneyt Çakır'a kim ceza verecek" diyen Beşiktaş yöneticisi sözlerini şöyle tamamladı:

"Artık hakemlerin kazanç düzeyine baktığımız zaman kendi mesleklerinden kazandıklarının daha fazlamısı hakemlikten kazandıklarını görüyoruz. Ama belli bir yaşa kadar yapabiliyorlar. Ben daha çok kazanmalarını isterim ama önce helal para kazansınlar."
  4. 24.12.2008, 11:36 Mesaj #139
    Cevap: Beşiktaş Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]

Kara Kartal'da önce Sarvan sonra transfer!

MHK Başkanı Oğuz Sarvan ile hakem Cüneyt Çakır´a resmen savaş ilan eden Beşiktaş´ın gündeminde önemli bir madde daha var: Transfer.

MHK Başkanı Oğuz Sarvan ile hakem Cüneyt Çakır’a resmen savaş ilan eden Beşiktaş’ın gündeminde önemli bir madde daha var: Transfer. Teknik patron Mustafa Denizli takıma iki takviye yapabileceklerini açıklarken, yönetim de çalışmalarını sürdürüyor. Yurtdışı kaynaklarından gelen haberlere göre Napoli’nin 27 yaşındaki orta saha oyuncusu Samuele dalla Bona, Denizli’nin yönetime verdiği listede ilk sıralarda. Daha önce Chelsea, Milan gibi devlerin formasını giyen İtalyan futbolcu, teknik direktör Edy Reja ile yaşadığı sorunlar nedeniyle Napoli’den ayrılmak istiyor.
  5. 24.12.2008, 11:37 Mesaj #140

Toraman dönüyor Delgado 1 ay yok

Sakatlığı nedeniyle takım arkadaşı Matias Delgado ile birlikte İtalya´ya giden İbrahim Toraman, İnter´in eski doktoru tarafından muayene edildi.

Sakatlığı nedeniyle takım arkadaşı Matias Delgado ile birlikte İtalya’ya giden İbrahim Toraman, İnter’in eski doktoru tarafından muayene edildi. Tedavi için kendi kendine ve bir program dahilinde çalışması salık verilen Toraman İstanbul’a dönüyor. Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu Delgado ise bir ay İtalya’da kalacak. Ameliyatın gerekli olmadığına karar verilen Arjantinli form tutabilmek için Bologna’da daha önce Baggio’nun da ameliyat olduğu klinikte çalışacak. Devre arası kampı ile iki Türkiye Kupası maçında oynayamayacak olan Beşiktaş’ın yıldızı Delgado, ikinci yarının ilk maçına yetiştirilmeye çalışılacak.
  6. 24.12.2008, 11:38 Mesaj #141

Yedeklere yol göründü

Bekleneni veremeyen Seriç için Kocaelispor´la görüşmeler tüm hızıyla sürdürülüyor. Ali Tandoğan ile Tuna Üzümcü´nün ise takasta kullanılması planlanıyor.

Sezer pazarlığı

Son Galatasaray yenilgisinin ardından teknik direktör Mustafa Denizli’nin bazı futbolcularla yolların ayrılabileceği sinyalleri yerini eyleme bırakıyor. İlk etapta, bekleneni bir türlü veremeyen Seriç ile Tuna Üzümcü ve Ali Tandoğan’ın gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu karar doğrultusunda Siyah-Beyazlı yönetimin talip olduğu Sezer için, Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun’un Ali Tandoğan artı para teklifine de yeşil ışık yakıldığı ifade ediliyor.

Abdülkadir atağı

Yönetim, Tuna Üzümcü’yü de takasta kullanmayı planlıyor. Bu arada yabancı kontenjanının açıklaması için kendisinden kulüp bulması istenen Seriç için Kocaelispor’la yapılan görüşmeler ise bütün hızıyla devam ediyor. Fenerbahçe’nin almak istediği Ankaragücü’nün genç yıldız adayı Abdülkadir Kayalı için devreye girilirken, kiralık gönderilmesi düşünülen Emre Özkan’ı Bank Asya Birinci Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’un ısrarlı istediği belirtildi.
  7. 24.12.2008, 11:38 Mesaj #142

MHK çatırdıyor!

Oğuz Sarvan başkanlığındaki MHK, Federasyonu çileden çıkardı...

Üst üste gelen fahiş hakem hataları sonucu her hafta başka bir kulübün hedefi haline gelen Oğuz Sarvan başkanlığındaki MHK, Federasyonu çileden çıkardı. Başta Levent Kızıl ve Lütfi Arıboğan gibi etkili isimler olmak üzere, yönetim kurulu üyeleri başkan Mahmut Özgener’den talepte bulundu. Üyeler, “Federasyonumuz son yıllarda eşi benzeri görülmemiş bir uyum ve her kulübün desteğini alan bir yapıya kavuşmuştu. Ancak sırf hakem hataları yüzünden ortalık toz duman oldu. Her geçen hafta bir başka kulüp karşımıza dikildi. Eğer değişiklik yapmazsak yarın MHK değil, ilk hedefte federasyon olacak. Kangren olan kolu, vücudu sarmadan kesip kurtulalım. Bize düşen böyle cesur ve radikal karar almaktır. Ancak böylece yeniden güven tazeleriz” diyerek Sarvan başkanlığındaki yönetimde değişiklik istediler. Özgener de, “Bu konuyu ayrıntılı olarak değerlendirelim. En çok rahatsızlık duyan kişi benim. Gereken neyse o doğruyu birlikte yapalım. Biz kulüplerin federasyonuyuz. Rahatsızlık varsa ortadan kaldırmak da bize düşer” şeklinde karşılık vererek, başta Beşiktaş olmak üzere birçok kulübün istediği değişime yeşil ışık yakmış oldu.

Bu arada Beşiktaş’ın katılmadığı Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında konuşan Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Göksel Gümüşdağ, “MHK değişse bile yine bu 34 hakem kullanılacak. Hataların uzun vadede giderileceğine inanıyoruz. Bir art niyet olsa, Kulüpler Birliği’nden önce gereğini Futbol Federasyonu yapacaktır” dedi.
  8. 24.12.2008, 11:39 Mesaj #143

Bölünmüşlük!

Orhan Yıldırım, hakem hatalarının Beşiktaş´ın makus talihi olmasının en önemli faktörünü açıklıyor.

Yönetimin pek çok konuda suçu var. Ancak muhalefet de görevini değil, kendi reklamını yapma peşinde. Camia Osmanlı’nın son dönemi gibi. Sen böyle paramparça olursan, düştüğünde tabii herkes tekme vurur.

Yıllardır hakem hataları nedeniyle şampiyonluklar, kupalar ve prestij kaybeden Beşiktaş, bugünlere nasıl geldi? Neden hep hatalara maruz kalan, hakkı yenen kulüp oldu? Bize göre bunun bir çok nedeni var. Ancak en önemli faktör, muhalefet. Evet, yönetimler değil muhalefet... Çünkü başkan ve yönetim seçimle göreve geliyor. Yani demokrasi var. Demokrasilerin olmazsa olmazının ilk kuralı da muhalefettir. Muhalefetin olmadığı yerde iktidar da olmaz! Süleyman Seba, Serdar Bilgili ve son olarak da Yıldırım Demirören’de bunu göremedik. Kısa bir nostalji yapalım isterseniz:

Kırmızıyı görmedi

1995-96 sezonu... Milli takımda birlikte çalışan hocalardan Fatih Terim Galatasaray, Rasim Kara ise Beşiktaş’ın başına geçti. Kara’nın kurduğu takım oynadığı futbolla lige damgasanı vurmaya başladı. Avrupa çeyrek final kapısını aralayıp tarihe geçti. Terim’in ekibi ise ağır aksak ilerledi. Van’da Metin Tokat, Sergen’in son dakikalarda kullandığı faul atışına Aykut’un, hem de elindeki kırmızı eldiven ile yaptığı smaçta penaltı çalmadı. Son derece ketum olan Seba, “Şerefli ikincilik, böyle şampiyon olmaktan iyidir” diyerek göndermelerde bulundu. Ardından, Altay maçı için İzmir’e gittik. Kara ile birlikte Galatasaray’ın İstanbulspor ile yaptığı maçı izliyoruz. Rakibin bariz penaltısını vermedi Vahap Beyaz. Dönen topta Arif, olimpik havuza atlar gibi kendini yere attı. Beyaz, 60 metreden penaltı çaldı. Bu kez Kara, “Biz gönüllerin şampiyonuyuz” dedi.

Bilgili döneminde 11 puan önde olan Kartal, İnönü’de Samsunspor maçında Cem Papila’ya takıldı. Arkası geldi ve yönetim, takım dağıldı.

Yol göstersenize

Demirören göreve geldi, aynı tas, aynı hamam sürüp gitti. Geçen yıl 15 puan gasp edildi. Şimdilerde, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un maçları ortada. Bütün bunlar olup biterken, muhalefetten ses seda çıkmadı. Yönetim zaten acz içinde. Hakeme olan tepkini maçtan önce ortaya koyacaksın. Yoksa, üç puan elinden alınmış, oyuncun atılmış, olan olmuş sahaya insen ne yazar ki! Muhalefet deyince siyaha, beyaz demeyeceksin, eleştirip yol göstereceksin. Ama böyle yaparsan reklam yok, öne çıkma yok, herkes kabuğunda. Derbiden bir gün önce Milliyet’te seçimi kılpayı kaybeden Fikret Orman’ın beyanı herşeyi açıklıyordu aslında. Orman, “Mali kongrede bu yönetimi ibra etmem hataydı. Sözümde durmadım” türünden açıklama yaptı. Yahu, takımın yarın tarihi maçı var. Hakem belli. Onu gündeme getirsene... Hani bir lâf vardır, ‘Koyun can, kasap et derdinde’ diye, işte ta kendisi...

Tam destek gerekli

Böyle bir camia olur mu? Bu kadar bölünmüşlük, ancak Osmanlı’nın çöküş dönemindeki iç çekişmelerde vardı. Sen birlik kuramayıp yere düşersen, bir tekme de başkasından yersin. Başkan Yıldırım Demirören ve ekibinin büyük hataları var elbette. Ama bunun yeri seçimdir. Bakıyoruz rakipler dalga geçiyor. Önce, ‘Ahmet Dursun, Seba gitsin’ diye. Sonra ‘S.....r ol git Bilgili’, şimdi de ‘Yeter Yıldırım Demirören.’ Peki yarın ne olacak? Rakip seyirciler Beşiktaş tribünlerinin tezahüratını yapıp dalga geçiyor. 2010 Ocak, yani bir yıl sonra olağan kongre var. 23 bini aşan kongre üyesi mevcut. Her şey orada belli olacak. Üyeler devam ederse Demirören ya da ortaya çıkacak diğer adaylar arasından yeni başkanı belirleyecek. Gerçek Beşiktaşlılar bu bilinçle başkanı, yönetimi, hocayı hacıyı bir kenara koyup, takıma destek olurlarsa şampiyonluk gelir. Ne hakem engel olabilir ne de başka faktörler. Yok böyle devam edilirse, ne köy olur ne kasaba!

Orhan YILDIRIM
  9. 24.12.2008, 11:39 Mesaj #144

Evlilik bahara kaldı!

Holosko, Beşiktaş'ın Galatasaray derbisini kaybetmesi üzerine düğününü erteledi.

Devre arasında evlenme kararı alan Filip Holosko, takımın son Galatasaray derbisini de kaybetmesi üzerine kız arkadaşı ile konuşup düğünü sezon sonuna erteledi. Slovak oyuncu, “Eğer ilk yarıyı lider olarak tamamlasaydık, yeni yılın ilk haftasında ilki ülkemde, diğeri İstanbul’da olmak üzere iki ayrı düğün yapacaktık. Ancak takım bu haldeyken, düğün yapmak bana yakışmazdı. Yapsak bile bir şeye benzemezdi. Kız arkadaşım da bu konuda anlayış gösterdi. Bu da şu anlama geliyor, şampiyon olamazsak evlilik de yok! Kesinlikle sezonu zirvede tamamlayıp o moralle güzel bir düğün yapacağım” diye konuştu.
  10. 24.12.2008, 11:40 Mesaj #145

Dikkat teftiş var!

İçişleri Bakanlığı´na bağlı müfettişler, iki gündür Fulya Süleyman Seba Kompleksi´nin evraklarını inceliyor.

Fulya’ya büyük teftiş. İçişleri Bakanlığı’na bağlı iki müfettiş, Beşiktaş Plaza’da iki günden bu yana Süleyman Seba Kompleksi’ne ait tüm evrakları inceleme altına aldı.. Bu gelişme üzerine olası bir sorun çıkmasını önlemek isteyen genel sekreter Kenan Öner’in, tüm yönetim kurulu üyelerine ulaşarak eksik olan imzaları tamamladığı ve müfettişlerin denetimine sunduğu belirtildi. Bazı Beşiktaş kongre üyesi, Süleyman Seba Tesisleri’nin yapımı için yönetim ile Aşçıoğlu Firması arasında yapılan anlaşmada kulübü zarara uğratan bazı maddelerin olduğunu ileri sürerek konuyu mahkemeye taşımıştı. Bunun üzerine mahkeme, Beşiktaş Yönetimi’nden bazı evraklar istemiş, ancak bu bilgilerin iletilmesinde gecikmeler yaşanmıştı. Teftişin, bu nedenle yapıldığı bildirildi.
  11. 24.12.2008, 11:40 Mesaj #146

'Cisse ve Bobo nereden çıktı'

Asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu, ara transfer öncesi ortaya atılan iddiaların gülünç olduğunu söyledi.

Asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu, ara transfer öncesi ortaya atılan iddiaların gülünç olduğunu söyledi. Soğancıoğlu, “Sanki millet bizimle uğraşmak için fırsat kolluyor. Sabah gözümü açtım Cisse ile Bobo’yu göndermişiz. Ama bizim haberimiz yok. Kesinlikle böyle bir düşüncemiz yok. Kaldı ki, Mustafa hoca ile başkanımız bu hafta içinde bir araya gelip değerlendirme yapacaklardır. Cisse olsun, Bobo olsun takımın önemli isimlerinden. Böyle kilit oyuncuları ocak ayında takımdan ayıracak kadar büyük hata yapılmaz. Kaldı ki zaten kendileri de bir yere gitmezler. Sezon biter o zamana her şey konuşulur” dedi.
  12. 24.12.2008, 11:41 Mesaj #147

Çalımbay'dan tepkiye destek

Rıza Çalımbay, Beşiktaş camiasının hakemlere karşı gösterdiği tepkinin çok haklı olduğunu söyledi.

Rıza Çalımbay, Beşiktaş camiasının hakemlere karşı gösterdiği tepkinin çok haklı ve yerinde olduğunu söyledi. Çalımbay, “Üç büyükler içinde en çok hakem hatasına hedef olan Beşiktaş, korunan ise ezeli rakipleri. Bu sadece Çakır’ın yönetimine gösterilen bir tepki değil, yılların birikimi. Camia sessiz kaldığı için hep haksızlığa uğruyor. Onun için bu çıkış çok haklı” dedi.
  13. 24.12.2008, 11:42 Mesaj #148

Beşiktaş günlüğü

Lige verilen aradan yararlanarak Noel´i Brezilya´da geçirmeyi düşünen Nobre ile Bobo´nun hayalleri suya düştü.

Bobo ve Nobre çareyi buldu

Lige verilen aradan yararlanarak Noel’i Brezilya’da geçirmeyi düşünen Nobre ile Bobo’nun hayalleri suya düştü. Mustafa Denizli’den, “Yol çok uzun, süre ise kısa. 3 Ocak tarihine kadar izin verir misiniz” ricasında bulunan iki oyuncu, olumsuz yanıt sonrasında ailelerini İstanbul’a getirdi. Böylece Siyah-Beyazlı takımda İstanbul’da kalan isimler sadece Bobo ve Nobre oldu.

Kartal’ın Belek kampı netleşti

Beşiktaş’ta kamp programı kesinlik kazandı. İstanbul’da 27 Aralık’ta toplanacak olan Siyah-Beyazlılar, Türkiye Kupası’nda 6 Ocak’ta Gaziantep BŞ Belediye ile İnönü’de, 10 Ocak’ta ise deplasmanda Gaziantep ile karşılaşarak grup maçlarını tamamlayacak. Gaziantep maçından sonra Antalya’ya geçecek olan Kartal, 1 hafta Belek’te kampa girecek ve iki hazırlık maçı oynayacak.

Sahaya girenler PFDK’ya verildi

Galatasaray maçının bitiminde sahaya girerek hakem Cüneyt Çakır’a yönetimi nedeniyle tepki gösteren Beşiktaşlı yöneticiler Bülent Deriş, Hakan Aksoy ve Şeref Yalçın tedbirli olarak PFDK’ya sevk edildi. Bu üç yöneticinin savunmaları istenirken, Kenan Öner’in PFDK’ya gönderilmesine ise gerek duyulmadı.

Serhat Akın’la ilgimiz yok

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’den, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na (İMKB) gönderilen yazıda, futbolcu Serhat Akın’ın transferiyle ilgili medyada yer alan haberlerin gerçeği

yansıtmadığı bildirildi. İMKB’ye gönderilen yazıda, ‘Şirketimiz ile Serhat Akın arasında herhangi bir

görüşme yapılmamıştır’ denildi.

Sivok’un iki rüyası var

Çek futbolcu Tomas Sivok, Siyah-Beyazlı ekipte uzun süre görev yapmak istediğini belirterek, “En büyük iki arzum sürekli oynamak ve bu forma altında şampiyonluk tatmak” dedi. Kariyerinde ilk kez Ankaraspor maçında kendi kalesine gol attığı vurgulayan tecrübeli oyuncu, “Çok acı bir olay. İnsanın adeta eli ayağı boşalıyor. Umarım bu ilk ve son olur” ifadesini kullandı.

Kupa maçının saati değişti

Siyah-Beyazlı ekibin, Fortis Türkiye Kupası A Grubu 3. haftasında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağı maçın saati değiştirildi. 6 Ocak 2009 tarihinde BJK İnönü Stadı’nda oynanacak mücadelenin saati daha önce 20.00 olarak açıklanmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre maçın başlama saati 19.00 olarak değiştirildi.
  14. 25.12.2008, 08:51 Mesaj #149

Seriç'e teklif yağıyor!

Beşiktaş'ın gözden çıkardığı Hırvat futbolcu Seriç'e teklif yağıyor. Sezon başında Ertuğrul Sağlam'ın isteğiyle Panathinaikos'dan transfer edilen ancak ne Sağlam'ın ne de yeni Teknik Direktör Mustafa Denizli'nin fazla forma vermediği Seriç'e ilk teklif Fransa ve İtalya'dan geldi.

Paris St. Germain'in Hırvat oyuncu için Beşiktaş'a resmi teklifi ilettiği öğrenilirken, Seriç için diğer teklif ise İtalya'nın Torino takımından geldi.

Serie A'da zor günler geçiren Torino'nun, daha önce Seria A tecrübesi olan Seriç ile görüştüğü ve her konuda anlaştığı ifade edildi. İtalyan ekibinin Seriç ile anlaşmasının ardından da Beşiktaş'a resmi teklifi ilettiği ve siyah beyazlılardan yanıt beklediği öğrenildi.
  15. 25.12.2008, 10:37 Mesaj #150

Transferde flaş gelişme

Devre arasında takımı güçlendirmeye kararlı olan Beşiktaş Yönetimi, taraftarın yüzünü güldürecek bir transfer bombası patlatmak için düğmeye bastı.

Devre arasında takımı güçlendirmeye kararlı olan Beşiktaş Yönetimi, taraftarın yüzünü güldürecek bir transfer bombası patlatmak için düğmeye bastı. Bundesliga ekiplerinden Stuttgart’ta forma giyen Yıldıray Baştürk için girişimlerini hızlandıran Siyah-Beyazlılar, yıldız futbolcuyu sezon sonuna kadar kiralamak istiyor. Beşiktaş ile Alman kulübü arasındaki görüşmelerin artık son aşamaya geldiği bildirildi. Diğer yandan Beşiktaş Antepli Tabata ve transferin gözdesi Ankarasporlu Özer için de girişimlerini sürdürüyor. Ayrıca Alex, Nobre gibi bir çok ünlü yıldızın menaceri olan Figer’in Beşiktaş’a Brezilyalı sol kanat oyuncusu Edilson’u önerdiği öğrenildi. Edilson daha önce de Trabzonspor’a teklif edilmişti.

Orhan YILDIRIM