1. 25.12.2008, 10:38 Mesaj #151
    Cevap: Beşiktaş Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]

'Oynatalım'

Derbide hakem Çakır´ın yönetimine isyan eden Yıldırım Demirören, yarın yapacağı barkovizyon gösterisiyle tartışılan pozisyonları tek tek masaya yatıracak.

Önce ‘Perşembe’ denmişti

Geçen sezondan bu yana hakem kararlarından şikayetçi olan Beşiktaş, sesini yükseltme kararı aldı. Galatasaray derbisinde düdük çalan Cüneyt Çakır’ın verdiği kararlardan sonra isyan eden Siyah-Beyazlılar’ın başkanı Yıldırım Demirören, maçın sonrasında perşembe günü bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirtmişti. Ancak dün kulüpten yapılan açıklamada, Demirören’in yarın saat 14.00’te Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarıyla biraraya geleceği dile getirildi.

Görüntüler hazırlanıyor

Basın toplantısının bir gün ertelenmesinin ardında, ilginç bir nedenin yattığı ortaya çıktı. Bu sezon hem rakiplerin, hem de Beşiktaş’ın maçlarındaki tartışılan pozisyonları belirleyen Siyah-Beyazlılar, bir barkovizyon gösterisiyle hakem kararları arasındaki farkları gözler önüne sermeyi planlıyor. Eksik belgeleri tamamlayan Başkan Demirören’in sunuma tamamen hazır katılmak için toplantıyı bir gün ertelediği kaydedildi. Toplantıda, geçmiş yıllardaki olaylar da masaya yatırılacak.
  2. 26.12.2008, 14:58 Mesaj #152

"HAİN BİR SENARYONUN İÇİNDEYİZ"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi...

Sözlerine "Büyük Beşiktaş camiasına seslenmek için karşınızdayım.. Söyleyeceklerim sadece Galatasaray maçı için değil. Son 20 sene öncesine kadar dayanan hakem hataları için ve üzerimize oynayan oyunlar için açıklama yapacağım” ifadesiyle başyalan Demirören, “Van'da voleybol kuralları ile oynanan, Ankara'da basket maçı skorları hatırlatan maçları anımsayın. Şampiyon olmanın ekonomik değil manevi olduğu ortamlarda şerefli ikincilikler yaşadık” diye konuştu.

"GÜÇLENECEK EKONOMİK YAPIMIZ ENGELLENDİ"

105 yıllık kulüp tarihinde Beşiktaş’ın Seba zamanında ekonomik değerini bulduğunu, Serdar Bilgili zamanında kurumsallaştığını dile getiren Demirören, “Benim zamanımda yapılacak Seba Projesi ile birlikte güçlenecek ekonomik yapı engellenmiştir. 8 puan önde olduğumuz dönemlerde de ligin tatsız olduğu gerekçesiyle, Samsunspor maçından itibaren elimizden alınan şampiyonluğumuz.. Bu gerçekleri görmemiz gerekmektedir.." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Demirören sözü Genel Sekreter Kenan Öner’e bıraktı. Öner ise, hakem hatalarını sinevizyon gösterimi ile basına sundu.

"SÜREKLİ MAĞDUR EDİLİYORUZ"

Sürekli mağdur edildikleri bir ortamda mücadele ettiklerini savunan Öner, ilk olarak 1987 yılındaki Malatyaspor – Beşiktaş maçında yaşanan gelişmeleri gündeme getirdi. Buradaki Şeyhmus ile Eren arasındaki konuşmaları ekrana taşıyan Öner, Beşiktaş’a yönelik engellemelerin bu dönemde başladığını savundu.

Öner daha sonra olaylı Beşiktaş – Samsunspor maçını gündemine aldı. Görüntülerin ardından konuşmasını sürdüren Öner, “Samsunspor maçında olanları hatırlamak için bunu gözler önüne serdik. Papila'nın gerginliğini görüyor musunuz? Ahmet Yıldırım'ın gördüğü kırmızı kart gerçekten doğru muydu?" şeklinde basın mensupları ile konuştu.

Kenan Öner mağduriyetlerini, “Heyecan bitti denilen sezonun ikinci yarısının ilk maçıydı. Ara transfer döneminden sonra olaylar aldı başını gitti. Fenerbahçe'nin Rize maçında yaşadıkları, Arda'nın penaltı pozisyonu, daha çok görüntü var ama zaman yetmez. Biz hatalarımızdan dolayı isyan ediyoruz. Verilen basit kararlar sonucu mağdur oluyoruz. Ligin sonundaki puan cetvelini hatırlayın. Puanları adaletli bir şekilde dağıttığınız zaman kimin ligin zirvesinde olduğunu görürsünüz. Varsayımlar değil sadece net pozisyonları gösteriyoruz.” şeklinde dile getirdi.

Kenan Öner hakem hatalarından bahsetmeye devam etti... Öner, "İ.B.B maçında Nobre'nin kart gördüğü maçtan sonra cezalı duruma düştü. Ardından Fenerbahçe maçında mağlup olduktan sonra zirve yarışından koparılışımız. Bu maçları düşünün. Kazım'ın da o maçta smacı vardı. Birer puan alacağımıza, biz puan alamadık ama rakibimiz 3 puan aldı. Bizim hesabımız rakiplerimizle değil, kendimizle. Higuain'in Saracoğlu'nda uzatma dakikalarında attığı golün, hakemin daha öncesinde faul olarak kesmesi, Ankaraspor-Fenerbahçe maçında Edu'nun Özer'e yaptığı faul. bizim maçlarda verilen sarı kartlara ve bir de rakip takıma verilen kartlara bakın. Aradaki farkı görün. İyi bir oyun sergilediğimiz Fenerbahçe maçında Cisse oyun dışı kaldı ve yenildik. O maçta 11'e 11 kalsak yenilmezdik." dedi.

Öner son dönemdeki hakem hatalarını değerlendirerek, "Son iki ayda hata kabul edilmeyecek yanlışlar yapılıyor. Bize çalınan bir hareketin daha ağırı rakiplere çalınmıyor. Biz çifte standart mağduru oluyoruz. Bizim de hatalarımız oluyor ama bize yapılan daha fazla." ifadelerini kullandı.

AHMET ÇAKAR ÖRNEĞİ!

Kenan Öner eski hakem ve yorumcu Ahmet Çakar'ın sözünü hatırlatarak, "Ahmet Çakar Beşiktaş'ı bu sene doğradılar' dedi. Trabzonspor, Bursaspor maçında bariz ofsayttan yediği golle mağlup oldu ama bir hafta sonra Eskşehirspor maçında öyle kararlar verildi ki, biz bundan şikayetçiyiz. Beşiktaş adaletin peşinde, temiz futbolun peşinde, çifte standartın olmadığı eşit bir ortamın peşinde... Beşiktaş camiasının bizden beklentisini hatalara kurban edemeyiz." ifadelerini kullandı.

Kenan Öner, MHK Başkanı Oğuz Sarvan ile ilgili "Oğuz Sarvan ilk yarının iyi ki bittiğini, aksi takdirde havlu atacak duruma geldiğini dile getirmiştir. Aynı hakemin, aynı pozisyonlarda iki farklı karar vermesini eleştiriyoruz. Futbolda hata var ama asgari olmalı." şeklinde konuştu.

"İZLENİLENLER HAİN BİR SENARYO"

Kenan Öner'den sonra tekrar sözü alan Başkan Yıldırım Demirören, "Bu izlediklerinin hain bir senaryo. Sahneye koyanlar da bunu gerçekleştiremeyecek. bugüne kadar duruşumuzun değerini anlamayanlar bundan sonra tavrımız karşısında boğulacaklar. Tavrımız sessizliğimi efendilikten ve büyüklükten. Hep söyledik ama anlatamadık. Başarı için her yol mübahtır sözünün karşısındayız. Bizi kolay lokma sananlar Beşiktaş'ın ne kadar büyük olduğunu görecekler. Verilen kararları izledik. Saha içinde yaşadıklarımız bunlar. Saha dışında yaşadıklarımız da cabası." dedi.

"BİZE MANİ OLUYORLAR, RAKİPLERİMİZE HER TÜRLÜ YARDIMI YAPIYORLAR"

Demirören sürekli engellendiklerine değinerek, " Biz Fulya gibi dev bir projeye sahibiz ama engelleniyoruz. Ekonomik büyüklüğümüzün en önemli adımını gerçekleştirmemize mani oluyorlar. Tarihi dokuya zarar vermeden yapacağımız İnönü Stadı projesi, UEFA standartlarında mecbur olan, 2500 kişilik otopark olayı, trafik olur diye engellendi. Konum olarak Dünya'nın en güzel stadındayız. Bizi başka yere taşımak istiyorlar. Fakat diğer rakiplerimizin statlarına her türlü yardımı yapıyorlar." şeklinde konuştu.

DEMİRÖREN MEDYAYI ELEŞTİRDİ VE ÖZÜR DİLEDİ

Demirören basını da eleştirirken, "Eleştiri sınırlarını aşan medya mensupları, bana hakaret etmeyi marifet sayabilirsiniz, reyting almak için yapabilirsiniz ama önemli olan Beşiktaş değerleridir. Bunu yapanlar figuranlardır. Tek başına olmanın rahatlığıyla yapılan yorumları izliyoruz. Çifte standartlı bakışlarla yanlış yönlendirmelerde bulunan medya mensuplarından şikayetçiyiz. Biz başka camialara benzemeyiz. Bir örnek vereyim. Zapo'nun ikinci hareketinden sonra kırmızı görmesi gerektiğini ama hakemin şov yaptığını dile getirdim. Ben tarafsız bir yönetim istiyorum. Beşiktaş Başkanı ve Demirören Ailesi'mnin bir ferdi olarak bazı ağır ithamlarda bulunmuş olabilirim. Herkesten özür diliyorum. Ama burada büyük sıkıntılarımız anlattık. Bize düşen birlik olmak. Sadece gerçekleri paylaşmak istedim." ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun Kulüpler Birliği Vakfı toplantısına neden katılmadıkları ile ilgili soruya Demirören, "Katılmadık. İyi niyetle yaklaşarak, ikinci dönem daha güzel şeyler yapmasını bekliyoruz. Bizim olmadığımız toplantıda alınan kararların geçerliliği yoktur. Eğer Sarvan istifa ederse, Külüpler Birliği bir araya gelerek ortak aday açıklamalı." şeklinde cevap vererek, basın toplantısını tamamladı.

Kaynak:Sporx
  3. 26.12.2008, 16:24 Mesaj #153
    Ali: Neden olmasın

Sivasspor´un Sezer Badur´a karşılık istediği Ali Tandoğan, Yiğidolar´a yeşil ışık yaktı.

Sivasspor’un Sezer Badur’a karşılık istediği Ali Tandoğan, Yiğidolar’a yeşil ışık yaktı. Beşiktaş’ta fazla forma şansı bulamayan tecrübeli futbolcunun, “Oynayabileceğim bir takıma gitmek isterim. Sivasspor da iyi bir ekip. Eğer iki kulüp anlaşırsa, benim açımdan sorun olmaz” dediği öğrenildi. Sivas, Sezer’e karşılık Beşiktaş’tan Ali Tandoğan ve bir miktar para istemişti.
  4. 26.12.2008, 16:27 Mesaj #154
    Nobre evden uzaklaşmıyor!

Ligde devre arasının kısa tutulması nedeniyle Beşiktaş´ın Brezilyalı yıldızı Mert Nobre ülkesine gitmedi.

Ligde devre arasının kısa tutulması nedeniyle Beşiktaş’ın Brezilyalı yıldızı Mert Nobre ülkesine gitmedi. Yaklaşık 1 gün süren yolculuk nedeniyle Brezilya’ya gitmeyen golcü futbolcu Noel’i Türkiye’de kutladı. Sambacı’nın, Bobo’nun yanı sıra Fenerbahçe’de forma giyen vatandaşları Alex ve Vederson ile bir parti yaptıkları kaydedildi.
  5. 26.12.2008, 16:29 Mesaj #155
    Başkan’a 90 gün

PFDK, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören´e 90 gün hak mahrumiyeti ve 40 bin YTL para cezası verdi.

PFDK, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’e 90 gün hak mahrumiyeti ve 40 bin YTL para cezası verdi. Ceza iki ayrı sebebe dayandırıldı. Önce Galatasaray-Beşiktaş maçı oynanırken MHK Başkanı’nı el hareketleriyle protesto ettiği için 30 gün, sonra da Sarvan’ın bulunmadığı ortamda söylediği sözler için 60 gün, toplam 90 gün ceza verildi. ‘Kötü sözler kamuoyu ve medya ile paylaşılmadığı’ gerekçesiyle hafifletici sebep sayıldı, Başkan daha büyük cezadan kurtuldu. Demirören bugün saat 14.00’te bir basın toplantısı düzenleyecek.
  6. 26.12.2008, 16:31 Mesaj #156
    Kendin düşen ağlamaz!

Yunanistan´dan ayrılırken Panathinaikos taraftarları bayram etmişti. Beşiktaş formasıyla sadece 3 maça çıkan Seric, şimdi Kartal´dan ayrılmak istemiyor.

‘Hiçbir yere gitmiyorum’

Sinan Engin’in, “Kefilim” dediği Anthony Seric, Beşiktaş’ta kriz yarattı. Eski takımı Panathinaikoslu taraftarların, “Dünyanın en kötü futbolcusu” benzetmesini yaptığı Hırvat oyuncu, Siyah-Beyazlı yönetimin yolları ayırma talebine olumsuz yaklaştı. Beşiktaş ile yıllık 750 bin Euro anlaşması bulunan tecrübeli futbolcu, sadece bir yıllık kazancını alması halinde sözleşmesini feshedeceğini söyledi.

Bu ilk transfer değil

Süper Lig’de sadece 3 maçta oynayan ve 160 dakika sahada kalan Anthony Seric, takıma olumlu anlamda katkı sağlayamadı. Beşiktaş’ın Ukrayna’da 4-1 kaybettiği Metalist Kharkiv maçında Hırvat futbolcu görev yaptı. Siyah-Beyazlılar, Anthony Seric’le birlikte son yıllardaki hatalı transfer geleneğini de sürdürdü. Beşiktaş daha önce Federico Higuain, Lamine Diatta, Gordon Schildenfeld gibi isimleri renklerine bağlamıştı.
  7. 26.12.2008, 16:33 Mesaj #157
    Lig bitti de biz mi bilmiyoruz!

Ligin ilk yarısını FANATİK´e değerlendiren Bobo, iddialı konuştu: Bizden habersiz bir takım şampiyon mu oldu! Fikstür avantajımız var, şampiyon olacağız.

‘Transferi düşünmüyorum’

Beşiktaş'ta tartışılan isimlerin başında geliyor Bobo... Transferi, yedek kalması, attığı goller, sergilediği performansla gündem oluşturan Brezilyalı yıldız, ligin ilk yarısını FANATİK için değerlendirdi. Söz Bobo’da: Transferi konuşmak istemiyorum. Beşiktaş’la sözleşmemi uzattım, transferi 3 yıl erteledim. Benim için, ‘İmzayı attı, performansı düştü’ deniyor. Haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Gerçek kimliğimi sergileme şansı bulamadım. Delgado’nun aldığı ücretle ilgili sıkıntılarımızın olduğu iddiaları gerçek dışı. Herkesin durumu, kendisini ilgilendirir...

‘Oynasam, 13 gol atardım!’

“İyi bir kamp dönemi geçirdim. Eğer düzenli olarak oynasaydım, uğurlu rakamım olan 13 golü atardım. Ancak hocamızın tercihine de saygı duyuyorum. Holosko’yla da, Nobre’yle de iyi anlaşıyorum. Anlamadığım bir konu var. Fenerbahçe bizden 8 puan gerideydi ve Alex, Deivid, Carlos’la görüşüyorduk. Onlar sıkıntı yaşamıyorlardı. Ancak bizim en ufak puan kaybımızda herkes üzerimize geliyor. Bizden habersiz birileri şampiyon mu oldu, lig mi bitti! Fazladan kayıplar yaşadık, ancak bunları kapatacak güce sahibiz. Hakemlerin kararları bizi geri düşürdü ancak ilk sorumlu bizleriz.” l Orhan YILDIRIM
  8. 26.12.2008, 16:34 Mesaj #158
    "Bilinçli ve hain bir senaryo"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, yöneticilerle birlikte bugün Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi. Demirören bu yaşananların bilinçli ve hain birer senaryo olduğunu söyledi.

Toplantı, basın toplantısının dışına çıkarak, barkovizyon gösterisiyle bir hak arama olayına dönüştü. Geçmiş maçlardan örnekler verilen ve hakem hatalarının işlendiği görüntüler öncesinde konuşan Demirören "2004 yılından bu yana 3 büyükler yok, 2 büyük var yalanı zihinlere yerleştirilmeye çalışılıyor" diye konuştu.

Demirören şunları söyledi:

"Bugün sizler aracılığıyla Büyük Beşiktaş camiasına seslenmek için buradayım. Sadece Galatasaray maçında yaşananlar için değil, son 20 yıldır sistemli bir şekilde Beşiktaş üzerinde oynanan oyunlar ile ilgili olaürak buradayım. Şerefli ikincilikler yaşadığımız dönemi 2'ye bölmek lazım...

105 yıllık tarihi olan Beşiktaş Kulübü, Sayın Süleyman Seba, ardından Sayın Serdar Bilgili ve şimdi de benim ile ekonomi, tesisleşme ve bir çok alanda büyüdü. Bu da bazı çevreleri rahatsız etti.

Rakiplerimize gönderilen arabaları, basketbol maçlarına dönen karşılaşmaları hatırlayın...

2003-2004 sezonunda 8 puan fark ile liderken, ligin tadı kalmadı gibi söylemlerden sonra başımıza gelenleri hatırlayın...

2004 yılından bu yana 3 büyükler yok, 2 büyük var yalanı zihinlere yerleştirilmeye çalışılıyor. Camiamazın görmesi gereken gerçek bu. Hiç bir Beşiktaşlı merak etmesin bunu çözecek olan biziz"

Kenan Öner pozisyonları değerlendirdi

Demirören'in konuşmasından sonra ekrana hakem hatalarından derlenen görüntüler getirildi ve "Her şey 21 yıl önce başladı" başlığı altında başlayan barkovizyon gösterisinde ilk olarak Malatyaspor-Beşiktaş maçında teşvik primi iddiaları hakkında konuşmalar ekrana geldi.Demirören'in konuşmasından sonra ekrana hakem hatalarından derlenen görüntüler getirildi ve "Her şey 21 yıl önce başladı" başlığı altında başlayan barkovizyon gösterisinde ilk olarak Malatyaspor-Beşiktaş maçında teşvik primi iddiaları hakkında konuşmalar ekrana geldi.Demirören'in konuşmasından sonra ekrana hakem hatalarından derlenen görüntüler getirildi ve "Her şey 21 yıl önce başladı" başlığı altında başlayan barkovizyon gösterisinde ilk olarak Malatyaspor-Beşiktaş maçında teşvik primi iddiaları hakkında konuşmalar ekrana geldi.

Demirören'in konuşmasından sonra ekrana hakem hatalarından derlenen görüntüler getirildi ve "Her şey 21 yıl önce başladı" başlığı altında başlayan barkovizyon gösterisinde ilk olarak Malatyaspor-Beşiktaş maçında teşvik primi iddiaları hakkında konuşmalar ekrana geldi.

Şeyhmuz'un Malatyaspor – Beşiktaş maçı öncesi Galatasaray'dan "Yendik parayı aldık. 2,5 milyon adam başı prim aldık" sözleri ekrana yansıtıldı.

Daha sonra ekrana 2004'teki Cem Papila tarafından 5 kırmızı kartlı Beşiktaş - Samsunspor maçı getirildi. Bu görüntünün ardından 2007 sezonundaki çifte standartlar başlığı altında bazı pozisyonlar gösterildi ve videoda "Geçen sezon 12 puanımız gaspedilmese, şampiyon kim olacaktı ?" denildi.

Demirören'den sonra söz alan Genel Sekreter Kenan Öner ise şunları söyledi:

"Aslında salt bu lig değil. Hakkımızın 20 yıldır teslim edilmediği bir lig oynuyoruz. 2004 yılındaki Samsun maçında Cem Papila'nın yüzünün gerginliği belli oluyor. Ahmet Yıldırım'a ve İbrahim Üzülmez'e gösterilen kartlar kart mıdır? Aynı sezonda ilk yarının son haftasında Fenerbahçe'nin Rize maçındaki durumu malumdur. Sarı kart sorunu nedebiyle maç transferler yapıldıktan sonra oynanmıştır. Geçen sezon Galatasaray ile yaptığımız maçta Arda'nın ısrarlı itirazı sonucu auta çıkan bir top gol oldu. Ne oldu rakibinize 3 puan size 0 puan. Bizim kaybettiklerimizi ve bizden aldıklarını ottaya koyarsanız kimin nerede olduğu belli olur. Ankaraspor-Beşiktaş maçında Nobre'nin golünü 70 milyon gördü hakem nasıl görmez anlamadık. Net bir şekilde 12 puanımız gitti geçen sene. 27. haftada Belediye maçında Nobre'nin kartı var ve bu kırılma anı. O maçta aldığı kırmızı kart sonucu takımın kimyası bozuldu. Fenerbahçe'ye yenildik. O maçı hatırlayın Colin Kazım'ın smacı var. Belki maç berabere biterdi. Bizim bütün hesabımız kendimizle. İlk yarıdaki Fenerbahçe maçını görmüşünüzdür. Çok iyi top oynadığımız, 1-0 öne geçtiğimiz ve yenildiğimiz bir maç. İsmet Arzuman'ın sadece kendisinin devam ettirdiği, kimsenin duymadığı düdük ve Deividi'in attığı gol. Bünyamin Gezer'in Colin Kazım'ın rakibine yaptığı harekete kart bile vermeyip, bu sezonki Fener maçında Cisse'yi iki sarı kartla oyundan atması ise kabul edilemezdir"

"Bilinçli ve hain bir senaryo"

Kenan Öner'den sonra tekrar sözü alan Yıldırım Demirören konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Büyük Beşiktaşlılar bu izledikleriniz bilinçli ve hain birer senaryodur. Bugüne kadar Beşiktaşlılık duruşunun altında gösterdiğimiz anlayışı anlamayanlar. Bizim Beşiktaş olarak sabrımız, sukunetimiz ve anlayışımız acizlikten değil, efendilik ves saygıdandır. "Seni evden aldırırım"jargonunun hep karşısında olacağız. Duruşumuz hiçbir zaman değişemeyecek. Bizi küçük lokma nolarak görenlerin karşısında dimdik duracağız. Bize karşı olanları hep birlikte izledik. Bunlar saha içindekiler. Bir de dışarıda karşımıza çıkartılanlar var. En büyük proje olan Fulya Projesi'ne karşı çıkanlar ve bunnun hakkında senaryolar yazanlar var.. Yeni stat projesinin neden başlayamadığımızı anlatayım.. Hasan Doğan zamanında ortaya çıkan bu proje İstanbul'a bir armağandır. 2500 araçlık kapalı otoparkın trafiği etkileyeceği nedeniyle Kültür Bakanlığı bu projeyi bekletmektedir ve bize statı başka bir yere taşımamızı önermişlerdir. Bize bu engellemeler olurken diğer rakiplerimize her türlü imkan sağlanmıştır. Şimdi bu Beşiktaşılılar durup Beşiktaş'a niye kolaylık sağlanmıyor diye sormalıdırlar. Bana hakaret etmekle menfaat sağlayabilirsiniz, reyting alıyor olabilirsiniz. Bu noktada önemli olan ben değilim. Yayıncı kuruluş tek başına olmanın verdiği rrahatlıkla, çifte standartla pozsiyonları tartışmışlardır. Zapo, Üzülmez ve Nobre'yi defalarca hedef göstermiş ve futbolcularımızı hakemlerin önüne atmıştır. Taraflılıklarını göstermişlerdir. Biz başkaları gibi Federasyon binalarına yürümeyiz. İki gün sonra da maç kazandık diye sevinmeyiz. Bizim bu mücadelemiz, maç kazanıp kazanmamak ya da şampiyon olup olmamak değil. Galatasaray maçında Zapo'nın hareketinden sonra ikinci sarı kart görmesi gerektiğini de ben söyledim. Hakemin rakibin aleyhine yanlış kararına tepki gösteren de bizim taraftarımızdır.

Galatasaray maçının ardından MHK Başkanı Oğuz Sarvan'a küfür ettiği iddalarına da değinen Demirören, "Maç sonrası sövmeden dile getirdiğim sitemimi kaba bir dille söylemiş olabilirim. Bu konuda özür dilerim. Bu 20 yılın birikiminden ötürü meydana gelmiştir. Beşiktaşılıların bu değerlendirmeyi yapacaklarına inanıyorum. Buraya kadar saydıklarımız sadece gerçekleri sizle paylaşmaktır. Bu gerçekler ışığında tek büyük var en büyük Beşiktaş'ı yaratalım" diye konuştu.
  9. 27.12.2008, 11:21 Mesaj #159
    Beşiktaş günlüğü

Galatasaray yenilgisi sonrasında taraftarların istifaya davet ettiği Başkan Yıldırım Demirören´in basın toplantısı sırasında, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri´ni jandarma korudu.

Mutlu yıllar Ali!

Beşiktaş’ın tecrübeli futbolcusu Ali Tandoğan, 31. yaş gününü Uludağ’da eşi ve annesiyle birlikte kutladı. Taraftarlardan destek isteyen Tandoğan, sezon sonunda şampiyon olmayı diledi.

Jandarma korudu!

Galatasaray yenilgisi sonrasında taraftarların istifaya davet ettiği Başkan Yıldırım Demirören’in basın toplantısı sırasında, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ni jandarma korudu. Olası bir taraftar tepkisinden çekinen Siyah-Beyazlı idarecilerin, jandarmadan destek kuvvet istediği kaydedildi. Bilindiği gibi derbinin ardından Ümraniye’de yaklaşık 50 taraftar, başkanı ve yönetimi protesto etmişti.

Yönetim de toplantıdaydı

Başkan Yıldırım Demirören’in düzenlediği basın toplantısına, Beşiktaş Yönetimi’nin büyük çoğunluğu da katıldı. İdareciler en ön sıradaki yerini alıp, Demirören’i yalnız bırakmadı. Bu arada basın mensuplarının da toplantıya yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı. Birçok televizyon kanalı açıklamayı naklen ekranlara getirirken, 50’den fazla basın mensubu Ümraniye’de görev yaptı.

Çorlu’ya yeni basketbol okulu

Büyük bir hızla genişleyen Beşiktaş spor okullarına, bir yenisi daha ekleniyor. Çorlu’da açılacak olan Beşiktaş Basketbol Okulu için kayıtların Çorlu Gürsoylar Koleji’nde başladığı açıklandı. Çorlu BJK Basketbol Okulu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için, (0533) 230 42 04 (0282) 654 05 05 nolu telefonları arayabilirsiniz. Süleyman Seba Spor Salonu ve BJK Spor Okulları yetkililerinin irtibat bilgileri ise şöyle: (0212) 261 63 19 - (0533) 777 44 22.

Hukuk kurulu harekete geçti

Düzenlediği basın toplantısında, “İzlediğiniz bilinçli ve hain bir senaryodur. Bu senaryoyu yazanlar, sahneye koyanlar iyi bilsinler ki, bunları gerçekleştiremeyecekler” ifadesini kullanan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’in başı dertte. Başkan’ın bu sözlerinin ardından, TFF Hukuk Kurulu’nun harekete geçtiği ve Demirören’e ceza gelebileceği kaydedildi. Bilindiği gibi Siyah-Beyazlılar’ın patronu 90 gün hak mahrumiyeti cezası almıştı.

Yeni lider Tello!

İtalya’da tedavi olan ve 17. haftadaki Denizlispor karşılaşmasına yetişmesi zor görünen Delgado’nun yokluğunda, Beşiktaş’ın saha içindeki lideri Rodrigo Tello olacak. Teknik direktör Mustafa Denizli’nin çok güvendiği Şilili futbolcunun, bu görevi zorlanmadan yapabileceği düşünülüyor.

Videokolik oldular!

Teknik direktör Mustafa Denizli ve yardımcıları, tatilde televizyonun başından ayrılmadı. Teknik ekibin, Beşiktaş’ın tüm karşılaşmalarını detaylı bir şekilde analiz ettiği ve ligin ikinci yarısında Siyah-Beyazlı takımın izleyeceği taktiği belirlediği kaydedildi.

İşbaşı yapılacak

Beşiktaş, ligin ikinci bölüm hazırlıklarına bugün yapacağı antrenmanla başlayacak. Ligin 16. haftasının ardından verilen arada 5 gün izin yapan Siyah-Beyazlı oyuncular, bugün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde biraraya gelecek ve ilk çalışmayı gerçekleştirecek.

İkinci rakip aranıyor

10-18 Ocak tarihleri arasında Antalya’da kamp yapması kesinleşen Beşiktaş, iki hazırlık maçına çıkmayı planlıyor. Siyah-Beyazlılar, 15 Ocak’ta Werder Bremen’le karşılaşacak. Ancak Kartal’ın 17 Ocak’ta oynamayı düşündüğü ikinci maçtaki rakibinin henüz belli olmaması, teknik heyeti rahatsız etti.

Nicola Zigic elden kaçtı!

Beşiktaş’ın transfer listesinde olduğu öne sürülen Valencia’nın Sırp yıldızı Nicola Zigic, Racing Santander’le anlaşmaya vardı. 2.02 boyundaki golcü futbolcunun sezon sonuna kadar Santander’de kiralık olarak görev yapacağı açıklandı. Menacerler aracılığıyla Beşiktaş’a önerilen Zigic’in, yüksek maliyeti nedeniyle Kartal’a transferi gerçekleşmemişti.
  10. 27.12.2008, 11:22 Mesaj #160
    'Aslında her şey 21 yıl önce başladı'

Basın toplantısında bir sunum gerçekleştiren Siyah-Beyazlılar´da Kenan Öner, "Biz uğradığımız mağduriyeti göstermek için bu görüntüleri hazırladık" dedi.

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’in düzenlediği basın toplantısında, Genel Sekreter Kenan Öner, video görüntüleriyle sunum yaptı. Demirören’in giriş konuşmasının ardından söz alan Öner’in video görüntüleriyle yaptığı sunum, “Aslında her şey 21 yıl önce başladı” ifadeleriyle başladı. 1986-87 sezonundaki tartışmalı Malatyaspor-Beşiktaş maçıyla başlayan sunumu yorumlayan Öner, “Uğradığımız mağduriyeti, kayıpları göstermek için bunu hazırladık. Beşiktaş adaletin uygulanması peşinde, çifte standartların olmaması peşinde. Biz korunalım demiyoruz. Sabır taşı çatlıyor. Zaten Oğuz Sarvan da gözünü kapatarak terazi tutarak adalet dağıtacağını göstermiş. Hatalar yapıldığını, bu açıdan ligin tatile girmesinin kendisini rahatlattığını açıklamış. İnşallah ikinci yarıda tedbirler alınır ve hatalar asgariye iner” dedi.
  11. 27.12.2008, 11:23 Mesaj #161
    'Hain senaryo'

Beşiktaş Başkanı yıldırım Demirören, beklenen açıklamayı yaptı, "Üzerimize oyunlar oynanıyor" ifadesini kullandı... "Derbide tepkimi kaba bir dille ifade etmiş olabilirim, özür dilerim" diyen Başkan, camiaya seslendi: Tek yumruk olalım.

GALATASARAY’A:

Daha çok bağıranın, tehdit edenin, ’Seni evinden aldırırım” jargonunun kazandığı, başarı için her yol mübahtır anlayışının daha önce de olduğu gibi bundan sonra da karşısında olacağız

TRABZON’A:

Beşiktaş’ı Beşiktaş, Beşiktaşlı’yı Beşiktaşlı yapan farklı özellikleridir. Biz başkaları gibi ne federasyona yürürüz ne de maç kazandık diye güven tazelemeyiz

FEDERASYONA:

20 yıl önce rakiplerimize gönderilen arabaları hatırlayın. Sonraki yıllarda tek bir golün şampiyonluğu belirleyeceği günlerde Van’da voleybol kurallarıyla oynanan, Ankara’da basketbol skoruyla biten maçları hatırlayın

FENERBAHÇE’YE:

2003-2004 sezonunda 8 puan öndeyken, “Ligin tadı kalmadı” denildi ve Samsunspor maçıyla birlikte Beşiktaş üzerine oyunlar oynanmaya başladı

DEVLETE:

Stadımız yapılamıyor... Çünkü, UEFA standartlarında zorunlu olan 2 bin 500 araçlık kapalı otopark nedeniyle Kültür Bakanlığı bürokratları, projemizi bekletiyor. Biz bu engelleri yaşarken rakiplerden birinin stadı ruhsatsız, diğerine ise her türlü destek veriliyor.

..VE KAMUOYUNA:

Beşiktaş Kulübü Başkanı’nın her konuda olduğu gibi dili kullanmada da nezih olması gereğiyle tüm halkımızdan özür diliyorum

‘Galatasaray maçıyla ilgisi yok’

Galatasaray derbisinden 4-2’lik yenilgiyle ayrılan ve hakem kararları nedeniyle isyan bayrağını açan Beşiktaş Yönetimi’nde Yıldırım Demirören, dün bir basın toplantısı düzenledi. Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ndeki toplantıda Kenan Öner bir sunum yaparken, Başkan Demirören çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Yıldırım Demirören’in gündem yaratacak açıklamaları: Burada söyleyeceklerim sadece Galatasaray maçı sonrasıyla ilgili değil, son 20 yıldır sistemli ve sürekli olarak Beşiktaş üzerine oynanan oyunlarla ilgilidir. 100. yıldaki şampiyonluğun ardından, 8 puan farkla öndeyken, ‘Ligin tadı kalmadı’ denildi ve Samsunspor karşılaşmasıyla üzerimize oyunlar oynanmaya başladı.”

‘Sessizliğimiz, büyüklüğümüzdendir’

“2004 yılından bu yana ‘3 Büyükler’ gerçeği gizlenmeye, ‘2 büyük var’ yalanı zihinlere yerleştirilmeye çalışılıyor. Bu oyun, tamamen Beşiktaşımız’a karşı oynanıyor. Kimse merak etmesin. Bu oyunu bozacak olan, biz büyük Beşiktaş camiasıdır. Bu izledikleriniz bilinçli ve hain bir senaryo. Senaryoyu yazanlar, sahneye koyanlar da iyi bilsinler ki bunu gerçekleştiremeyecekler. Sabrımız ve sessizliğimiz acizlikten değil, efendilikten ve büyüklüğümüzdendir. Daha çok bağıranın, tehdit edenin, ’Seni evinden aldırırım” jargonunun kazandığı, başarı için her yol mübahtır anlayışının daha önce de olduğu gibi bundan sonra da karşısında olacağız.”

‘Fulya Projesi rahatsız ediyor’

“Fulya gibi bir proje Beşiktaş’ın ekonomik büyüklüğündeki ön önemli adımlardan biridir. Senaryoyu yazanlar bu projeden rahatsız olmaktadırlar. Yeni stat projesini neden gerçekleştiremediğimizi anlatmanın da zamanı geldi. UEFA standartlarında zorunlu olan 2 bin 500 araçlık kapalı otopark nedeniyle Kültür Bakanlığı bürokratları, trafikte yoğunluk yaşanacağını gerekçe göstererek projemizi bekletmektedirler. Biz bu engelleri yaşarken rakiplerden birinin stadı ruhsatsız, diğerine ise her türlü destek verilmektedir. Kulüp başkanı ve Demirören ailesinin bir ferdi olarak, derbide tepkimi kaba bir şekilde ifade etmiş olabilirim. Bu nedenle halkımızdan özür dilerim.”
  12. 27.12.2008, 11:24 Mesaj #162
    Kara Kartal'ın çok 'Özer' planı

Geçen sezon Colin Kazım ardından da Gökhan Emreciksin transferlerinde Fenerbahçe´den ‘gol´ yiyen Beşiktaş, Ankarasporlu Özer´in işini bitirip, bu durumu tersine çevirmeye kararlı.

Sessiz ama derinden

Galatasaray’ın kapısından dönen, şu anda da adı sık sık Fenerbahçe ile birlikte anılan Ankarasporlu Özer için Beşiktaş sessiz ama derinden yol alıyor. Başkent ekibinde ortaya koyduğu performansla devlerin dikkatini çeken Özer’in işini bitirmeye kararlı olan Siyah-Beyazlı ekip, Colin Kazım ve Gökhan Emreciksin transferlerinde yaşanan hayal kırıklığını ortadan kaldırmak için çok dikkatli davranıyor.

10 milyon Euro değil

Ankaraspor cephesinden yapılan, “10 milyon Euro verseler de satmayız” açıklaması bu transferin önünde herhangi bir engel oluşturmuyor! Çünkü Özer’in geçtiğimiz sezon başında yönetimden söz aldığı ve üç büyüklerden cazip bir teklif gelmesi halinde Başkent’ten ayrılabileceği öğrenildi. Beşiktaş, 2-3 milyon Euro arası bir bonservis bedeliyle genç yıldızı renklerine bağlayabilir.
  13. 27.12.2008, 14:25 Mesaj #163

Bu sözler Denizli'yi çıldırtacak!

Çek basınına konuşan yıldız futbolcu, ‘Sağlam dönemine göre daha çok gol yiyoruz. Denizli’nin sistemine bir türlü alışamadık’ dedi

Beşiktaş'ın savunmasında Sivok ile birlikte görev yapan Çek stoper Tomas Zapotocny, ülkesinde Teknik Direktör Mustafa Denizli’yi ağır bir dille eleştirdi. Star Gazetesi'nin haberine göre Çek Cumhuriyeti’nde yayın yapan Tyden.cz. adlı internet sitesine konuşan Zapo, ‘Yeni sezona başlamadan önce, hatta geçen sezondan beri takım belirli bir defans anlayışıyla oynuyordu. Biz de o sisteme göre transfer edildik’ dedi.

Daha çok gol yiyoruz

Metalist maçından sonra Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın görevden ayrıldığına dikkat çeken Çek futbolcu, ‘Onun yerine Mustafa Denizli geldi. Yeni hocamızın gelişiyle birlikte savunmada sorunlar baş gösterdi. Maalesef Ertuğrul Sağlam dönemine oranla daha çok gol yemeye başladık. Ama ofans gücümüzün daha da arttığını söyleyebilirim’ ifadelerini kullandı.

Tatil çok işimize yarar

Mustafa Denizli’nin kendilerine oynatmak istediği sisteme hala alışamadıklarını ifade eden Zapotocny, ‘Şu an devre arası tatili oldu. Açıkçası bu ara çok iyi geldi. Çünkü sorunlarımızı gidermek için zaman bulduk. İnanıyorum ki ligin ikinci yarısıyla birlikte çıkışa geçeceğiz. Rakiplerimiz çok güçlü ama Beşiktaş’tan da herkes çekiniyor’ diye konuştu.
  14. 27.12.2008, 14:28 Mesaj #164

Yıldırım Demirören Yeteeeerrr,

Ben bile senden daha iyi yönetirim şu söyledigi laflara bak bir başkan 0-6 yaş çocukları gibi konuşurmu

GALATASARAY’A:

Daha çok bağıranın, tehdit edenin, ’Seni evinden aldırırım” jargonunun kazandığı, başarı için her yol mübahtır anlayışının daha önce de olduğu gibi bundan sonra da karşısında olacağız

TRABZON’A:

Beşiktaş’ı Beşiktaş, Beşiktaşlı’yı Beşiktaşlı yapan farklı özellikleridir. Biz başkaları gibi ne federasyona yürürüz ne de maç kazandık diye güven tazelemeyiz

FEDERASYONA:

20 yıl önce rakiplerimize gönderilen arabaları hatırlayın. Sonraki yıllarda tek bir golün şampiyonluğu belirleyeceği günlerde Van’da voleybol kurallarıyla oynanan, Ankara’da basketbol skoruyla biten maçları hatırlayın

FENERBAHÇE’YE:

2003-2004 sezonunda 8 puan öndeyken, “Ligin tadı kalmadı” denildi ve Samsunspor maçıyla birlikte Beşiktaş üzerine oyunlar oynanmaya başladı

DEVLETE:

Stadımız yapılamıyor... Çünkü, UEFA standartlarında zorunlu olan 2 bin 500 araçlık kapalı otopark nedeniyle Kültür Bakanlığı bürokratları, projemizi bekletiyor. Biz bu engelleri yaşarken rakiplerden birinin stadı ruhsatsız, diğerine ise her türlü destek veriliyor.

15. 28.12.2008, 12:20 Mesaj #165
    Ali ile Seric’e yol verildi

Beşiktaş´ta gönderilecekler belli oldu. Siyah-Beyazlılar´ın teknik direktörü Mustafa Denizli, dün Ali Tandoğan ile Seric´le görüştü ve iki futbolcudan kendilerine kulüp bulmasını istedi.

Beşiktaş’ta gönderilecekler belli oldu. Siyah-Beyazlılar’ın teknik direktörü Mustafa Denizli, dün Ali Tandoğan ile Seric’le görüştü ve iki futbolcudan kendilerine kulüp bulmasını istedi. Bu arada fazla forma şansı bulamayan Batuhan’ın kiralık olarak ayrılmasına izin vermeyen tecrübeli çalıştırıcı, Bobo’ya da, “Ligin ikinci yarısında kilit oyuncum sen olacaksın. Moralini bozma” dedi. 5 günlük tatilin ardından hazırlıklarına başlayan?Siyah-Beyazlılar, günü tek idmanla tamamladı.

Kısa...Kısa..

Cisse rötar yaptı

Ligin ikinci yarısının ilk idmanına İtalya’da tedavi gören Matias Delgado, Almanya’da ameliyat olan Aydın Karabulut, tedavisi süren İbrahim Toraman ve grip olan Rüştü Reçber katılmadı. Beşiktaş’ın Fransız yıldızı Edouard Cisse ise, ülkesinden akşam uçağıyla döndüğü için antrenmanda yoktu. Sakatlığı nedeniyle son haftalarda formasından uzak kalan Serdar Kurtuluş, takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde çalışmalarına devam etti.