1. 09.12.2008, 12:26 Mesaj #46
    Beşiktaş günlüğü

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, kulübün resmi sitesinden Kurban Bayramı´nı kutladı.

Demirören’den bayram mesajı[/B]

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, kulübün resmi sitesinden Kurban Bayramı’nı kutladı. Başkan, “Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının daha da güçlendiği, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği özel günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle Kurban Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Taraftarlardan zeytin dalı

Ankaraspor karşılaşmasında ıslıklar arasında sahayı terkeden Kaptan Matias Delgado, göz yaşlarını tutamamıştı. Beşiktaşlı taraftarlar, bu haftaki Ankaragücü maçında Arjantinli futbolcunun gönlünü alacak. Siyah-Beyazlı futbolseverler, maç öncesinde Kaptan’a çiçek verip, başta Delgado olmak üzere takımı 90 dakika destekleyecek ve Sami Yen’deki derbiye oyuncuları moralli gönderecek.

Başbakan bekleniyor

Yapımı tamamlanan Fulya Süleyman Seba Tesisleri, açılışa hazır... Sadece ufak rütuşları yapılan tesislerin açılışına, aynı zamanda Beşiktaş Kongre Üyesi olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok devlet erkanı davet edildi. Davetlilere uyan tarihe göre, açılış günü belirlenecek.

Biletlere ilgi az…

Üst üste gelen yenilgilerin ardından, Siyah-Beyazlı taraftarların Ankaragücü maçı biletlerine ilgi göstermediği öğrenildi. Cumartesi günü oynanacak karşılaşmanın biletleri, biletix gişelerinden satışa sunuldu. Fiyatlar şöyle: VIP ÜST B&E: 250 YTL, VIP ÜST A&F: 200 YTL, VIP ALT A&F: 150 YTL, VIP ALT B&E 175 YTL, VIP ALT C&D 200 YTL, Numaralı orta: 150 YTL, Numaralı kenar: 120 YTL, Kapalı üst: 100 YTL, Kapalı alt: 70 YTL, Yeni açık: 30 YTL.
  2. 09.12.2008, 12:28 Mesaj #47
    '40 yılda bir olur!'

Mustafa Denizli, Yıldırım Demirören´le telefonda görüştü, "Bu kadar aksilik, isteseniz olmaz. Bunları da aşacağız, sadece avantaj yitirdik" dedi.

‘Tepki beni de çok üzdü

Önce Fenerbahçe, daha sonra da Ankaraspor’a yenilip zirve yarışında ağır yara alan Beşiktaş’ta teknik direktör Mustafa Denizli, Başkan Demirören’le bir telefon görüşmesinde bulundu. Çok üzgün olduğunu belirten deneyimli teknik adam, “Canım kadar sevdiğim takımımın puan kaybetmesi ve tribünlerin gösterdiği tepki beni çok üzdü... İki maçta gelen kırmızı kartlar, bayram öncesinde ortaya çıkan olumsuz tablo bizi yıktı. Böyle aksilikler 40 yılda bir olur” diye konuştu.

Başkan’ın gerginliği sona erdi

Ankaragücü maçıyla yeni bir başlangıç yapacaklarını dile getiren Denizli, şu ifadeyi kullandı: Çok büyük sorumluluk aldım, böyle durumların altından kalkmayı çok iyi biliyorum. Camiamızdan özür diliyoruz. Şampiyonluk hedefinden en küçük sapma yok. Kendimize güveniyoruz. Takımımız, bu ligin en iyi ekibi. Sadece avantaj kaybettik... Bu görüşmenin ardından oldukça gergin olan Yıldırım Demirören’in de rahatladığı ve hocaya güvendiğini dile getirdiği öğrenildi.
  3. 09.12.2008, 12:28 Mesaj #48
    Holosko geri dönüyor

Beşiktaş iki haftadır kaybederken kulübede bekleyen Filip Holosko, Ankaragücü karşılaşmasıyla sahalara geri dönüyor.

Beşiktaş iki haftadır kaybederken kulübede bekleyen Filip Holosko, Ankaragücü karşılaşmasıyla sahalara geri dönüyor. ‘Hazır ol’ talimatı verilen Slovak yıldız, “Her maç forma giymek için hazır bekliyorum. Oyuna sonradan dahil olunca, heyecanlanıp daha fazla faydalı olmak istiyorum ve hata yapıyorum. Ancak bu konuda kenar yönetim ne isterse, o olur... Yeni bir takım oluştu, teknik heyet değişti. Bu tür çalkantılar normal. Bundan daha kötüsü olamazdı, şimdi çıkışa geçeceğiz. Ankaragücü maçı bizim için başlangıç olacak” diye konuştu.
  4. 09.12.2008, 12:29 Mesaj #49
    Gün destek günüdür

Hacettepe maçı sonrasında istifa eden Ertuğrul Sağlam, camiaya seslendi: Ligin en iyi kadrosu Beşiktaş´ta... Herkes teknik heyet ve oyunculara sahip çıkmalı

Beşiktaş’ın eski hocası Ertuğrul Sağlam’dan, mesaj var...

‘Bu takıma güvenim tam’

Metalist Kharkiv karşısında alınan 4-1’lik yenilgi sonrasında Beşiktaşlı yöneticiler tarafından eleştirilen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, İnönü’deki Hacettepe galibiyetinin ardından görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Daha önce görevi devrettiği Mustafa Denizli’yi Ümraniye’de ziyaret edip başarı dileklerini sunan genç teknik adam, üst üste gelen kötü sonuçların ardından eski takımına destek verdi, taraftarlardan sabır istedi. “Beşiktaş’a güvenim tam” diyen Ertuğrul Sağlam, Siyah-Beyazlı camiaya mesaj gönderdi. İşte Ankaragücü ve Galatasaray maçları öncesinde genç çalıştırıcının sözleri...

‘Taraftar sırt çevirmemeli’

“Gün, takıma, oyunculara, teknik adama ve yardımcılarına destek olma günüdür. Yani kalan iki maçta alınacak 6 puan, Beşiktaş’ı yine zirvenin ortağı yapar. Beşiktaş her maçı kazanacak güçte, çünkü bu kadro hâlâ ligin en iyi futbolcularına sahip... Geri düşüldü belki, ama bu fark kapanmayacak gibi değil. Şampiyonluk yarışındaki en önemli etken moraldir. Tribünlerin takımı gönülden desteklemesi, performansı yüzde 20’lerden, yüzde 80’lere çıkarabilir. Aynı şekilde protesto da yüzde 80’lerden, yüzde 20’lere düşürebilir. Beşiktaş’ı sezon sonuna yine bu takım götürecek, taraftar oyunculara sırt çevirmemeli.”

‘Delgadolar’ı üzmeyin’

“Yaklaşık 1.5 yıl birlikte olduğum oyuncularımı iyi tanıyorum. Bıçak sırtında futbolcular var. Daha önce aynı sıkıntıları yaşamış olan bu oyuncuların aklında hep, “Acaba” düşüncesi hakim. Aynı konumda olduğum için empati yapabiliyorum, teknik adam ve futbolcuların ne yaşadığını gayet iyi biliyorum. Gönülden söylüyorum, kader birliği yaptığım Beşiktaşlı futbolcuların üzüntüsüne ben de çok üzülüyorum. Örneğin Delgado... İnandığımız, güvendiğimiz, liderlik yapan, kaptanlığı alan bir oyuncu. Futbolcuların da inişli-çıkışlı dönemler yaşadığı unutulmamalı. Büyük hedeflere Delgadolar üzülerek varılmaz.”
  5. 09.12.2008, 12:30 Mesaj #50
    Operasyon!

Ankaraspor yenilgisiyle karışan Kara Kartallar, ara transferde revizyona gidecek. Listede Yıldıray Baştürk, Gökhan Emreciksin, Gökdeniz Karadeniz, Özer Hurmacı gibi isimler var...

YILDIRAY FORMÜLÜ

Ertuğrul Sağlam’ı gönderip Mustafa Denizli’yi getiren, tepedeki kan değişikliğine karşın beklentilere cevap veremeyen Beşiktaş’ta yeni bir operasyon için gün sayılıyor. Yönetim; ara transferde kadroya takviye yapacak. Listenin başında Yıldıray Baştürk var. İdareciler, Yıldıray’ın kiralanması için girişimlerine çoktan başladı.

LİSTEBAŞI ÖZER

Galatasaray derbisi sonrası Başkan Yıldırım Demirören ile masaya oturup raporunu sunacak olan Denizli’nin Türkiye’deki gözdesi ise Ankaraspor’dan... Özer Hurmacı için her türlü fedakârlığın yapılmasını isteyen Mustafa hoca, bu futbolcunun yıllarca Beşiktaş’ta forma giyebilecek kapasitede olduğunu Başkan’a iletecek.

RAKİP TRABZON!

Kartal’da bir diğer aday da yine bir Başkent ekibinden... Ankaragücü’nde bu sezon sergilediği performansla yıldızı parlayan Gökhan Emreciksin, Denizli’nin listesinde... Ancak Gökhan’a Trabzonspor’un da talip olduğu biliniyor. Denizli, Sivassporlu Sezer ve Gaziantepsporlu Murat Ceylan’ı da yakından takip ediyor.

MARCELİNHO BOMBASI

Rusya’da ligler bittiği için Fatih Tekke, Gökdeniz, Caner Erkin ve Hasan Kabze’den birinin kiralanması için kulüpleriyle görüşülüyor. Seriç’i göndererek kontenjanda yer açacak olan Beşiktaş’a sürpriz bir teklif geldi. Bir dönem Trabzonspor’da oynayan Marcelinho’nun menaceri “Görüşelim” haberi yolladı.

6. 09.12.2008, 18:55 Mesaj #51
    Nobre ile 3 yıl daha

Beşiktaş'a önceki sezonun başında Fenerbahçe'den transfer olan ve sözleşmesi bu sezon sona erecek Mert Nobre, Kartal'da kalıyor...

Siyah-Beyazlı yönetim kadrosunda tutumak istediği Brezilyalı oyuncunun menacerleriyle bugün son bir görüşme yaptı. Beşiktaş Yönetimi Dış İlişkiler Sorumlusu Marıo Berk'in görüştüğü Nobre'nin menaceri Juan Figger ile büyük ölçüde anlaşma sağlanırken, 3 yıl için el sıkıştılar. iki taraf arasında ufak pürüzlerin kaldığı öğrenilirken 5 Ocak'ta yapılacak son bir görüşmenin ardından 2011-2012 sezonunun sonuna kadar Nobre'nin siyah-beyazlı kulüple futbol hayatına devam etmesi bekleniyor. Nobre'nin menaceri ve Beşiktaş yönetimi arasında yaşanan ufak pürüzlerin ise maddi konular olduğu ve önümüzdeki günlerde bu sorunun halledileceği belirtildi. Brezilyalı oyuncu Beşiktaş'tan yıllık 1.1 milyon dolar ücret alıyordu. Bu oranın her iki taraf açısından da ortak bir rakama getirileceği ve 5 Ocak'ta yeni sözleşmenin imzalanması bekleniyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta adı Beşiktaşla anılan Brezilyalı yıldız futbolcu Ronaldo konusunun da bu konuşmada görüşüldüğü öğrenildi. Ronaldo'nun da menaceri olan Juan Figger ile Brezilyalı yıldız hakkında yeniden görüşen Beşiktaş yönetiminin aldığı aşırı kiloları ve sakatlığının kısa vadede düzelmeyeceğini göz önünde tutarak bu oyuncunun transferinden vazgeçtiği belirtildi.
  7. 09.12.2008, 18:56 Mesaj #52
    Beşiktaş'ta bayramlaşma

Turkcell Süper Lig'de kendi sahasında Ankaraspor'a 3-1 mağlup olarak şampiyonluk mücadelesinde büyük yara alan Beşiktaş'ta, yönetim kurulu üyeleri, futbolcu ve teknik heyetin Kurban Bayramı'nı kutlayarak, moral verdi.

Siyah-beyazlı takımın teknik heyeti ve futbolcuları, genel sekreter Kenan Öner'in yanı sıra yöneticiler Ertunç Soğancıoğlu, Behçet Ümitlen, Halim Aydın, Hüseyin Yücel, Bülent Deriş, Nedim Sarsmaz, Hakan Aksoy, Şeref Yalçın ve Mario Berk'in BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bayramlaşmasıyla moral buldu.

Yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve futbolculara çiçek ile hediyeler verirken, siyah-beyazlı takımın akşam saatlerinde gerçekleştirdiği idmanın ilk bölümünü de izlediler.
  8. 09.12.2008, 18:56 Mesaj #53
    Denizli suçluyu buldu

Beşiktaş'ın Ankaraspor ile oynadığı maç öncesinde İnönü Stadı'nın kumlanması Teknik Direktör Mustafa Denizli'yi çileden çıkardı.

Kumlama olayının kendisine haber verilmeden yapılmasının tecrübeli hocanın büyük tepkisine neden olduğu öğrenildi. Kumlama işleminin Ümraniye Tesisleri'nde de yapıldığı ve bu nedenle takımın on gündür bu alanı kullanamadığı ortaya çıktı.

Hesap soracak

İnönü Stadı'ndaki kumlama olayının takımı olumsuz yönde etkilediğini yakın çevresiyle paylaşan Mustafa Denizli'nin duruma bir hayli sinirlendiği ve bu işi habersiz gerçekleştirenlerden hesap soracağı vurgulandı.

Denizli'nin, “Böyle bir sorumsuzluk olabilir mi? Aynı işlemi tesislerde de yaptılar. Sahaya on gündür giremiyoruz. İnönü'de yapıyorlar, haber vermiyorlar. Orada biz oynayacağız, kumlama işlemi öncelikle bize sorulmalıydı. Kumlayacaksan bir haftalık süre var, o zaman kumlarsın. Yenilgi için tabii ki bahane değil ama bu olay takımın oyununu olumsuz etkiledi” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Bu hafta sahasında Ankaragücü ile karşılaşacak olan Beşiktaş'ta yetkililerin sahanın tekrar eski haline gelmesi için çalıştıkları ve büyük ihtimalle zeminde bu kez sorun yaşanmayacağı bildirildi.
  9. 09.12.2008, 20:28 Mesaj #54
  10. 10.12.2008, 11:59 Mesaj #55

Burak Yıldız, post: 18845 Nickli Üyeden Alıntı

Bunlar Ertugrul Saglam'ı kovarak hata yaptı.

Katılıyorum,Ertuğrul Sağlam Varken 2. Sıradalardı Şimdi İse 6 Yazık.
  11. 10.12.2008, 11:59 Mesaj #56
    Nobre, Kartal'da kalıyor...

Beşiktaş'a 2006-2007 sezonu başında Fenerbahçe'den transfer olan ve sözleşmesi bu sezon sona erecek Mert Nobre, Kartal'da kalıyor...

Siyah-Beyazlı yönetim kadrosunda tutumak istediği Brezilyalı oyuncunun menacerleriyle bugün son bir görüşme yaptı. Beşiktaş Yönetimi Dış İlişkiler Sorumlusu Marıo Berk'in görüştüğü Nobre'nin menaceri Juan Figger ile büyük ölçüde anlaşma sağlanırken, 3 yıl için el sıkıştılar. iki taraf arasında ufak pürüzlerin kaldığı öğrenilirken 5 Ocak'ta yapılacak son bir görüşmenin ardından 2011-2012 sezonunun sonuna kadar Nobre'nin siyah-beyazlı kulüple futbol hayatına devam etmesi bekleniyor. Nobre'nin menaceri ve Beşiktaş yönetimi arasında yaşanan ufak pürüzlerin ise maddi konular olduğu ve önümüzdeki günlerde bu sorunun halledileceği belirtildi. Brezilyalı oyuncu Beşiktaş'tan yıllık 1.1 milyon dolar ücret alıyordu. Bu oranın her iki taraf açısından da ortak bir rakama getirileceği ve 5 Ocak'ta yeni sözleşmenin imzalanması bekleniyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta adı Beşiktaşla anılan Brezilyalı yıldız futbolcu Ronaldo konusunun da bu konuşmada görüşüldüğü öğrenildi. Ronaldo'nun da menaceri olan Juan Figger ile Brezilyalı yıldız hakkında yeniden görüşen Beşiktaş yönetiminin aldığı aşırı kiloları ve sakatlığının kısa vadede düzelmeyeceğini göz önünde tutarak bu oyuncunun transferinden vazgeçtiği belirtildi.
  12. 10.12.2008, 12:00 Mesaj #57
    'Bize engel olamazlar'

Üst üste kayıplara rağmen Mustafa Denizli inançlı: 'Gerekeni yapıp, hedefe ulaşacağız.'

Teknik direktör Mustafa Denizli, sabah yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarıyla bayramlaştı ve kısa bir değerlendirme yaptı. Kaybedilen puanlara rağmen iddialı açıklamalar yapan Denizli, “Ligin kaderi, 26. haftadan önce netleşmez. Beşiktaş’ta ne teknik, ne de idari anlamda bir eksiklik yoktur. Kayıplar yaşadık. Ancak bundan sonraki maçlarda gereken puanları toplayıp, sezon sonundaki hedefimize ulaşacağız. Bize kimse engel olamaz” dedi. “Devre arasında sadece bir transfer yapacağız” diyen tecrübeli çalıştırıcı, sözlerini şöyle tamamladı: Telafisi olmayan haftalara gidiyoruz. Bundan sonra görülen gereksiz kartlara ceza vereceğiz. Ödül varsa, ceza da olacak...
  13. 10.12.2008, 12:00 Mesaj #58
    Delgado'nun şifresi

Kamp döneminin yıldızıydı, şimdi tribünlerin hedefi... Kötü bir görüntü çizen Kaptan´ın sakat sakat oynadığı ortaya çıktı.

Lige iyi başladı ancak...

Beşiktaş'ta, Ankaraspor karşısında alınan yenilgi kadar, Kaptan Delgado’yu tribünlerin ıslıklaması konuşulmuştu... Arjantinli futbolcunun sahadaki kötü performansının arkasındaki gerçek, ortaya çıktı. Sezon başında da sakatlıklar yaşamasına rağmen, lige iyi başlayan Tangocu’nun son haftalarda sakat sakat forma giydiği ve bu nedenle bekleneni veremediği bildirildi. Ağrıları artan Delgado’yla, Denizli’nin bir görüşme yaptığı öğrenildi.

‘Kariyerim riske girse de’

Denizli, Kaptan’a, “Bu halinle kendine zarar veriyorsun. Durumunu bilmeyenler de sana tepki gösteriyor. İtalya’da çok iyi bildiğim bir klinikte sana randevu alayım” dedi. Ancak Arjantinli, şöyle yanıt verdi: Böyle bir dönemde takımı bırakıp gidemem. Gitsem de yapamam. Aklım burada kalır. Devreyi tamamlayıp, öyle tedavi olacağım. Futbol yaşantım tehlikeye girse de, ağrı kesicilerle devre arasına kadar devam edeceğim...
  14. 10.12.2008, 12:01 Mesaj #59
    Nobre imzaya kaldı

Beşiktaş´ta sözleşmesi sezon bitiminde sona erecek olan Mert Nobre yuvada kalıyor.

Beşiktaş’ta sözleşmesi sezon bitiminde sona erecek olan Mert Nobre yuvada kalıyor. Siyah-Beyazlı kulüp ile Sambacı’nın menaceri Figer arasındaki görüşmelerin olumlu geçtiği ve golcü futbolcunun ocak ayında 3 yıllık yeni bir anlaşmaya imza atacağı öğrenildi. Bu sezon başarılı bir grafik çizen tecrübeli oyuncunun ligde 7 golü bulunuyor.
  15. 10.12.2008, 12:02 Mesaj #60
    Beşiktaş günlüğü

Beşiktaş´ta Ankaragücü hazırlıkları dün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri´nde yapılan tek idmanla sürdü.

Kartal yağmur altında çalıştı

Beşiktaş’ta Ankaragücü hazırlıkları dün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan tek idmanla sürdü. Çalışmanın ilk bölümü kondisyon ağırlıklı olarak geçti. Daha sonra çabukluğa dayalı çalışmalar yapan Siyah-Beyazlılar, idmanın son bölümünde çift kale maç oynayarak günü tamamladı. Yoğun yağış altındaki idmana Tello, Uğur İnceman, Aydın Karabulut çıkmadı. Nobre ise düz koşudan sonra antrenmanı bıraktı.

Yabancı krizi!

Federasyonun belirlediği fikstür, yabancı futbolcuları sıkıntıya soktu. Ligin devre arasına girmesinin ardından, tatil için ülkelerine gitmek isteyen yabancı futbolcular Türkiye Kupası karşılaşmalarına çıkmak istemiyor. Kupanın son haftasında kamp yapmayı planlayan Siyah-Beyazlılar’da yabancıların bu düşünceye karşı çıktığı bildirildi. Kenar yönetim, duruma çözüm bulmak için büyük çaba harcıyor.

Sivasspor Ali’yi istiyor

Beşiktaş’ın talip olduğu Sezer Badur için, Sivasspor’un Ali Tandoğan’ı istediği bildirildi. Bu sezon Süper Lig’de fırtına gibi esen Yiğidolar’ın, Ali’nin yanı sıra bir miktar para talep ettiği de kaydedildi. Bu arada ara transferde yolların ayrılması planlanan Anthony Seric’in, Kocaelispor’a kiraya verilmesi konusunda iki kulüp arasında anlaşmaya varıldı.

Aydın Karabulut ameliyat oldu

Sağ dizinde ciddi bir sakatlığı bulunan Aydın Karabulut, meniskus ameliyatı geçirdi. Başarılı bir operasyon geçiren genç futbolcunun, 3 ay içerisinde sahalara döneceği kaydedildi. Sezona iyi başlayan ve sol kanattaki boşluğu doldurması beklenen Aydın, Mustafa Denizli’nin gelişiyle ilk 18’e girmekte zorlanmış ve sakatlığı sonrasında sahalardan uzak kalmıştı.

Gökhan Zan geri dönüyor

Theo Weeks’e yaptığı sert hareket sonrasında kırmızı kart gören Tomas Sivok’un yerine, Ankaragücü maçında Gökhan Zan forma giyecek. Sakatlığını atlatan milli futbolcunun, Galatasaray karşılaşmasında da görev yapması bekleniyor. Cezasını tamamlayan Edouard Cisse de, tıpkı Gökhan gibi ilk 11’deki yerini alacak.

Tello’ya sakatlık engeli

Ankaraspor karşılaşmasında ayağına darbe alan Rodrigo Tello’nun hafta sonundaki Ankaragücü karşılaşmasında takımdaki yerini almasının zor olduğu açıklandı. Diğer sakatlar Mert Nobre ile Uğur İnceman’ın ise önemli bir rahatsızlığının olmadığı, karşılaşmaya kadar hazır hale gelebilecekleri dile getirildi.