1. 22.12.2008, 11:47 Mesaj #121
  2. 22.12.2008, 12:12 Mesaj #122
    Denizli, 'Sağlam'laştıramadı çökertti!

Ertuğrul Sağlam döneminde G.Saray'a 3, F.Bahçe'ye 9 puan fark atan Beşiktaş, Denizli'ye çöktü. Rakipleri şaha kalkan Beşiktaş Ertuğrul Sağlam'a böyle arıyor...

UEFA Kupası'nda Metalits Kharkiv hezimetinin ardından, Yıldırım Demirören'in teknik direktör arayışına girmesiyle görevinden istiafa eden Ertuğrul Sağlam'ın ardından, Mustafa Denizli'nin başına geçtiği Beşiktaş mazisini arıyor.

Dün akşam Galatasaray'a 4-2 mağlup olarak devreyi zirveden uzaklaşarak tamamlayan Beşiktaş Mustafa Denizli yönetiminde çıktığı 10 maçta 4 mağlubiyet iki beraberlik alırken 4 kere de galip geldi. Beşiktaş bu sürede 16 puan kaybetti.

NA MAĞLUPTU SAĞLAM ÇÖKTÜ

16Beşiktaş, Ertuğrul Sağlam'ın görevde bulunduğu 6 maçta yenilgi yüzü görmeyip, 4 galibiyet, 2 beraberlik elde ederken, takımı na mağlup ve liderin 3 puan gerisinde teslim alan Mustafa Denizli ile birlikte çöküş yaşadı.

Mustafa Denizli ile çıktığı ilk maçında Gençlerbirliği'ni 3-1 yenerek liderliğe yükselen Siyah beyazlı ekip, hemen ardından Sivasspor beraberliğe hem liderlikte oldu hem de önelenemeyen bir düşüşe geçti.

Denizli'nin başında çıktığı üçüncü maçında Kayserispor'a 1-0 yenilerek na mağlup ünvanını da yitiren Beşiktaş, daha sonra sırasıyla Bursaspor'a 2, Fenerbahçe'ye 3, Ankaraspor'a 3 ve Galatasaray'a 3 olmak üzere toplamda 16 puan kaybetti.

Ertuğrul Sağlam döneminde Galatasaray'a 3, Fenerbahçe'ye 9 puan fark atmayı başaran Kara Kartal, Mustafa Denizli döneminde Galatasaray'ın 5, ilk 6 hafta 4 mağlubiyet alarak 12'inciliğe kadar gerileyen Fenerbahçe'nin de 4 puan gerisinde kaldı. 10 maçta 4 mağlubiyet 2 beraberlik alan Beşiktaş, Denizli'yle liderin 6 puan gerisinde kalırken ligde üst üste 2 kez maç kazanamazken,Fenerbahçe ve Anlarasapor'a ard arda yenildi.
  3. 22.12.2008, 13:23 Mesaj #123

M.Rasit ÜNVER, post: 36187 Nickli Üyeden Alıntı

"Penaltı oyunun dengesini bozdu"

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Galatasaray karşısında gereksiz penaltı sonrası oyunun dengesinin bozulduğunu savundu.

Mustafa Denizli, maç sonrasında düzenlediği basın toplantısında Galatasaray’ın oyun anlayışına hazırlıklı olduklarını ifade ederek, "Rakibin başlama şekline hazırdık. Ancak gereksiz penaltı, oyunun dengesini bozdu" dedi. Ligin 16. haftasını bu şekilde kapatmayı arzulamadıklarını anlatan tecrübeli teknik adam, "Büyük takım gibi hücuma giderken, büyük takım gibi bitiremedik. Oyunu dengeleyebileceğimiz dönemlerde geriye düşmenin sıkıntısıyla bunu ancak bir kez başarabildik. Bu perdeyi kapattık, şimdi ikinci bölüm başlayacak" diye konuştu. Ligin ilk yarısının 17. maç sonunda tamamlanacağına dikkati çeken Denizli, şunları kaydetti: "17. maçın sonunda tabloyu göreceğiz. Liderin 5 puan gerisinde kapatırsak, çok önemli sorun yaşamayız. Bu kadro büyük takım olduğunu hem yaşayacak hem de yaşatacak. Beşiktaş büyük takımsa bu oyuncular büyük takım oyuncularıysa 26. ve 27. haftalarda Beşiktaş’ın ne durumda olduğunu hep beraber yaşayacağız."

"Şampiyonluğu hisseden futbolcularla devam edeceğiz"

Mustafa Denizli, şampiyonluğunu hisseden futbolcularla yollarına devam edeceklerini bu açıdan önümüzdeki bir haftalık sürecin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Orta sahada yaşanan sıkıntı konusundaki soru üzerine Denizli, şunları söyledi: "Orta sahaya takviye olabilir. Ancak kadroda o bölgede bugün oynamayan oyuncular da var. Bazı futbolcular devam etmek istiyorsa benim istediklerimi mutlaka yapacak. Şampiyonluk karakterini hissetmek önemli. Bunu hissetmemiz gerekiyor. Takımda bunu hissedenler de var, hissetmeyenler de var. Hem yönetim, hem oyuncularla gerekli çalışmaları yapacağız."

"Delgado o hareketi yapmamalıydı"

Denizli, Galatasaray karşısında kırmızı kart gören Delgado’nun oyundan atılmasına neden olan hareketi yapmaması gerektiğini dile getirdi. Hakemlerin de futbolculara tolerans gösterebileceği durumlar olduğunu anlatan tecrübeli teknik adam, şunları kaydetti: "Hakeme yapılan anlık, ancak küçük düşürücü olmayan bir hareketti. Sadece konuşarak anlaşmak bazen mümkün değil. Bazen bu iletişim vücut diliyle de olur. Hareketi uzatırsa cezalandırabilir. Burada adil davranılmıyor. Birçok futbolcu yapıyor. Hakem daha sıcak karşılayabilirdi. Kart çıkaracağı kişi de önemli. Yine de Delgado’nun o hareketi yapmaması lazımdı."

"Psikolojik desteğe ve morele en fazla ihtiyacı olan benim"

Mustafa Denizli, maçtan sonra yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada ise takımı için önemli bir sürecin başladığını ifade ederek, "Bütün bunları değerlendireceğiz. Belki de şu anda psikolojik desteğe ve morale en fazla ihtiyacı olan benim" dedi. Denizli, sözlerine şöyle devam etti: "Ama onun dışında da bazılarının da uyarılmaya ihtiyacı var içimizde. Büyük takım futbolcusu nedir onları görecekler. Benim sayısal olarak 23-25 kişiyle devam etmem çok önemli değil. Şampiyonluklar yaşanarak hissedilerek ve çevreye yaşatılarak elde edilir. Bu Beşiktaş ise oynayacakları bu rakiplerse o zaman bu takımın ne kadar onur sahibi olduğunu önümüzdeki dönemde göreceğiz. Kupayla başlayacak mücadelede Beşiktaş’ın neler yapacağını ve 17. haftadan sonra tabloyu göreceğiz."

"Bir kişiye ihtiyacım var"

Beşiktaş’ın teknik direktörü Denizli, transfer istediğini ifade ederek, "Transfer iki kişiyi bulmaz büyük ihtimalle. Benim bir kişiye ihtiyacım var" dedi.Devre arasında takım olarak ideal Beşiktaş’ı ortaya çıkarmak için çalışacaklarını belirten Denizli, şunları söyledi: "Uzun süreli bir geçiş dönemi oldu, ama bunlar önemli değil. Ligin 26. ve 27. haftasında ne olduğunu bütün çıplaklığıyla ortaya koyacağız. Benim adım Mustafa Denizli ise bu takım da Beşiktaş ise ikinci yarı başladıktan 10 hafta sonra neyin ne olduğunu hem ben göreceğim, hem Türkiye görecek, ama önce içeride bir takım şeyleri, dengeleri kurmamız lazım. Bu kadro sayı olarak azalabilir. İhtiyaç hasıl olursa... Gayet tabii belli şeylerde zaafımız var. Telafi edecek süreç de var, imkan da oluşacaktır. Bunların hepsi ortaya çıkacaktır. Takım savunması mantığında zaaflarımız var. Hem kendi içimizden hemde belki olabilirse transferle. Yani bu transfer iki kişiyi bulmaz büyük ihtimalle. Benim bir kişiye ihtiyacım var. Bir tanesi yerli olabilir. Derseniz ki olmazsa ne olur, hiç bir şey olmaz. Bu takımın ne olduğunu biliyorum, kendimin ne olduğunu biliyorum. Belli hatalarla belli puanları kaybettik. Nasıl telafi edileceğini hem bu takım hem diğerleri öğrenecek. Kaybetmek özellikle de dinlenme sürecine girerken hoş bir şey değil."Denizli Seriç’e görev vermesiyle ilgili olarak yöneltilen bir soruya da "Neticede bu adam Beşiktaş’a bu bölge için transfer edilmiş, bugün görev vermesen ne gün vereceğim?" şeklinde yanıtladı.

Milli takım antrenörlerinin stattan geri döndüğü iddiası

Öte yandan, Galatasaray ile Beşiktaş arasında yapılan derbi maçı izlemek için stada gelen Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in yardımcısı Müfit Erkasap ile (A) Milli Takım Antrenörü Metin Tekin’in stadın kapısından döndüğü iddia edildi.Erkasap ve Tekin’in statta kalabalık nedeniyle yer bulamadıkları için geri dönmek zorunda kaldıkları ileri sürüldü.

üzerinde 5 tane takım var 6-6-5-4-2 puan fark atmış şekilde.hiçbir takımın teknik direktörü de şampiyonluk kelimesini ağzına almıyor.daha 16. hafta sonuçta.ama mustafa denizli geldiğinden beri her açıklamasında şampiyonluktan bahsediyor.her hafta da daha gerilere gidiyorlar.kendi sahasında oynayacağı derbilere güveniyor heralde ama bjk'nin inönü derbilerindeki performansı da vasat.4 galibiyet 2 mağlubiyet almış bir ertuğrul sağlam'ı gönderip bu adamı getirmekle büyük hata yaptılar.esas hata serdar bilgilinin safdışı bıraklımasıydı.çok zavallı duruma düştü bu bjk.küçük düşüyorlar artık her sene.
  4. 22.12.2008, 13:26 Mesaj #124

M.Rasit ÜNVER, post: 36190 Nickli Üyeden Alıntı

Çakır yaktı

Hakem Cüneyt Çakır, maça damgasını vurdu. Servet´in golündeki faulü görmedi, Cim Bom´un 2. penaltısında ağır karar verdi. Delgado´nun atıldığı pozisyonda ise diyaloğu yanlış yorumladı.

Kural çok açık

Süper Lig’de ilk yarının son derbisinde hakem performansı merakla bekleniyordu. MHK’nın bu maça atadığı genç ama deneyimli bir isim olan Cüneyt Çakır’ın verdiği kararlar ise karşılaşmaya damgasını vurdu. Her şey Galatasaray’ın bulduğu ilk golle başladı. Servet, Rüştü’nün elleri arasındaki topa kayarak vuruyor, meşin yuvarlak ağlara gidip Çakır da golü veriyordu. Ancak kural kitabının 111. sayfasındaki metin hayli açık: Bir kaleci topa elleri ile sahip olduğunda bir rakip tarafından müdahale edilemez.

Delgado çıldırdı

Derbinin hakemi, ilerleyen bölümlerde de tartışılacak kararlara imza attı. Dakikalar 50’yi gösterirken Delgado, Baros’un faulüyle yerde kaldı. Arjantinli futbolcu, hakeme döndü ve vücut diliyle, “Benim ilk faulümde kart gösterdin. Şimdi nerede?” dedi. Ancak bu diyalog sonunda Cüneyt Çakır, kartı Baros’a değil, Delgado’ya gösterdi ve takımının eşitlik sayısını kaydeden yıldız oyundan atıldı. Galatasaray’ın 4. golü öncesinde ise Lincoln Uğur İnceman ile ceza sahasında ikili mücadelede yerde kaldı. Ortamada penaltılık bir durum olmamasına rağmen Çakır beyaz noktaya yürüdü.

rüştünün topa sahip olduğunu da nereden çıkarmışlar.bal gibi gol.erman ve ahmet efendiler bile gol dedi.angut.com ahalisi bile gol diyor.neden bahsediyor bunlar
  5. 22.12.2008, 17:42 Mesaj #125
  6. 23.12.2008, 10:16 Mesaj #126
    Kartal'dan gönderilecek futbolcular

Milliyet gazetesi Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli’nin yollarını ayıracağını söylediği futbolcuları açıkladı. O futbolcular.

Beşiktaş Teknik Direktörü Denizli’nin yollarını ayıracağını söylediği futbolcularıınisimlerini veren Milliyet'in iddiasına göre Bobo, Cisse ve Seriç gibi üç yabancıyı göndereceği, bunların yerine bir forvet, bir de orta saha oyuncusu düşündükleri ortaya çıktı

Galatasaray derbisi, Beşiktaş’taki elektrikli ortamı geriye getirdi. Geldiği ilk günden itibaren, “Şampiyonluğa inanmayan, büyük takımda bulunmanın ağırlığını taşıyamayan futbolcuyla işim yok” diyen Teknik Direktör Mustafa Denizli, Ali Sami Yen Stadı’ndaki yenilginin ardından kararını verdi.

Mustafa hocanın, fazla şans tanımadığı Seriç’in dışında, siyah-beyazlılardan gitmek istediği söylenen Bobo ile sürpriz bir ismi daha listeye koydu. Siyah-beyazlı ekibin çalıştırıcısının, Fener karşısında kırmızı kart gören Cisse ile de yollarını ayıracağı ifade edildi. Denizli’nin, bu üç yabancı dışında, yedekte bulunup da forma için kendini zorlamayan bazı oyuncuları da kadrodan göndereceği vurgulandı.

Geldiği ilk dönemde bu kadronun yeterli olacağını söylemesine rağmen, gönülden oynamayan ve kendilerine katkı sağlamayacak isimleri de göndermekten çekinmeyeceğini açık açık vurgulayan Mustafa Denizli’nin, gidenlerin yerine, biri yerli olmak üzere en az iki oyuncu alacağı ifade edildi. Öncelikli bölge olarak orta sahayı düşünen Beşiktaş Teknik Direktörü, buradaki zaafı giderdikten sonra golcü bir isme yöneleceği, bunun yanında sol kanada da bir takviye düşünüldüğü dile getirildi.

Beşiktaş’ın bu konudaki en büyük sıkıntısının ise parasal sorunlar olduğuna vurgu yapıldı. Transfer için mali kaynak bulmaya hazırlanan siyah-beyazlıların, mevcut kadroya olan borçlarını da ödemek zorunda olması, elini kolunu bağlıyor.
  7. 23.12.2008, 10:20 Mesaj #127
    Denizli Delgado'ya bedel ödetecek

Galatasaray'a karşı alınan 4-2'lik yenilgi sonrasında Beşiktaş'ta Mustafa Denizli futbolcularından hesap sordu...

Derbideki ağır mağlubiyet sonrası Siyah-Beyazıl ekipte Mustafa Denizli futbolcularına sert çıktı... Denizli'nin oyuncularını önce çok sert bir dille eleştirdiği sonra da motive ettiği öğrenildi.

"HEPİNİZ HAYALET GİBİYDİNİZ"

Lig TV'nin haberine göre; Denizli'nin futbolcularını "Hiçbirinizi tanıyamadım... Hepiniz hayalet gibiydiniz. Böyle top oynanmaz, bu şekilde devam ederseniz çok can yanar" diye uyardığı ortaya çıktı.

"BEDELİNİ ÖDEYECEKSİN DELGADO"

Denizli'nin kırmızı kart gören Delgado ile 20 dakika başbaşa görüşürken "Dikkatli olman lazımdı. Sen bu takamın kaptanısın ve yaptığın her şeye özen göstermen gerekir. Bir daha böyle birşeyi sende görmek istemiyorum. Ayrıca bu hereketin de cezasız kalmayacak haberin ola" diyerek tepkisinin dile getirdiği de sızan bilgiler arasında.

"BENİM GİBİ İNANIN YETER"

Tecrübeli teknik adamın bu uyarılardan sonra diğer futbolcularına "Tüm bu olanlara, bu takıma inanmasaydım ligin ortasında gelen teklifi kabul etmezdim. Toparlanacağız ve gerçek Beşiktaş'ı herkese göstereceğiz. Gidenlerimiz ve gelenlerimiz tabii ki olacak. Benim inandığımın yarısı kadar inanırsanız şampiyon oluruz" dediği belirtildi.

Denizli'nin toplantıda "gidenlerimiz" diye bahsettiği kişilerin başında Anthony Seriç, Tuna Üzümcü ve Ali Tandoğan'ı kast ettiği ettiği ve tecrübeli teknik adamın yönetime "Teklif gelmesi durumunda" Bobo ve Gökhan Zan için de "Gönderilebilir" raporu vereceği iddia edildi.

Mustafa Denizli'nin transferdeki bir numaralı ismi Gaziantepspor'da oynayan Murat Ceylan için yönetime rapor verdiği belirtilirken, Gaziantepspor'un Ekrem Dağ'ın transferinden kalan 500.000 dolarlık ödeme için bu transfere sıcak bakmadığı belirtildi.
  8. 23.12.2008, 10:41 Mesaj #128
    Savaş çıktı

Beşiktaş´ta isyan büyüyor. Başkan Yıldırım Demirören, Federasyon Başkanı Mahmut Özgener´e son sözünü söyledi: Ok yaydan çıktı. Oğuz Sarvan gitsin, o adam (Çakır) da düdüğünü assın. Bu saatten sonra kimseye hakim olamam.

‘Şerefsiz ..... Doğradınız bizi’

2008’in son derbisi önceki gece oynandı, ama sular henüz durulmadı. Galatasaray, 4-2’lik zaferle tatile huzurlu çıkarken; Beşiktaş’ta yer yerinden oynadı. Bitiş düdüğüyle birlikte Başkan Yıldırım Demirören tribünde Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’e çıkışmıştı: “Oğuz Sarvan bunun hesabını verecek. Şerefsiz .... Ne küfür etmiycen ulan, doğradınız bizi.” Beşiktaş yöneticileri ise saha içinde Cüneyt Çakır’ı hedef almıştı.

‘Sarvan’ın aklı mahkemede kalmış’

Olaylı maçın üzerinden 1 gün geçti, ancak Siyah-Beyazlı cephede öfke dinmiyor, aksine çığ gibi büyüyor. Demirören, konu hakkında FANATİK’e konuştu, Sarvan ve Çakır’a meydan okudu: “Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ile görüştüm. Kendisine durumu anlattım. Oğuz Sarvan ile geçmişte mahkemelik olmuştuk. Sanırım kendisi hâlâ bu psikoloji içinde. Haklarımız doğranıyor. Siz, kulüplerin federasyonusunuz. Ok, yaydan çıktı. Buna göre davranın.”

Galatasaray cephesinden şok iddia

“Oğuz Sarvan’ı bir an önce değiştirin. Ortalıkta hakem diye geçinen o adam da (Cüneyt Çakır) bir an önce düdüğünü assın. Bu saatten sonra ben kimseye hakim olamam. Tüm sorumluluk, sizlerin üstüne kalır...” Özgener’e sert bir üslupla duygularını aktaran Demirören hakkında, Galatasaray cephesinden gelen iddia ise ortalığı çok karıştıracak. Sarı-Kırmızılılar, Demirören’in stada alkollü geldiğini ve bu nedenle bu sözleri söylediğini ileri sürdü.

‘Yöneticiler de alkol almıştı...’

Galatasaray cephesi; maç bitiminde sahaya girip hakem Cüneyt Çakır’ın üzerine yürüyen Şeref Yalçın, Bülent Deriş ve Hakan Aksoy’un da alkollü olduklarını iddia etti. Öte yandan PFDK’ya sevk edilen Demirören’in en az 1 yıl hak mahrumiyeti ve üst sınırdan para cezası alacağı; yöneticilere de 6 ay-1 yıl arası hak mahrumiyeti ile 5 bin-100 bin YTL arası para cezası geleceği bildirildi.

Olay hakem Cüneyt Çakır’a ‘çok iyi’ puan

Derbi sonrası Beşiktaş cephesinden çok sert tepkiler alan Cüneyt Çakır’ı, maçın gözlemcisi ise ödüllendirdi. Gözlemci Abdurrahman Arıcı, Çakır’a ‘çok iyi’ anlamına gelebilecek 8.2 not verdi. Hakemlerle yapılan toplantılarda MHK’yı eleştiren Arıcı’nın notu MHK’yı rahatlatırken, Beşiktaş’tan gelecek tepki merak konusu. Bu arada Siyah-Beyazlı taraftarların Çakır’ın Kadıköy’deki işyerini öğrenmesi üzerine güvenlik önlemleri artırıldı.

Başkan Özgener Oğuz Sarvan’a sahip çıkacak

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’in, “Şerefsiz o.... Bunun hesabını vereceksiniz. Artık orada kalamayacaksınız” diyerek istifasını istediği Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan’a sağlam destek geldi. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’in, birlikte göreve geldikleri Sarvan’a sahip çıkma kararı aldığı ve gelebilecek türlü baskıya karşın, MHK’da herhangi bir değişikliğe gidilmemesi için çaba göstereceği öğrenildi.

Orhan YILDIRIM
  9. 23.12.2008, 10:42 Mesaj #129
    'Hakeme patlatacaktım'

Derbinin ardından sahaya giren Beşiktaş yöneticisi Bülent Deriş´ten şok sözler...

“Efendiyiz diye mi başımıza bunlar geliyor? Bizi hafife alanlar, altımızda ezilecekler.”

“Cüneyt Çakır’a ‘Nasıl böyle maç yönetirsin’ dedik. Gülerek, “Olur böyle şeyler” dedi.”

“Şimdi çok pişmanım. Keşke ağzının ortasına bir tane patlatsaydım da, o düdüğü çalamasaydı.”

Ali Sami Yen Stadı’ndan 4-2’lik mağlubiyetle ayrılan Beşiktaş’ta fatura hakem Cüneyt Çakır’a kesildi. Maçın son düdüğüyle birlikte sahaya giren yönetici Bülent Deriş, olay yaratacak açıklamalarda bulundu. İşte Deriş’in gündem oluşturacak sözleri:

Trabzon gibi mi yapalım?

Süleyman Seba döneminde şerefli ikincilikleri hakemler yüzünden aldık. Bilgili döneminde bir maçta 5 kırmızı kart gördük. Geçen sene 15 puanımızı çaldılar. Bu sezon başımıza gelenler belli, her maçta gaspa uğruyoruz. Efendilik yapıyoruz diye mi, başımıza bunlar geliyor! Fenerbahçe kollanıyor, Galatasaray zaten hakemlerle gidiyor. Beşiktaş orta malı mı! İnönü’de hakemleri çiçeklerle, meyvelerle karşılıyoruz, güler yüzle uğurluyoruz. Elimize sopa alıp, hata yapanı tekme tokat darp edip mi gönderelim! Trabzon, ‘Bundan sonra seyirciye sahip çıkamayız’ dedi, Eskişehir maçında yaşananları gördük. Biz de mi aynısını yapalım? Yoksa çekip, gidelim mi? Ancak konu bizimle ilgili değil. Süleyman Seba döneminden bu yana haklarımız gasp ediliyor. Bizi hafife alanlar, altımızda ezilecekler...

Tahrik etmek için uğraştı

Derbinin ardından saha içerisine kadar indik ve hakem Cüneyt Çakır’ın yanına gittik. ‘Nasıl böyle maç yönetirsin, böyle hatalar olur mu?’ diye sorduk. Kesinlikle sert bir tavrımız olmadı. Ancak adam pişkin pişkin gülerek, “Ne var ki... Olur böyle şeyler” diyerek bizimle dalga geçti, bizi tahrik etti. Şimdi çok pişmanım. Keşke farklı dilden konuşsaydım. Ağzının ortasına bir tane patlatsaydım ki, bundan sonra o düdüğü bir daha çalamasın! Yeter artık, bizi delirttiler...

Orhan YILDIRIM

Kartal'ın isyanının nedenleri

Son iki sezonda tartışmalı hakem kararları nedeniyle tepki gösteren Beşiktaş, Galatasaray maçı sonrasında tam anlamıyla isyan bayrağını açtı. FANATİK, Siyah-Beyazlılar’ın isyan ettiği hakem kararlarını araştırdı. İşte Beşiktaş maçlarında çalınan tartışmalı düdükler...

Geçen sezonun 5. haftasındaki Ankaraspor maçında Tello’nun vuruşu filelerle buluştu, ancak hakem Nobre’nin elle dokunduğu gerekçesiyle golü iptal etti. Sonuç: Ankaraspor-Beşiktaş: 0-0

Geçen sezonun 7. haftasındaki Galatasaray derbisinde, Sarı-Kırmızılılar’ın gol bulduğu korner ve penaltı tartışma yarattı. Sonuç: Galatasaray-Beşiktaş: 2-1

Geçen sezonun 9. haftasındaki Trabzonspor maçında, Rüştü cezaalanı dışında topa göğsüyle dokundu, hakem kırmızı kart gösterdi. Kaleye Bobo geçti. Sonuç: Trabzonspor-Beşiktaş: 2-3.

Geçen sezonun 11. haftasındaki Fenerbahçe derbisinde, 90+3’te Higuain golü attı. Ancak hakem, Bobo’nun faul yaptığı gerekçesiyle golü iptal etti: Sonuç: Fenerbahçe-Beşiktaş: 2-1.

Geçen sezonun 27. haftasındaki Büyükşehir Belediye maçında, rakibine yumruk attığı gerekçesiyle Bobo kırmızı kart gördü. Brezilyalı 4 maç ceza aldı. Sonuç: Belediye-Beşiktaş: 2-1.

Geçen sezonun 30. haftasındaki Gençlerbirliği OFTAŞ maçında Serdar Özkan ceza alanı içerisinde düşürüldü. Ancak hakem devam kararını verdi. Sonuç: Beşiktaş-OFTAŞ: 0-1.

Bu sezonun 5. haftasındaki Belediye maçında, Nobre’nin attığı gol kaleciye faul, Delgado’nun attığı gol rakibe faul gerekçesiyle sayılmadı. Sonuç: Belediye-Beşiktaş: 1-1.

Bu sezonun 13. haftasındaki Fenerbahçe derbisinde hakemin Cisse’ye gösterdiği kırmızı kart, Siyah-Beyazlılar’ı isyan ettirdi. Sonuç: Fenerbahçe-Beşiktaş: 2-1.

Ve bu hafta... Hakem Cüneyt Çakır’ın ilk golde faul çalmaması, Delgado’ya gösterdiği ikinci sarı kart ve çaldığı ikinci penaltı Siyah-Beyazlılar’ı çıldırttı. Sonuç: Galatasaray-Beşiktaş: 4-2.
  10. 23.12.2008, 10:42 Mesaj #130
    En başarısızı Denizli

Yıldırım Demirören´in en başarısız hocası, şu an takımın başında bulunan Mustafa Denizli.

Beşiktaş başkanlığı yaptığı yaklaşık 4.5 sezonda 5 teknik adamla çalışan Yıldırım Demirören’in en başarısız hocası, şu an takımın başında bulunan Mustafa Denizli... Lig performansları göz önüne alındığında, sırasıyla Ertuğrul Sağlam, Rıza Çalımbay, Jean Tigana ve Vicente Del Bosque, Mustafa Denizli’yi gerisinde bırakmayı başardı. Beşiktaş, Mustafa Denizli döneminde ligde maç başına 1.4 puan ortalaması ile en düşük oranı yakalarken, Denizli’den önceki Ertuğrul Sağlam ile 2.1 ve Rıza Çalımbay ile de 2 puan ortalaması elde etti. Siyah-Beyazlı takım, yabancı teknik adamlar Del Bosque ve Tigana yönetiminde ise 1.7’şer puan ortalamasını yakaladı. Göreve geldiğinde, “Şampiyonluk için maç başına 2.4 puan ortalaması yakalamak gerek” diyen Denizli, şu anda maç başına 1.4 puan topladı.
  11. 23.12.2008, 10:43 Mesaj #131
    'Beşiktaş'tan teklif aldım'

Konyaspor´un istediği Serhat Akın, Yeşil-Beyazlılar´ı şu sözlerle geri çevirdi: Teşekkür ederim, ancak Beşiktaş´la görüşüyorum...

Bonservisi elinde

Uzun süredir ismi Beşiktaş ile anılan Serhat Akın, sonunda Kartal oluyor. Anderlecht forması giyerken ağır bir sakatlık geçiren ve futbol yaşamı tehlikeye giren golcü oyuncu, sezon sonunda Kocaelispor’un yolunu tutmuştu. Ancak Körfez ekibinde aradığını bulamayan ve bir türlü parasını alamayan gurbetçi futbolcu, sözleşmesini feshedip Yeşil-Siyahlılar’dan ayrılmıştı. Şu anda bonservisi elinde olan Serhat Akın’a tam anlamıyla teklif yağıyor.

‘Mustafa hoca çağırdı’

Almanya'da bulunan Serhat Akın’ın kapısını, Süper Lig’de çıkış yakalamak isteyen Konyaspor’un çaldığı ve Yeşil-Beyazlılar’ın gurbetçi futbolcuya cazip bir teklifte bulunduğu öğrenildi. Ancak Serhat, Konyaspor’u şu sözlerle geri çevirdi: Teklifiniz için teşekkür ederim. Ancak Beşiktaş’tan da teklif aldım ve bu öneriyi ciddi şekilde düşünüyorum. Eski hocam Mustafa Denizli’yle de görüştüm. Büyük ihtimalle Beşiktaş’a imza atacağım...

Mehmet Ali SABUNCU
  12. 23.12.2008, 10:44 Mesaj #132
    'Biz haklı çıktık'

Galatasaray maçı öncesinde FANATİK´e konuşan ve “Hakem yönetiminden endişe ediyoruz” diyen Beşiktaşlı futbolcular, derbi sonrasında haklı çıktıklarını dile getirdiler.

‘Sonucu hakem belirledi’

Geçen sezon ve bu sezon hakemlerin verdiği kararlara isyan eden Siyah-Beyazlı futbolcular, Galatasaray derbisi öncesinde FANATİK’e konuşmuştu. Dev maça Cüneyt Çakır’ın atanmasına şüpheyle yaklaşan Rüştü Reçber, Rodrigo Tello, Mert Nobre ve İbrahim Toraman, karşılaşmanın ardından söz birliği etmişçesine, “Söylediklerimiz bir bir uygulandı. Sonucu futbolcular değil, hakem belirledi” diyerek tepki gösterdi.

‘Başka nasıl faul olur’

Özellikle kaleci Rüştü, hakem Cüneyt Çakır’a yüklendi. Tecrübeli eldiven, “Top elimdeyken koluma tekmeyi yedim ve kontrolü kaybettim. Acaba başka nasıl faul verilir, bilmiyorum. Kalecinin bu tür pozisyonlarda dokunulmazlığı vardır. Şevkimizi kırdılar, geriye düştük ancak bizi şampiyonluk yolundan kimse çeviremez. Yürüyüşümüz sürüyor. Tüm engelleri tek tek aşacağız. Anladık ki önümüzde rakiplerden başka engeller de var” dedi.
  13. 23.12.2008, 10:44 Mesaj #133
    Kartal'ın çaresi İtalya'da

Son haftalarda sakat sakat oynayan ve devre arasını bekleyen Delgado ile Toraman, dün kontrol amacıyla İtalya´ya gitti.

Bekleneni veremediler

Beşiktaş'ın ligin ilk yarısında çok şey beklediği isimlerin başında gelen Matias Delgado ile İbrahim Toraman, sakatlığı nedeniyle bir türlü istenen performansı sergileyememişti. Daha sonra iki futbolcunun da sakat sakat oynadığı ortaya çıkmış ve devre arasında İtalya’ya gidecekleri açıklanmıştı. Galatasaray derbisinin ardından lige verilen arayı fırsat bilen ikili, dün İtalya’nın yolunu tuttu.

Durumları çok ciddi

Sağ dizinden ciddi sorunlar yaşayan Matias Delgado’nun yanı sıra, aşil tendonunda sakatlığı bulunan İbrahim Toraman’ın durumu, yapılacak kontrollerin ardından netlik kazanacak. Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, daha önce yaptığı açıklamada, iki futbolcusunun da durumunun oldukça ciddi olduğunu ve Matias Delgado ile İbrahim Toraman’ın uzun süre sahalardan uzak kalabileceğini belirtmişti.

Transfer, sakatlara göre!

Beşiktaş, transfer politikasını Matias Delgado ile İbrahim Toraman’dan gelecek haberlere göre belirleyecek. Delgado ve Toraman’ın uzun süre sahalardan uzak kalması halinde, Siyah-Beyazlılar kadrosunu bir savunma oyuncusu ve bir 10 numara ile takviye edecek. Kartal’ın ilk adayı, Stuttgart’ta fazla forma şansı bulamayan Yıldıray Baştürk...
  14. 23.12.2008, 10:45 Mesaj #134
    Nobre imzayı atıyor

Devre arası tatili için ülkesinin yolunu tutan Mert Nobre, ara transferin başlayacağı 5 Ocak´tan sonra resmi imzayı atacağını söyledi.

Devre arası tatili için ülkesinin yolunu tutan Mert Nobre, ara transferin başlayacağı 5 Ocak’tan sonra resmi imzayı atacağını söyledi. Yönetim ile her konuda anlaştığını, sadece ufak-tefek ayrıntıların kaldığını belirten Sambacı, “Artık iş imzaya kaldı. Tatile moralimiz bozuk girdik, ancak önemli olan sezonu iyi tamamlamak” diye konuştu. Beşiktaş’tan şu anda 1.1 milyon Dolar kazanan golcü futbolcu, alacağının yıllık 1.5 milyon Euro’ya yükseltilmesini talep etmişti. Beşiktaş ise 1 milyon Euro önerip, pazarlığı sürdürmüştü. Tarafların 1 milyon 250 bin Euro’da anlaştığı öğrenildi.
  15. 23.12.2008, 10:46 Mesaj #135
    İstanbul kâbusu!

Son haftalarda üst üste puan kayıpları yaşayan Beşiktaş´a, İstanbul kabus oldu.

Son haftalarda üst üste puan kayıpları yaşayan Beşiktaş’a, İstanbul kabus oldu. Ligdeki son 5 maçını İstanbul’da oynayan Siyah-Beyazlılar, istediği sonuçları alamadı. Evinde Eskişehir’i 2-0’la geçen Kara Kartallar, Kadıköy’de Fenerbahçe’ye 2-1 mağlup olmaktan kurtulamadı. Daha sonra İnönü’de Ankaraspor’a 3-1 yenilen Mustafa Denizli’nin öğrencileri, Ankaragücü’nü 1-0 yendi. Ancak Beşiktaş, Sami Yen’de ezeli rakibi Galatasaray’a 4-2 yenilip, zirve yarışında ağır yara aldı.