1. 16.12.2008, 15:58 Mesaj #316
    eğer Gökhan Fenere giderse ne olacağını söyleyeyim,aynı gol kralı olmuş Zafer Biryol gibi olur yani gider forma şansı bulamaz .
  2. 16.12.2008, 15:59 Mesaj #317
    Cezalıların erken tatil şansı yok

Antalyaspor maçında gördükleri sarı kartlarla cezalı duruma düşen ve ilk yarıyı kapatan Edu ile Lugano, hafta sonuna kadar takımla çalışmalara devam edecek.

Antalyaspor maçında gördükleri sarı kartlarla cezalı duruma düşen ve ilk yarıyı kapatan Edu ile Lugano, hafta sonuna kadar takımla çalışmalara devam edecek. Konya’ya karşı forma giyemeyecek olan iki futbolcunun, takımla birlikte cuma günkü bu maça götürülmesi de söz konusu. Bu arada Brezilya’nın en çok okunan gazetelerinden Globo, Edu’ya talip olduğunu duyurdu. Gazetenin haberine göre eski öğrencisini transfer etmek için harekete geçen Palmeiras Teknik Direktörü Luxemburgo, bir haftadır Edu ile telefonda konuşuyor.
  3. 16.12.2008, 15:59 Mesaj #318
    Nereden nereye

Ligde 6 hafta geride kalmış. 2 galibiyet, 4 mağlubiyeti bulunan Fenerbahçe, puan cetvelinde kendisine ancak 12. sırada yer bulabilmiş. Sonra müthiş bir çıkış, 9 maçta 7 galibiyet, 2 beraberlik. 8 basamak çıkan Kanarya, 4. durumda ve liderden 2 puan geride.

Yenilgiyle başlamıştı

Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Fenerbahçe, daha ilk haftadan darbeyi yemiş ve Gaziantep deplasmanından puansız dönmüştü. Sonra içeride kazanılan bir galibiyetin ardından tekrar deplasman yenilgisi, Saracoğlu’nda galibiyet, dışarıda yenilgiler geldi. 6 hafta sonunda sadece 2 galibiyet elde edebilen Kanarya, diğer 4 maçtan yenilgiyle ayrılıp, ligin 12. sırasına indi.

‘Bu lig bitti artık’

Özellikle ligin 6. haftasında Şükrü Saracoğlu’nda Kayserispor karşısında alınan 4-1’lik mağlubiyet herşeye tuz biber ekmişti. Liderden tam 10 puan geriye düşen Fenerbahçe, ağır şekilde eleştiriye uğrarken, çoğu kimse, “Artık lig bitti” düşüncesine kapılmıştı. Görüntü gerçekten de böyle gözüküyordu. Ancak sanki o maçtan sonra Kanarya’ya sihirli bir değnek değdi ve tablo tersine döndü.

Fark giderek eridi

Önce Kocaelispor’u devirerek, ilk deplasman galibiyetini elde eden Fenerbahçe, Bursaspor’u 5-2’lik skorla geçerek, kıpırdamaya başlamıştı. Bu galibiyetlerle yavaş yavaş yukarılara doğru çıkışa geçti Sarı-Lacivertli ekip ve sonra hızlanmaya başladı. Üst sıralardaki takımların kayıplarıyla birlikte puan farkı giderek azaldı. Öyle ki, 15. hafta sonunda liderle aradaki puan farkı sadece 2’ydi.

İlk yarı lideri olabilir

Kayseri mağlubiyeti sonrasında 9 maça çıkan Kanarya, bunların 7’sini kazanıp, 2’sinde berabere kalırken, yenilgi yüzü görmeyen tek takım oldu. 6. haftada Fenerbahçe için ligin bittiği düşünülürken, şimdi liderlik hesapları yapılmaya başlandı. Çünkü Konya’yı yenilmesi, üsttekilerin takılması durumunda Sarı-Lacivertli ekip, ligin ilk yarısını lider bitirme şansına sahip.
  4. 16.12.2008, 16:00 Mesaj #319
    'Bazıları' kim?

Fenerbahçe Yönetimi'nin sözleşmesi bitecek oyuncularla ilgili açıklaması kafa karıştırdı.

“Sözleşmesi bitecek bazı oyuncularımızla sözleşme uzatılması konusunda görüşmelere başlanması” denilerek, bazılarıyla görüşülmeyeceği ima edildi.

Farklı açıklamalar

Fenerbahçe'de “transfer krizi” patlak verdi. Antalyaspor maçı sonrası Aragones, “Devre arasında kesinlikle transfer istemiyorum. Yola bu kadroyla devam edeceğim. Ara transfer, sezon başında yanlış yaptığınızı kabul etmektir” derken, Asbaşkan Ali Koç, “Her transfer döneminde olduğu gibi bu dönemde de gereken yapılacaktır. İç ve dış transferde yoğun geçecek bir dönem bizi bekliyor” diyerek, tam tersini dile getirmişti.

Kulüpte toplantı

Birbirine taban tabana zıt bu açıklamalardan sonra gözler Başkan Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu’na çevrilirken, dün akşam saatlerinden kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla bir duyuru yayınlandı. Duyuruda, şu görüşler dile getirildi: “Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, bugün (dün) kulüp binamızda, teknik direktörümüz Sayın Aragones ile bir araya gelerek, bir değerlendirme toplantısı yapmışlardır.”

‘Resmi görüşmeler’

“Toplantıda ara transfer dönemine ilişkin değerlendirmelerde bulunulmuştur. Buna göre sezon sonunda sözleşmesi bitecek bazı futbolcularımızla sözleşmelerinin uzatılması konusunda resmi görüşmelere başlanması, kısa ve uzun vadede kadromuzda eksik görülen yerlere takviyeler yapılması amacıyla araştırmalara ve temaslara başlanması kararı alınmıştır:” Açıklamadaki, “Bazı oyuncularımızla” sözü, bazılarıyla masaya oturulmayacağı yorumuna yolaçtı.

Aragones safdışı

Sezon sonunda Alex, Deivid, Carlos, Lugano, Selçuk, Volkan, Tümer, Maldonado, Can ve Kerim Zengin’in sözleşmeleri sona erecek. Şimdi merak edilen, bu oyunculardan hangileriyle masaya oturulacağı, hangileriyle oturulmayacağı. Bu arada “Ocak ayında transfer istemiyorum” diyen Aragones de bu açıklamayla safdışı bırakılmış oldu. Kadroya mutlaka takviye yapacak olan yöneticiler, bazı oyuncuları da kiralık gönderecek veya talibi olursa satacak.
  5. 16.12.2008, 16:01 Mesaj #320
    Lugano'dan eleştirilere yanıt!

Fenerbahçe'nin Uruguaylı defans oyuncusu Diego Alfredo Lugano, Noel tatilini Türkiye'de geçirecek.

Tatile erken çıkmak için Antalyaspor maçında kasti sarı kart gördüğü ve cezalı duruma düştüğü şeklindeki iddiaları sert bir şekilde yalanlayan Lugano, bu iddiaların bilgisizce ortaya atıldığını söyledi.

Lugano, Fenerbahçe'nin resmi internet sitesine yaptığı açıklamalarda "Ben zaten Noeli burada geçirmek zorundayım. Çünkü eşim hamile ve çok yakında doğum yapacak. Bu nedenle hiçbir yere hareket edemiyoruz. Zaten Noel tatilini eşim ve çocuklarımla birlikte Türkiye'de geçireceğim. Niye ben kasıtlı olarak kart göreyim? Bu konu beni de çok rahatsız eden bir konu. Çünkü ben oynadığım tüm maçlarda adeta maçı yaşıyorum. Kendimi inanılmaz derecede yaptığım işe motive ediyorum. Bu sırada oyundan başka hiçbir şeyi düşünmüyorum. Maç içinde böyle hesaplar yapacak vaktim bile yok. Eksik ve yanlış bilgilerle yapılan bu yanlış haberleri üzüntüyle karşılıyorum" diye konuştu.
  6. 16.12.2008, 16:34 Mesaj #321
    sene basında burak yılmazı super yıldız dıye taraftarına kakalayanlar sımdı burak can yasın ılhan alı bılgın gıbı genc ve super yeteneklerı gonderme derdındeler.....

acıkcası gokhan ı cok begenerek ızlıyorum colındende alıdende daha ıyı futbolcu alırlarsa yararlı olur
  7. 16.12.2008, 16:48 Mesaj #322
  8. 16.12.2008, 16:55 Mesaj #323
    Gökhan Adına Üzüldüm

Çok Beğendiğim Bir

Genç Yetenek

Mesela Bize Gelseydi 1 sene kiraya verirdik Arda gibi dönerdi...
  9. 16.12.2008, 16:56 Mesaj #324
    Web Team
    Misafir
    • Web Team
    • Misafir

Fortis maçlarında oynatırlar diyeceğimde , kaç tane oynuyorlarki toplamda
  10. 16.12.2008, 16:58 Mesaj #325
  11. 16.12.2008, 16:59 Mesaj #326
    bu oyuncular bi türlü fenere gitmemeyi öğrenemedi gitti..

önder bile keşke galatasaraya gitseydim diye açıklama yaptı..

yahu fener bu tür yerli oyunculara kolay kolay şans vermez, yedek yapar harcar sizi..

gönül kadar patlama yapabileceğinemi inandı emrecik ?

fena adam değil ama fenerde oynıcak kadar iyi değil..önüne bi yabancı adam alırlar mal gibi bekler kulübede..

yinede emrecik için hayırlı olur inşallah, geleceği bitmez forma şansı bulur..
  12. 16.12.2008, 17:00 Mesaj #327
  13. 16.12.2008, 17:05 Mesaj #328
  14. 16.12.2008, 17:15 Mesaj #329
  15. 16.12.2008, 17:18 Mesaj #330
    Gökhan Emreciksin çok iyi çok yetenekli bir oyuncu. İnşallah yalan haberdir. Galatasaray'a gelmesini çok isterim.