1. 18.12.2008, 19:50 Mesaj #361
    Deli Ibo'yu transfer etselerdi birseyler yazardin ama, ne yani burasi türk futbol forumu, burda rakiplerimizin kötü veya iyi transferlerini herkes istedigi sekilde yorumlar, objektif bi gözle veya degil. Bence adamlar iyi transfer yapti.
  2. 18.12.2008, 20:36 Mesaj #362

Cemal Akpinar, post: 30004 Nickli Üyeden Alıntı

Deli Ibo'yu transfer etselerdi birseyler yazardin ama, ne yani burasi türk futbol forumu, burda rakiplerimizin kötü veya iyi transferlerini herkes istedigi sekilde yorumlar, objektif bi gözle veya degil. Bence adamlar iyi transfer yapti.

İyi transfermi :eek:

Bana Gökhan emreciksinin önceden neler yaptığını söyle bende hiç birşey demiyeceğim.Tabiki burası türk futbol forumu istediklerinizi söylüyeceksiniz buna ben karışamam ama bunu ballandıra ballandıra söylemeniz.F5 lilerin hoşuna gidiyor ve kendi forumlarında alıntı yapıyorlar.F5in öceden aldığı oyuncularıda gördük ali bilgin,ilhan parlak,yasin bunlarda geleceğin yıldızlazları olarak lanse edildi ama şuan durumları malum.
  3. 18.12.2008, 22:14 Mesaj #363
  4. 18.12.2008, 22:56 Mesaj #364

Faruk Demirtas, post: 30091 Nickli Üyeden Alıntı

İyi transfermi :eek:

Bana Gökhan emreciksinin önceden neler yaptığını söyle bende hiç birşey demiyeceğim.Tabiki burası türk futbol forumu istediklerinizi söylüyeceksiniz buna ben karışamam ama bunu ballandıra ballandıra söylemeniz.F5 lilerin hoşuna gidiyor ve kendi forumlarında alıntı yapıyorlar.F5in öceden aldığı oyuncularıda gördük ali bilgin,ilhan parlak,yasin bunlarda geleceğin yıldızlazları olarak lanse edildi ama şuan durumları malum.

Bi kere tipik kanat oyuncu tipi var Gökhan'da, hizli bi adam, önüne topu vurup adam gecme özelligi var, üstüne üstlük teknigi süper degil ama idare eder, sutlarini konusmak bile istemiyorum.

Ha adam bir Giggs veya Ronaldo mu, kesinlikle degil ama fener bu oynucuyu sag kanat olarak aldi ve iyi is yapti diyorum cünkü Gökhan'da gördügüm ozellikleri ne Kazim'da ne Ali Bilgin nede Burak midir nedir de görebiliyorum.

Ankaragücü nü sezon basindan beri takip ediyorum, Gökhan herzaman göze en cok batan isim olmustur benim icin.

Kazim= teknik, fizigi güclü, hizli degil, simarik ve her mac motive edilmesi gerekir. (fakat potansiyeli olan bir oyuncu Kazim, forvet oynatilmasi lazim, fener bu oyuncudan ilerde cok faydalanabilir bence)

Ali B= Kücük takimin büyük oyuncusu bence, yazmaya gerek bile yok, anca orta sira takimlarda oynar.

Burak= Ayni sey Burak icin gecerli, cok hizli ve güclü fizigiyle bence fener onu yanlis yerde oynatiyor, hic bir zaman kanat adami olamaz, teknik 0 alti, forvet oynucusu bence Burak, forvette de adamalar Semih ve Guizayi kullaniyor birde forvet alacaklarini söyleniyor. Gönderilmesi muhtemel yani.

Gökhan E= Fizik iyi, hizli, teknik, cok iyi sutlari var, ve önemli bir yani da enerjik olmasi.

Özeri'de alacaklar diye söylenti var, allahima dua ediyorum insallah alamazlar, alirlarsa kanatlari acayip olur gibime geliyor.

Ugur-Özer bir kanatta

Gökhan-Deivid bir kanatta (gerekirse Kazim)

Bizde Aydin'dan bi patlama bekliyorum fakat Özer'i alirsak iyi yapmis oluruz, orta sahada istedigin yerde oynat.

Mehmet Topuz kalitesinde bence Özer, Topuz'u Hurma esegi anasina bile göstermekten kaciniyorsa biz en iyisi Özer'i almaya calisalim derim.
  5. 19.12.2008, 11:45 Mesaj #365
    Ilhan Parlak'a kesinlikle yazık ettiler.İnşallah Sercan ve Özer'i de alıp yazık etmezler.

Gökhan ise öyle abartılacak oyuncu değil.
  6. 19.12.2008, 18:04 Mesaj #366
    Fenerbahçe günlüğü

İlk yarının son maçını oynamak için Konya´ya gelen Fenerbahçe kafilesini karşılayan taraftarlardan bir grup Başkan Aziz Yıldırım aleyhine bağırdı.

Başkan’a protesto

İlk yarının son maçını oynamak için Konya’ya gelen Fenerbahçe kafilesini karşılayan taraftarlardan bir grup Başkan Aziz Yıldırım aleyhine bağırdı. GFB Grubu, futbolculardan Emre Belözoğlu’na sevgi gösterisinde bulunurken, kaleci Volkan Demirel’e ise çiçek verildi. Sarı-Lacivertli ekip, daha sonra maç saatini beklemek üzere otelde kampa girdi.

Artık çıkış zamanı

Sezona iyi başlayan ancak son oynadığı 3 maçta Beşiktaş’a yenilip, Denizli ve Antalyaspor’la berabere kalan Fenerbahçe PAF Takımı, Konya’da yeni bir başlangıç yapmak istiyor. PAF Ligi’nde halen topladığı 31. puanla 5. sırada bulunan Sarı-Lacivertliler, olası puan kaybında zirveden oldukça geri düşme tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor.

Burak izin istedi

Bu sezon transfer edilen ancak fazla forma şansı bulamayan Burak, yönetimin izin vermesi halinde sürekli oynayabileceği bir Süper Lig takımına gitmek istediğini dile getirdi. Fenerbahçe’ye büyük ümitlerle geldiğini ancak yeterince şans bulamadığını belirten Burak, “Kiraya gönderilmem hem benim, hem de kulübüm için daha hayırlı olur” dedi.

Küresel kriz taraftarı vurdu

Dünyayı kasıp kavuran, ülkemizde de ağır şekilde hissedilen ekonomik kriz taraftarları da vurdu. Bilet fiyatlarının 60 YTL olması nedeniyle İstanbul’dan çok az taraftarın Konya’daki maça gideceği belirtildi. Sarı-Lacivertliler, “Yol ve yemek parası da hesap edildiğinde, bu deplasman kişi başına en az 200 YTL’ye mâl olur. Aynı nedenden ötürü İstanbul’dan Denizli’ye de sadece 15 taraftar gitmişti” görüşünü belirttiler.

Yasin için kader sınavı

Aragones’in gönderilecekler arasına koyduğu Yasin, Konyaspor maçı için yakaladığı oynama fırsatını iyi değerlendirmeyi hedefliyor. Genç futbolcu, “Lugano ve Edu’nun yokluğunda görev almam elbette kolay değil. Gözler üzerimde olacak. Ama bu şansı iyi kullanmak için ne gerekiyorsa yapacağım” dedi. Yasin, Trabzon’a gideceği yolundaki haberler üzerine ise “Yönetimin alacağı her karara saygı gösteririm” demekle yetindi.
  7. 19.12.2008, 18:04 Mesaj #367
    Fener'de korku tatili!

Aragones, "30 Aralık´ta Samandıra´da olmayanı yakarım" mesajını verince, yabancılar Noel´i İstanbul´da kutlamaya karar verdi.

Çalışmalar sürüyor

Büyük hedefler belirlenerek çıkılan Avrupa yolculuğundan şok bir şekilde erken geri dönen ve bu sezon tüm dikkatini Turkcell Süper Lig ile Fortis Türkiye Kupası şampiyonluklarına çeviren Fenerbahçe takviye peşinde... Aurelio’nun ayrılmasından sonra bu bölgedeki sorunu aşamayan, forvet bölgesinde de Semih’in sakatlanmasıyla büyük sıkıntı çeken Kanarya, ekonomik krize rağmen transfer arayışlarını sürdürüyor. Getafe’li Uche için düğmeye basan yönetime bir müjde de İngiltere’den geldi.

Scolari oynatmıyor

Zaman zaman Fenerbahçe’nin gündemine gelen Premier Lig ekiplerinden Chelsea’nin Brezilyalı savunmacısı Alex, teknik direktör Scolari’nin o bölgede Terry ve Carvalho’yu tercih etmesine bir itirazı olmadığını, ama artık sürekli oynayacak bir takıma gitme zamanının geldiğini söyledi. Kadro darlığı nedeniyle bu sezon sık sık sıkıntı yaşayan ve bazı yabancı futbolcularından istediği verimi alamayan Sarı-Lacivertli ekibin, şartlar uygun olursa Alex için masaya oturabileceği belirtildi.
  8. 19.12.2008, 18:05 Mesaj #368
    Emreciksin beklemede

Sadece yabancı değil, Türk oyuncu da transfer etmek isteyen Fenerbahçe, daha önce anlaşmaya vardığı Gökhan Emreciksin´i beklemeye aldı.

Sadece yabancı değil, Türk oyuncu da transfer etmek isteyen Fenerbahçe, daha önce anlaşmaya vardığı Gökhan Emreciksin’i beklemeye aldı. Ankaragücü taraftarlarının yoğunlaşan tepkisinin dinmesi için böyle bir karar alındığı ifade edildi. Bu arada Bursaspor’un genç oyuncusu Sercan için de Bursaspor yönetiminin tavrı bekleniyor. Sarı-Lacivertliler’in yerli listesinde ayrıca Kayserisporlu Mehmet Topuz ile Ankarasporlu Özer Hurmacı bulunuyor.
  9. 19.12.2008, 18:06 Mesaj #369
    Dede’den uyarılar

Samandıra´da dün sabah yapılan son antrenman öncesinde bir toplantı düzenleyen Aragones, oyuncularına ligin ilk yarısının son haftasını kayıpsız geçirmek zorunda olduklarını söyledi.

Samandıra’da dün sabah yapılan son antrenman öncesinde bir toplantı düzenleyen Aragones, oyuncularına ligin ilk yarısının son haftasını kayıpsız geçirmek zorunda olduklarını söyledi. İspanyol çalıştırıcı, “Konyaspor karşısında alacağımız üç puan bizi ligin tepesine çıkarabilir. Beşiktaş Galatasaray ile hafta sonu oynayacak ve buradan işimize yarayan sonuç çıkabilir. Konya’da kesinlikle puan kaybı yapmamalıyız. Çünkü sezonun ikinci yarısının başlangıç haftasına da bakarsanız, biz Trabzonspor ile oynayacağız, Galatasaray da Sivasspor’la... Çok kritik bir döneme girdik, herkes ona göre hazırlansın” dedi.
  10. 19.12.2008, 18:06 Mesaj #370
    Transferde son durum

Getafe´nin forveti Uche´yi mercek altına alan Fenerbahçe, Chelsea´den ayrılma isteğini açıkça belirten Alex için de nabız yoklamaya başladı.

Çalışmalar sürüyor

Büyük hedefler belirlenerek çıkılan Avrupa yolculuğundan şok bir şekilde erken geri dönen ve bu sezon tüm dikkatini Turkcell Süper Lig ile Fortis Türkiye Kupası şampiyonluklarına çeviren Fenerbahçe takviye peşinde... Aurelio’nun ayrılmasından sonra bu bölgedeki sorunu aşamayan, forvet bölgesinde de Semih’in sakatlanmasıyla büyük sıkıntı çeken Kanarya, ekonomik krize rağmen transfer arayışlarını sürdürüyor. Getafe’li Uche için düğmeye basan yönetime bir müjde de İngiltere’den geldi.

Scolari oynatmıyor

Zaman zaman Fenerbahçe’nin gündemine gelen Premier Lig ekiplerinden Chelsea’nin Brezilyalı savunmacısı Alex, teknik direktör Scolari’nin o bölgede Terry ve Carvalho’yu tercih etmesine bir itirazı olmadığını, ama artık sürekli oynayacak bir takıma gitme zamanının geldiğini söyledi. Kadro darlığı nedeniyle bu sezon sık sık sıkıntı yaşayan ve bazı yabancı futbolcularından istediği verimi alamayan Sarı-Lacivertli ekibin, şartlar uygun olursa Alex için masaya oturabileceği belirtildi.
  11. 20.12.2008, 10:48 Mesaj #371
    "Fenerbahçe'de devam etmek istiyorum"

Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, Konyaspor maçının ardından, kendisine maçta yaşanan enteresan pozisyonlar ile ilgili sorulan soruya "Aslında çok fazla tartışmaya değer pozisyonlar değil. Bence Önder'in pozisyonu goldü. Kaleci topu uzaklaştırmak istedi, Önder'e çarptı ve girdi. Öteki pozisyonda ise top filelerden dışarı çıktı. Bunlar normal şeyler" dedi.

Alex, sözlerini "Maçın ilk yarısında olumlu bir görüntü ortaya koyduk. Doğru şeyleri yaptık. Buldugumuz iki gol vardı. İkinci yarıda ilk yarıya nazaran biraz daha kötüydük. Sonuç olarak baktığımızda ilk yarıdaki futbol bize yetti. Artık rakiplerimizin neler yaptığına bakacağız. Maçı kazandığımız için mutluyuz" şeklinde sürdürdü.

Alex, ligde Pazar günü Galatasaray ile Beşiktaş derbi ile ilgili olarak da derbinin berabere bitmesini istediğini ancak Galatasaray'ın kendi sahasında oynaması nedeniyle de favori gösterilebileceğini söyledi. Alex, içinden geçen skorun da 1-1 olduğunu söyledi.

Sezonun ilk yarısını da değerlendiren Alex, "Lige iyi bir başlangıç yapamadık ama evimizdeki Kayseri maçından sonra kendimizi toparladık ve iyi maçlar çıkarmaya başladık. Ligin son maçında kazandık ve ilk yarıyı iyi bir yerde bitirdik. İkinci yarı daha iyi olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu..

Sözleşmesini uzatarak Fenerbahçe'de kalmak istediğini belirten yıldız oyuncu, "Net bir şekilde söylemek gerekirse, ben Fenerbahçe'de devam etmek istiyorum. Bu konuda bir çok şey konuşuldu ama, burada kalmak istediğimi kulübüm de biliyor. Zaten görüşmeler başladı ve bir çok konuda anlaşmalar oldu. Ancak Başkanımız kendisi için çok önemli olan bir yakınını kaybettiği için, görüşmeler şimdilik kesildi. Sanırım Ocak'ta yeniden görüşmelere başlayacağız. Önemli olan; benin Fenerbahçe'de devam etmek istemem ve kulübümün de bunu bilmesi" dedi.

Kaynak : Sporx.com ve DHA
  12. 20.12.2008, 11:44 Mesaj #372
    Fenerbahçe'de tatil başladı

Turkcell Süper Lig'de Konyaspor maçıyla ligin ilk yarısını tamamlayan Fenerbahçeli futbolcular 10 günlük tatile çıktı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, dün akşam deplasmanda yaptıkları mücadelenin ardından, lige verilen ara nedeniyle futbolcularına 30 Aralık Salı gününe kadar izin verdi.

Sarı-lacivertliler tatilin ardından salı günü akşam Samandıra Kamp Merkezi'nde bir araya gelerek Fortis Türkiye Kupası (D) Grubu'nda yapacakları maçların hazırlıklarına başlayacak.

Fenerbahçe, kupada, 7 Ocak Çarşamba günü Kadıköy'de Bursaspor, 11 Ocak Pazar günü deplasmanda Tokatspor ve 18 Ocak Pazar günü de Kadıköy'de Eskişehirspor ile karşı karşıya gelecek.
  13. 20.12.2008, 11:46 Mesaj #373
  14. 20.12.2008, 15:16 Mesaj #374
  15. 20.12.2008, 16:28 Mesaj #375
    'Oynamadan kazandık'

Teknik direktör Aragones´ten oyuncularına eleştiri: "Her ne kadar kazanmış olsak da, ikinci yarıdaki isteksizlikten ve oyundan memnun olmam mümkün değil"

‘Yürüyerek oynarsanız...’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aragones, Konyaspor karşısında ortaya konan futbola kızdı. İlk yarıda iyi oynadıklarını, çok iyi paslaşıp, 2 gol bulduklarını ifade eden tecrübeli hoca, “Ama ikinci yarıya gereksiz bir sinirle çıkıp, çok top kaybettik. Çok fazla yürüyerek oynadık. Yürüyerek oynarsanız, ortaya böyle bir tablo çıkıyor. Her ne kadar kazanmış olsak da, ikinci yarıdaki isteksizlik ve oyundan memnun olmak mümkün değil. Galibiyeti elde ettik ama karşı takıma göre iyi oynamadan kazandık” dedi.

Transfer konusunda çark

Sezonun ilk yarısını değerlendirirken, şu anda zirvede yer almanın sevindirici olduğunu vurgulayan Aragones, şunları söyledi: “İlk başlarda çok sakatımız vardı ve sıkıntı yaşadık. Yeni gelen bir hocayla uyum sorunu da 2-3 ay sürer. Biz de bunu yaşadık. Sonra toparlanıp, yukarılara çıktık. Tecrübelerime dayanarak, devre arasında yapılan transferlerin tam verime ulaşamayacağını düşünüyorum. Ama yönetim farklı düşünebilir. Eğer getirebilecekleri oyuncular varsa, bizim için iyi olur.”

'Elle atıldı'

Konyaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, Önder’in golü elle attığını iddia etti. Tecrübeli hoca, “Carlos gibi uluslararası üne sahip bir oyuncunun, hakemi yanıltması beni şaşırttı. Böyle oyuncuların centilmen olması ve uyarması lazımdı. Bizim kulübeden gördüğümüzü hakemin görmemesi de üzdü. Fenerbahçe’ye karşı 2-0 geri düşünce durumu düzeltmek zor oluyor” açıklamasını yaptı.