1. 23.12.2008, 10:35 Mesaj #406
    Gökhan imzaya geliyor

Hem kendisi hem kulübüyle anlaşmaya varılan Ankaragücü´nün 24 yaşındaki ylıdız futbolcusu, yarın İstanbul´a gelecek ve Fenerbahçeli olacak.

1.8 milyon Dolar

Devre arasında kadroyu takviye etmek üzere harekete geçen Fenerbahçeli yöneticilerin, 15 Aralık Pazartesi günü hem kendisi hem kulübü Ankaragücü ile anlaşmaya vardığı ve FANATİK’in bir gün sonra bunu okuyucularına duyurduğu Gökhan Emreciksin, iki gün içinde Fenerbahçeli olacak. Başkent ekibine bonservisi için 1 milyon 800 bin Dolar ödenecek olan 24 yaşındaki futbolcu, büyük olasılıkl yarın İstanbul’a gelerek, kendisini Sarı-Lacivertli renkeler bağlayan sözleşmeyi törenle imzalayacak.

Veda golünü attı

Daha sonra devre arası tatiline çıkacak olan Gökhan, ikinci yarı hazırlıkları için 30 Aralık’ta yeni takım arkadaşları gibi Samandıra’da olacak. Ara transfer 5 Ocak’ta başlayacağı için 24 yaşındaki oyuncunun sözleşmesi bu tarihte yürürlüğe girecek. Ankaragücü’nde başarılı maçlar çıkaran Gökhan, son oynanan Denizli karşılaşmasında takımının tek golünü atmıştı. Bunu veda golü olarak niteleyen başarılı futbolcu, “Gol atarak veda ettim, dilerim Fenerbahçe’de gol atarak, ‘merhaba’ derim” dedi.
  2. 23.12.2008, 10:36 Mesaj #407
    Duayenler umutsuz

Ali Şen: “Galatasaray galibiyeti, Aragones´in kalmasını sağladı. Yeni futbolcu alıp ona teslim etmek boşa kürek çekmektir” Güven Sazak: “Emre, Josico ve Maldonado alınmamalıydı. Galatasaray gibi bile oynayamıyoruz. Şampiyonluk şansımız yüzde 40” Tahsin Kaya: "Ortaya konan futbol, harcanan paraların karşılığı değil. Futbolcular aldıklarının karşılığını vermeli”

Fenerbahçe’de görev yapmış eski başkanlardan Ali Şen, Tahsin Kaya ve Güven Sazak, ilk yarıdaki Fenerbahçe’yi beğenmediklerini söylediler. Takıma mutlaka takviye gerektiğini vurgulayan eski başkanlar, şampiyonluk için de karamsar olduklarını vurguladılar.

Fenerbahçe’deki olumsuzluğun tek sorumlusu olarak teknik direktör Aragones’i gösteren “efsane başkan” lakaplı Ali Şen, “İlk 6 haftada gelen 4 mağlubiyet sonrası, Fenerbahçe’nin dördüncü olacağını kimse tahmin etmiyordu. Bana göre Kocaelispor maçı, kırılma noktası oldu.

‘Son saniye galibiyeti’

Fenerbahçe şu anda zirveye yakınsa, bunun nedeni Kocaeli’de gelen son saniye galibiyetidir, Fenerbahçe’nin iyi oyunu değil, Aragones yönetimi hiç değil. Beraberliği, galibiyet sayan Aragones’e hiç inancım yok. Dinamo Kiev gibi bir takıma elenen Aragones’in kalmasından endişe duyuyorum. Teknik direktör-futbolcu bütünlüğü olmayan takımlarda başarı mümkün değildir. Ara transferde futbolcu alıp, Aragones’e teslim etmek, boşa para harcamaktır. Galatasaray’a karşı alınan 4-1’lik galibiyetin hissi sevinci çok, mantıksal değeri yoktur. Çünkü o galibiyet, esas hastalık olan teknik direktörün kalmasını sağlamıştır. Fenerbahçe’nin gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne kalamayacağı endişesini de taşıyorum” dedi.

‘Taraftarı mutlu edemedi’

Fenerbahçe’nin şampiyonluk şansını yüzde 40 olarak gören Güven Sazak ise, “Bu sezon Fenerbahçe’den umduğumuzu bulamadık. Ben durumu, yanlış transfer politikasına bağlıyorum. Emre, Josico ve Maldonado alınmamalıydı. Emre, her an sakatlanacak gibi duruyor. Fenerbahçe ilk yarıyı 4. sırada tamamladı ama futbol yönünden taraftarını hiç mutlu edemedi. Şans genelde Fenerbahçe’den yanaydı. Galatasaray gibi bile oynayamıyoruz. Trabzonspor, Sivasspor, Galatasaray hatta Beşiktaş yarışın içinde. Bu nedenle Fenerbahçe’nin işi zor. Şampiyonluk şansımızı yüzde 40 olarak görüyorum. Ama belli olmuyor. İlk 6 haftaya bakın, bir de şu anki duruma... Avrupa’da olmamak da Fenerbahçeli’yi derinden üzüyor. Takıma takviye gerekir. Öncelikle, orta sahanın göbeğine” diye konuştu.

‘Biraz olsun umutlandırdı’

Futbolcuların aldıkları paranın hakkını vermediklerini iddia eden 103 gollü şampiyonluğun başkanı Tahsin Kaya ise şunları söyledi: “İlk yarıda takımın sergilediği futbol, maalesef Fenerbahçe camiasını mutlu etmedi. Son haftalarda gelen galibiyetler, herkesi az da olsa, umutlandırdı. Futbolcuların ortaya koyduğu oyun, harcanan paraların karşılığı değil. Teknik kadro ve futbolcular, aldıklarının karşılığını vermeli. Fenerbahçe ikinci yarıda da aynı düzeyde giderse, şampiyonluk hayal olur. Takıma mutlaka takviye gerekiyor. Artık sadece 3 büyükler yok. Anadolu takımları da iyi kadrolar kurdu. Bu yüzden şampiyon olmak için çok çalışıp, mücadele etmek lazım. Oyuncular, ünlü markaları giyiyorlar ama iyi futbol oynayamıyorlar.”

Yalçın Türk
  3. 23.12.2008, 10:36 Mesaj #408
    Fener'in Özer ısrarı

Fenerbahçe, Ankaraspor´un başarılı futbolcusu Özer için resmi görüşme yaptı.

Ankaraspor’un başarılı futbolcusu Özer’in transferi için ilk resmi görüşmeyi Başkanvekili Nihat Özdemir’in yaptığı öğrenildi. Başkent ekibinin futbol şube sorumlusu?Ahmet Gökçek’e “Özer’i satmayı düşünüyorsanız, almak istiyoruz” diyen Özdemir’in, “Size hayır demeyi hiç istemem ancak planlarınızı Özer’siz yapmanız gerek. Özer’i hiç bir şekilde satmayacağız” yanıtı aldığı belirlendi. Görüşmede bonservis ücretine dair tek kelime edilmediği de bildirildi. Bu gelişmeye rağmen, Özer’i almakta ısrarcı olan yöneticilerin, bu transferi bitirme uğraşı verdikleri belirlendi.
  4. 23.12.2008, 10:37 Mesaj #409
    Sercan bunalıma girdi

Bursaspor´un genç yıldızı, Fenerbahçe'ye transferinin sonuçlandırılmasını istedi.

Fenerbahçe’nin, transferini büyük oranda bitirdiği Bursaspor’un genç yıldızı Sercan, bu konunun olumlu veya olumsuz bir an önce sonuçlandırılmasını istedi. Bir aydır süren transfer söylentilerinin performansını hem psikolojisini hem de performansını olumsuz etkilediğini dile getiren genç oyuncu, “Kalacaksam kalayım, gideceksem de gideyim. Takıma destek olan psikoloğumuz Yalçın Kireççi’den destek alıyorum. Fenerbahçe gibi bir kulüpten teklif almak beni gururlandırdı. Şu an hiçbir şey düşünmemeye çalışıyorum. Bursaspor’u seviyorum ve burada mutluyum. Tekliflerle menacerim ilgileniyor. Tabii ki, son söz başkanımız İbrahim Yazıcı ve yönetimin” dedi.
  5. 23.12.2008, 10:38 Mesaj #410
    Son transfer Semih Şentürk!

Kim alınırsa alınsın, ikinci yarıda takımın santrforunun kendisi olacağını iddia eden golcü oyuncu, bomba gibi geldiği müjdesini verdi.

‘Oynamadan 8 golüm var’

Sercan, Mehmet Yıldız, Halil Altıntop gibi isimlerin devre arasında transfer edileceği konuşulurken, takımın içinden iddia bir ses çıktı. Meniskus ameliyatı olduğu için uzun zamandır forma giyemeyen Semih Şentürk, “Ne o, ne bu, takımın yeni transferi ve santrforu ben olacağım. Bomba gibi geliyorum. Herkes, neler yapacağımı bir kez daha görecek. İlk yarıda fazla oynamadığım halde 8 gol attım. Bir de tam anlamıyla oynamaya başlarsam neler olur, düşünün” dedi.

‘Maddi ve manevi doyum’

Sezona iyi başlayamadıklarını ancak sonradan toparlanarak üst üste kazandıklarını ifade eden golcü futbolcu, şunları söyledi: “Bize yakışanı yapıp, ilk yarıyı istediğimiz yerde bitirdik. Bu yıl şampiyon olmanın bir ayrıcalığı var; Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılmak. Bu da bizi ayrıca motive ediyor. Çünkü bu lige kalanlar hem maddi hem manevi anlamda doyuma ulaşıyor. Ayrıca şampiyonluk sayısında 17 barajını aşıp, Galatasaray’ı geçmek istiyoruz.”

Yusuf DURSUN
  6. 23.12.2008, 10:38 Mesaj #411
    Kuş bakışı Kapadokya!

Eşiyle Kapadokya´ya giden Kaptan Alex, heyecan ve mutluluk dolu bir gün geçirdi.

Geçen yıl olduğu gibi eşi Jaine Mavad, tercüman Samet Güzel ve çocuklarının bakıcısı Natascha Skroski’yle birlikte Kapadokya’ya giden Kaptan Alex, heyecan ve mutluluk dolu bir gün geçirdi. Türkiye’nin en önemli doğa, turizm ve kültür merkezlerinden biri olan Kapadokya’ya ilk gidişinde hayran olan Sambacı, Anatolia Ballons’un ortaklarından Abdullah Uluer’in yaptığı daveti geri çevirmedi. Geceyi Uçhisar Beldesi’nde geçiren Alex ve beraberindekiler, sabah erken saatlerde balona binerek, Kapadokya’yı havadan gezdi. Yaklaşık 45 dakikalık balon turu sonrasında, “Kapadokya’yı nasıl buldunuz?” sorusuna “Harika” yanıtı veren Brezilyalı yıldız ve yanındakilere birer “uçuş belgesi” verildi.
  7. 23.12.2008, 10:39 Mesaj #412
    Kaptan Emre!

Fenerbahçe Vapuru´nun emekliye ayrılması ve Koç Müzesi´ne katılmasıyla ilgili düzenlenen törene katılan Emre Belözoğlu, tarihi vapurun son kaptanı oldu.

Fenerbahçe Vapuru’nun emekliye ayrılması ve Koç Müzesi’ne katılmasıyla ilgili düzenlenen törene katılan Emre Belözoğlu, tarihi vapurun son kaptanı oldu. Vapurun son turunda dümeni gemi kaptanından alan yıldız oyuncu, ligin ikinci yarısıyla ilgili de iddialı sözler sarfetti. Son haftalarda kendilerinden beklenen oyunu sergilemeye başladıklarını dile getiren Emre, “İyi bir hazırlık döneminin ardından daha iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Çünkü sakatımız kalmayacak. İkinci yarıda daha başarılı olacağız. Lig şampiyonluğu ve kupayı kazanacağımıza inanıyorum” dedi.

Can GEBETAŞ
  8. 23.12.2008, 10:39 Mesaj #413
    Kupa maçlarının biletleri satışta

Fenerbahçe´nin Fortis Türkiye Kupası D Grubu´nda 7 Ocak 2009´da Bursaspor, 18 Ocak 2009´da da Eskişehirspor ile yapacağı maçların biletleri satışa çıktı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki mücadelelerin Biletix’ten satılan biletlerinin tribünlere göre fiyatları şöyle:

Telsim ve Migros kale arkaları: 25 YTL

Fenerium üst H-I Blok: 50 YTL

Fenerium üst E Blok: 80 YTL

Fenerium alt G Blok: 90 YTL

Fenerium alt B-F Blok: 150 YTL

Fenerium alt C-E Blok: 170 YTL
  9. 23.12.2008, 10:43 Mesaj #414
    Eskişehir ve Bursa maçlarına fazla taraftarları gitmez.İnşAllah Eskişehir ve Bursa maçlarından 0 çeker.Tokatspor ise niye yenildin diye tokatlar.
  10. 23.12.2008, 10:47 Mesaj #415
    Fenerbahçe'den Vargas bombası

Ara transfer döneminde Maldonado ile yollarını ayırması beklenen Fenerbahçe, Boca'dan Fabian Vargas ile temasa geçti

Devre arası transfer çalışmalarını hızlandıran Fenerbahçe, Boca Juniors'ın defansif orta saha oyuncusu Fabian Vargas'ı kadrosuna katmak için görüşmelere başladı. 29 yaşındaki oyuncunun kulübü ile de temasa geçen yönetim transferi bir an önce sonlandırmak istiyor.

Ntvspor.net'in haberine göre: Teknik direktör Luis Aragones'in verdiği rapor doğrultusunda Maldonado ile yollarını ayırarak yabancı kontenjanını boşaltmaya hazırlanan Fenerbahçe, Boca Juniors'ın defansif orta saha oyuncusu fabian Vargas ile temasa geçti.

Oyuncunun menajeri ile yapılan ilk görüşmenin olumlu geçtiği, sarı-lacivertli kulübün Boca Juniors kulübü ile de pazarlıklara başladığı öğrenildi.

Hem savunmada hem de orta sahada görev yapabilen Fabian Vargas, 1980 doğumlu... 9 kez Kolombiya Milli Takımının formasını giyen tecrübeli oyuncu, 5 yıl boyunca ülkesinde America De Cali takımında oynadıktan sonra 2004 yılında Boca Juniors'a transfer oldu.

Arjantin ekibinde iki yılda 27 kez forma giyen Vargas, İnternacional takımında 1 yıl kiralık oynadıktan sonra yeniden Boca'ya döndü. 2008 yılında toplam 29 maça çıkan Vargas, 2 de gol attı.
  11. 23.12.2008, 10:49 Mesaj #416
    Colin Kazım yönetime rest çekti

Menajerinin teklifleri değerlendirdiğini belirten F.Bahçe'nin sorunlu oyuncusu Colin Kazım, yine yönetime restini çekti..

Menajerinin teklifleri değerlendirdiğini belirten F.Bahçe'nin sorunlu oyuncusu Colin Kazım, giderim restini tekrarladı. Kazım, "Şimdi olmazsa sezon sonu giderim" dedi.

Zico'dan sonra Aragones ile de yıldızı barışmayan Colin Kazım, İngiltere'ye dönmek istediğini tekrarladı. Tatil için İstanbul'dan ayrılmadan önce, "Menajerim teklifleri değerlendiriyor. Devre arasında olmazsa sezon sonunda F.Bahçe'den ayrılacağım" diyen Kazım, İngiltere'den başka yerde futbol oynamayacağını da sözlerine

ekledi.

ANLAYIŞ İSTİYORUM

F.Bahçe ve taraftarı ile sorunu olmadığını belirten Kazım şöyle konuştu: "F.Bahçe ve taraftarı çok seviyorum. Sadece uyum sorununu aşamadım. Menajerim İngiltere'den uygun bir takım bulursa F.Bahçe yönetimi ile görüşeceğim. İngiltere'de yetişen bir oyuncunun Türkiye'ye alışması zor. İyi teklif gelirse yönetimden izin isteyeceğim."
  12. 23.12.2008, 14:11 Mesaj #417

Gökhan'a 3 talip var!

Ankaragücü'nün orta saha oyuncusu Gökhan Emreciksin'e, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un talip olduğu öğrenildi.

Sezon başında Kayserispor'un bonservisi için 2 milyon Euro teklif ettiği Gökhan Emreciksin'in, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'dan teklifler alması üzerine bonservis bedeli 3.5 milyon Euro'a çıktı.

Bu üç kulübün, Gökhan'ı yaklaşık 1 aydır ısrarla istediği ifade edilirken, başkan Cemal Aydın'ın, "Beşiktaş ile Fenerbahçe ile görüşmelerimiz sürüyor. Rakamsal olarak bakıldığında Fenerbahçe'nin teklifi diğer kulüplerden daha iyi. Transferde son nokta birkaç gün içinde konulur" dediği öğrenildi.

23.12.2008

Kaynak : DHA

3.5 milyon € doğruysa iyi kazık olur. 4'e bağlasınlar hatta.
  13. 23.12.2008, 14:18 Mesaj #418
    Gökhan Galatasaray paf takımından yetişmiştir ama resmi maçlara çıkmamıştır 2 yıl boyunca idman yapmıştır.

Ayrıca transferi degerlendirmek gerekirse,Kazımın oynadıgı kanat için iyi fener içi kötü transfer 11'de oynatmayı düşünüyorlarsa bence yetersiz kalır yedek külübesine yatırım içinse hiç yoktan iyidir.
  14. 23.12.2008, 14:27 Mesaj #419

M.Rasit ÜNVER, post: 37568 Nickli Üyeden Alıntı

Fenerbahçe'de Diego sesleri

Aragones´i transfer konusunda ikna eden Fenerbahçe Yönetimi, harekete geçti.

Aragones’i transfer konusunda ikna eden Fenerbahçe Yönetimi, harekete geçti. Yerli transferde hızlı adımlar atan Sarı-Lacivertliler’in, bir yabancı yıldızla da temasta olduğu öğrenildi. İspanya’nın önde gelen gazetelerinden Marca; Werder Bremen’in maestrosu Diego için Real Madrid’in Fenerbahçe ile yarıştığını yazdı. Haberde, Bremen’in Brezilyalı oyuncuyu satmaya sıcak baktığı vurgulandı. Real Madrid’in transferi sezon sonuna bırakmayı düşündüğü, Fenerbahçe’nin ise Ocak’ta son noktayı koymayı planladığı da haberde yer aldı.

Marca yavaş salla.Ayrıca; F5?Real Madrid?Yarışmak?
  15. 23.12.2008, 17:30 Mesaj #420

İnan Yılmaz, post: 37719 Nickli Üyeden Alıntı

Marca yavaş salla.Ayrıca; F5?Real Madrid?Yarışmak?

Birbirine çok uzak kelimeler.