1. 26.12.2008, 16:06 Mesaj #466
    Deivid'den noel mesajı

Deivid de Souza, Noel´i İstanbul´da kutladı. Millenium Konutları´ndaki evinde eşi, kızı Julia, minik oğlu Cauan ve aile dostlarıyla birlikte olan Brezilyalı oyuncu, bir de Kurtköy civarına kar yağınca iyice keyiflendi.

Deivid de Souza, Noel’i İstanbul’da kutladı. Millenium Konutları’ndaki evinde eşi, kızı Julia, minik oğlu Cauan ve aile dostlarıyla birlikte olan Brezilyalı oyuncu, bir de Kurtköy civarına kar yağınca iyice keyiflendi. Bu arada Fenerbahçe’de kalıp kalmayacağı hakkında bilgi veren Deivid, “Önce ciddi bir sakatlık geçirdim, ardından annemi kaybettim. Ama arkamdaki camia beni hiç yalnız bırakmadı. Geri dönüşümde ayakta alkışlandım ve ağladım. Böylesine takımına sahip çıkan bir camiada olmaktan gurur duyuyorum. Yöneticilerimizde görüşmelerimiz sürüyor. Ama kalmak sadece benim elimden olan bir şey değil. Yönetimin de beni istemesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kutlama sırası personelde

Fenerbahçe Kulübü, personeli için bu akşam sazlı, sözlü, dansözlü yılbaşı kutlaması düzenleyecek. Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde gerçekleştirilecek ve saat 20.00’de başlayacak geceye yöneticiler de katılacak.
  2. 26.12.2008, 16:15 Mesaj #467
    Başkanlar’dan anlamlı ziyaret

F enerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastası eski futbolcular Sedat Balkanlı ve İsmail Gökçek´i, evlerinde ziyaret etti.

F enerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastası eski futbolcular Sedat Balkanlı ve İsmail Gökçek’i, evlerinde ziyaret etti. Yıldırım ve Özgener ile Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lütfi Arıboğan ve Kulüpler Birliği İkinci Başkanı Göksel Gümüşdağ, önce Sedat Balkanlı’yı, Gaziosmanpaşa’daki evinde ziyaret etti. Heyet, ardından İsmail Gökçek’in Ataköy’de bulunan evine giderek ziyaretini tamamladı. Balkanlı ve Gökçek’e, milli takım ile Fenerbahçe formaları armağan edildi.
  3. 26.12.2008, 16:16 Mesaj #468
    Topuz için ışık yandı

Kayserispor yönetimi, Mehmet Topuz´u satmak için yeşil ışık yaktı. Menacer Süleyman Hurma, "Ciddi bir teklif gelirse konuşuruz" açıklamasını yapınca, Fenerbahçe Transfer Komitesi de yeniden kolları sıvadı.

Kayserispor yönetimi, Mehmet Topuz’u satmak için yeşil ışık yaktı. Menacer Süleyman Hurma, “Ciddi bir teklif gelirse konuşuruz” açıklamasını yapınca, Fenerbahçe Transfer Komitesi de yeniden kolları sıvadı. Sarı-Lacivertliler’in, önümüzdeki hafta Kayserispor yönetimiyle masaya oturması bekleniyor. Bu arada gelecek vaat eden yerli arayışları da sürüyor. Kulüpleri isteksiz davranmasına karşın Bursasporlu Sercan ile Ankarasporlu Özer Hurmacı’dan vazgeçmeyen Sarı Kanaryalar, girişimlerine bizzat Başkanvekili Nihat Özdemir önderliğinde devam ediyor.
  4. 26.12.2008, 16:17 Mesaj #469
    Gözler şimdi Emreciksin'de

Gökhan Gönül alındığında burun kıvıranlar, bugün Gökhan Emreciksin için de aynı tavrı gösteriyor. İki futbolcu arasındaki benzerlikler ise herkesi şaşırtıyor

Az zamanda çok yol

Bir yanda Gökhan Gönül, diğer yanda Gökhan Emreciksin... Benzerlikleri sadece isimle sınırlı değil iki oyuncunun... Gönül, 5 yıl Oftaş forması altında oynadıktan sonra hiç Süper Lig tecrübesi olmadan direkt Fenerbahçe’ye alınmıştı. Katettiği yol herkesçe malum. Alındığı zaman ‘ancak yedek olur’ yorumları yapanları fena halde yanıltan 24 yaşındaki futbolcu, önce Fenerbahçe’nin değişmezi, ardından Mili Takım’da Fatih Terim’in gözdesi olmayı başardı. Şimdi ayakta alkışlanıyor.

Burak’ı da verecekler

Emreciksen'in geçmişi de benzer. İlk eğitimini Galatasaray’da aldı. Oradan oraya dolaştıktan sonra Boluspor’da parladı. Geçen sezon bu dönemlerde Ankaragücü’ne geldi. Genç ve ümit milli olmadan, Terim tarafından A Milli Takım’a davet edildi. Gönül ile hemen hemen aynı yaşta. Sağ kanat artık iki eski Ankaralı’ya emanet. Bu arada Fenerbahçe Yönetimi’nin, Gökhan Emreciksin karşılığında Ankaragücü’ne hem ücret ödeyeceği hem de sezon sonuna kadar Burak’ı vereceği öğrenildi.
  5. 26.12.2008, 16:20 Mesaj #470
    Vargas bombası

Dünya futbolundan haberler veren güvenilir sitelerden 'mercato365', Fenerbahçe´nin Boca Juniors´un Kolombiyalı orta saha oyuncusu Vargas ile ilgilendiğini yazdı.

‘Her an bitebilir’

Ara transfer döneminde takımını güçlendirmeyi hedefleyen Fenerbahçe Yönetimi, adımlar atmayı sürdürüyor. İlk olarak Ankaragücü’nün parlayan ismi Gökhan Emreciksin’in işini bitiren Sarı-Lacivertliler’in, şimdi de Arjantin’in Boca Juniors takımında forma giyen orta saha oyuncusu Fabian Vargas’la ilgilendiği belirtildi. Dünya futbolundan transfer haberleri veren güvenilir internet sitelerinden ‘mercato365’, Kolombiyalı futbolcunun Sarı-Lacivertli ekibe yakın olduğunu ileri sürdü.

Aurelio’ya benziyor

Aynı zamanda savunmada da görev yapabilen 1980 doğumlu oyuncunun, Mehmet Aurelio’nun özelliklerini barındırdığı belirtiliyor. 9 kez Kolombiya Milli Takımı formasını giyen Fabian Vargas, ülkesinin America De Cali takımında 5 yıl oynadıktan sonra 2004’te Boca Juniors’a transfer oldu. Arjantin ekibinde iki yılda 27 kez forma giyen Vargas, İnternacional takımında 1 yıl kiralık oynadıktan sonra yeniden Boca’ya döndü. 2008’de 29 maça çıkan Vargas, 2 de gol attı.
  6. 27.12.2008, 00:56 Mesaj #471
    Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]

ya burası fener haberlerini yakından takip etmemiz için mi kullanılıo anlamadım tüm spor gazetelerin fn haberleri buraya toplanmış çok saçma ve gereksiz bence...tamam adamlara durmadan laf atalım demiyorum ama bana ne deividin noel i nerde geçirdiğinden yaptığı fedakarlıktan
  7. 27.12.2008, 01:01 Mesaj #472

SERDAR ASLAN, post: 45131 Nickli Üyeden Alıntı

ya burası fener haberlerini yakından takip etmemiz için mi kullanılıo anlamadım tüm spor gazetelerin fn haberleri buraya toplanmış çok saçma ve gereksiz bence...tamam adamlara durmadan laf atalım demiyorum ama bana ne deividin noel i nerde geçirdiğinden yaptığı fedakarlıktan

Bosver birader sen, hepsi hala oyle sen bunu bil yeter
  8. 27.12.2008, 11:15 Mesaj #473
    Fenerbahçe günlüğü

Noel tatilinde ülkesine gitmek yerine İstanbul´da kalarak çalışmayı tercih eden Deivid, kondisyoner Carlos Cascallana´yı da yaktı!

Şu Deivid’in yaptığına bak!

Noel tatilinde ülkesine gitmek yerine İstanbul’da kalarak çalışmayı tercih eden Deivid, kondisyoner Carlos Cascallana’yı da yaktı! Deivid’e eşlik etmek için İstanbul’da kalan İspanyol hoca, çareyi akrabalarını Türkiye’ye davet etmekte buldu. Cascallana, İstanbul’a gelen yakın akrabalarına dün Şükrü Saracoğlu’nu gezdirdi.

‘Cefakarlar’ın 10. yıl sevinci

Telsim tribününde yapılmakta olan kareografik organizasyonların mimarı CK (Cefakar Kanaryalar) Grubu, 10. yaşını kutluyor. 1907 Ünifeb ile birlikte tribünde oluşturdukları görüntülerle, maçlara ayrı bir renk katan grubun 10. yılı nedeniyle yapılan açıklamada, “Daha önce hayalini kurduğumuz kareografileri, bazen günlerce, bazen haftalarca uğraşarak, tribüne yansıttık” denildi.

Yedeklere Konya talip

Sezonun ilk yarısını yedek kulübesinde geçiren Deniz Barış, İlhan Parlak ve Yasin Çakmak’ı Konyaspor’un istediği belirlendi. Teknik direktör Giray Bulak’ın raporu üzerine harekete geçen Konyasporlu yöneticiler, Fenerbahçe Yönetimi’ne başvurup, isteklerini iletti.

Endülüs’te raks zamanı

Güiza, İspanya’nın özerk bölgelerinden Endülüs’ün Kenya ile yapacağı özel maçta forma giyecek. Maç öncesi “Endülüs Şeref Madalyası” verilecek olan Güiza’nın yanısıra, Marchene (Valencia), Juanito (R.Betis), Sergio Ramos (R.Madrid) Reine (Liverpool) gibi isimler de Endülüs Milli Takımı’nda yer alacak.
  9. 27.12.2008, 11:16 Mesaj #474
    İki Alex iddiası

Bir internet sitesinde dün, "Alex kalırsa, 5. yılını dolduracağı için Türk vatandaşlığı statüsünü elde edecek."

Bir internet sitesinde dün, “Alex kalırsa, 5. yılını dolduracağı için Türk vatandaşlığı statüsünü elde edecek. Adını da Ali olarak değiştirecek” iddiası yayınlandı. Ancak Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, “5 yılı dolduracak ama Türk vatandaşı olabilmesi için başvurduktan sonra 5 sene daha beklemek zorunda. Yani bu iddia doğru değil” açıklamasını yaptı. Bu arada Globoesporte sitesi, Palmeiras Başkan adayı Luiz Gonzaga Bulluzo’ya dayanarak, Sambacı’nın gelecek yıl Palmeiras’a döneceğini ileri sürdü.
  10. 27.12.2008, 11:16 Mesaj #475
    Lugano'nun büyük hayali

Üçüncü çocuğu İstanbul´da dünyaya gelecek olan Uruguaylı oyuncu, "Bir de lig ve kupa şampiyonu olursak, mutluluğum katlanacak" dedi.

Eşi hamile olduğu için Noel tatilini İstanbul’da geçiren Lugano’dan mesaj var. İstanbul’da bir Türk gibi yaşadığını ifade eden Uruguaylı yıldız, “Üçüncü çocuğum, 2009’da burada doğacak. Lig ve kupada da şampiyon olup, üç mutluluğu bir arada yaşamak istiyorum. Sezon bizim için kötü başladı ama ardından toparladık. İki kupayı da kazanmak için tüm gücümüzle savaşacağız” dedi. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Lugano, “Herkesin kafasında soru işaretleri var. Ancak ben burada çok mutluyum ve Fenerbahçe’de devam etmek istediğimi defalarca dile getirdim. Benim için önce kulübüm gelir” diye konuştu.
  11. 27.12.2008, 11:18 Mesaj #476
    'Saray'daki fotoğraf!

Aragones, İspanya´da “2008´in Adamı” seçilirken, Kral Juan Carlos, Noel konuşmasını, EURO 2008 sonrası Dede´yle çektirdiği fotoğrafı yanına koyarak yaptı.

Yüzde 69 oyla

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones’e ülkesinden büyük onur. Le Pais Gazetesi, İspanya Milli Takımı’na EURO 2008’de şampiyonluğa ulaştıran tecrübeli teknik adamı, “2008’in Adamı” seçti. Ülke çapında büyük bir okuyucu kitlesine sahip olan gazetenin yaptığı ankette oyların yüzde 69’u Dede’ye çıkarken, Dünya Şampiyonu İspanya Basketbol Milli Takımı ve tenisçi Nadal, onun gerisinde kaldı. Bundan daha önemlisi ise, İspanya Kralı Juan Carlos’un televizyonda yaptığı konuşmaydı.

Kral’dan övgüler

Noel nedeniyle televizyondan “Ulusa Sesleniş” konuşması yapan Kral Carlos’un, sağ tarafına Luis Aragones’in büyük boy bir fotoğrafını koydurması dikkat çekti. Yaptığı konuşmanın yaklaşık yarım saatlik bölümünü, İspanya’yı yıllar sonra Avrupa şampiyonluğuna taşıyan tecrübeli teknik adama ayıran Kral Carlos, Aragones’in ülkesi adına çok büyük bir başarıya imza attığını vurguladı. İspanya Kralı, “Tüm dünyayı, İspanya’ya hayran bıraktırdı” diyerek, Dede’yi göklere çıkardı.

‘Zor günler geçirdik’

Milli takımı Avrupa Şampiyonu yaptığı için ülkesinde adeta “kral” muamelesi gören Luis Aragones, Türkiye’de başlarda çok zor günler yaşadığını itiraf etti. Fenerbahçe’de göreve başladığı andan itibaren, takımıyla birlikte bazı zorluklarla karşılaştıklarını kaydeden İspanyol hoca, “Ben ve futbolcularım acımasızca eleştirildik. Hatta gönderilmemiz bile istendi. Ancak bu zorluklara, başta Başkanımız Aziz Yıldırım olmak üzere yönetimin desteğiyle göğüs gerdik. Avrupa’dan elendik ama önümüzde kazanılacak 2 kupa daha var. İkisini de kazanacak güçteyiz” dedi.

YANIBAŞINDA!

Kral Carlos’un, TV’den ulusa seslenirken, hemen sağına Avrupa şampiyonluğu sonrası coşkuyla Aragones’in elini kaldırdığı fotoğrafı koydurması dikkat çekti.

12. 27.12.2008, 11:19 Mesaj #477
    Fred Fener'e mesaj yolladı!

Kanarya´nın uzatmalı aşklarından biri olan Brezilyalı golcü, ara transfer döneminde Lyon´dan kesinlikle ayrılmak istediğini açıkladı.

Bu sezon 4 gol atabildi

Fenerbahçe Yönetimi, Fransa’dan gelen mesajı aldı, düğmeye bastı... Sezon başında da Sarı-Lacivertli kulübün gündemine gelen Fred’in Lyon’da mutsuz olduğunu ve ara transferde ayrılmak istediğini açıklaması Fenerbahçe’nin yeniden iştahını kabarttı. 4 sezondur formasını giydiği Lyon’da neredeyse en kötü performansını sergileyen ve şu ana kadar sadece 4 golü olan Brezilyalı, sık sık bir değişikliğe ihtiyaç duyduğunun da altını çiziyor.

Her yerden teklif var

Tüm bu gelişmelere Güiza’nın yarattığı hayal kırıklığının eklenmesi, Fenerbahçe’nin Fred’e yakınlığını bir kat daha artırıyor. Ancak Kanarya’nın yıldız oyuncuya imza attırması o kadar da kolay değil. 25 yaşındaki golcüye, hem Avrupa’dan hem de ülkesi Brezilya’dan çok sayıda teklifin yapıldığı öğrenildi. Fener’in Güiza’yı takımda tutup, Maldonado’yu göndererek forvet hattını Fred’le iyice güçlendirmesi de ihtimaller arasında.
  13. 27.12.2008, 12:23 Mesaj #478

ALEX 'ALİ' Mİ OLUYOR?

Fenerbahçe'nin yıldızı Alex için şok iddia! 2009 Haziran'ında Türkiye'deki beşinci yılını dolduracak olan Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Alex de Souza, Sabah gazetesinin 27.12.2008 tarihli haberine göre, Türk vatandaşlığına geçecek ve Ali ismini alacak. Böylece Fenerbahçe yeni sezonda bir yabancı oyuncu daha transfer edebilecek. Alex, daha önce Brezilya Milli Takımı'nda oynadığı için ay-yıldızlı formayı giyemeyecek.

ALEX 'ALİ' OLUYOR

Seneye Türkiye'deki 5. yılını dolduracak olan Brezilyalı yıldız, gelecek sezondan itibaren Türk statüsünde oynayabilecek. Kaptan Alex, Ali ismini alacak.

F.Bahçe en büyük transferi(!) kaptan Alex'i Türk vatandaşı yaparak gerçekleştirecek. Sezon sonu sözleşmesi sona eren ve büyük ihtimalle en az 2 yıllık yeni kontrata imza atacak olan Alex, 20 Haziran 2009 itibarıyla Türkiye'de 5 yılını dolduracağı için önümüzdeki sezondan itibaren Türk vatandaşı statüsünde oynayabilecek. Brezilyalı yıldızın, yönetimin "Türk vatandaşı ol" yönündeki teklifini kabul ettiği belirtiliyor.

YABANCIYA KONTENJAN

Aurelio'dan sonra Alex de Souza da Türk vatandaşı olursa, Fenerbahçe, artık yerli statüsünde oynayacak bu oyuncunun yerine yeni bir yabancı futbolcu transfer edebilecek. Ancak Alex, daha önce Brezilya Milli Takımı'nda oynadığı için ay-yıldızlı formayı giyemeyecek. Büyük bir aksilik yaşanmazsa gelecek sezondan itibaren Türk statüsünde oynayacak olan sarı-lacivertli kaptanın 'Ali' ismini alacağı belirtildi.
  14. 27.12.2008, 12:23 Mesaj #479

Adamlar geleni geçeni Türk yapıyorlar
  15. 27.12.2008, 12:26 Mesaj #480

"Hasreti bitireceğiz"

Fenerbahçe'nin golcü futbolcusu Semih Şentürk, sezonu iki kupa ile bitirmek istediklerini söyledi. Fenerbahçe'nin Türkiye Kupasını 25 yıldır kazanamadığını belirten golcü futbolcu, "Fenerbahçe bu kupayı en son aldığında ben 1 aylık bebekmişim. Bu yıl bu hasreti bitireceğiz" dedi.

Devre arası tatilini eşi ve kızı ile birlikte İzmir'deki ailesinin yanında geçiren Fenerbahçeli futbolcu Semih Şentürk, antrenmanlarını da futbola başladığı takımla birlikte İzmir'de sürdürüyor. Geçen sezon Milli Takım ve Fenerbahçe ile bir çok başarılara imza attığını belirten golcü futbolcu Semih, "Bu sezon beklentiler çok yüksekti. Çok daha büyük başarılar bekleniyordu. Ancak nasip değilmiş. Sakatlığım nedeniyle takımdan ayrı kaldım. Formayı gerçekten çok özledim. Ama ikinci yarı formda bir şekilde takımdaki yerimi alacağım. Çok iyi bir Semih olarak geri döneceğim" dedi.

Bornova ilçesindeki Yeşilova Yusuf Tırpancı Stadı'nda düz koşulara devam eden Semih Şentürk, Yeşilova semtinde futbolun bir tutku olduğunu söyledi. Doğup büyüdüğü semtin takımı olan Öz Çamdibispor ile antrenmanlara çıkan Semih Şentürk, "Benim zamanımda bu stadın zemini topraktı ve biz çok zor koşullarda futbol oynuyorduk. Ama Bornova Belediyesi çok güzel bir saha yapmış, ayrıca tribünlerde yapılmış. Bu semtin futbola ilgisi çok büyük. Çok yetenekli oyuncular çıkıyor. Ama kendilerini fazla gösteremedikleri için kısa sürede kaybolup gidiyorlar. İnanın burada çok yetenekli oyuncular var" dedi.

"SEZON BAŞINDA UYUM SORUNU YAŞANDI"

Fenerbahçe'nin lige kötü bir başlangıç yaptığını belirten Semih Şentürk, teknik direktör Aragones ile uyum sağlanana kadar biraz zaman geçtiğini belirterek, "Yeni hoca ile ilk başta zorluk yaşanıyor, ama 7. haftadaki Kocaelispor maçı ile çıkışa geçtik. Artık hocanın isteklerini yerine getiriyoruz ve şu an ligde 4. sıradayız. Liderle aramızdaki puan farkını hızla kapattık. Devre arasının ardından ilk maçımızı Trabzonspor ile evimizde oynayacağız. İkinci yarının ilk 4 maçı da İstanbul'da olacak. Bu avantajı iyi değerlendirmek istiyoruz. Aramıza yeni katılan arkadaşlar olabilir. Onlarla beraber iyi bir çizgi yakalayıp bu sene iki kupayı birden almak istiyoruz" diye konuştu.

Fenerbahçelilerin Türkiye Kupası'na hasret olduğunu da değinen Semih Şentürk, "Bu kupayı Fenerbahçe en son ben 1 aylık bebekken almış. 25 yıllık büyük bir hasret var. 9 Yıldır Fenerbahçe de top koşturuyorum, yönetim, takım arkadaşlarım ve teknik heyet bu yıl bu kupayı çok istiyoruz. Hem benim için, hem de Fenerbahçe için çok önemli bir yıl. Fortis Türkiye Kupası maçı olan Eskişehirspor müsabakasında takımdaki yerimi almak istiyorum" dedi.

Semih Şentrük, Öz Çamdibisporlu teknik heyet ve oyuncuları ile de hatıra fotoğrafı çektirdi