1. 27.12.2008, 13:35 Mesaj #481
    Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]

Necati Bilgiç, post: 45685 Nickli Üyeden Alıntı

Hakemler ve transfer

Süper Lig'in devre arası şimdiye kadar uygulanmamış bir yöntemle ve hiçbir neden yokken bir hafta öne alınarak, süratle zirveye tırmanan ve çıkışa geçen Fenerbahçe'nin çok muhtemel liderliği önlenmiş oldu. Zira son hafta oynansa ve sarılacivertli takım sahasında Trabzonspor'u yense, Sivas'la Galatasaray'ın berabere kalmasıyla ara tatile lider girecekti. Ama bazı medya, bu önemli olaya parmak basmak yerine, 3-5 sene önceki defterleri karıştırıp hakem hatalarını gündeme getiriyor. Aynı hakemlerin, sarı-lacivertli takımın iki ezeli rabininin şike yaparak lig şampiyonluğunu nasıl önlediğini, Türkiye Kupası'nı da taraflı bir yönetimle nasıl elinden aldığı ise dile getirilmiyor.

En az 2-3 oyuncu şart

Geçtiğimiz hafta en iyi ihtimalle berabere bitmesi gereken maçlarda yine hakemlerin Sivas, Trabzon ve Galatasaray'ı galip getirerek Fenerbahçe'nin liderliğini nasıl önlediği gündeme alınmıyor. Fenerbahçe, Konya'da 3 puanı anasının ak sütü gibi kazandı. Müftüoğlu, Önder'in göğsüne çarpan topun nizami gol olduğunu görmüş, itirazlar olunca da "Galiba ofsayttı" diyerek kararını değiştirmeye kalkışmıştı. Ama yardımcı hakem, ısrarla pozisyonun ofsayt olmadığını belirtince hatadan dönüldü. "Hakemler inşallah 2. yarıda daha az hata yaparlar" diyerek transfer konusuna geçelim. Fenerbahçe'nin orta saha ve forvette eksiğinin olduğu açıkça görülmesine rağmen, "Efendim Aragones istemedi, transfer yapılmasın" iddiasında bulunuluyor. Allah'tan yönetim bu cahilleri değil, aklını kullanarak şampiyonluk için gerekli oyuncuların peşine düştü. İkinci yarı çok daha zorlu geçecek. En az 2-3 çok kaliteli futbolcu şart görünüyor. Aksi halde şampiyonluk için büyük şansa ihtiyaç olacaktır.

Necati BİLGİÇ / Fotomaç

Sabah sabah bu yazıyı okudum..Dumurdan dumura koşmama sebebiyet vermiş bir yazıdır..Bu nasıl sığ bir bakış açısıdır,bu nasıl bir mantıktır..Sezonun 16. haftada tatile gireceği zaten sene başından belliydi..Herkes sorunlu mu(!) Fenerbahçenin devreye lider girmesini engellesin..Hem fener lider girse nolur şampiyon mu olacak..Necati Bilgiç'i tanımayanlarda tanımış olsun artık..
  2. 27.12.2008, 13:49 Mesaj #482

Aziz Karakuş, post: 45685 Nickli Üyeden Alıntı

Sabah sabah bu yazıyı okudum..Dumurdan dumura koşmama sebebiyet vermiş bir yazıdır..Bu nasıl sığ bir bakış açısıdır,bu nasıl bir mantıktır..Sezonun 16. haftada tatile gireceği zaten sene başından belliydi..Herkes sorunlu mu(!) Fenerbahçenin devreye lider girmesini engellesin..Hem fener lider girse nolur şampiyon mu olacak..Necati Bilgiç'i tanımayanlarda tanımış olsun artık..

Şaka gibi Devrenin gelmesine en çok sevinen fenerliler rezil bir futbol oynuyorlar,bir an önce transfer dönemi gelsin diye bekliyorlardı

Ayrıca lig başlamadan önce 16. haftada belliydi ilk devrenin bitecegi,Bu adama kim yazma yetkisini veriyor anlamıyorum...

Hakemler ve transfer

Süper Lig'in devre arası şimdiye kadar uygulanmamış bir yöntemle ve hiçbir neden yokken bir hafta öne alınarak, süratle zirveye tırmanan ve çıkışa geçen Fenerbahçe'nin çok muhtemel liderliği önlenmiş oldu. Zira son hafta oynansa ve sarılacivertli takım sahasında Trabzonspor'u yense, Sivas'la Galatasaray'ın berabere kalmasıyla ara tatile lider girecekti. Ama bazı medya, bu önemli olaya parmak basmak yerine, 3-5 sene önceki defterleri karıştırıp hakem hatalarını gündeme getiriyor. Aynı hakemlerin, sarı-lacivertli takımın iki ezeli rabininin şike yaparak lig şampiyonluğunu nasıl önlediğini, Türkiye Kupası'nı da taraflı bir yönetimle nasıl elinden aldığı ise dile getirilmiyor.

Ben yazar olcam bu moron yazara köşemde yazmadıgımı bırakmam..

Necati Bilgiç gibi yazarları gazetelerinde yer verenler utansın
  3. 27.12.2008, 13:53 Mesaj #483

Fb İbisevic'i alacakmış.Fotomaç diyor.
  4. 27.12.2008, 14:41 Mesaj #484

Umut Angın, post: 45726 Nickli Üyeden Alıntı

Fb İbisevic'i alacakmış.Fotomaç diyor.

Güzel espiri yapmışlar
  5. 27.12.2008, 14:44 Mesaj #485

Çok güldüm ya
  6. 27.12.2008, 15:10 Mesaj #486

Caner Akdemirci, post: 45866 Nickli Üyeden Alıntı

CD'nin üzerindeki Güiza resmi cuk oturmuş..
  7. 28.12.2008, 12:10 Mesaj #487

Caner Akdemirci, post: 45866 Nickli Üyeden Alıntı

Çok güldüm ya

Koptum
  8. 28.12.2008, 12:11 Mesaj #488
    Fenerbahçe, geride kalmayı sevmiyor

16 haftalık bölümde 3 büyükler arasında en az süre mağlup oynayan takım 157 dakikayla Kanarya oldu, Aslan 172, Kartal 325 dakika yenik kaldı.

Son dakikalarda

Sezona Gaziantepspor yenilgisiyle başlayıp, ilk 6 haftada 4 kez mağlup olan Fenerbahçe, 3 büyükler arasında toplamda en az süre yenik oynayan takım oldu. 6 maçta geriye düşen Sarı-Lacivertli ekip, bunların 2’sini galibiyetle kapatırken, 4’ünden yenilgiyle ayrıldı. Mağlup bitirdiği 4 maçın 3’ünde golleri 60’tan sonra yiyen Kanarya, 22. dakikada yenik duruma düştüğü Kayseri’ye farklı yenilirken, 4 ve 22. dakikalarda gol yediği Galatasaray ve Kocaelispor mücadeleleirin çevirmeyi bildi.

Kartal 79 dakika

Fenerbahçe'nin en uzun süre yenik oynadığı maç da 4-1 kaybettiği Kayseri sınavı oldu. Sarı-Lacivertliler, Galatasaray derbisinde ise bu üzüntüyü sadece 4 dakika yaşadı. 6 maçta 7 kez geri düşen Cim Bom, bunların 3’ünü kazanıp, 3’ünü kaybetti. Aslan, en uzun süre (62 dakika) Fenerbahçe karşısında yenik kaldı. 7 maçta 10 kez geri düşen Beşiktaş, bunların 2’sini kazanıp, 1’inde berabere kaldı, 4’ünde yenildi. Siyah-Beyazlılar, Galatasaray maçında tam 79 dakika boyunca mağlup durumda oynadı.
  9. 28.12.2008, 12:12 Mesaj #489
    Özer için karar anı

Ankaraspor´un genç yıldızı için bastıran Fenerbahçe Yönetimi, son teklifini iletti. Başkent ekibi yöneticileri yarın toplanıp olumlu veya olumsuz yanıt verecek.

Harekete geçtiler

Geçen sezon Colin Kazım, bu sezon da Ankaragücü’nün genç yıldızı Gökhan Emreciksin’i Fenerbahçe’ye kaptıran Beşiktaş’ın, rövanşı almak için Özer Hurmacı’ya yönelmesi, Sarı-Lacivertliler’i harekete geçirdi. Uzun zamandır genç futbolcuyu almak için çaba harcayan, ancak Başkent ekibi yönetiminin, “Satmaya niyetimiz yok” demesiyle beklemeye geçen Fenerbahçeliler, Kartal’ın bu oyuncuyu transfer etmeye kalkışmasıyla tekrar hareketlendi ve yeni bir teklif sundu.

Özdemir yürütüyor

Gökhan'dan sonra Özer ve Sercan’ı alıp, kadrodaki eksikleri gidermek isteyen Sarı-Lacivertliler, şimdi Ankaraspor’dan gelecek yanıtı beklemeye başladı. Bu transferi üstlenen Başkanvekili Nihat Özdemir’in sunduğu teklifi bugün değerlendirecek olan Ankaraspor, olumlu veya olumsuz bir karar verecek. Özer’i almakta kararlı olan Fenerbahçe Yönetimi, böylece hem kadroyu güçlendirmek hem de Beşiktaş’a rövanşı vermemek amacında.
  10. 28.12.2008, 12:12 Mesaj #490
    Fenerbahçe günlüğü

Devre arası tatilini fırsat bilen idari menacer Volkan Ballı, hemen uçağa atlayıp İngiltere´ye uçtu.

Volkan Ballı hasret giderdi

Devre arası tatilini fırsat bilen idari menacer Volkan Ballı, hemen uçağa atlayıp İngiltere’ye uçtu. Öğrenimlerini İngiltere’de sürdüren iki oğluyla hasret gideren Ballı, herkesten önce İstanbul’a dönerek, 30 Aralık’ta başlayacak ikinci yarı hazırlıkları için çalışacağını açıkladı. İlk yarıda inişli çıkışlı bir grafik çizdiklerini kaydeden Volkan Ballı, “Sonradan açılıp, ilk yarıyı iyi bir yerde bitirdik. İkinci yarıya çok daha umutlu bakıyoruz” diye konuştu.

Tokatspor’da Fener heyecanı

Fortis Türkiye Kupası maçında 11 Ocak’ta Fenerbahçe’yi ağırlayacak olan Tokatspor’da şimdiden büyük heyecan yaşanıyor. Şehir ve yönetim olarak herkesin bu maça kilitlendiğini ifade eden genel sekreter Halis Sağlam, kulübün 40 yıllık tarihinde forma giyen futbolculara özel davetiye çıkardıklarını kaydetti. Eski futbolcularını şeref konuğu olarak davet ettiklerini vurgulayan Sağlam, amaçlarının Tokatspor’la birlikte kentin tanıtımını sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

Kalkavan’a destek

Eski başkanlardan Ali Şen, kongrede başkanlığa adaylığını koyacağını açıklayan Şadan Kalkavan’a destek verdi. Bir dönem kendi yönetiminde futbol şube sorumluluğu yapan Kalkavan’ın, bir hayli tecrübe kazandığını söyleyen Şen, “Şadan bu işi iyi yapar. Çok güçlü bir yönetim kadrosu kuracağını biliyorum. Şadan Kalkavan camiada sayılır, iş dünyasında sevilir. Tabii ondan başka adaylar da çıkabilir. Fenerbahçe için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Josico’nun Türkçe merakı

Kanarya’nın sezon başında transfer etmesine karşın, son haftalara kadar fazla faydalanamadığı İspanyol oyuncusu Josico, harıl harıl Türkçe öğreniyor. Tercümanı vasıtasıyla Türkçe-İspanyolca kitap edinen tecrübeli futbolcu, maçlara gidip gelirken, evinde, çift antrenman aralarında kitabı elinden düşürmüyor. En kısa sürede arkadaşlarıyla anlaşacak kadar Türkçe öğrenmek isteyen Josico, zaman zaman öğrendiği kelimeleri kullanıyor.
  11. 28.12.2008, 12:13 Mesaj #491
    'O kadar düşmedim'

Amerika´nın önde gelen gazetelerinden The Washington Post´ta çıkan, “Appiah, MLS Ligi takımlarından DC United veya FC Dallas´a transfer olacak” haberine, Ganalı oyuncudan yalanlama.

Amerika’nın önde gelen gazetelerinden The Washington Post’ta çıkan, “Appiah, MLS Ligi takımlarından DC United veya FC Dallas’a transfer olacak” haberine, Ganalı oyuncudan yalanlama. İtalya’nın Milan, İngiltere’nin Tottenham ve Portsmouth kulüplerinin de ilgilendiği Appiah, “Birçok kulüple adım çıkarıldı ama bu kez haberi görünce kahkaha attım. 28 yaşındayım ve hâlâ Avrupa’da oynayabilecek düzeydeyim. Amerikalılar bana kızmasın. Onların futbolunu değersiz göstermek istemem ama kendimi o tarza yakın bulmuyorum” dedi.
  12. 28.12.2008, 12:14 Mesaj #492
    Semih: İlle de kupa olsun

Devre arası tatilini İzmir´deki ailesinin yanında geçirirken, bir yandan da futbola başladığı Özçamdibispor ile antrenmanlara çıkan Semih, en büyük isteğinin Türkiye Kupası´nı kazanmak olduğunu söyledi.

Devre arası tatilini İzmir’deki ailesinin yanında geçirirken, bir yandan da futbola başladığı Özçamdibispor ile antrenmanlara çıkan Semih, en büyük isteğinin Türkiye Kupası’nı kazanmak olduğunu söyledi. Bu kupayı 25 yıldır kazanamadıklarını hatırlatan golcü oyuncu, “Fenerbahçe kupası son aldığında ben, 1 aylık bebekmişim. Yönetim, takım arkadaşlarım ve teknik heyet bu yıl bu kupayı çok istiyoruz. İnanıyorum ki, bu özlemi sona erdireceğiz” diye konuştu.

‘İkisini istiyoruz’

Formasını çok özlediğini dile getiren Semih, kupadaki Eskişehir mücadelesiyle sahalara dönüş yapmak istediğini vurguladı. Sezona yeni bir hocayla başladıklarını kaydeden yıldız oyuncu, “Aragones’e uyum sağlamamız biraz zaman aldı. Artık hocamızın istediklerini yerine getiriyoruz. İkinci yarının ilk 4 haftasını İstanbul’da geçirecek olmamız bir avantaj. Aramıza yeni katılacak arkadaşlarla birlikte iyi bir çizgi yakalayıp, iki kupayı almak istiyoruz” dedi.
  13. 28.12.2008, 12:14 Mesaj #493
    Yeter ki Fener istesin!

Alex, "Türk vatandaşlığına geçmem istenir, şartlar da oluşursa kabul ederim" dedi. Sambacı, Sarı-Lacivertli formayı gerekirse 40 yaşına kadar giyebileceğini söyledi.

‘Benim için problem değil’

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Kaptan Alex’ten, yöneticilerin ve taraftarların yüreğine su serpecek açıklama. Hilton Exhibition Convention Center’daki “Lüks Markalar Fuarı”na katılan Brezilyalı yıldı z, Türk vatandaşlığına geçeceği haberlerini hatırlatmamız üzerine, “5 yıldır Türkiye’deyim. Bu olabilir ama bilmiyorum. Yöneticilerimiz, ‘Burada kal, Türk vatandaşlığına geç’ derse, seve seve kabul ederim. Benim için problem yok. Türkiye’ye çok seviyorum” dedi.

Ligde beğendiği futbolcular

Ardından hızını alamayan Sambacı, “Hatta 40 yaşına kadar da Sarı-Lacivertli formaya hizmet ederim” diyerek, daha uzun yıllar kalmak istediği mesajını verdi. Arda, Yusuf, Semih ve Mehmet Topuz’u beğendiğini dile getiren Alex, sezona kötü başlamalarının Devler Ligi’ndeki performanslarını da etkilediğini belirterek, “Sonra toparlanıp, ilk yarıyı liderden 2 puan geride tamamladık. İkinci yarının ilk haftasında Trabzonspor’u yendiğimiz takdirde önümüz iyice açılır” diye konuştu.
  14. 28.12.2008, 16:35 Mesaj #494

Eminim ki Guiza ve Semih, çok yanlış bir takımda olduklarını düşünüyorlardır..
  15. 28.12.2008, 18:26 Mesaj #495

Ali De Souza olcak galiba