1. 10.01.2009, 17:29 Mesaj #571
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  Arif Çakır, post: 61208 Nickli Üyeden Alıntı

  o zaman alınan futbolcular kimdi ? Selçuk, Kemal, Tuncay, Serkan, Volkan bunların Kemal hariç hepsi şu anda halen milli takım futbolcusu nasıl bir harcamaymış bu anlayamıyorum, G.S'dan da bir sürü gençe futbolcu sirkulasyonu oluyor bundan kimse bahsetmiyor aldığımız G.Emreciksin sizin altyapınızdan çıkmış Appiah'ı yarama diye siz gönderdiniz, geçen senelerde süper yıldız denilen Yaser ile Cafercan neden Arda gbi olmadı, çünkü her futbolcu aynı değil.  Neden Fenerbahçe Gökhan Gönül'ü kazandı olmuyorda İlhan'ı harcadı oluyor bu bardağın boş ve dolu tarafına bakmakla alakalı. Şuna katılıyorum bu son döneme/yıllara kadar Fenerbahçe bir şov klubu olarka devam ettiği için gelen futbolcular İstanbul'unda büyülü atmosferiyle kendilerini kaybediyorlardı, her ne kadar bir çok işini ve davranışını eleştirdiğim Aziz Yıldırım'ı iş disiplni olarak o eski atmosferden çok uzakta Fenerbahçe'ye taşıdı, bunun tabi dezavantajları da var futbolcu para kazanır ama sahaya çıktığı zaman tribünlere ve duygusallığa oynar, zaten en başarılı kluplerde profesyonellikle amator ruhun en iyi kaynaştığı yerlerde meydana çıkıyor.  işte bir Fenerli ve aynı zamanda futboldan anlamayan birisi. tek bir tane adam çıksın şu fenerlilerden futbolu anlayan, apolet takacam.  şimdi öncelikle şunu anlamak gerekiyor. futbolcuyu beğenmeyip yollamak futboluyu harcamak değil. futbolcuyu harcamak oynatmamaktır. oynatmayacağımız oyuncuları yolluyoruz. Cafercan'ı kiralıyoruz, çünkü bizde oynayacak etkiyi gösteremedi. oynayabileceği bir klübe yolluyoruz. hâl böyle olunca kimseyi harcamak olmuyor.  çalış da gel dersine.
 2. 11.01.2009, 16:33 Mesaj #572
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  "F.Bahçe ile ilgili hedeflerim var"  Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Sadettin Saran, gelecekte Fenerbahçe'yle ilgili hedeflerinin ve hayallerinin olduğunu söyledi. Şampiyonluk yarışınının Fenerbahçe ile Galatasaray arasında geçeceğini iddia eden Saran, yönetimlerde yapılacak kan değişikliğinin her zaman faydalı olacağını ifade etti.  Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Sadettin Saran, Saran Holding Sportif Direktörü Selim Uslu ile Rixos Premium Otel'de bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu'nun kendisi hakkında kamuoyunda çıkan açıklamalarına cevap veren Sadettin Saran, iddia edildiği gibi hiçbir turnuvayı engelleme gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi. Daha önce düzenledikleri turnuvalarla Türkiye ve Antalya'nın tanıtımına büyük katkı sağladıklarını ifade eden Saran, "7 senedir Antalya'da turnuva düzenliyoruz. Eurosport'un da canlı yayınladığı bu tip turnuvaları organize etmek çok zor bir iştir. Türk sporuna 100 milyon doların üzerinde katkı yapmış bir grubuz. Şimdiye kadar hiç böyle bir polemikle karşı karşıya kalmamıştık. Bundan dolayı çok rahatsızım. Biz, kimsenin turnuvasını engelleme niyeti içinde olmadık. Antalya Cup organizasyonunda başarısız oldukları için buna kılıf arıyorlar. Herhalde Hasan Bey, bir yerlerder icazet alıp hereket ediyor" diye konuştu.  Toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Sadettin Saran, şampiyonluk yarışının kimlerin arasında geçeceğiyle ilgili bir soruya, "Şampiyonluk yarışınının Galatasaray ve Fenerbahçe arasında geçeciğini düşünüyorum. Benim gönlüm tabiki Fenerbahçe'nin yanında. Fenerbahçe'yi şampiyonluk yarışında bir adım daha avantajlı görüyorum. Sivasspor'un son yıllarda Bülent Uygun ile gösterdiği başarıyı da çok takdir ediyorum" şeklinde cevap verdi.  Saran, geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ile ilgili mahkemeyi kazandığını hatırlatarak, "Gelecekte Fenerbahçe'yle ilgili hedeflerim ve hayallerim var. Mahkemeyi de kazandım. Gelecekte neler olur bilemem" dedi.  'Fenerbahçe'nin bir yönetim değişikliğine ihtiyacı var mı?' şeklindeki bir soruya ise Saran, "Bunu söylemek için henüz erken. 1-2 ay daha beklemek lazım diye düşünüyorum. Fenerbahçe için 'aday çıkmıyor' günleri geride kaldı. Bu, dünya kulübü olma yolunda önemli bir gelişme. Yönetimlerde taze kan her zaman faydalı olmuştur" şeklinde cevap verdi.
 3. 11.01.2009, 22:49 Mesaj #573
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  S. Serhat Türkel, post: 64045 Nickli Üyeden Alıntı

  işte bir Fenerli ve aynı zamanda futboldan anlamayan birisi. tek bir tane adam çıksın şu fenerlilerden futbolu anlayan, apolet takacam.  şimdi öncelikle şunu anlamak gerekiyor. futbolcuyu beğenmeyip yollamak futboluyu harcamak değil. futbolcuyu harcamak oynatmamaktır. oynatmayacağımız oyuncuları yolluyoruz. Cafercan'ı kiralıyoruz, çünkü bizde oynayacak etkiyi gösteremedi. oynayabileceği bir klübe yolluyoruz. hâl böyle olunca kimseyi harcamak olmuyor.  çalış da gel dersine.  Önce ne yazdığımı anlasaydın keşke, ne yazdığımı anlamadan ders vermeye kalkman komikliğin daniskası olmuş, ben Arda'yla kıyaslamışım, aynı yaş grubuyla 3 farklı futbolcudan bahsetmişim sonra Gökhan Gönül Kazım Uğur Tuncay ..vs örnekleri vermişim, hakeden formanın hakkını veren kendini geliştiren oynar demişim, her futbolcu Maradona olamaz, kapiş?  Benimle futbol konuşman için ise önce seviyeli olmayı öğrenmen lazım, anlayış mertebelerine sonra gelirsin.
 4. 12.01.2009, 19:53 Mesaj #574
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  Arif Çakır, post: 61208 Nickli Üyeden Alıntı

  o zaman alınan futbolcular kimdi ? Selçuk, Kemal, Tuncay, Serkan, Volkan bunların Kemal hariç hepsi şu anda halen milli takım futbolcusu nasıl bir harcamaymış bu anlayamıyorum, G.S'dan da bir sürü gençe futbolcu sirkulasyonu oluyor bundan kimse bahsetmiyor aldığımız G.Emreciksin sizin altyapınızdan çıkmış Appiah'ı yarama diye siz gönderdiniz, geçen senelerde süper yıldız denilen Yaser ile Cafercan neden Arda gbi olmadı, çünkü her futbolcu aynı değil.  Neden Fenerbahçe Gökhan Gönül'ü kazandı olmuyorda İlhan'ı harcadı oluyor bu bardağın boş ve dolu tarafına bakmakla alakalı. Şuna katılıyorum bu son döneme/yıllara kadar Fenerbahçe bir şov klubu olarka devam ettiği için gelen futbolcular İstanbul'unda büyülü atmosferiyle kendilerini kaybediyorlardı, her ne kadar bir çok işini ve davranışını eleştirdiğim Aziz Yıldırım'ı iş disiplni olarak o eski atmosferden çok uzakta Fenerbahçe'ye taşıdı, bunun tabi dezavantajları da var futbolcu para kazanır ama sahaya çıktığı zaman tribünlere ve duygusallığa oynar, zaten en başarılı kluplerde profesyonellikle amator ruhun en iyi kaynaştığı yerlerde meydana çıkıyor.  Galatasaray'ın UEFA'yı alan kadrosundaki çoğu eleman Anadolu takımlarından çıkışlıdır.Sayalım ; Ergün,Hakan Ünsal,Hakan Şükür,Ümit Davala,Arif Erdem.Sonrasında ki çeyrek final ve ikinci tur için ise Serkan Aykut,Ümit Karan,Bülent Akın'ı da bu listeye dahil edebiliriz.  3 büyükleri yaptıkları Anadolu Topçusu transferleri için tek tek değerlendirmemiz gerekirse,bu transferleri en iyi yapan takım kuşkusuz Galatasaray'dır.Aldıklarının genelde çok az bir bölümü İstanbul'a ayak uyduramamış,beklenen patlamayı yapamamıştır.İlk aklıma gelen isim Volkan Arslan oluyor mesela.  Galatasaray'ın gerçekleştirdiği bu akımı,2000'lerin başından bugüne kadar Fenerbahçe yapmak istemiştir,ne kadar başarılı olmuştur orası muamma.  Fenerbahçe'nin transfer ettiği Anadolu patentli futbolcuları sayalım ;

  -Genç Semih,

  -Yusuf,

  -Celil Sağır,

  -Ümit Özat,

  -Volkan Demirel,

  -Selçuk Şahin,

  -Tuncay Şanlı,

  -Ali Akdeniz,

  -Mahmut Hanefi,

  -Kemal Aslan,

  -İsmail Güldüren

  -Serkan Balcı,

  -Erhan Albayrak,

  -Hakan Bayraktar,

  -Cem Karacan,

  -Servet Çetin,

  -Deniz Barış,

  -Mehmet Yozgatlı,

  -Zafer Biryol,

  -İlhan Parlak,

  -Burak Yılmaz,

  -Uğur Boral,

  -Gökhan Gönül,  https://antiobjektif.blogspot.com/se...max-results=10

 5. 16.01.2009, 20:08 Mesaj #575
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  Adamlar genclestirme operasyonuna girdi galiba, Sakaryadan da iki genc almislar. Onur ve Furkan isimli iki genc yanilmiyorsam.  Sanirim bir transfer daha yapacaklar, Özer zannedersem. (insallah alamazlar)  Gökhan E

  Abdulkadir.K

  Onur

  Furkan  Adamlar in transferleri su ana kadar.

  En cok yandigim kisi Abdulkadir, keske biz alsaydik diyorum, u-17'de müthis performans gösterdi bence, oyunun iki yönünü de mükemmel oynuyor. Emre'nin bizde oynadigi zamanlari hatirlatti ne yalan söyleyim.
 6. 16.01.2009, 20:39 Mesaj #576
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  adamlar anadoludan gelen oyuncu oynatırmı hiç..

  ya gökhan gibi süper oynayacak ya da deniz gibi mecburiyetten..
 7. 16.01.2009, 23:31 Mesaj #577
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  Fenerbahçeye bir haller oldu genç oyuncuları alıyorlar Umarım ilerde Türk futbolu bunun sıkıntısını çekmez :rolleyes:
 8. 20.01.2009, 16:47 Mesaj #578
  F5"te malouda sesleri????!!!!!  Mavilerin, Arap sermayesiyle adının anılması takımı karıştırdı. Sarılacivertliler ayrılık sinyali veren Fransız’ı koparıp, almayı hedefliyor.  Fenerbahçe'de Malouda sesleri!..Transferde sağ kanada ağırlık veren sarı-lacivertliler alternatifi az olan sol tarafı da güçlendirmekiçin girişimlere başladı. İngiltere’den bir kulüp satın almak için adeta yarışan Arap sermayesinin Chelsea’yle de adının anılması, takımdaki düzeni değiştirdi. Arap sermayesinin aldığı Manchester City’nin ligdeki kötü performansı ve takımdaki huzursuzluk, bu söylentilerin ardından Mavilerin de karışmasına neden oldu.  Chelsea’nin sahibi Roman Abramoviç’in cazip bir teklifi değerlendirmeye alabileceği yönündeki söylemleri üzerine birçok yıldızın takımla yolları ayırmayı planladığı İngiliz basınında yerini aldı. Edinilen bilgilere göre de sol kanada takviye yapmayı hedefleyen sarılacivertlilerin hedefinde Florent Malouda bulunuyor. Kanarya’nın Emre, Josico, Selçuk ve Deniz’in gösterdiği performanstan memnun olduğu için ön liberoya transferi beklemeye aldığı ve Fransız için önceliği düşündüğü belirtildi.  Mikelide kiralik alacaklarmis sene sonuna kadar
 9. 20.01.2009, 17:53 Mesaj #579
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  Malouda'nın yanında Drogba'yıda getirin be.
 10. 21.01.2009, 11:15 Mesaj #580
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  Caner Akdemirci, post: 70708 Nickli Üyeden Alıntı

  Fenerbahçeye bir haller oldu genç oyuncuları alıyorlar Umarım ilerde Türk futbolu bunun sıkıntısını çekmez :rolleyes:  Hemde çok çekecek.Neden genç oyuncuları alıyorlar anlamıyorum.Arsenal yüzünden olabilir mi?
 11. 21.01.2009, 11:48 Mesaj #581
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  Burak İlhan SÖZGEN, post: 74625 Nickli Üyeden Alıntı

  Hemde çok çekecek.Neden genç oyuncuları alıyorlar anlamıyorum.Arsenal yüzünden olabilir mi?  Ramsey'den sonra genç oyunculara yönelmişler.
 12. 22.01.2009, 10:40 Mesaj #582
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  KAPAK!  Harika bir yazı,yazan arkadaşın ellerine sağlık ..
 13. 22.01.2009, 11:16 Mesaj #583
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  Ceyda Aydoğmuş, post: 75408 Nickli Üyeden Alıntı

  KAPAK!  Harika bir yazı,yazan arkadaşın ellerine sağlık ..  Hakikaten ya... Biz ne zaman "5-1" yenmiştik Fener'i. :rolleyes:
 14. 26.01.2009, 13:29 Mesaj #584
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  kanım dondu yine ya. Angut.com a giren varsa anasayfadaki Trabzon maçının makalesini okusun, haberini yani. Mhk şaşırma diye başlık atmışlar bu maça bile. böyle gerizekalı insanlar bi masallarda çizgifilmlerde olur, bide angutta. valla billa aklımı oynatacam bu kadar gerizekalı insanları gördükçe. trabzondan 10 yiyecektik gökhan umut sağolsun demiyorda, mhk şaşırma sabrımızı taşırma. utanma arlanma yok ya, bunlara en ufak başarı bile haram olsun. Türk futbolunun nifakçısı, rezil kepazeleri. Bir kez de adam akıllı iş yapmayı öğrenin lan.
 15. 26.01.2009, 21:39 Mesaj #585
  Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]  GÜİZA VE GERÇEKLER!..  Gerek İspanyol basınını gerekse Türk basınını uzun süredir meşgul eden Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Daniel Güiza'nın eski sevgilisi ve menajeri Nuria Bermudez'den ayrılma sebeplerini İspanya'nın Tele 5 televizyon kanalında yayınlanan "Tal Cual" programı muhabirine açıkladı.  Geçtiğimiz gün İspanya'dan Türkiye'ye Güiza ile röportaj yapmak için giden program çalışanlarını evinde akşam yemeğine davet eden Güiza yaşadıkları ile ilgili tüm soruları yanıtladı.  Daha Fenerbahçe'ye transferinin gerçekleşmesinden kısa bir süre önce, Avrupa Kupası sırasında ilişkilerinin sona erdiğini fakat buna rağmen bir süre daha denemeye karar verdiklerini belirten Güiza, Nuria Bermudez'in kendisiyle sadece para için birlikte olduğunu ifade etti.  Özellikle İstanbul'da beraber oldukları süre içerisinde zor anlar yaşadığını ve sürekli kavga ettiklerini söyleyen Güiza, çoğu zaman dışarda olduklarında da sert tartışmalar yaşadıklarını sözlerine ekledi.  Hatta son 4 aydır Nuria ile hiç bir cinsel birlikteliklerinin bile olmadığını söyleyen Güiza, evinde kendisi için çok büyük manevi değeri bulunan şahsi eşyalarınında yine Nuria tarafından kırıldığını ekledi. Özellikle kendisi için çok büyük manevi değeri olan ve attığı gollerden sonra okçu işareti yaptığı için İspanya'da okçu lakabıyla anılan Güiza'nın kendisine hediye edilen bir okun da kırılmış halini programa çıkaran program yapımcıları, ayrıca Güiza'nın birçok kezde Nuria ile yaptığı aşırı harcamalardan dolayı kavga ettiklerini söylediler.  Ekrana son olarak röportajın gerçek olduğunu gösteren Güiza'nın evinde çekilmiş bir fotoğrafı ve Nuria Bermudez'in Güiza'dan ayrılmadan kısa bir süre önce aldığı 30 bin Euro değerinde küpeleri çıkaran program yapımcıları, yapılan harcamalar ile ilgili iddiaların bir ispatı olarak bunu yine kendilerine Güiza'nın verdiğini söylediler.  Vay anasını

Yukarı Git