1. 07.02.2009, 15:47 Mesaj #736
    O bir Sihirbaz

Geride kalan 4.5 sezon, 223 maçta 102 gol, 108 asist! Neredeyse maç başına bir golde imzası var!

Geride kalan 4.5 sezon, 223 maçta 102 gol, 108 asist... Dile kolay... Neredeyse maç başına bir golde imzası var... Alex de Souza Fenerbahçe'nin tartışılmaz efsanesi.. Takım kazanırken Alex, kaybederken yine Alex konuşuluyor. Sanki tek başına bir takım. Brezilyalı Bursa maçında attığı golle izleyenlere şapka çıkarttırdı. Takımını yarı finale taşıyan "sihirbaz" lakaplı Alex, tamamen zeka dolu golleriyle kendisini eleştirenlere en güzel cevabı verdi.

Devre arasında Roberto Carlos ile birlikte sözleşmesini yenileyen ve futbol yaşantısını Fenerbahçe forması altında noktalamayı hedefleyen Alex, takımını yeniden sırtlamaya başladı. Gaziantepspor maçında attığı şık golün devamını kupada da getiren kaptanın iki golü ev sahibi Bursaspor’un taraftarlarının da alkışını aldı.

Rakip takımlara ve taraftarlara saygısıyla alkışlanan Alex, maç sonrasında her zamanki gibi mütevazi kişiliğini korudu. İşini yapmanın huzuru içinde stadı terkeden Alex, kendisine yöneltilen eleştirilere yine sözlü olarak cevap vermedi.

Kaynak: Hürriyet
  2. 07.02.2009, 15:53 Mesaj #737
    Cevap: O bir Sihirbaz

Sistem onun üzerine olursa :rolleyes:
  3. 07.02.2009, 16:11 Mesaj #738
  4. 07.02.2009, 16:26 Mesaj #739

Hagi den sonra cidden en iyi adam bencede..

Fakat şu gerçek var. Hagi 90 dk oyuna hükmeden her an süper hareketler yapan hızlı.. takıma %100 hakim bir oyuncu + takımı avrupa şampiyonu yaptı.

Alex ise maçlarda 10 - 15 dk görünen sadece istatiksel olarak iyi ve zeki bir oyuncu o kadar. Futbolu zevk vermez çünkü özel haretketleri vs yoktur. olmadık anda çıkar gol atar vs..
  5. 07.02.2009, 16:30 Mesaj #740
    Fenerbahçe - Pendikspor Maç Konusu

Fenerbahçe Pendik'ten rövanşı alamadı!

Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçı hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe, Maldonado'nun da 90 dakika forma giydiği özel maçta TFF 2. Lig takımlarından Pendikspor'a 1-0 mağlup oldu.

Samandıra Tesisleri'nde oynanan hazırlık maçında, Pendikspor'un golünü 84. dakikada Mehmet Narin attı. Böylece sarı-lacivertliler, 1999 yılındaki Türkiye Kupası maçında 2-1 yenilerek elendikleri Pendikspor'a, hazırlık maçında da yenilmiş oldu.

Karşılaşmada, Fenerbahçe'nin yeni transferi Maldonado da 90 dakika forma giydi. Şilili futbolcu, Deniz'le birlikte ön liberoda görev alırken, risksiz bir oyun ortaya koydu. Hücuma fazla katkıda bulunmayan Maldonado, maç boyunca pas hatası da yapmadı.

Sarı-lacivertliler, Pendikspor maçında Serdar, Önder, Yasin, Can, Vederson, Ali, Deniz, Maldonado, Gürhan, Kemal, Kazım 11'i ile mücadele etti.

Karşılaşmada forma giymeyen futbolcular ise tesislerde çalıştı. Fenerbahçe, yarın yapacağı tek antrenmanla Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçının hazırlıklarını sürdürecek.

We Love You Pendik

----------------------------------------------------------------------

TARİH: 14 Aralık 1999

OLAY YERİ: Pendik

HAKEMLER: Levent Yardımcı (***), Binali Kartal (***), Maksut Balta (***)

PENDİKSPOR: Mehmet Tezcan (***), Bülent Turna (***), Ahmet Murat Şengül (***), Aydın Bayar (***), Zafer Kılıçkan (***), Ali Kıbıç (**) (Dk.35 Seçkin Boylu) (***), Atakan Gültekin (****), Ercan Şahin (***), Murat Çıplak (**) (Dk.72 Öner Canbolat) (**), Mustafa Ateş (****), Gökmen Ağbulak (***) (Dk.65 Rahmi Türyaki) (**)

YEDEKLER: Mustafa Dönümcü, Kerem Satılmış, Hüseyin Cenk Aklem, Turan Yıldırım

FENERBAHÇE: Rüştü Reçber (Kaptan) (*), Erkan Sözeri (*), Ogün Temizkanoğlu (*) (Dk.74 Serkan Özsoy) (*), Fehmi Alpay Özalan (*), Abdullah Ercan (***), Güvenç Özkan (**), Metin Diyadin (**), Kemalettin Şentürk (*), Tufan Apaydın (**), Elvir Boliç (*), John Leshiba Moshoeu (*)

YEDEKLER: Oğuz Dağlaroğlu, Semih Şentürk, Tayfun Korkut, Mehmet Ayaz

TEKNİK DİREKTÖR: Zdenak Zeman

GOLLER: (Dk.34) Metin Diyadin (Fenerbahçe) ; (Dk.49) Seçkin Boylu, (Dk.58) Mustafa Ateş (Pendikspor)

SARI KARTLAR: (Dk.52) Mustafa Ateş (Pendikspor), (Dk.90) Fehmi Alpay Özalan (Fenerbahçe)

6. 07.02.2009, 16:32 Mesaj #741

Berk Sezgi, post: 93586 Nickli Üyeden Alıntı

Hagi'den sonra Türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı futbolcu

Katilmiyorum. Hagi den sonra Jardel vardi, Ribery vardi vardida vardi ama bence Alex´e Hagi´den sonra en iyi yabanci oyuncu diyemeyiz. Alex kötü mü oyuncu ? Hayir, ama cok daha iyi oyuncularda geldi bu Topraklara.

Bekliyelim görelim bakalim Lincoln 4 sene Burda kaldiginda nasil anilacak

Ah ah simdi Emir olacakti
  7. 07.02.2009, 16:33 Mesaj #742
    Cevap: Fener Yine Pendik'e Yenildi

Oha yalnız.Birkez daha yaptılar falan sandım.Çok eski bir haber bu ya.
  8. 07.02.2009, 16:34 Mesaj #743
  9. 07.02.2009, 16:34 Mesaj #744

Hahaha Pendik kabusu

Maldonado'da oynamıştı nasıl olduda yenemediler
  10. 07.02.2009, 16:35 Mesaj #745
  11. 07.02.2009, 16:41 Mesaj #746

M.Rasit ÜNVER, post: 93607 Nickli Üyeden Alıntı

Ben yeni haber sandım eski haberi neden açma isteği duydun?

Haberi forumda bulamadım da ondan.Pendik başlığı şart forumda 14 Aralık 99'u da ondan ekledim..

Edit:Başlığı düzenlettirmek için reportluyorum....
  12. 07.02.2009, 16:47 Mesaj #747

Facebook'da bir grup var.Davet ederiz hepinizi

''Pendikspor-Fenerbahçe maçları derbi sayılsın'' ilk gördüğümde uzun bir süre kendime gelememiştim
  13. 07.02.2009, 17:05 Mesaj #748

Okan Çelik, post: 93616 Nickli Üyeden Alıntı

Facebook'da bir grup var.Davet ederiz hepinizi

''Pendikspor-Fenerbahçe maçları derbi sayılsın'' ilk gördüğümde uzun bir süre kendime gelememiştim

Hemen katılayım bari. Öyle ya Kadıköydeki Fenerbahce -Galatasaray maçları derby olmaktan çıkacak bu gidişle. Sürekli bir tarafın yendigi derby mi olur
  14. 07.02.2009, 17:14 Mesaj #749

Önce ligde,kupada ve avrupada bizi yakalayın ve geçin sonra konuşun
  15. 07.02.2009, 17:31 Mesaj #750

Caner Akdemirci, post: 93639 Nickli Üyeden Alıntı

Önce ligde,kupada ve avrupada bizi yakalayın ve geçin sonra konuşun

Ligde ( tüm ligler tabiki) tüm resmi kupalarda ve kendi aramızdaki tüm maçlarda toplamda Fenerbahce önde ne yakalaması Kendi resmi sitenizin sadece , TSYD, Cumhurbaşkanlıgı, başbakanlık gibi 2-3 kategoriyi esas alan istatistiklerine inanma bence.

Çünkü Turgay Şerenler, Metin Oktaylar nasıl Galatasarayın efsaneleriyse onların mücadele ettigi dönemler ve kupalar da kendi tarihinizdir. Tarih bir bütündür. istedigimiz dönemi sayıp istemedigimiz dönemi saymamazlık yapamayız.

Galatasarayın Avrupada üstünlüğü var. Dogruya dogru.