1. 14.02.2009, 08:35 Mesaj #871
  2. 14.02.2009, 11:11 Mesaj #872
    Web Team
    Misafir
    • Web Team
    • Misafir
    Cevap: Fatih Akyel: ''Ayağımı Daum Kaydırdı''

Geçen senelere inat gram gram eksilmedi içimdeki nefret , kin! Hatırlarmısın bilmem , senin mahallenin çocuklarıydık ve ne zaman yanımıza gelsen , ben Galatasaray'lıyım , futboluda Galatasaray'da bırakacağım diyordun. Ama para göz içinde bir gram dahi vefa duygusu bulunmayan bir insanmışsın..

Ayağında kaysın , ayağında kırılsın , paragöz F.Akyel.
  3. 14.02.2009, 11:12 Mesaj #873
    Web Team
    Misafir
    • Web Team
    • Misafir
    Cevap: Fener Taraftarı Şimdide Aziz'i Kovmak İçin Site Kurdu!

Ali Şen başkan fenerbahçe şampiyon.
  4. 14.02.2009, 11:13 Mesaj #874
  5. 14.02.2009, 12:52 Mesaj #875
  6. 14.02.2009, 12:54 Mesaj #876
  7. 14.02.2009, 13:36 Mesaj #877

Ersin Eren, post: 100550 Nickli Üyeden Alıntı

Keşke Daum ayağını kırsaydı.Şerefli seni...

Aynen.
  8. 14.02.2009, 13:57 Mesaj #878

Ama ben yine de görevden kaçmam ve saha içinde fizik gücüm yeterli olmasa bile elimden geleni yaparım, terimi son damlasına kadar akıtırım’ dedim.

Bunu sen mi söyledin Fatih ... ? Delikanlı gibi konuş.

Yalan söyleme..Sen böyle birşey diyebilecek karakterde adam değilsin
  9. 14.02.2009, 14:01 Mesaj #879

Nuri Ulger, post: 100739 Nickli Üyeden Alıntı

Bunu sen mi söyledin Fatih ... ? Delikanlı gibi konuş.

Yalan söyleme..Sen böyle birşey diyebilecek karakterde adam değilsin

Hoca oynatacaksa hiçbir futbolcu ben oynamak istemiyorum demez.Haklısın DJ.
  10. 19.02.2009, 10:37 Mesaj #880
    Cevap: Fenerbahçe Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]

Gol yükünü sırtlarız

Sakatlığı nedeniyle iki hafta Fenerbahçe’den uzak kalacak olan İspanyol yıldız, "Semih bir dünya golcüsü. O saha içinde değil, dışında da çok iyi bir dost. Buluştuğumuzda herşey güzel olacak" dedi.

Fenerbahçe’nin eleştirilen İspanyol santrforu Daniel Güzia, takım arkadaşı Semih Şentürk’e övgüler yağdırdı. Geçtiğimiz hafta Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan Hacettepe maçında cezalı olduğu için forma giyemeyen yıldız oyuncu, iki gol atan ve farklı galibiyete önemli katkısı bulunan Semih’in bir dünya golcüsü olduğunu söyledi.

Sakatlığı nedeniyle en az iki hafta takımdan uzak kalacak olan Güiza, Semih’in sadece saha içinde değil, saha dışında da iyi bir dost ve arkadaş olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu:

Çok iyi profesyonel

"Türkiye’ye geldiğim günden beri Semih her zaman yanımda. Benden gol bekleyen taraftarımıza karşı görevimi iyi yapamadığımın farkındayım. Bu beni fazlasıyla üzüyor. Ancak Semih her zaman yanımda olarak bana güç veriyor. Kulübede oturduğu zaman dahi sahanın içinde gibi davranıyor. Çok iyi bir profesyonel. Onunla yan yana oynamayı çok arzuluyorum. Umarım sakatlığım geçtikten sonra bu fırsatı buluruz. Hocamız da Semih’in performansını beğeniyor. Tam olarak hazır olduğumuz zaman Fenerbahçe’nin gol yükünü taşıyacağımıza inanıyorum."

İki kupayı da almalıyız

Güiza, Fenerbahçe taraftarının da çok etkili olduğuna dikkat çekerek, sözlerini şöyle tamamladı: "Bizler gelip geçiciyiz. Tribünler her zaman kalıcıdır. Fenerbahçe’yi bugünlere getiren bu güçlü taraftarıdır. İyi günde, kötü günde hep yanımızda oldular. Onları yeterince üzdük. Artık, güldürme zamanı geldi. Önümüzde alınması muhtemel iki kupa var. Taraftarımıza borcumuzu bu iki kupada elde edeceğimiz başarılar ile ödeyeceğiz."

BANA GÜÇ VERiYOR

Güiza, Semih için, "Yanımda olarak bana güç veriyor. Kulübede oturduğu zaman dahi sahanın içinde gibi davranıyor. Çok iyi bir profesyonel. Onunla yan yana oynamayı çok arzuluyorum" dedi.

hürriyet
  11. 20.02.2009, 08:40 Mesaj #881
    Ali Şen: Aragones’te zeka yok

Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanlarından Ali Şen, sarı-lacivertli futbol takımının İspanyol teknik direktörü Luis Aragones'i eleştirdi.

Ali Şen, Maraton'da yer alan röportajında, Fenerbahçe'nin maçlarda ileride tek forvetle oynamasına tepki göstererek, özetle şunları kaydetti:

''Fenerbahçe taraftarı Şükrü Saracoğlu'nda en iyi yıldızdan daha iyi oynuyor. Böyle bir coşku, böyle bir itici güç varken ilerde bir hücumcu ile oynamak, hiçbir şekilde akıl işi değildir. Teknik direktörün bilgili olması lazım. Aragones 70 senedir bu işin içinde. Real Madrid dahil büyük takım da çalıştırmış. Milli takım çalıştırmış, Avrupa şampiyonu yapmış 46 yıl sonra. Şimdi böyle bir antrenöre bilgisizdir diyemeyiz. Futbol bilgisi var. Ne arıyoruz? Bilgi, tecrübe ve zeka. Bilgi ve tecrübe var. Gelelim zekaya. İşte bu yok Aragones'te. Başkan Aziz Yıldırım, Alex ve Carlos'a törenle imza attırdı. Bu ne demek? Antrenöre mesaj var burada. 'Bunlar bizim futbolcularımız ve bunlarla oynayacaksın' demek. 3 gün sonra oynanan Trabzonspor maçında sen Alex'i oyundan çıkartıyorsun, Alex'in protestosuyla karşı karşıya kalarak... Bu ne demek? 'Yönetim kurulunun yaptığı transferi ben istemedim' demek. 'Yaptığınız yanlış' demek. Aragones akıllı, zeki bir adam olsa bunu yapmaz.''

Zeki olmayan bir antrenör ile Fenerbahçe'nin başarılı olacağına inanmadığını kaydeden Ali Şen, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bundan dolayı da, bu sene sonunda takımın ne şampiyon olacağına ne Şampiyonlar Ligi'ne katılabileceğine ne de UEFA Kupası'na katılacağına inanıyorum, bu Aragones'le. Takıma Brezilyalı bir antrenör lazım, o da Carlos Alberto Parreira'dır. Kendisi önümüzdeki hafta Bodrum'a benim yanıma gelecek. Parreira bu hafta gelsin, hem Türkiye Kupası'nı, hem Türkiye şampiyonluğu alır.''

''AZİZ YILDIRIM'A HAYRANLIK DUYMAMAK MÜMKÜN DEĞİL''

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın geçtiğimiz haftaki buluşmalarında yaptıkları tesisleri anlattığını belirten Ali Şen, kendisine hayranlık duymamanın mümkün olmadığını söyledi.

Şen, Yıldırım'ın kendisine kulübün son halini gösterdiğini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

''Hayatımızın geçtiği Fenerbahçe Kulübü'nün son halini gösterdi bana. Yeni tesisler yapmış sevgili başkan. Kulübümüzün eski üyeleri, futbolcuları için inanılmaz bir yer olmuş. Vefa Küçük'ün yaptığı eski yönetim binasını da butik otel yapmış. Yani oraları gezdikten sonra, bu eserleri yapan kişiye hayranlık duymamak, heyecan duymamak mümkün değil. Aziz Yıldırım'ın yaptıklarını gördükten sonra her Fenerbahçeli'nin tüyleri diken diken olur.''

''FENERBAHÇE AVRUPA'DA KAMP YAPMAYACAK''

Aziz Yıldırım'ın kendisine Bolu Abant yakınlarında kamp yeri yaptıklarını anlattığını kaydeden eski başkan, ''155 dönüm bir yer almış Aziz Yıldırım. Norveç'ten, Finlandiya'dan ağaçlar getiriyorlar. Ağaç evler yapacaklar ve Fenerbahçe Futbol Takımı, bundan sonra kamp için ne Almanya'ya ne de başka bir ülkeye gidecek. Çünkü bizim ülkemizdeki yerler buralardan çok daha güzel'' şeklinde görüşlerini aktardı.

''12 YILDAKİ 4 ŞAMPİYONLUKTAN ŞİKAYETÇİYİM''

Ali Şen, Fenerbahçe'deki eksikliğin ise Aziz Yıldırım'ın 12 senelik başkanlığında 4 şampiyonluk alınması olduğunu dile getirdi.

Fenerbahçe'nin her şeyinin bulunduğunu vurgulayan Ali Şen, şunları kaydetti:

''Fenerbahçe'nin nesi eksik? Neden Aziz Yıldırım yuhalanıyor? Neden Aziz Yıldırım protesto ediliyor? Neden istifaya davet ediliyor? Fenerbahçe Kulübü tesisleşme konusunda bir eksiği yok, aksine diğer kulüplerin rüyalarında bile göremeyecekleri tesislere sahip olmuşlar ve hala da yapılıyor. Fenerbahçe Kulübü'nün geleceğini sağlam temeller üzerine oturtmuş durumda. Neden şikayet var? Aziz Yıldırım 12 yıldır Fenerbahçe Kulübü başkanı, 4 tane şampiyonluk kazanmış. Bu şampiyonlukluları kafi görmeyenler var. Avrupa'da başarıyı eksik görenler var. Avrupa'dan kupa gelmemiş, Türkiye Kupası yok ve harcanan çok büyük paralar var. Bu şikayetçilerden biri de benim.''

ROBERTO CARLOS'A ELEŞTİRİ

Eski başkan Şen, Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos'u eleştirerek, ''Roberto Carlos felakettir. Geçtiğimiz sene yenilen gollerin yüzde 40'ı sol bekin hatasından geldi'' dedi.

Carlos'un çok akıllı bir adam olduğunu vurgulayan Şen, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Fenerbahçe tribünlerini çözdüğünü sanan, ama yanılan bir kişi. Fenerbahçe tribünleri gönül kapılarını büyük yıldızlara açar ama ne zamanki bir futbolcu kendini akıllı sanırsa ve tribünleri aptal yerine koyarsa o zaman tribünlerin gönül bağı bu tip futbolcu ile kopar. Geçen sene yediğimiz gollerin yüzde 40'ını sol bekin hatasından, sol bekin boş kalmasından, kendini büyük yıldız diğerlerinin işe yaramadığını sanan Roberto Carlos'un tarafından yedik. Roberto Carlos bir felakettir. Carlos, halkla ilişkiler müdürü olarak Fenerbahçe için çok iyi ama Fenerbahçe Kulübü halkla ilişkiler müdürü almadı.''

Güiza'nın iyi niyetinden asla şüphe etmediğini anlatan Şen, geçmişte Oğuz'un Atkinson'a pas vermediğini, şimdi de Alex'in bazı maçlarda bunu Güiza'ya yaptığını öne sürdü.

''OĞUZ SARVAN'IN HAKEMİ OLSAM, DÜDÜĞÜMÜ KAFASINA ATARDIM''

Ali Şen, MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın ''Elimizdeki hakemler bunlar, daha iyisi yok'' açıklaması ile ilgili olarak da, ''İyi ki ben Oğuz Sarvan'ın hakemi değilim. Düdüğü alır kafasına atardım. Yani hem bana görev veriyor, 'Git düdüğü çal' diyor, hem diyor ki 'Bundan daha iyisi yok'. Ben hakem olsam düdüğü alır kafasına vururdum'' diye görüşlerini aktardı.

''MUSTAFA DENİZLİ MÜTHİŞ İNANDIĞIM BİR İNSAN''

Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin müthiş inandığı bir insan olduğunu kaydeden Ali Şen, ''Takımın başına geldiği zaman Beşiktaşlı oyunculara bir liderlik, ayrıcalık, büyük takım oyuncusu olduklarını hissettirmek istediği gördüm. Fakat bütün bunları yaparken çok puan kaybetti'' dedi.

Şen, şöyle devam etti:

''Bize karşı oynadığı zaman Beşiktaş çok endişeliydim. Çıkardığı takımı görünce 'Oh ne güzel' dedim. 'Düzene ayak uydurmuş', daha maç başında 'Biz bu maçı alırız' dedim. Bendeki futbol bilgisi mi daha çok, Mustafa Denizli'deki mi? Ben bunu düşünüyorum, Mustafa düşünmemiş. Mustafa'nın geldiğinden beri 20 puan kaybetmesi, futbol bilgisinde bir iniş olduğunu gösterir. Benim hala sezon sonu için Beşiktaş'ın Avrupa'ya gideceğine inancım var.''

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un Fenerbahçe'ye teknik patron olacak tecrübeye sahip olduğunu ifade eden Şen, ''Bülent Uygun artık Fenerbahçe teknik direktörü olabilecek hem tecrübeye, hem futbol bilgisine, hem de zordaki bir takımın iyiye geçmesini sağlayacak psikolojik bilgiye sahip'' şeklinde konuştu.

Şen, ''Bülent Uygun'un en önemli tarafı futbolcularına müthiş sahip çıkıyor. Bülent, Fenerbahçe'de oynadı, onu ben gönderdim Fenerbahçe'den ve çok pişman olduğumu da defalarca söyledim. Ben hayatımda kararlarımdan az pişmanlık duyan bir insanımdır. Bülent gelecek Fenerbahçe'de o koltuğa oturacak ve Fenerbahçe'ye Şampiyonlar Ligi kupasını alıp Türkiye'ye getirecek'' ifadelerini kullandı.

''ADNAN POLAT'I BEĞENİYORUM''

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın yakın dostu olduğunu söyleyen Şen, şunları kaydetti:

''Adnan Polat, kulübünün menfaatlerini eyyamcılık yapmadan koruyor. İyi başkanlık yapıyor. Geçen yıl takımın şampiyon olması direkt Adnan Polat'ın başarısıdır. Adnan Polat, futbol şubesi başkanı olarak tahammül edemeyeceği Skibbe'ye, başkan olarak tahammül etme nezaketini gösteriyor. Bu nezaketi ne kadar daha devam eder, bilemiyorum. Adnan Polat iyi bir başkanlık yapıyor ve ben beğeniyorum.''

''TUNCAY FENERBAHÇE İÇİN BANKO KAYIPTIR''

Tuncay'ın Fenerbahçe'den gitmesini asla onaylamadığını ifade eden Ali Şen, ''Aurelio faydalı bir futbolcu idi ama vazgeçilmez bir oyuncu değildi. İyi futbolcu, iyi insan, ama vazgeçilmez değildi. Ama Tuncay banko kayıptır Fenerbahçe için'' ifadesini kullandı.

''Tuncay benim için bir gelecekti'' diyen Şen, ''Bir futbolcu için kolay kolay bu lafları kullanmam. Hırsıyla, kişiliği ile, adamlığı ile... Mesela Ümit Özat da vazgeçilmez bir oyuncuydu benim için. Ümit Özat, Roberto Carlos'tan 2 misli daha iyi bir sol bekti'' şeklinde konuştu.

''FEDERASYON 'FENERASYON' OLSAYDI...''

Ali Şen, ''Federasyonun 'Fenerasyon' olduğuna inanıyor musunuz? Yoksa bu Beşiktaş ve Galatasaraylılar'ın ürettiği bir senaryo mudur?'' sorusunu ise şöyle yanıtladı:

''Eğer federasyon, 'Fenerasyon' olsaydı, taraftarı olmayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında 2 golü ofsayttan yemez, penaltısı verilirdi. Her yeni federasyon geldiği zaman büyük kulüpler domine etmeye çalışırlar. Zamanı gelir 'Galatasarasyon' zamanı gelir 'Fenerasyon' olur, ama en az Beşiktaş olmuştur. Dünyanın her yerinde büyük takımlar federasyonları domine ederler. Bu böyle olmuştur, böyle olmaya da devam edecektir. Hacettepe mi, Kocaelispor mu federasyonu domine edecek, yoksa Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve Fenerbahçe mi? Lobi ne demek? Otel lobisi demek değil, insan ilişkisi demek. Hangisinin dostu, daha önemli yerlerde ise o kazanır. Amerikalılar'ın bir sözü vardır. 'Birilerini tanıyan birilerinin olması lazım.' Yani birilerini tanırsanız işiniz kolay.''
  12. 20.02.2009, 10:43 Mesaj #882

Lugano çizme giyiyor

İtalyan pasaportu taşıyan Urguaylı yıldızın Lazio ile Juventus kulüplerinden biriyle anlaştığı ileri sürüldü. Lugano'nun sezon sonunda F.Bahçe'den ayrılacağı belirtildi.

Lugano çizme giyiyor

Sezon sonunda F.Bahçe ile sözleşmesi sona erecek başarılı savunma oyuncusu Lugano'nun İtalyan bir kulüple anlaştığı için sarı-lacivertli kulüple sözleşme yenilemediği iddia edildi. Yönetim ile yapılan görüşmelerde “İmza atmam için bana zaman verin. Kariyerim için düşünmek istiyorum” diyerek süre talebinde bulunan Uruguaylı yıldızın Juventus ile Lazio kulüplerinden biriyle anlaşmaya vardığı ileri sürüldü. Lugano için devre arasında Juventus 10, Lazio kulübü ise 6 milyon euro bonservis ücreti teklif etmiş ancak F.Bahçe yönetimi “satılık oyuncumuz yok” diyerek bu cazip öneriyi geri çevirmişti.

YOLLAR BEDELSİZ AYRILACAK

2006 yılında sarı-lacivertlilerin Brezilya'nın Sao Paulo kulübünden 7.5 milyon euro bonservis ücreti ödeyerek kadrosuna kattığı Uruguaylı oyuncu, sezon sonunda bedelsiz olarak F.Bahçe'den ayrılacak. Sarı-lacivertli takımda gösterdiği performansla taraftarların gönlünde taht kuran Uruguaylı oyuncunun takımda kalması için yönetim ikna çabalarını sürdürüyor. En uzun süre forma giydiği Sao Paulo'da 176 maçta 10 gol atan Lugano, sarı-lacivertli kulüpte ise 97 maçta 10 gol atarken kariyerinin de en başarılı dönemlerinden birini yaşadı. Daha önce Avrupa'nın dev kulüplerinin listesine de giren başarılı futbolcu, Lazio veya Juventus'ta İtalyan pasaportu olması nedeniyle yabancı statüsünde oynamayacak.
  13. 20.02.2009, 10:47 Mesaj #883

Güiza Fener'de değer kaybetti

İspanyol golcünün bonservis bedeli sezon başına göre 2 milyon euro azaldı.

Fener'de değer kaybetti

İspanyol golcünün bonservis bedeli sezon başına göre 2 milyon euro azaldı. Başarılı çıkışıyla Juventus'un transfer listesine giren Semih Şentürk ise değerini artırdı.

Avrupa Kupaları'na erken veda eden, ligde de zor günler geçiren F.Bahçe ve Beşiktaş'ın yıldız futbolcularının bonservis bedellerinde sezon başına göre büyük değer kayıpları yaşandı. Ligde istediği sonuçları alamamasına rağmen UEFA'da yoluna devam eden G.Saray'ın yıldızları ise değerlerini artırdı. Avrupa transfer borsasının nabzını tutan Alman internet sitesi “transfermarkt.de”nin derlediği bilgilere göre, F.Bahçeli Güiza'nın sezon başında 14 milyon euro olan bonservis bedeli 12 milyon euroya geriledi.

Türkiye'nin en pahalı 10 futbolcusu arasında yer alıp da değeri sezon başına göre artan tek F.Bahçeli ise Semih Şentürk oldu. Sezon başında 5.5 milyon euro değer biçilen Semih, milli takımdaki başarılı performansı ve İtalyan devi Juventus'un transfer listesine girmesiyle birlikte bonservis değerini 7.5 milyon euroya yükseltti. Beşiktaş'ta da Bobo'nun değeri 8 milyon eurodan 7 milyona geriledi. G.Saraylı Arda'nın 15 milyon euroluk bonservis değeri değişmedi.
  14. 20.02.2009, 11:04 Mesaj #884

YÖNETİM SIKI TAKİPTE!..

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Fenerbahçe önümüzdeki sezon da genç isimleri kadrosuna katmak için çalışmalarına devam ediyor. Emreciksin, Abdülkadir, Onur ve Furkan gibi genç yetenekleri kadrosuna katan sarı lacivertli yönetim, şimdi de Semih Aydilek ile ilgilenmeye başladı.

1.91 boyundaki Semih 20 yaşında Almanya doğumlu.. Almanya'nın Birinci Ligi ekiplerinden E. Frankfurt takımından 2007 sezonunda Birmingham'a gelen, ancak yeterli şans alamayan Semih Aydilek, Şubat'ın başında İskoç kulübü Motherwell takımına transfer oldu. 20 yaşındaki forveti Fenerbahçe takımı sıkı takibe aldı. Semih'le ilgili ayrıntılı bir rapor teknik kadro tarafından yönetime verildi. Bu arada sarı lacivertli takımın yurt içinde ve yurt dışında ayrıca 20 ismi yakın takibe aldığı bildirildi.
  15. 20.02.2009, 12:09 Mesaj #885