1. 13.03.2009, 13:55 Mesaj #1081
    Cevap: Emre Belözoğlu'na 1, Volkan'a 2 maç ceza

Benim söylemek istediğimi anladınız bence. 10 yıl önce yapılan ''kafanı keserim'' le 2009 Kadir Has'ta yapılan ''kafanı keserim'' bir değildir. Olamaz zaten nasıl bir olduğunu düşünürsünüz anlamıyorum. Tribünlerden bahsetmiyorum gerginlik derken, futbolculardan bahsediyorum. Derbilerde hep bir yada daha fazla kavga olurdu ve bu hareketler yok parmak sallayarak tehtit etmeydi kafa kesmeydi çoğunlukla yaşanırdı. Hangisine ceza verilirdi? Tugay niye ceza almadı o zaman işte bu yüzden.

Şimdi gelmişsiniz emre kafa kesme hareketi yaptı diye ceza alıyor zamanında Tugay'a vermediniz diye tantana. Antuda başladı zaten bu mevzu, hoş başkada bişey beklenmez zaten antudan. en büyük eyyamcı antu.
  2. 13.03.2009, 14:02 Mesaj #1082

Faruk Forset, post: 134023 Nickli Üyeden Alıntı

Benim söylemek istediğimi anladınız bence. 10 yıl önce yapılan ''kafanı keserim'' le 2009 Kadir Has'ta yapılan ''kafanı keserim'' bir değildir. Olamaz zaten nasıl bir olduğunu düşünürsünüz anlamıyorum. Tribünlerden bahsetmiyorum gerginlik derken, futbolculardan bahsediyorum. Derbilerde hep bir yada daha fazla kavga olurdu ve bu hareketler yok parmak sallayarak tehtit etmeydi kafa kesmeydi çoğunlukla yaşanırdı. Hangisine ceza verilirdi? Tugay niye ceza almadı o zaman işte bu yüzden.

Şimdi gelmişsiniz emre kafa kesme hareketi yaptı diye ceza alıyor zamanında Tugay'a vermediniz diye tantana. Antuda başladı zaten bu mevzu, hoş başkada bişey beklenmez zaten antudan. en büyük eyyamcı antu.

Ya siz anlamıyorsunuz ya da ben ifade edemiyorum kendimi.

Neyse diyalog bir yere varmayacak bu şekilde...
  3. 13.03.2009, 14:07 Mesaj #1083

Ya sercan kardeşim, Emre Aşık'ın hareketi ayıptır, günahtır, hatadır, olumsuz olduğu belli edilecek her türlü ifadedir sorun yok. Ne biliyim Ayhan'ın konyalı oyuncuya taç çizgisinin orda yaptığı hareket ayıptır sportmenlik dışıdır yakışık almayan bir harekettir hatta bana göre rezalettir bunu Ayhan konusunda da yazdım onda da sorun yok.

Ancak 10 sene önce Tugay'ın yaptıpıyla bu sene Emre'nin yaptığı bir değildir. Eylem olarak birdir ancak karşılık olarak aynı ceza verilmez. Ben bunun iyi olduğunu mu söylüyorum, elbette hayır. o zamanlar futbol sahalarında etik denen şey zayıftı, böyle şeyler kişisel diyalog kabul edilir hamle yapılmazdı. Bu tamamen futbolun geç gelişiminin sonucu. Bunda da sorun yok.

Sorun nedir peki ben hala anlamadım?
  4. 13.03.2009, 14:37 Mesaj #1084

Faruk Forset, post: 134031 Nickli Üyeden Alıntı

Ya sercan kardeşim, Emre Aşık'ın hareketi ayıptır, günahtır, hatadır, olumsuz olduğu belli edilecek her türlü ifadedir sorun yok. Ne biliyim Ayhan'ın konyalı oyuncuya taç çizgisinin orda yaptığı hareket ayıptır sportmenlik dışıdır yakışık almayan bir harekettir hatta bana göre rezalettir bunu Ayhan konusunda da yazdım onda da sorun yok.

Ancak 10 sene önce Tugay'ın yaptıpıyla bu sene Emre'nin yaptığı bir değildir. Eylem olarak birdir ancak karşılık olarak aynı ceza verilmez. Ben bunun iyi olduğunu mu söylüyorum, elbette hayır. o zamanlar futbol sahalarında etik denen şey zayıftı, böyle şeyler kişisel diyalog kabul edilir hamle yapılmazdı. Bu tamamen futbolun geç gelişiminin sonucu. Bunda da sorun yok.

Sorun nedir peki ben hala anlamadım?

Sorun olarak birşey yok ortada.Benim sinirimi bozan nokta kötü bir hareketi Fenerbahçe'li oyuncu yapınca ceza verilsin vs. ama başka birisi yaparsa bu kadar üzerine düşülmüyor.Benim sinirimi bozan nokta bu.Yani tutup burada Tugay'ın ceza alması vs. değil.Galatasaray'ın basın üzerinde inanılmaz bir lobisi mevcut ve bunu kendi lehinize çok iyi şekilde kullanıyorsunuz.

Gidiyoruz yine örneklere;

Ayhan dedik mesela...Bak sen çıkıp hareketi eleştirebilmişsin.Ne güzel bunu yapabilmen.Çok mu zor arkadaş adam gibi yorum yapabilmek veya kabullenebilmek.Bu kadar zor olmasa gerek bence.

Neden kardeş neden hakikaten anlamıyorum.

Eğer ki ortada tartışılacak bir konu varsa tamam kabul görmeyebilir ama yine en yakın örneğe gelicem Deivid'in Denizlispor'a attığı gole bile acaba diye futbol izleyicisi var bu ülkede.Utanmadan birde televizyonda oynatıyorlar ileri-geri.(Lafım forum üzerine değil genel anlamda.)
  5. 13.03.2009, 14:40 Mesaj #1085

Sercan Yıldız, post: 134055 Nickli Üyeden Alıntı

Sorun olarak birşey yok ortada.Benim sinirimi bozan nokta kötü bir hareketi Fenerbahçe'li oyuncu yapınca ceza verilsin vs. ama başka birisi yaparsa bu kadar üzerine düşülmüyor.Benim sinirimi bozan nokta bu.Yani tutup burada Tugay'ın ceza alması vs. değil.Galatasaray'ın basın üzerinde inanılmaz bir lobisi mevcut ve bunu kendi lehinize çok iyi şekilde kullanıyorsunuz.

Gidiyoruz yine örneklere;

Ayhan dedik mesela...Bak sen çıkıp hareketi eleştirebilmişsin.Ne güzel bunu yapabilmen.Çok mu zor arkadaş adam gibi yorum yapabilmek veya kabullenebilmek.Bu kadar zor olmasa gerek bence.

Neden kardeş neden hakikaten anlamıyorum.

Eğer ki ortada tartışılacak bir konu varsa tamam kabul görmeyebilir ama yine en yakın örneğe gelicem Deivid'in Denizlispor'a attığı gole bile acaba diye futbol izleyicisi var bu ülkede.Utanmadan birde televizyonda oynatıyorlar ileri-geri.(Lafım forum üzerine değil genel anlamda.)

Tugay'ın yaptığıda yanlış ama Tugay hakemin gözü önünde yapmış, orada

cezayı hakemin kesmesi lazım.Ayhan'ın attığı tekme ile Volkanın attığı tekme

bir değildir, aralarında niyet farkı vardır.O pozisyonlara bir bakın, kim sakatlamak

için,canını yakmak için vuruyor anlarsınız.He Ayhan'ın hareketi doğrumu, oda

yanlış, ama kırmızı değil sarı karttır cezası.
  6. 13.03.2009, 14:47 Mesaj #1086

Buyur sana Ayhan eleştirim;

https://www.gscimbom.com/forum/galat...zelestiri.html

aşağılarda mesajım. Bizim futbolcu yapınca da terbiyesizlik terbiyesizlik oluyor. Kelime anlamı olarak böyle ama genellikle rakibin yaptıklarıyla aynı tepki verilemiyor. Benim umrumda değil Ayhan orda terbiyesizlik yapmıştır derim bizim hiçbir futbolcumuzun dokunulmazlığı yok bana göre. Hepsi insan, hepsi Galatasaraylılık terbiyesinde hareket edecek. Mesela Bülent kaptanlık zamanında hırçındı vururdu iterdi ama oyun dahilinde yapardı topa ulaşmak için. Ayhan hazırlık maçında bile kırmızı kart gören bir Galatasaray kaptanı olarak beni üzüyor. Top gitmiş, vuruyor adama ayıptır yani takıma gerek yok insan olarak düşündüğümüzde ayıptır.

Lobiye gelince bence haksızsın. Sizin Hasan Aliler, selçuklar, meriçler, ömerler az değiller medyada. Her yazılarında kin nefret kusuyorlar. Ercanlardan bahsetmiyorum bile. tiksinti resmen ya. Adam 1-0 yenilmiş şampiyonluk gitmiş, sarı-kırmızının yanında yeşil neydi diye pislik yapıyor. Yani lobi dediğinde biraz düşünmek lazım.

Emre yaptığı hareketle savunulacak bir tarafı olmadığını kanıtladı, ben fenerli olsam utanırdım gerçekten emre gibi bir oyuncum olduğu için.

şimdi çıkmam gerekiyor sonra devam ederiz sercan, iyi günler herkese.
  7. 13.03.2009, 14:54 Mesaj #1087

Arkadaşlar eğer eski maçlara göre değerlendiriyorsanız adamlar

Maçın ortasında faul anında futbolcunun yanına gidiyor

''Ve evet Tajunun yanındayız nerene vurdu Tanju?'' diyordu
  8. 13.03.2009, 15:16 Mesaj #1088

Çağatay Aksu, post: 134058 Nickli Üyeden Alıntı

Tugay'ın yaptığıda yanlış ama Tugay hakemin gözü önünde yapmış, orada

cezayı hakemin kesmesi lazım.Ayhan'ın attığı tekme ile Volkanın attığı tekme

bir değildir, aralarında niyet farkı vardır.O pozisyonlara bir bakın, kim sakatlamak

için,canını yakmak için vuruyor anlarsınız.He Ayhan'ın hareketi doğrumu, oda

yanlış, ama kırmızı değil sarı karttır cezası.

Faruk Forset, post: 134068 Nickli Üyeden Alıntı

Buyur sana Ayhan eleştirim;

https://www.gscimbom.com/forum/galat...zelestiri.html

aşağılarda mesajım. Bizim futbolcu yapınca da terbiyesizlik terbiyesizlik oluyor. Kelime anlamı olarak böyle ama genellikle rakibin yaptıklarıyla aynı tepki verilemiyor. Benim umrumda değil Ayhan orda terbiyesizlik yapmıştır derim bizim hiçbir futbolcumuzun dokunulmazlığı yok bana göre. Hepsi insan, hepsi Galatasaraylılık terbiyesinde hareket edecek. Mesela Bülent kaptanlık zamanında hırçındı vururdu iterdi ama oyun dahilinde yapardı topa ulaşmak için. Ayhan hazırlık maçında bile kırmızı kart gören bir Galatasaray kaptanı olarak beni üzüyor. Top gitmiş, vuruyor adama ayıptır yani takıma gerek yok insan olarak düşündüğümüzde ayıptır.

Lobiye gelince bence haksızsın. Sizin Hasan Aliler, selçuklar, meriçler, ömerler az değiller medyada. Her yazılarında kin nefret kusuyorlar. Ercanlardan bahsetmiyorum bile. tiksinti resmen ya. Adam 1-0 yenilmiş şampiyonluk gitmiş, sarı-kırmızının yanında yeşil neydi diye pislik yapıyor. Yani lobi dediğinde biraz düşünmek lazım.

Emre yaptığı hareketle savunulacak bir tarafı olmadığını kanıtladı, ben fenerli olsam utanırdım gerçekten emre gibi bir oyuncum olduğu için.

şimdi çıkmam gerekiyor sonra devam ederiz sercan, iyi günler herkese.

İşte bende bundan bahsediyorum.Çok mu zor çıkıpta yanlış hareketti demek.

Neyse Faruk sonra devam ederiz bende işime döneyim biraz...

İyi günler...
  9. 13.03.2009, 15:27 Mesaj #1089

Sercan Yıldız, post: 133889 Nickli Üyeden Alıntı

Çıkıp burada neden birisi bu görüntüyü koymamış peki yerine gidip Anelka'nın eliyle attığı golu koymuş...Antu'yu bu konuda savunmuyorum da ama bunları paspas altına iteleyerek nereye kadar gidebilirsiniz.

Haberi yoktur. Tugay 'lı yıllar benim için bile epey eski. Anelka 'nın golünün bu mesaj içinde fotoğrafını görmedim varsa o da alakasız olurdu.

Ama Emre ve Volkan ile ilgili eski defterler elbette açılabilir, çünkü konu onlar.

Yakında Baros elle bir gol atarsa, bu konu Antu 'da irdelenirken oraya eskiden elle önüne aldığı pozisyonları koymayacaklar mı? Elbette koyacaklar ve bunda da bir sakınca yok. Çıkıp savunmaz, 1990 küsur yılında Fener 'li bir futbolcunun benzer birşey yaptığını ve bu şekilde irdelememeniz gerektiğini söylemeyiz.
  10. 13.03.2009, 15:33 Mesaj #1090

Tahkim Kurulu‚ Fenerbahçeli Emre Belözoğlu´na verilen 1 maç men cezasını onayladı!..

Tahkim´in açıklaması şöyle:

"Başkanın çağrısı üzerine olağanüstü olarak toplanan Tahkim Kurulu´nun 13 Mart 2009 günlü (14) Sayılı toplantısında aşağıdaki kararları almıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü´nün futbolcusu Emre Belözoğlu´nun‚ PFDK´nun 12.03.2009 tarih ve 2008-2009/956-1371 sayılı kararına karşı E.2009/140 numaraya kayıtlı dosyasında duruşma açıldı. Fenerbahçe Kulübü adına Av. Şekip Mosturoğlu ve Av. Metin Özer´in yayıncı kuruluştan sağlanan CD görüntüleri ile birlikte açıklamaları dinlendi. Yapılan müzakere sonucunda; Fenerbahçe Spor Kulübü´nün itirazının reddi ile PFDK´ca sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle verilen 1 resmi müsabakadan men cezasının oybirliğiyle onanmasına‚ (K.2009/156)

Gelecek toplantının 05.03.2009 Perşembe günü saat 16.00´da yapılmasına karar verilmiştir."
  11. 13.03.2009, 15:40 Mesaj #1091

Eğer ki onaylandıysa emsal olacaktır tv görüntüleri...

Ancak şöyle bir durum var eğer ki hakem gördüm pozisyonu dediyse disipline sevk edilmez ancak hakem pozisyonu görmedim derse bu işlem yapılır.
  12. 13.03.2009, 18:43 Mesaj #1092

PFDK'nın rengi sarı-lacivert olmadıgı belli oldu. Aynı hareketi yapanlar a açık çifte stadandart yapılıyor. Türkiye uyuyor. uyutuluyor.
  13. 13.03.2009, 18:44 Mesaj #1093

Ufuk Saygı, post: 134407 Nickli Üyeden Alıntı

PFDK'nın rengi sarı-lacivert olmadıgı belli oldu. Aynı hareketi yapanlar a açık çifte stadandart yapılıyor. Türkiye uyuyor. uyutuluyor.

Aynı hareket?
  14. 13.03.2009, 18:49 Mesaj #1094

Doruk Özyer, post: 134410 Nickli Üyeden Alıntı

Aynı hareket?

1-Rakibi kıçından tekmeleme hareketi.

2-Bogaz kesme hareketi.

Resim ve videolarla mevcut. Ama şimdi onlar öncede kaldı diyip çıkarız işin içinden.

Neyse yeni bir haftaya girdik. Bakalım bu hafta neler olacak.
  15. 13.03.2009, 19:00 Mesaj #1095

Sercan piyangodan mı çıktın ya?Olay Tugay-Emre karşılaştırmasımı?Tugay olayını atıyorum direk.Emre olayına gelcem.Bu çubuklu tosun ne zaman kötü maç çıkarsa,fener benim çocukluk takımım diyip o BÜYÜK taraftarın gönlünü alıyor.İşte ona buna sallıyor.Başka bi işe yaramıyo zaten.Anca sizin gözünüzde doğuştan fenerli imajı veriyor.Doğrudur veya yanlıştır.Her hafta bu tarz açıklamalar yapmak,onu geçtim her hafta böyle hareketlerle gündeme gelmek ne kadar doğrudur?Kimse bana Emrenin kişiliğini anlatmaya kalkmasın.El kol hareketleri,boğaz kesme hareketi ile kişiliğini çok net ortaya koymuştur.Şimdi yarın çıkar gol atar,o büyük taraftar Emreeee Emreeeee diye bağırır.Tam da bunu beklerim sizden!

Emre'yi savunun hadi.Baros'un eliyle önüne aldığı görüntüler vardır.Arda doping yapıyordu en son?O konuda da bir bilgi verseniz?Hadi araştırmacı taraftarlar.Resim bulun,kağıtlar getirin önümüze.