1. 19.03.2009, 20:57 Mesaj #1216
  2. 19.03.2009, 21:16 Mesaj #1217
  3. 19.03.2009, 21:25 Mesaj #1218
    Cevap: Arda Turan: "En büyük Fenerbahçe"

Başlıgın başına çakma lafını koysaydınız iyi olurdu
  4. 19.03.2009, 22:19 Mesaj #1219
  5. 20.03.2009, 17:56 Mesaj #1220
    F.Bahçe ‘resmi’ sitesi

Bu yazının yerinin , zamanının durumunu tartışacak ruh hali içinde olduğmuzu olduğumuzu düşünmüyorum

Galatasaray, UEFA Kupası’na çok acı bir şekilde veda etti. Maçla ilgili birçok kişi görüşlerini yazdı, ben dün geceye çok kısa değinmek istiyorum, asıl söylemek istediklerim ise başka. Fenerbahçe resmi sitesinin maç sonunda yayına aldığı açılış sayfasına değinmek istiyorum. Antu.com’un yaptıklarıyla ilgili çok fazla söze gerek yok. Taraftar sitesi olmaktan çok bir holigan sitesi gibi davranan antu, iki ezeli dost takım arasına kin tohumları atmaya devam eden bu sitenin, Hamburg maçı sonrasında yaptıkları daha önce yaptıklarına göre çok hafif kalmış.

Dün geceye dönecek olursak, Ali Sami Yen’de izlediğim maçtan önce her şey mükemmeldi, sarı-kırmızılı taraftarlar takımlarını hep desteklemiştir ancak bu kadar büyük bir coşkuyu uzun yıllardır görmemiştim. Bu coşku maçın başlamasıyla da katlanarak arttı. Galatasaraylı oyuncular da başta Arda Turan olmak üzere bu coşkuya attıkları gollerle adeta yanıt verdi. Baros’un golünden sonra tribünde herkes, telefonlara sarılıp yeni rakibin kim olacağını öğrenmek isteyerek UEFA’da oynanan diğer maçların sonuçlarını stat dışındakilere sormaya başlamıştı bile. Ve telefonlar henüz kapanmadan felakat dakikaları geldi. Bu gollerde Kewell ve Hakan Balta’ya fazla suç bulmak istemiyorum. İkisi de sahanın en iyi isimlerinin başındaydı. Kewell’ı herkes gibi özellikle takip ettim. Adam tutuşu, kademeye girişi ve omuz omuza pozisyonlarda ayakta kalmasıyla ayakta alkışladım. Baros, Ayhan ve Sabri’yi de bu iyi isimlerin arasında saymam gerektiğini düşünüyorum. Ancak artık futbol hayatının sonlarına gelmiş bir Hasan Şaş’ı sahaya kurtarıcı olarak sürmenin hiçbir mantığı yoktu.

RESMİYET KAVRAMI!

Neyse şimdi asıl söylemek istediklerime geçeyim. Fenerbahçe’nin resmi sitesi, içinde barındırdığı “resmi’ ibaresinin anlamını pek kavrayamamış. Aynı bir taraftar sitesi gibi hareket ediyor. Bu siteyi kimler, hangi düşünceyle yapıyor anlamak mümkün değil. Galatasaray – Hamburg maçının hemen ardından koydukları “final biletiniz bizden” başlıklı açılış sayfası da neyin nesidir? Daha sonra Fenerbahçeli yöneticiler futbolda dostluk, kardeşlik sözlerini söyleyip dursunlar, kim inanır. Böyle bir açılış sayfası koyun, ardından ‘ülkemizde futbol çok kötü noktalara gidiyor, tribünde şiddet durmalı, futbolumuz gelişmeli” nasihatini verin. Gerçekten çok yazık!

Aslında benim bu siteye zaten çok fazla güvenim yoktu. Daha önce transfer döneminde hangi oyuncuyla ilgimiz yok dedilerse transfer ettiler. Resmi siteden yayınladıkları haberlerle resmen herkesle dalga geçtiler, basını yanlış yönlendirdiler. Yani sitenin bir resmiyeti kalmadı. Resmi ağızdan yapılan açıklamalar böyle olmamalı!

Sonuç olarak Avrupa’da mücadele eden bir takımımız bile yok. Artık elimizden önümüzdeki sene Avrupa Kupaları’nda mücadele edecek tüm takımlarımıza başarılar dilemekten başka fazla bir şey gelmiyor.

Yazı ;

Sporx Yazarlarından

Hilmi Sever tarafından yazılmıştır

Şahsi yorumum ; Bu eziklik sonsuza kadar baki kalacaktır

Resmi ( ! ) Sitelerine başarı dileklerimizi aktarmaktan başka yapacak pek birşey bulamıyorum
  6. 20.03.2009, 18:03 Mesaj #1221
  7. 20.03.2009, 18:21 Mesaj #1222
    Cevap: F.Bahçe ‘resmi’ sitesi

Galatasaray.org 'dan öğrenecekleri çok şey var. Resmi sitemizin duruşunu takdir ediyorum.

Darısı Fenerbahce.org 'un da başına... (umudum yok ama...)
  8. 20.03.2009, 18:33 Mesaj #1223

27.Hafta biletiniz de bizden..

Cehenneme protokol ! Mesuliyet kabul edilmez.
  9. 20.03.2009, 18:40 Mesaj #1224
  10. 20.03.2009, 18:45 Mesaj #1225

Bunu antu.com yapsa hiç şaşırmam,sallamamda.Ama resmi sitenin bunu yapması kabul edilebilir değil.Geçen sene FTK çeyrek final eşleşmesinden önce resmi sitelerinde yaptıkları abuk subuk salakça bildiriden sonra ne hale düştüklerini gördük,aynı hatayı bir kez daha yapmaları düşündürücü.Unutmamalılarki Galatasaray kaos ortamından çabuk sıyrılır ve zafere ulaşır.Fb baştan aşağı 7'den 70'e ezik bir klüptür ve hep öyle kalacaktır...
  11. 20.03.2009, 18:45 Mesaj #1226

Serhat TOSUN, post: 143811 Nickli Üyeden Alıntı

Bu eziklerle maçımız ne zmn?

12 nisan...
  12. 20.03.2009, 18:46 Mesaj #1227
  13. 20.03.2009, 18:48 Mesaj #1228
  14. 20.03.2009, 18:52 Mesaj #1229
  15. 20.03.2009, 19:00 Mesaj #1230

Arkadaşlar adamların amacı bizi deli etmek,buna imkan vermemek gerek.Bu sene avrupada ezilip yerin dibine girdiler,CL'de tek galibiyet alamadan evlerine döndüler.Esas deli olması gereken onlar biz değil,onca şanssızlığa ve yönetim hatalarına rağmen buraya kadar gelmemizde başarıydı bana göre.Sakin olalım,şu yazılanları antuda biri görse keyfinden çatlar,buna imkan vermeyelim...