1. 14.07.2017, 01:44 Mesaj #391

Serkan Sabri Nickli Üyeden Alıntı

Dediğim gibi bazıları tamamen o dönemlerle ilgili bunu günümüze yormak yada günümüzde uygulamaya almak mantıklı değil tabiiki.Aynı şekilde kadınlarla ilgilide yumuşak ayetler varken bazı yerlerdede katı ayetler var bazı yerlerde kadınların haklarının korunması ile ilgili bahsederken bazı yerlerde kadınları erkeğin bir malı olarak görüyor dediğim gibi bazı şeyleri indirildiği dönemin kafa yapısına uygun.

indirildigi donemden ote indirildigi gunun politikasi cok onemli. Malum kadinlarin kapanma emri guclu ve zengin hanimi hatice zamaninda olmadi. Hatice zamaninda kadinlarin kapanmasi o kadar ahlak disi bir sey olarak gorulmuyordu. Kadinlarin kapanma emri peygamberin altmis yasini devirdikten sonra elinin altinda 18'lik ayseler ve fistik cariyeler varken geldi. Malum belli yasina gelmis bir erkek icin gencecik toy delikanlilarin hanimlarina dik dik bakmasi veya daha kotusu hanimlarin onlari arzulamasi feci kiskanclik yaratabilecek bir durum. Henuz dunyanin %99'i islamla sereflenememisken, hatta insanlar kole olarak pazarlarda satilirken, yuzlerce insan coluk cocuk bilinmeyen hastaliklardan oldukleri zamanlarda Tanri'nin elcisinin hanimlari hakkinda ayetler indirmesini veya gece hangisiyle yatmak istedigi hakkinda ayetler indirilmesini garipsememek lazim. Bunlar insanligin serefe ermesi ve cennette ebedi saaddet bulmalari icin onemli bilgiler.
  2. 14.07.2017, 07:08 Mesaj #392
  3. 25.07.2017, 10:39 Mesaj #393

Melih Sönmez Nickli Üyeden Alıntı

Okur yazar konusunda yaptığı tanımlamayı tekrar dinlersen sorun ortadan kalkar sanırım abi. Hatta en baştan tekrar dinlersen daha iyi olur.

Ayrıca Mehmet Okuyan ve Caner Taslaman ikilisini takip etmeni de tavsiye ederim.

Taslaman gereksiz şişirilen bir zat showmenlik yapıyor ilmi bilgisi de çapı da yetmez birseyleri aktarmaya
  4. 25.07.2017, 10:45 Mesaj #394

bu video onun dine bakışını net biçimde açıklıyor. kesinlikle müslüman değildi kuranı inkar ediyordu.
    montaj diyen olursa aşağıdaki linkte tbmm resmi tutanaklarına son paragrafa bakabilir.

Ataturk
  5. 25.07.2017, 10:56 Mesaj #395

Fatih Uluışık Nickli Üyeden Alıntı

bu video onun dine bakışını net biçimde açıklıyor. kesinlikle müslüman değildi kuranı inkar ediyordu.
    montaj diyen olursa aşağıdaki linkte tbmm resmi tutanaklarına son paragrafa bakabilir.

Ataturk

Atatürkçüler dinsizdir , cehennemliktir diyebilir miyiz?
  6. 25.07.2017, 11:00 Mesaj #396

Melih Peker Nickli Üyeden Alıntı

Atatürkçüler dinsizdir , cehennemliktir diyebilir miyiz?

konuda Atatürk'ten bahsediliyor.
    Atatürkçüler bu gerçekleri zaten biliyor.
    bazısı onun din anlayışını alır bazısı almaz.
    duruma göre değişir dediğin.
    polemik çıkarmak gibi niyetim yok . sadece konu başlığına dair paylaşım yaptım
  7. 25.07.2017, 11:02 Mesaj #397

konuda Atatürk'ten bahsediliyor.
    Atatürkçüler bu gerçekleri zaten biliyor.
    bazısı onun din anlayışını alır bazısı almaz.
    duruma göre değişir dediğin.
    polemik çıkarmak gibi niyetim yok . sadece konu başlığına dair paylaşım yaptım

ona göre atatürkçü olacam dinden çıkmayalım şimdi.
  8. 25.07.2017, 11:03 Mesaj #398
    Ben niyetini anladım senin de ama neyse.

sent via GSC
  9. 25.07.2017, 11:27 Mesaj #399
    Eee Fatih Bey son paragrafda ne var? Yoruma açık bişeyi çok net gibi gösteriyorsun, aynı geçen bir gazete haberini resmi açıklama olarak göstermen gibi.

Yoruma açık birşey, ben bunu Peygamber değilim olarak algılıyorum, ki zaten bu konuda bir çok kez ona bu yakıştırmayı yapanları azarladığı söylenir.

Ee hadi diyelim Müslüman değildi, ne değişecek? Din üzerinden milleti kandırıp soyanlar müslüman da ne oluyor? Asıl Atatürkün inancını sorgulayanlar önce ikide bir dini dilinden düşürmeyenlere, hop birader siz Peygambermisiniz de göklerden gelen bir karar vardır falan ne demek oluyor diye sorgulasınlar.

Hem Atatürkçüler ne oluyor onu bir anlasam. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyım ve bu konuda sadece ve sadece Atatürke ve onun ile birlikte savaşan gazilerimize, o zaman varını yoğunu ortaya koyan analarımıza, bacılarımıza minnetarım.

Bu Ateş üfleyerek sönmez
    Konu Kenan Ünal tarafından (25.07.2017 Saat 11:33 ) değiştirilmiştir.
  10. 25.07.2017, 11:36 Mesaj #400
    Çok doğru söylemiş aynen katılıyorum video'daki konuşmaya.
  11. 25.07.2017, 12:09 Mesaj #401
    Ya atam isterse en büyük ateist olsun banane, bize ne? Kimse inancından dolayı sevip saymıyor ki zaten. Bu ülkeye kattığı şeylerin yanında dini inanç lafının yapılmasının mantığı ne??
  12. 25.07.2017, 12:11 Mesaj #402
  13. 25.07.2017, 12:11 Mesaj #403

Ataturk

Fetö gibi müslüman olup kuranı kabul edip millete bomba yağdıracağına varsın atam dinsiz olsun ne farkeder
  14. 25.07.2017, 12:13 Mesaj #404
  15. 25.07.2017, 13:02 Mesaj #405

Kemal Bulur Nickli Üyeden Alıntı

Taslaman gereksiz şişirilen bir zat showmenlik yapıyor ilmi bilgisi de çapı da yetmez birseyleri aktarmaya

ilk çıktığı zamanlar böyle değildi. kemik bir kitle kazandıktan sonra işi show'a döktüğü yetmezmiş gibi mahalle ağzı ile yorumlar yapmaya başladı.

Yukarı Git