1.Üye isimleri Ad-Soyad formatında olmalıdır. Simge içeren, rumuz veya gerçek dışı isimler kabul edilmeyecektir. Bir kişinin alabileceği üyelik sayısı birdir. Cezalı veya aktif üyeliği varken, ikinci bir üyelik almaya çalışan üyenin ikinci üyeliğine ihraç cezası verilir. Eğer ilk üyeliğinizde bir teknik sorun yaşıyorsanız yeni hesap açmak için önce bir admin ile temasa geçiniz.

2. Forum seviyesini korumak adına en önemli unsurlardan birisi küfür ve hakaret içerikli mesajların olmamasıdır. Küfür iması ve kısaltması içeren mesajlar atan üyeler uyarılacak tekrarı halinde en az 1 gün MYC uygulanacaktır.

3.Küfür imasının ve hakaretin bir Galatasaray Spor Kulübü mensubuna yönetilmesi durumunda en az 1 gün MYC uygulanacaktır.

4.Küfür imasının ve hakaretin bir forum üyesine yönetilmesi durumunda en az 3 gün MYC uygulanacaktır.

5.Galiz küfür kullanan üyelere en az 5 gün MYC uygulanacaktır.

6.Galiz küfürün bir Galatasaray Spor Kulübü mensubuna yönetilmesi durumunda en az 7 gün MYC uygulanacaktır.

7.Galiz küfürün bir forum üyesine yönetilmesi durumunda en az 10 gün MYC uygulanacaktır.

8.Forum içerisinde düşünce yapılarını, görüşleri, etik yapılarını alaya alan, aşağılan üyeler en az 1 gün MYC alacaklardır.

9.Forumu hukuken zor durumda bırakacak durumlar olan, siyasi ve idari güce sahip bireylere hakaret eden üyeler önce uyarılacak,tekrarında en az 3 gün olmak üzere MYC alacaklardır.

10.Konu başlıklarında provokasyon yasaktır. Kasıtlı olarak kavga çıkarma amaçlı mesaj atan üyeler konudan süresiz olarak uzaklaştırılacak ve uyarılacaklardır. Uyarıları dikkate almayıp bu davranışlara devam edenler en az 3 gün MYC ​alacaklardır.

11.Irkçılık ve nefret söylemleri insanlık suçudur. Bu tarz mesajlar atan üyelere en az 21 gün MYC uygulanacaktır.

12.Forumda seviyeyi bozacak ve üyeleri rahatsız edecek derecede trollük/geyik vb. yapılması yasaktır. Bu tarz davranışlarda bulunan üyelerimiz uyarılacak, ısrarla devam etmeleri halinde en az 1 Gün MYC alacaklardır.Bu davranışların tekrarı halinde cezaları katlanarak artacaktır.

13.Maç yayınları konusunda yasa dışı paylaşım yapan veya yapılmasını talep eden üyeler uyarılacak ve tekrarı halinde en az 24 saat süre ile konudan uzaklaştırılacaktır.

14.Yasadışı içerik veya aşırı derecede müstehcenlik içeren seviyesiz başlıklar ve mesajlar silinecek, mesaj sahipleri uyarılacaktır.

15.Kaynaksız duyum ve haber vererek üyeleri kandırmaya çalışan üyeler,öncelikle uyarılacak tekrarı halinde 1 gün MYC alacaklardır.

16.Türkiye Cumhuriyeti Devleti Ceza Kanunlarını ihlal eden mesajlar içeriğine göre en az 14 gün MYC ile cezalandırılır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ’nin milli çıkarlarına aykırı, ülkenin bölünmez bütünlüğüne karşı mesajlar yazan veya konular açan üyelerimiz ise ihraç edileceklerdir.

17. SPOILER içerisinde olsa dahi küfürlü caps, yazı vb. şeyler paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan üyeler öncelikle uyarılıp, tekrarında cezai işlem uygulanacaktır.

18.Üyelik süresince yazılan mesajların içerik sorumluluğu üyelere, mesajların mülkiyeti ise GSCimbom.com forumlarına aittir. Sistemde aksamalara sebep olduğu için, üyeliklerin bir sebeple sonlandırılması durumunda mesajların veya üyelik hesaplarının silinmesi talep edilemez.

19.GSCimbom Yönetimi olağan dışı durumlar, anlık ve ani gelişmeler ışığında ceza kurallarında farklı uygulamalara gitme hakkını saklı tutar.


Not : Aynı davranışları tekrar ederek süreklilik haline getiren üyeler,ceza süreleri katlanacak şekilde ceza alacaklardır.Cezalar üyelerin davranışına göre yönetim inisiyatifindedir.