#10 Felipe Lourerio | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
#10 Felipe Lourerio

felipe09dn2.jpg

Felipe Loureiro Hayatı ( Biyografisi )

Felipe, tam adı Felipe Jorge Loureiro, ( D. 2 Eylül 1977 - Rio de jenerio, Brezilya)

2002 yılında kısa bir süre Galatasaray'da oynayan Felipe, şu anda Katar liği takımlarından Al-Sadd'da forma giymektedir.

Brezilya Milli Futbol Takımı formasını 8 defa giymiştir.

Kariyeri:

*1997 - 2001 : Vasco

*2001 - 2001 : Palmeiras

*2001 - 2001 : Atletico-MG

*2002 - 2002 : Vasco

*2002 - 2002 : Galatasaray

*2003 - 2004 : Flamengo

*2005 - 2005 : Fluminense

*2005 - .......: Al-Sadd

hasan şaş'lada çok güzel bir anıları vardır :asd:

[video=youtube;zx4EXF2NSMU]https://www.youtube.com/watch?v=zx4EXF2NSMU[/video]

Hagi'den sonra gelmiştir kendisi ama Fatih Terim'le aralarındaki anlaşmazlık yüzünden erken ayrılmıştır zamanında dünyanın en kolay çalım atan adamı gibi yorumlar yapılıyordu kendileri için, erken gitmeseydi şuan Türkiye'de alex'in esamesi bile okunmazdı çok net :)

Cevap: Felipe Lourerio

Şampiyonlar Ligi'n de bir Moskova maçını hatırlıyorum ama hangi Moskova çıkaramadım, çok iyi oynamıştı galip gelmiştik.

Kesinlikle öyleydi. Binlerce futbolcu izledim, bu adam en kolay calım atanların basında geliyordu. Sadece calımla da yetinmiyordu. İnceleri de müthişti.

Yürüyerek calim atan bir adamdi, gönderildigi gün cok üzülmüstüm. Lokomotif macinda Hasan'a attigi ara pasla gelen gol unutulmaz gercekten. Yeni Hagi olacak gözüyle bakiliyordu kendisine:sad007: Gercekten kosmuyor diye mi gönderdi Fatih hoca hala merak ederim.

Yürüyerek calim atan bir adamdi, gönderildigi gün cok üzülmüstüm. Lokomotif macinda Hasan'a attigi ara pasla gelen gol unutulmaz gercekten. Yeni Hagi olacak gözüyle bakiliyordu kendisine:sad007: Gercekten kosmuyor diye mi gönderdi Fatih hoca hala merak ederim.

fatih hoca bu adamı serbest değilde ya önliberoda ya kanatta kullanıyordu hiç serbest oynatmadı serbest oynasa yıkardı ortalığı sonra kaçtı gitti zaten davası hala devam ediyor heralde..

çok iyi futbolcuydu.

[video=youtube;oygj8H3U5IQ]https://www.youtube.com/watch?v=oygj8H3U5IQ[/video]

Geri dönmüyor ve pres yapmıyor diye yolladı hoca. Ama benim de Galatasaray'da izledim en rahat çalım atan, harika pasları olan ve teknik bir oyuncu idi. Gerçek şu ki bizim ligimize göre değil.

Felipe benim Hagi'den sonra o naçizane numarayı gururla taşıyabileceğini düşündüğüm bir oyuncuydu.Çalımları etkileyiciydi.Hatta o sezon Şampiyonlar Ligi ilk maçımızda Barcelona'ya ASY stadında "0-2" yenildiğimiz maçta bizim kalenin korner bayrağının olduğu çizgide Mendieta'ya ööyle bir bacak arası atmıştı ki;Mendieta'nın aklı başından gitmişti:))

Son zamanlarda adapte sorunu,Diyarbakır maçında görmüş olduğu kırmızı kart ve o sezon İmparator'un sırf Hasan Şaş Felipe'nin gölgesinde kalmasın diye bu topçuyu iyice çaptan düşürmesi onun kredisinin tükenmesine yol açmıştı:((

Üst Alt