#10 Jaka Lakovič | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#10 Jaka Lakovič

SRD_8951_B.jpg

5 JAKA LAKOVIC

Guard

Doğum Tarihi 1978-07-09

Geldiği Takım FC Barcelona Regal

Giriş Yılı 2011

Boyu 1.86

Lakabı

Kariyeri

1996-2001 Geoplin Slovan

2001-2002 Krka Novo Mesto

2002-2006 Panathinaikos Athens

2006-2011 FC Barcelona Regal​

Cevap: #10 Jaka Lakovič

Kendisi kariyerinde de belli olduğu gibi winnerdır.Takımı en kritik yerde sırtlar, sıcak olduğunda tek başına maç kazandırır.Fakat baya bir egoisttir.Slovenya milli takımınında bile idmanda Beno Udrih'le kavga edip, koçuna 'ya ben ya Udrih' demiştir.Koçta diğer oyuncular tarafından çok sevilen ve saygı duyulan Lakovic'i seçmiştir

Uzman değilim ama basketbol maçların denk gelirse kaçırmıyorum. Bu sene Barcelona maçlarını da çok izledim. İzlediğim kadarıyla Lakoviç genelde benchte oturuyordu... Zaman zaman oyuna girip takımı ateşleme görevini yerine getiriyordu.

Lakoviç üst düzey maçlarda 25 dakikanın üzerinde süre alamaz diye tahmin ediyorum. Savunma yönünden güçlü olan Gordon transferi de bence Lakoviçi rahatlatma düşüncesiyle yapıldı. Lakoviçin savunma zaafiyetini Gordon ile kapatcaz. Ayrıca Lakoviç, Ender ve Tutku üçlüsü bol alternatifli bir guard seçeneği oluşturdu. Tutku ve Lakoviç 10-15 er dakika bile oynasa Enderin 30 dakika oynama kapasitesi var.

Takımın bence 2 tane eksik yönü kaldı. Bir yabancı pover forvet. Diğeri de sağlam bir pivot. Ama bu pozisyonlara yapılacak transferler biraz sert oyuncu olmalı. Takımı havaya sokacak, gerektiğinde smaç şov yapacak isimler olmalı... Gordon dışındaki kadro genel anlamda agresif olmayan basketbolculardan oluşuyor. Biraz agresiflik şart. Mesela Pover forvet için Ersan İlyasova olağanüstü olur....

Basketbolu pek takip etmem ama forumlarda okuduğuma göre çok iyi bir oyuncu..Hayırlı olsun inşallah GALATASARAYımızda başarılı olur

Üst Alt