GSC Haber - 10 Kasım | Atatürk'ün Ebediyete İntikalinin 79. Yılı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber 10 Kasım | Atatürk'ün Ebediyete İntikalinin 79. Yılı

İleri görüşlü bu büyük insanı her zamanki gibi! saygı ve özlemle anıyorum... Anıyorum anmasına da mevcut siyasi iktidar kanadının yıllar sonra hortlayan bu Atatürk sevgisi gözlerimi yaşartıyor... Diyemeyeceğim tam tersi beni ziyadesi ile ürkütüyor :red:

Daha 2 ay öncesine kadar "Atatürk" diyemeyenlerin şimdi bir anda bu noktaya gelmesi pek hayra alamet değil gibi görünüyor. Ülkenin kurucusu olan aynı zamanda siyaset üstü olması gereken bu adam ve bu adamın miras bıraktığı ne varsa 15 senedir siyasete alet edildi ve özellikle iktidar medyası tarafından hayasızca umarsızca küfür edildi. Abd destekli Neo-Osmanlı hayali kuranlar bir anda Atatürkçü oldu... Yersen :D O kadar dedik; Abd sekmeyeceği! eşeğin önüne ot koyar mı? Tarih yazmış mı böyle bir şeyi? Neymiş Abd imparatorluk varisi olan bir ülkeyi kendi eliyle tekrardan Orta Doğu'nun babası yapacakmış :red: Yediniz mi la bunu hakikaten? Yeni yeni akılları başlarına geliyor galiba lakin ortada ülke diye bir şey kalmadı zaten. Yani açık konuşmak gerekirse bu saatten sonra gelmese de olurdu zahmet etmişler.

Beni asıl düşündüren veya kaygılandıran şey bu davranış bozukluğunun altında yatan gerçek nedenlerdir. O nedenler nelerdir bilemiyoruz lakin görünen o ki ülkeye doğru bir cisim yaklaşıyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

ben yaklaşık 1 ay önce akp nin atatürkçü kimliğe(sözde) bürüneceğine dair bir yazı okumuştum. Akp kulislerinde şu sıralarda konuşulan şeylerden biri buymuş. Hadi canım olmaz da diyememiştim bunu duyduğumda çünkü herşeyi beklerim bunlardan. RTE nin bugün ki açıklamaları bu yazının içeriğinin doğruluğunu teyit ediyor. Atatürkçülüğü tekellerine almaya çalışacaklar bu yeni dönemde.

Üst Alt