10 Kasım | Unutmadık, Unutturmayacağız! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

10 Kasım | Unutmadık, Unutturmayacağız!

mustafa-kemal-ataturkun-ileri-goruslulugu.jpg

Ulu Önder Atatürk'ü ölümünün 73. yılında saygıyla anıyoruz.

1881 - 193∞

Cevap: 10 Kasım | Unutmadık, Unutturmayacağız!

ruhun şaad olsun ... Unutmadık..Unuttturmuyacağız ATAM seni...

şükran gurur ve saygıyla anıyoruz büyük önderi

''benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır''

arıyoruz anıyoruz

"Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.'' M.K.ATATÜRK ...''

Ölümsüzlük, 1938'de bir Türk tarafından bulundu...

emanetini en iyi şekilde yaşatıyoruz diyebilseydim keşke, özür dileriz ATAM her geçen gün azalıyoruz

Saatimi kurayım şimdiden, her zaman akllımızda ama senede 1dk saygı duruşunu çok görenler oluyor onlardan olmayalım.

Gurur , özlem ve saygıyla anıyorum.

"Siz genç arkadaşlar, yorulmadan beni takip etmeye söz vermişsiniz. İşte ben özellikle bu sözden çok duygulandım.Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. Fakat arkadaşlar yorulmadan ne demek? Yorulmamak olur mu ? Elbette yorulacaksınız. Benim sizden istediğim şey yorulmamak değil, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir. Yorgunluk her insan, her canlı için doğal bir durumdur. Fakat insanda yorgunluğu yenebilecek manevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür. Sizler, yani, yeni Türkiye’nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... dinlenmemek üzere yürümeğe karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir." (1937, Ankara) (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, C. II, Ankara, 1997,s. 327-328)

Son kişi kalsam da izinden gitmekten asla vazgeçmeyeceğim, ışıklar içinde yat.

Ölümsüzlük 10 Kasım 1938'de, saat 09:05'de bir Türk tarafından bulunmuştur.. 1881 - 193∞

Bu Ülke "Adam Gibi Adam" olmadığı İçin Değil; "ATAM GİBİ ADAM" olmadığı için bu halde..! O'nu Arıyoruz..10 Kasım 1938

Su konusmayida siddetle oneriyorum...

[video=youtube;PJy6oSqijuU]https://www.youtube.com/watch?v=PJy6oSqijuU[/video]

Üst Alt