10 Numaraya İhtiyaç Var mı ? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

10 Numaraya İhtiyaç Var mı ?

Takım 4-4-2 ye döndüğünden beri başka bi Galatasaray geldiği herkesin hemfikir olduğu ortak nokta. 4-4-2 ye geçmeden önce bu takıma 10 numara acil ihtiyaçtı. Ama şimdi 10 numara bu sistemi bozarmı acaba diye soru işrareti yok değil. Şu anki sistem çok iyi yerlere geleceği açık. Daha 3 hafta öncesine kadar klas bi 10 numarayı çok istiyordum ama şimdi fikrim değişti. Acaba 10 numaraya ihtiyaç varmı ?

Cevap: 10 Numaraya İhtiyaç Varmı ?

Yabancılarımızdan kimi oynatmamayı göze alabilirz ? Muslera+Elmander+Baros+Eboue+Melo+Ujfulasi

Bize yerli gerek...

Hamit...

Sinan Bolat...

Eren Derdiyok...

Cevap: 10 Numaraya İhtiyaç Varmı ?

Herhalde var kardeşim.

Nedemek yahu 10 numara sistemi bozar mı diye soru işareti yok değil!?? NEDEMEK BU. :31:

10 numara dedigin adam nedir biliyormusun ? 10 numara dedigin adam için, diğer futbolcular.......... ÖĞRENCİDİR öğrenci!. Sistemi bozmak şöyle dursun, sistemi bozanları yola getirir 10 numara.

Biz ancak, sağlam bir beyin monte edersek bu takıma, takımın gerçek potansiyeli ortaya çıkar. Ancak ozaman çıkar işte. Fakat öyle bir oyuncu bulurmuyuz, bulsak para yeter mi... Asıl konuşulması gereken konu bu. Lider oyuncu, ve kaliteli lider oyuncu bulmak kolay iş değil.

Lampard reyiz, ayrılabilir devre arası Celski'den... Bir goz atsak fena mı olur hanim.... yeani...

Cevap: 10 Numaraya İhtiyaç Var mı ?

Klasik tipte bir 10 numaraya ihtiyaç var gibi görülüyor. Lakin bu eğer yabancı olacaksa(ki yerli pek mümkün değil) hangi yabancıdan feragat edeceğimiz konusuda var.

Lakin orta sahada pas yapmakta ve olgun atak geliştirmede sıkıntı yaşadığımız da bir gerçek. Burada Terim'in tercihini merak ediyorum şahsen. Sezon başında golcü sıkıntısınada değinmişti.

4-3-1-2 sistemine geçmemiz lazım, sağlam bir 10 numara yakışır aslında. Ama çok da gerekli değil, on numara almak yerine Hamit falan olsa daha iyi olur mesela.

10 numara kesinlikle gerekli, elmander bile selcuk ve melo dan daha iyi ara pasi atiyor. eger yabanci bir 10 numara gelirse mecburen tekli forvete gecmemiz lazim baros da yedeke. ama tek forvetli ve arkasinda 10 numarayla oynanan systemde bence kanatlar cok iyi islemesi gerekli, buda malesef bizde su an sözkonusu bile degil.

10numara sart ama en azindan sag yada sola bir kanat oyuncusu gerekli oda mecburen yerli olacak.

Artık kalasik koşmayan 10 numaraların günümüz futbolunda yerleri pek yok. Artık teknik kapasitesi yüksek aynı zamanda defansif olarakta takımına katkı sağlayabilecek orta saha oyuncuları takımların iskeletlerini oluşturmakta. Büyük takımlarda oynayan 10 numaralara da dikkat edersek defansif olarak kendini geliştiremeyenler ilk 11 lerde pek şans bulamıyorlar. Anlayacağın takımlarda artık Lincoln Misimoviç gibi isimler pek kullanılmıyor artık. Hagi gibi her maç sahaya mükemmel katkı sağlayacak bir 10 numara bulursun ona bir şey demem. Ama şu anda Galatasaray' ın alabileceği Hagi kalitesinde bir 10 numara dünya üzerinde yok ne yazıkki. Selçuk ve Melo orta saha için yeterlidir bence. Engin Baytar' da bu ikiliye çok güzel bir alternatiftir. Bizim en büyük sıkıntımız Kazım. Kazım' ın yerinde oynayabilecek bir sağ açık, Emre' den daha kaliteli bir sol açıkla bu iş biter. Birde Hakan Balta' nın en az şu anki performansıyla oynayacak başka bir alternatif. Ne sistemi değiştirmeye gerek var ne de bir 10 numaraya.

ben de bu ikilemdeyim

barosun yerine daha bitirici ve çok koşan çevik bir forvet mi almalı ?

yoksa 10 numara alıp Elmacıyı tek forvet mi bırakmalı ?

ama kim takar beni kararı Grande verecek

Galatasaray, tarihinde, guzel futbolu sadece sağlam bir 10 numara varken oynamıştır.

(bkz HAGI), (bkz LINCOLN), (bkz SERGEN)

Kalasik 10 numara devri diye bir olay yok. Bu bir ütopyadır. Lider vasıflı beyinler (aka futbol profesorleri) her zaman takıma guzel futbol oynatır, kilidi açar. En zor maçı dahi çevirirler. Böyle bir oyuncu almazsak, bu takımın potansiyeline çok yazık olur.

Galatasaray, tarihinde, guzel futbolu sadece sağlam bir 10 numara varken oynamıştır.

(bkz HAGI), (bkz LINCOLN), (bkz SERGEN)

Kalasik 10 numara devri diye bir olay yok. Bu bir ütopyadır. Lider vasıflı beyinler (aka futbol profesorleri) her zaman takıma guzel futbol oynatır, kilidi açar. En zor maçı dahi çevirirler. Böyle bir oyuncu almazsak, bu takımın potansiyeline çok yazık olur.

Lincoln' ü sevemiyorum ben. Kaprisleri, maç seçmeleri, sakata yatması onu sevememem için yeten sebepler. Belkide 10 numara istemeyişimin sebebi bu herif bile olabilir. Korkuyorum artık bu kapirsli tiplerden.

hiç gerek falan yok 10 numaraya.

Türkiye de 10 numara var ise şu anda tek adam o da Alper Potuk.

Alınacaksa o alınsın.

10 numara devri bitti diyemeyiz

çünkü 4-4-2 bitti diyoduk ve bitmediğini gördük

bişeyin devri bitti demek için ancak çok çok az kullanılması lazım

misal 3lü defans artık kimse kullanmıyo

resmen devri bitti

10 numara olarak alexli fener şike de yapsa mike de yapsa alex olunca futbol oynayabiliyolar

alex yoksa futbol yok

lincolnlü hagili dönemlerimiz bizim de çok iyiydi

barcelona messiyi 10 numara oynatıyo

realde mesut 10 numara

daha bunların üzerinde takım var mı

bunlardan daha mı moderniz

hiç gerek falan yok 10 numaraya.

Gerek yok, hemde hiç ? Hmmm... Neden ? Forvetlerimiz her maç süper ara paslar alıyor, ondan mı gerek yok ? Orta saha'da Xavi/Iniesta misaaali rakip defansları okullu çocuklara çeviren toplar döndürüyoruz, ondan mı gerek yok ? İyi kapanan takımlara karşı çok kolay kilit açabiliyoruz, ondan mı gerek yok ? Takımın saha içinde lideri var da, ondan mı gerek yok ? Hmm.. Bunlardan gerek yoksa, tamam haklısıng.. ozamang... heralda...

digger cümlene geçiyorum ;

"Türkiye de 10 numara var ise şu anda tek adam o da Alper Potuk."

Bu cümlenin yorumunuda sevgili izleyicilerimize bırakıyorum. :ka21:

top tasiyacak, top dagitacak ve gol de atacak bir forvete ihtiyac var

Muslera

Eboue Semih/Ghan Ujfalusi Hakan

Melo

Engin Selcuk Olcan

BAHSETTIGIM SAHIS

Elmander

BU TAKIMIN UÇMASI İÇİN KANAT TAKMAK LAZIM

Şuanki oynadığımız sistemde kanatların önemi çok büyük. Kanattaki ileri uctaki oyuncularımız çalımcı özelliklere sahip olmadıkları halde sistem çok başarılı oldu. Düşünsenize bir kanatlardaki oyuncularımız çilingirci cinsinden. O zaman takımı düşünemiyorum. 10 numara isteyen arkadaşların istediği Lampard tarzı oyuncular. Şuan böyle bi oyuncu mümkün olmadığı için sağa ve sola çalımcı iki oyuncu almamız önceliğimiz olmalı. Sağa hiç kumara gerek yok. Kızanlar olabilir ama Ketia diyorum. Sola da Elia yı aldıkmı kanatlarımız uçurur bu takımı

BU TAKIMIN UÇMASI İÇİN KANAT TAKMAK LAZIM

Şuanki oynadığımız sistemde kanatların önemi çok büyük. Kanattaki ileri uctaki oyuncularımız çalımcı özelliklere sahip olmadıkları halde sistem çok başarılı oldu. Düşünsenize bir kanatlardaki oyuncularımız çilingirci cinsinden. O zaman takımı düşünemiyorum. 10 numara isteyen arkadaşların istediği Lampard tarzı oyuncular. Şuan böyle bi oyuncu mümkün olmadığı için sağa ve sola çalımcı iki oyuncu almamız önceliğimiz olmalı. Sağa hiç kumara gerek yok. Kızanlar olabilir ama Ketia diyorum. Sola da Elia yı aldıkmı kanatlarımız uçurur bu takımı

Keita Elia ee kaç yabancı oldu ?

Ayriyetten istediğin kadar kanadın olsun, pilotun olmadan bir işe yaramaz. :ka21:

Üst Alt