#10 Younès Belhanda (Arşiv) - Sayfa 231 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Düşünürsek yapmayacağımız bir satış olur çünkü. Aga bir sezon önce 10 verdiğimiz adamı yarısına satmak nedir yav? Ayrıca bir şansı daha hakediyor bence.

Bu herifin daha 3 sene kontrati var. Prim mrim, mac basi puan falan derken neredeyse 4 Milyon aliyor sezonda. Yani yaklasik 11-12 Milyon ödeyecegiz daha bu adama.

Zararin neresinden dönersek kardir diye düsünüyorum.

Bu herifin daha 3 sene kontrati var. Prim mrim, mac basi puan falan derken neredeyse 4 Milyon aliyor sezonda. Yani yaklasik 11-12 Milyon ödeyecegiz daha bu adama.

Zararin neresinden dönersek kardir diye düsünüyorum.
Yanlışlıkla iyi bir ŞL performansı verse bonservis olarak kar eder yollarız. Eksik yönlerinin yanında savunma katkısı ve bir 10 numaraya göre daha hareketli oynaması gibi artıları var. Arkasına pas yeteneği iyi olan bir 8 numara alınırsa Belhanda'nın bu noktadaki eksikliğini daha az hissederiz.

Yanlışlıkla iyi bir ŞL performansı verse bonservis olarak kar eder yollarız. Eksik yönlerinin yanında savunma katkısı ve bir 10 numaraya göre daha hareketli oynaması gibi artıları var. Arkasına pas yeteneği iyi olan bir 8 numara alınırsa Belhanda'nın bu noktadaki eksikliğini daha az hissederiz.

DK'da İran'a karşı tek olumlu hareketi yok. CL'de nasıl olsun? Bunun önümüzdeki her önemli turnuvada bir şey yapmasını beklemek Aydın Yılmaz'ın patlamasını beklemeye döner.

Derbilerde, Dk'da yapamadıkları CL'de yapamayacaklarının garantisi işte.

Önce bir 10 numaranın yapması gerekenleri yapsın da varsın daha hareketsiz oynasın.
Araba almışsın, çalışmıyor, bir yere götürmüyor ama olsun diğerlerine göre rengi güzel demek gibi bir şey.

DK'da İran'a karşı tek olumlu hareketi yok. CL'de nasıl olsun? Bunun önümüzdeki her önemli turnuvada bir şey yapmasını beklemek Aydın Yılmaz'ın patlamasını beklemeye döner.

Derbilerde, Dk'da yapamadıkları CL'de yapamayacaklarının garantisi işte.

Önce bir 10 numaranın yapması gerekenleri yapsın da varsın daha hareketsiz oynasın.
Araba almışsın, çalışmıyor, bir yere götürmüyor ama olsun diğerlerine göre rengi güzel demek gibi bir şey.
Ben satılmasın demiyorum, 4-5'e satılmamalı. 10 milyona riskli bir herif almak nasıl saçma bir şeyse, o adamı 1 sezon sonra yarı fiyatına satmak da en az o kadar saçma bir şey bence. Bu derece bir lüksümüzün olduğunu sanmıyorum.

Ben satılmasın demiyorum, 4-5'e satılmamalı. 10 milyona riskli bir herif almak nasıl saçma bir şeyse, o adamı 1 sezon sonra yarı fiyatına satmak da en az o kadar saçma bir şey bence. Bu derece bir lüksümüzün olduğunu sanmıyorum.

Başkan veya yöneticilerden bir tanesi Araplarla, Çinlilerle iş ilişkisini falan kullanırsa, açıkçası işin içine biraz da dalavere katarak (fenerin Sow'u satması gibi) bir Arap veya Çin kulübüne satılabilir belki. Yoksa bu adamı dediğin paralara alacak bir Avrupa kulübü bulmak imkansız.

Bence bu gereksize yıllık bonuslarla, primlerle yaklaşık 4 milyon euro verecek lüksümüz yok. Bunu 5'e satıp yıllık 1.5 milyon euroya oynayacak pasör bir 8 numara alsak (Selçuk'un ilk 2 senesi gibi bir adam) (scout transferi olabilir bu, Garry gibi parlamaya müsait bir adam) uzun vadede ekonomik olarak da kâra geçeriz maaşları kattığında, oyuncu kalitesi olarak da kâra geçeriz.

Tarık' ın transfer sürecinde 'turnusol kağıdı' benzetmesini yapmıştım, keşke yanılmış olsaydım. Forumda futboldan az çok anladığını düşündüğüm hiç kimse Tarık' ın transfer edilmesini istemiyor, başta ben olmak üzere şiddetle muhalefet ediyorduk. Bildiğim ne kadar boş ezberle ahkam kesen gereksiz varsa da sanki bir Dünya yıldızı alınıyormuşcasına, yahut babasının oğlu imiş gibi övüyor da övüyorlardı...

Belhanda' nın durumu iyice Tarık' a benzemeye başladı temelde; farklı yönleri var, biri transfer sürecinde övülüyordu, oynadığı futbol(!)la uzun sürmedi; diğeri çok daha büyük bir kazık olarak girmiş durumda, halihazırda dökülürken de övülmeye devam ediliyor. Gerçi ben hala trollizm peşinde olabileceklerini düşünüyorum ama trollüğün de bir sınırı ve zamanı olmalı. Öyle ise boku çıkalı çok oluyor, değilse kendileri için kanaatimi belirtmiş oldum, kusura bakmasınlar...

Normalde izni 14'ünde bitiyormuş fakat bugün akşam İsviçre'de kampa katılacakmış artık bu kamp dönemiyle iyice adapte olup fazla sorumluluk alması gerekiyor Fatih Terim'in kampını yedikten sonra tamamen kendine geleceğini ümit ediyorum hoca da bu sene Malatya maçından sonra beklentilerini dile getirmişti umarım öyle bir Belhanda görürüz.

Belhanda'nın notunu verdim artık ben, Çok daha iyi bir belhanda göreceğiz masallarına inanmıyorum. Çünkü bize hep fas milli takımında ki ortamını övdü. Orada sistemimiz var hocam beni 8 no oynatıyor özgürlük veriyor dedi. Çıktılar fas'ta ki hocası herve Renard ile şovlar yaptılar tv'de. Turnuva başladı tüm takım nal topladı. Başı kesik tavuk gibi pres yapmak dışında sonuç almaya yönelik tek bir hamle yapamadılar. Belhanda orada da çıkışta toplar kaptırıp pozisyon yedirdi. Orada da skor katkısı yapamadı. Bu adamın kapasitesi belli max oynayacağı geçen sezon ki oyunu işte. Hala daha bu neyin ümidi hayret ediyorum. Fatih Hoca da mecburiyet den oynatıyor. Eldeki tek ofansif orta saha çünkü, Bu Belhanda'nın güvenilecek bir yönü yok.

Fas Portekizi baya tokatlamıştı futbol olarak kötü falan değillerdi bence , Fakat çapları belliydi Dirar , Costa , Butayyib gibi kazmalarla o kadar takım olunur işte iyi oynasalarda sonuca gidemezler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt