#10 Younès Belhanda(ARŞİV) - Sayfa 89 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu herifin istenmemesinin 1.nedeni tekniği oyunu filan degilki herkes oyun vs konuşmuş
Herif mental olarak rezil durumda her maç kırmızı yeme,takımı germe durumu var hemde istisnasiz her maçta var
Deplasman maclarinda adını bile hatırlamıyorum böyle sorunlu takımını eksik oynatan birini savunan galatarasayli olamaz

İşin başka boyutuda fatih hocanında Belhandayı sevdiğini düşünüyorum.12-15 arası teklif gelmezse satılmayacak gibi.

Devre arası anlaştı sene sonu gidecek deniyordu. Adam bir de bu anlaşmadan sonra daha iyi top oynadı. Nerede bu araplar hani nerede

Çok komik yav argüman kalmayınca direk Sneijder deniyor.

Bilmiyorum farkında mısınız ama Sneijder gideli ve Belhanda geleli 2 sene oldu. Bu süreçte hâlâ Sneijder de Sneijder diyerek bu kazmaya methiyeler düzmek bayağı aciz bir durum.

sent via GSC

Görmemişim Sneijder’e çöp denmiş

48979

48980

Çöp denmesinin nedeni sanırım şu kadrolarla beraber oynadığı için. Yani şu kadroya Sneijderi geçtim modric,pogba,ronaldo,messi vs koy onlara da denmedik şey bırakılmaz. Belhandayı yüceltecem diye Sneijder gibi bir adamı gömmeyin lütfen komik oluyorsunuz

Belhanda'nın diğer takımlardaki sorunu süreklilik ve klube aidiyetlik duygusunun gelişmemesiydi..

Bizde bu sorununu aştı..

Bu kadar koşan basan tekniği olan bi 10 numaraya kapıyı enaz20 den açarlar..

Gitmek istiyorsa gitsin kalmasını hiç sorun değil..

Duran top kullanma konusunda iyi olmadığını kabul etmek zor olmamalı...

Gerçi hangi özelliğiyle övülebilir ki?...

Hücumdan bahsedersin, doğru dripling-pas tercihi, şut tehdidi vs...''Ama 10 numara değil ki, topa sert, takım direncine katkısı, bla bla bla''...

Defanstan çıkarken yersiz ve faydasız tercihlerle veya vuruş beceriksizliğiyle top kaybı yapıyor, dersin...''Ofansif oyuncu, risk alıyor, yoksa takım etkili atağa çıkamaz'' olur...

Normal, faulsüz fiziksel temaslı müdahale edilebilecek pek çok pozisyonda bodoslama faul yapıyor, üstüne birde yerli yersiz rakip oyuncuya horozlanıyor, her an kart görebilir, dersin...
''Yiğitlik-erkeklik-rakibe baskı vs!'' olur. En komiği de burası; Çakar ve Puki destan uydurdular maaşallah...

Özetle, bir 8 numaradan beklenecek hiçbir özelliği vasatın üstüne çıkamayan biri; uğruna yazılan destanlar bu gerçeği değitiremeyecek....
Duran topları iyi kullanmadığı konusunu kabul edemiyorum. Ortaları gayet başarılı.

Defanstan çıkarken top kaybı yaptığı doğrudur. Yapmayan var mı diye sorarım sana. Zamanım olsa da tüm maçları tek tek çıkartıp muhteşem gördüğünüz oyuncuların hatalarını da çıkartsam size.

Bodoslama faul yaptığı da doğrudur. Bununla ilgili örneği de Melo üzerinden vermiştim. Adamın agresif olduğu konusunda hiçbir aksi görüş belirtmedim bugüne kadar. Psikolojik olarak biraz rahatsız. Kendisine yapılan sert bir faulden sonra intikam alıyor kendince.

Yalnız bu durumlarında bu adamın Süper Lig içinde yer alan en iyi orta sahalardan biri olduğu gerçeğini değiştirmez. Mevcut bütçe ve imkanlar ile benzer oyuncu ve benzer maaşla Türkiye'ye gelecek oyuncu sayısı da bilmiyorum kaçtır.

Yine söylüyorum Belhanda ve Feghouli iyi bir sinerji yakaladılar. Gönderildiğinde Feghouli'nin de form durumu düşecektir. Alt yapıdan Yusuf Yazıcı Dorukhan gibi bir oyuncu gelecek olsa ben de hemen satılsın derim. Ama öyle bir durum da yok.

Takımda bu kadar uzun herif varken duran toptan gol/tehlike konusunda kısır isek burda
ya
Organizasyonda sıkıntı var > hocanın eksisi olur
ya
İçerdeki uzunlar doğru pozisyon alamıyor iyi sıçrayamıyor vs. > uzunlara yazar
ya da
topa vuran herifler iyi değerlendiremiyor, doğru yere ulaştıramıyor topu

bunun başka sebebi yok net şekilde duran top zafiyetimiz(ofansif anlamda) varken bu problemi sırf kişileri seviyoruz diye hasıraltı edersek hataya düşmüş oluruz.

D9QsCigXkAAnVD9.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt