#10 Younès Belhanda(ARŞİV) - Sayfa 129 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bazi taraftarlarimizin buna olan sevgisi futbol ile aciklanabilecek bir sevgi degil. Zira adam futbol oynamiyor. Denizli macinda 2. lig seviyesinde bile degildi. Cogu macinda oyleydi zaten.

Buna olan sevgi karakteriyle alakali olsa gerek. Malum. Toplumda tv de oynayan ters tiplere akil almaz bir sevgi oluyor. Mesela survivor dan Semih Ozturk gibi. Turabi gibi. Yani yargi falan dagitmis oluyor. Toplumun geneline uyum saglamayan ters tipleri temsil ediyor. Toplumun bir kesiminde bu gibi tiplere ragbet var. Neyi iyi yapiyor diye sorsan somut bir sey soyleyemwz. Adamlik, yargi, ders verme gibi abuk subuk kriterlerden bahsederler.

Güzel kardesim Fahri Aksoy, su temelsiz sosyolojik tespitleri yapmaktan ne zaman vazgececeksin ? Bazen kisisel sempatin, ve antipatin disinda da degerlendirmeler yapabilmen gerekiyor. Survivor konulari varken, bilen bilir, burada Turabi´yi fake dövüscülügünden dolayi az madara etmedim. Ama yigidin, hakki yigide. Adam bir kac ay önce Amerika´da The Challenge, War of the World diye amerikanin en zor denilen reality showunu ve 1 milyon dollar kazandi.

Yani senin Adamlik, Yargi dagitan, ve ders veren, ayni zamanda basarili olan tiplere dünyada milletin öyle soguk baktigi felan yok. Dünya´nin neredeyse her yerinde, böyle bir adam cikinca, "Aman Allahim, Allah bize de nasip eder mi aceba ", diye soruyor millet... Kimse pembe göt izlemez, herkes giderli delikanli istiyor.

Bazi taraftarlarimizin buna olan sevgisi futbol ile aciklanabilecek bir sevgi degil. Zira adam futbol oynamiyor. Denizli macinda 2. lig seviyesinde bile degildi. Cogu macinda oyleydi zaten.

Buna olan sevgi karakteriyle alakali olsa gerek. Malum. Toplumda tv de oynayan ters tiplere akil almaz bir sevgi oluyor. Mesela survivor dan Semih Ozturk gibi. Turabi gibi. Yani yargi falan dagitmis oluyor. Toplumun geneline uyum saglamayan ters tipleri temsil ediyor. Toplumun bir kesiminde bu gibi tiplere ragbet var. Neyi iyi yapiyor diye sorsan somut bir sey soyleyemwz. Adamlik, yargi, ders verme gibi abuk subuk kriterlerden bahsederler.
Kimsenin Belhanda cok iyi oynuyor dedigi yok zaten ama asiri elestiriyosunuz o yuzden savunuyor millet.belhanda hata yaparim korkusuyla garantiye oynamiyor selcuk gibi.elinde geleni yapmaya calisiyor ...

Yallah belhanda yallah
On numaraların yüz karası yallah
Uslanmıyorsunda artık bıktım senden yallah
Nerede hagi snejder nerede sen haydi yallah
Evli evine köylü köyüne yallah
Seni istemiyoruz artık yüzsüz herif yallah

Başıma top gelse uzaydan önce senden bilirim
Evde senin yüzünden televizyon kırdığımı bir ben bilirim
Leyla gibi dolaşıyorsun sahada bak adam ol belhanda
Hayalarını tekmelerim bak akıllı ol belhanda
Ağzıma geleni söylüyorum sana annemden dayak yiyorum
Neden beni günaha sokuyorsun bak şimdi sövemiyorum sana
Deliliğinden bıktık artık defolmanı istiyoruz
Arabistanda seni istiyor yallah belhanda
Mazur gör beni gönlümün sultanı
Ağlıyorum Çünkü;
Herşeyini her şeyimi…
Mutlu değilim olabilirmi..
Unutursun diyemi
Teslim etsem kendimi sana yine kalbim sever mi beni…

Rengim atıyor seni görünce anlıyormusun
Elim titriyor sanki görüyormusun
Canımı cananımı vermemi istiyormusun
Ektiğim çiçekleri kokluyormusun
Prezervatifim nerede biliyormusun

N eler oluyor burada böyle
E ller ne şiirler yazıyor öyle böyle

D erler Belhandaya Kazma
İ yisiyle kötüsüyle olduk şampiyon amma
Y azma yazma sabrımız taştı arşa
O lur olmaz yerde kaptırdı top
N e der demedi bu taraftar bana
U zun deme kısa deme
Z amandır gelir geçer

N eler oluyor burada böyle
E ller ne şiirler yazıyor öyle böyle

D erler Belhandaya Kazma
İ yisiyle kötüsüyle olduk şampiyon amma
Y azma yazma sabrımız taştı arşa
O lur olmaz yerde kaptırdı top
N e der demedi bu taraftar bana
U zun deme kısa deme
Z amandır gelir geçer
son düzlügü sildim rtaş kb sanatta kufur yoktur!!

Taraftarın bu kadar ortak tepkisi varken, oyuncunun en azından zorla oynatıldığı 10 numaradaki tatmin etmeyen skoru belliyken, yazın Afrika Kupası oynamış olarak az da olsa piyasası varken neden elden çıkarılmaz anlamıyorum. Herkes 10'a satılacak diye bir kaide yok, 2 yıl önce alınıp 2 şampiyonluk kazanmış bir oyuncu, 5 milyona alan varsa yollayın. Hem maaşından kurtulursunuz, hem de az zararına satarsınız. Ki oyuncu bugüne kadar yaptıklarıyla hiç değilse o aradaki 2-3 milyonluk farkı rahat kapatacak kadar iş yapmıştır bu kulüp için. Sanki her işimizi karlı yapıyormuş gibi yaptığımız yanlış transferleri bile az zararla atma derdindeyiz. Daha yeni Emre Akbaba'ya 4 milyonu bayılmamışız gibi. Satın gitsin abi, neden insanları kanser ediyorsunuz ki?

Bu yıl çıplak gözle izleyeceğim arkadaşımız. 2 yıldır bu adamı televizyonda izlerken bana Sneijder'in son senesini hatırlatıyor renktaşlar. Selçuk'tan pas alabilmek için 60 dakika oraya buraya deplase olmaktan fiziken bitiyordu ve "beli dönmüyor, faydasız, gitsin" deniyordu Sneijder reis için.

Bu, fiziken bitmese de moralman bitiyor. Sinirleniyor pas alamayınca. Maç içinde, içinden "ulan altı üstü topu şu koştuğum yere doğru atacak veya doğru yere duvar pası yapacaksınız, siz nasıl futbolcu oldunuz kardeşim!!1" demiyorsa ne olayım.

Ağır çekim Donk
Yan pascı Selçuk
Pas atma özürlü N'diaye ile oynasanız sarılır ağlarsınız bile bu adama. Ben hocanın ısrarını ve gördüğü ışığı anlayabiliyorum. Zaten olmadığı maçlarda gördük ne hale gelindiğini.

Bu yıl etrafında tabiri caizse beyni olan oyuncular olacak. Kendisi ile ilgili en doğru değerlendirme bu sezon sonunda yapılabilir bence.

yeteneksiz bir adam olsa sana süper kupayı kazandırmazdı , bu adamın fiziksel ya da yetenek sıkıntısı yok.

ayrılmak istediği takımla son maçına çıkan bir oyuncu gibi oynadı , sıkıntısı her zaman mental.

4 milyon Euro Maaş verip Canı isterse oynamasını bekliyoruz.Oynarsa da arapası,şut filan da atacak yeteneği yok verkaç yapar en fazla :red:

Sneijder'in 9-10 ay boyunca gol ve asist üretemediği dönemleri de biliyoruz. Hani şu ligi önce dördüncü daha sonra da altıncı bitirdiğimiz sezonlar.

Abi bunların yüzünden Belhandacı olacağım. Sneijder vurunca resital Belhanda vurunca şut tekniği yok.

Atılırda bu kadar atılmaz yani. Yok 2-3 sene
Doğrusu 10 numara gol atamaz mı yaa denilen adam o yıl avrupanın en çok asist yapan ikinci oyuncusuydu (hani şu yeni nesil on numara olan adamın 2 senede kastığı asist sayısı kadar asist yapıp yerden yere vurulduğu sezon) ama bizim doyumsuz taraftarımız alanyaya akhisara asist yaptı diye kendi kendine triplere giriyordu.

İşi boşuna sidik yarışına sokmaya gerek yok. Belhanda muadili bulunmayacak bir oyuncu değil boşuna ısrar edilmesine gerek yoktu ocakta satmadık evet takımı bozmayalım dedik ama o gün sezon sonu için sözleşip yerini daha genç ve ucuzu ile doldurup kalan parayla da şimdiki içeride olduğumuz miktarı kapatıp diagnenin keyfini beklemeyecektik.

Ha gel gelelim diagne ve belhanda konusunda oyunculara bu yıl performans konusunda bir kelime etmem etmeyeceğim. Bu ikisine yapacağımız tüm eleştiriyi yönetime ve bunları takıma alıp seven futbol kurulumuza yapmamız gerekir. Bu adamlar maksimum ben bu kadarım dedi 6 aydır yatan bir transfer ekibiyle bu kadar yani

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt