# Mostafa Mohamed - Sayfa 363 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
taktiğe uymuyor ve penaltı kaçırdı gibi bahanelerde gönderilebilirdi de tabi

halil tabi gomisin kopyası olduğu için tartışmasız 11de bunu da belirtmekte fayda var
:)

Aynen FT almak için kendini yırttığı adamı kompleksleri yüzünden oynatmıyor. Gomis'i de zaten penaltı kaçırıp güldü diye yolladı. Halil istenen oyuna en uygun adam. Israrla oynatmasını yanlış bulsam da ilk 11'e en yakın isim de o. Diagne ve Mostafa'yı da görüyoruz oynadıklarında. Hadi Diagne dengesiz diyelim sağı solu belli olmuyor. Gözünüzde fazla büyütüyorsunuz Mostafa'yı.

Hocanın oluşturduğu psikoloji ile her hatası batan adam.Oynadığı az süreye rağmen takımda gol beklentisi en yüksek adam ama oynatılmaması normal görülüyor. Eksikleri tabiki olacak ve eksiklerini geliştirecek olan teknik ekip. Bu skill hocada ve ekibinde olmadığı için de bu yapılanma terim ile baştan sakat doğar deniyordu. Hazır oyuncu aşığı,konformist bir td ile bu kadar.

bu adamın galatasaraya geldiğinden bu yana aldığı süre 1700 dakika

yani 20 maç bile değil

bu sürede 12 golü var

bunların azımsanmayacak kısmı ise zaten yarım yarım oyunlar ve oyun sıkıştığında girdiği dakikalar

üst üste oynadığı da yok ayrıca

goller bir tarafa oyun içerisinde katkı meselesine gelince de

topla çıkarken zorlanan takım şişirdiğinde mutlaka ama mutlaka o topa vuran ya da rakibin düzgün vurmasını engelleyerek baskı yemeyi zorlaştıran biri

evet belki top alışverişinde ilerlemeli ama oynamayan adam nasıl ilerleyecek ki

halil ile yan yana oynasınlar mesela ne oalcak

kaldı ki şu ligin bir bugı varsa o da diagne gibi mohammed gibi güçlü santrafordur

ama biz bir türlü kullanamıyoruz

fener maçında berisha yerine mohammed olsa adamlar göbek atardı

loko maçında iyi oynadı deniyor ya

ondan sonra konya maçına çıkmış ilk 11 olarak ve gol atmış, takımın halini gördünüz o gün

sonrasında ise aldığı süreler 12 dk, 8 dk, 14 dk, 27 dk( ki burada yine gol atmış), ve 7 dk

en son iyi oynadığı denilen maçtan sonra adam oynamamış ki doğru düzgün bunun üzerinen adama yükleniliyor

Sorun şu ki topu şişirmiyoruz. Topa sahip olmayı düşünen veya güçlü oyunu olan takım sayısı da bir elin parmaklarını geçmez. Kalan 15 takıma karşı oyunu rakip sahaya yıkmak zorundasın. Ya Mostafa oyununu geliştirecek ya da Halil bitiriciliğini geliştirecek. Diagne'yi yine saymıyorum. Ruh haline göre iyi ya da kötü her şeyi yapabilir.

o zaman da işi en başa sarmamız lazım

hocanın geldiğinden bu yana alınan santraforun haddi hesabı yok

aralarında belki biraz falcao hocanın oyununa uygun adamdı onu da ben istemedim diyor anladığım kadarıyla

istedikleri ise ne hikmetse oynatmak istediği oyuna uymuyor

diagne ve mohammedin maliyeti 15+ iken biz bu oyunu başka eksikleri olan ama herşeyden önce bizim oyuncumuz olmayan biriyle deniyoruz

peki bu süreçte ele geçen kupada olmadığına göre bu maliyetlerin hesabı olmayacak mı?

eğer oyunumuz bunlara uygun değilse neden diagne ve mohammede para gömüldü(hatta luyi de eklenebilir pas oyunu için ama konu o değil)

yok bu oyuncular iyiyse o zaman oyunumuzu değiştirmek gerekmez mi?

Diagne'yi yine dışarda tutuyorum. Transferi net yönetim beceriksizliği çünkü. FFP bütçesini yaz transfer sezonuna aktarma amaçlı yapıldı. Adam şampiyonluk kutlamasına bile gelmedi. Arabistan piyasası patlayınca da elde kaldı. "Ya Diagne ya da transfer yok" denirse tabi ki Diagne deyip medyaya karşı da arkasında duracak. Mostafa'nın bazı meziyetlerini beğenip ben buna oyunu öğretirim demiş olabilir. Temel ve eleştirilecek problem bence bu. Oyuna daha uygun ama gelişime açık oyuncular tercih edilmeliydi. Ya da bu oyuncuları parlatacak oyun oynanmalıydı.

Geçen sene 4-4-2 çıktığında kötüydü ama bu sene şunu bi denesek:

Muslera
Boey Nelsson Marcao PvA
Morutan Cicaldau Berkan Kerem
Mostafa Halil

Üst Alt