#13 Alex Telles - Sayfa 200 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Keşke arkaya adam kaçıran bir sol bekimiz olsa idi, son maçlarda oynayan bekimiz bizzat kendisi rakibe pozisyon hazırlıyor.

Son düzenleme:
Önündeki adama orta açtırmaması gerektiğini bilmeyen Riera'dan mı zayıftı? 3 metreden savunuyordu adamı Riera.

Hayır Lato denilen adamı izlediniz, Carole'u izlediniz sıfırdan çıkardığınız mana ne merak konusu.

Ashley Young da sol bek oynuyor onun savunması da sıfır o zaman.

O dönem de bunları tartıştık bu zihniyete kalsa Telles'e kimse para vermezdi, adam kar ettirdi üstüne CL seviyesinde oynuyor Porto da nasıl takımsa defansı sıfır bile olmayan adamı oynatıyor.

Ben defansı sıfır demedim Keramettin. Bana göre defansı zayıf bir bekti hatta rieradan bile, benim futbol mantalitemi veya bu fikrimi yanlış bulabilirsin, ben böyle düşünüyorum. Sizin mantaliteniz v.s hedef göstermenin lüzumu yok.

Carole un hiçbir vasfı iyi değil onu hiç karıştırmaya gerek yok. Ashley young desen wing back adam ne alaka konumuz ile. Ben telles eleştirisi getirmedim ayrıca bana niye patlıyorsun şimdi.

Ben defansı sıfır demedim Keramettin. Bana göre defansı zayıf bir bekti hatta rieradan bile, benim futbol mantalitemi veya bu fikrimi yanlış bulabilirsin, ben böyle düşünüyorum. Sizin mantaliteniz v.s hedef göstermenin lüzumu yok.

Carole un hiçbir vasfı iyi değil onu hiç karıştırmaya gerek yok. Ashley young desen wing back adam ne alaka konumuz ile. Ben telles eleştirisi getirmedim ayrıca bana niye patlıyorsun şimdi.
Sana patlamak gibi bir niyetim yok ancak abarttığınızı düşünüyorum ve bu algının da iki oyuncunun geldiği dönemlerdeki takımsal durum olduğunu düşünüyorum.

Ashley Young normalde kanat forvet iken sol bek oynadı çokça son 2 yıldır bildiğin 4-4-2deki bek pozisyonu. Bundan kastım da Dünya futbolunda sol bek olmadığını göstermek.

İki yönü de iyi oynayan bek var mı Türkiye'de mesela?

Sana patlamak gibi bir niyetim yok ancak abarttığınızı düşünüyorum ve bu algının da iki oyuncunun geldiği dönemlerdeki takımsal durum olduğunu düşünüyorum.

Ashley Young normalde kanat forvet iken sol bek oynadı çokça son 2 yıldır bildiğin 4-4-2deki bek pozisyonu. Bundan kastım da Dünya futbolunda sol bek olmadığını göstermek.

Clychi, mariano, Adriano.. İki yönünde de fena sayılmaz bunlar.

Hamzaoglu döneminde Yasin ve Sneijder ile cok uyumluydular,hatta Yasin'in bizde oynadigi en iyi sezondu bunda telles'in de katkisi oldu

Clychi savunma anlamında çok iyi değil ama ligimizde yeterli işte yinede bence. Pinto olabilir evet ek olarak.

Lafın kısası pek fazla yok işte demek istedin gibi.
Cidden Dünya'da da yok. Marcelo,Alaba, Alba, Mendy, Sandro var üst seviye olarak.

Çoğu takımda kanattan bozma ya da sıradan adamlar oynuyor. Malum solak oyuncu sıkıntısı var zaten üstüne bek pozisyonu daha büyük problem.

Tr de yok iki yönlü bek. Akhisarlı miguel lopes biraz ama onunda seviyesi düşük. Bir adam x işi çok iyi yapıyorsa diğer işini biraz daha zayıf yapabilir. Mesela çok hızlı bir adam aynı zamanda çok teknik ve akıllı oynamayabiliyor. Bu doğal birşey. Telles kendini ispat etmiş bir adam artık, tutup da şöyle kötü oyuncu v.s denemez. Ben bizdeki hali üzerine bir görüş belirttim hücum aksiyonlarını da övdüm. Genel bir değerlendirmeydi.

Dünya futbolu değişiyor. Guardiola mesela geriden oyun kuran aslen bek olmayan bir adamı koyuyor o bölgeye(fabian delp). Bek kavramı evrimleşecek belkide ilerleyen dönemde. Ben yeni sistemlerde sabit mevkilerin artık kalmayacağını düşünüyorum ilerleyen zamanda. Herkes ortak bir göreve odaklanacak gibi. Orta alanlar genişleyecek.

telles bi 14 15te oynadi orda da sinirdan ve arada malliklar yaptigindan olcanla degiserek oynuyodu
ne anlatiyonuz 4 saattir cozemedim
oynadiginda ne takimin en iyisiydi ne en kotusu
hucumda daha iyiydi tabi ama cok fark yaratan bir oyunu yoktu
latoyu falan bu ise karistirmak abes heralde 2015te aman 2 seneye lato gelecek bu herife laf etmeyelim diyecek hali yoktu milletin
carolun ilk senesini tellesin bizdeki performansina tercih ederim
ama simdi sorulsa telles daha uygun olur bek performansi ligde ve futbolda giderek ehem kazanmakta, hizli bir bek fark yaratabilior.

Tr de yok iki yönlü bek. Akhisarlı miguel lopes biraz ama onunda seviyesi düşük. Bir adam x işi çok iyi yapıyorsa diğer işini biraz daha zayıf yapabilir. Mesela çok hızlı bir adam aynı zamanda çok teknik ve akıllı oynamayabiliyor. Bu doğal birşey. Telles kendini ispat etmiş bir adam artık, tutup da şöyle kötü oyuncu v.s denemez. Ben bizdeki hali üzerine bir görüş belirttim hücum aksiyonlarını da övdüm. Genel bir değerlendirmeydi.

Dünya futbolu değişiyor. Guardiola mesela geriden oyun kuran aslen bek olmayan bir adamı koyuyor o bölgeye(fabian delp). Bek kavramı evrimleşecek belkide ilerleyen dönemde. Ben yeni sistemlerde sabit mevkilerin artık kalmayacağını düşünüyorum ilerleyen zamanda. Herkes ortak bir göreve odaklanacak gibi. Orta alanlar genişleyecek.
Mendy sakat olmasa yeni 1 numara o olacak zamanla.

Yasin gibi kazmayı oynatan adamdır Telles. Yasin o gittiğinden beri ne kadar çöp olduğunu görüyoruz. Ayrıca savunması kötü lafını da anlamıyorum. Büyük takımın beki hücumcu olmalı zaten. Sen doğru yapıyla onun açıklarını kapatacaksın. Dani Alves mükemmel savunmacı mı mesela? Hayır. Adamın zaten doğru düzgün savunmaya geldiği bile yok.

Resmen bedavaya sattık adamı. Sol bek kıtılığı çekilen dünyada böyle potansiyel o fiyata gitmemeliydi.

Carole ilk geldiği zaman fena oynamıyordu. Ne Telles gibi hücuma katkısı vardı, ne de Riera gibi oyun kurabilen bir bekti. Etliye sütlüye karışmayan bir adamı millet öve öve bitiremedi. Geçen sene iyi yaptığı tek şey olan savunma görevini de yapamayınca herkes defosunu görmüş oldu. İki Fenerbahçe maçında da Carole'ün arkasına kaçırdığı adamlar yüzünden gol yedik. Şimdi bakıyorum Sevilla kadro dışı bıraktı adamı. Telles gümbür gümbür top oynuyor, biz Lato'yu izlemeye devam edelim.

Yasin gibi kazmayı oynatan adamdır Telles. Yasin o gittiğinden beri ne kadar çöp olduğunu görüyoruz. Ayrıca savunması kötü lafını da anlamıyorum. Büyük takımın beki hücumcu olmalı zaten. Sen doğru yapıyla onun açıklarını kapatacaksın. Dani Alves mükemmel savunmacı mı mesela? Hayır. Adamın zaten doğru düzgün savunmaya geldiği bile yok.

Resmen bedavaya sattık adamı. Sol bek kıtılığı çekilen dünyada böyle potansiyel o fiyata gitmemeliydi.
Anlatmak istediğim bu benim de.

Üst Alt