13 Yaşındaki Genç Kız Kendini Asarak İntihar Etti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

13 Yaşındaki Genç Kız Kendini Asarak İntihar Etti

Kayseri'nin Melikgazi İlçesinde 13 yaşındaki genç kız, kendisini doğalgaz borusuna asarak yaşamına son verdi.

Edinilen bilgiye göre ilçeye bağlı Keykubat Mahallesi Akıncılar Caddesi üzerinde meydana gelen olayda 13 yaşındaki S.A., ikametinde yalnız olduğu sırada kendisini doğalgaz borusuna asarak intihar etti. Bir süre sonra eve gelen ailesi tarafından fark edilen S.A.'nın, çağırılan sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde hayatını kaybettiği belirlendi. S.A.'nın cansız bedeni, polis ekipleri tarafından yapılan incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

DHA

Tanrı'nın yüzünden değil kötü insanların yüzünden intihar etti. insanlar artık daha tehlikeli ve durduracak bir yasa ve koruyacak kolluk birimi de yok. bu topluma çocuk getirmek ve büyütmek çok zorlaştı.

13 yaş sizofreni , psikoz gibi hastalıkların görülmesi için çok erken bir yaş.

Ciddi bir travma yaşamadıysa hayat dolu olması gereken bir yaşta neden intihar etsin.

Çok yazık.

13 yaş sizofreni , psikoz gibi hastalıkların görülmesi için çok erken bir yaş.

Ciddi bir travma yaşamadıysa hayat dolu olması gereken bir yaşta neden intihar etsin.

Çok yazık.
Bu konuda yanlışın var . Şizofren hastalığı yaşla alakası olmayan bir hastalıktır.

18 yaşından öncesi ve 13 yaş öncesi ile ilgili özel tanımlaması bile mevcut. Birisi erken başlangıclı şizofren diğeri çok erken.....

Imza :

Uzman dr. Işılay Altıntaş

Yakın çevremde bu hastalığı yaşayan gencecik bir yeğenim olduğu için bir düzeltmek istedim yorumunu izninle.

Bu konuda yanlışın var . Şizofren hastalığı yaşla alakası olmayan bir hastalıktır.

18 yaşından öncesi ve 13 yaş öncesi ile ilgili özel tanımlaması bile mevcut. Birisi erken başlangıclı şizofren diğeri çok erken.....

Imza :

Yakın çevremde bu hastalığı yaşayan gencecik bir yeğenim olduğu için bir düzeltmek istedim yorumunu izninle.
bir yanlışım yok insidans olarak 15 yaş öncesi çok az.

Epidemiology of Schizophrenia: Review of Findings and Myths

The force of morbidity for schizophrenia peaks in young adulthood. The age of onset varies between men and women, where males tend to have a younger onset 7. The peak incidence for males and females is in the decade 15–24. The peak for young adults is more marked for males, and the females have a second peak in the years 55–64

Schizophrenia Facts and Statistics
Schizophrenia is a disease that typically begins in early adulthood; between the ages of 15 and 25. Men tend to get develop schizophrenia slightly earlier than women; whereas most males become ill between 16 and 25 years old, most females develop symptoms several years later, and the incidence in women is noticably higher in women after age 30. The average age of onset is 18 in men and 25 in women. Schizophrenia onset is quite rare for people under 10 years of age, or over 40 years of age. The diagram below demonstrates the general "age of onset" trends for schizophrenia in men and women, from a representative study on the topic.

1523714380512.png

*Yeğenin için üzgünüm gencecik yaşta sosyal hayatını kısıtlayan çok zor bir hastalık , umarım ciddi derecede değildir.

Aslında demek istediğim bu hastalığın tanı konulup intihar etme kararına götürecek kadar ilerlemesini bu kadar genç yaşta beklemeyiz.İstisnalar erken onset tutulumlar elbette olacaktır , ama ne kadar erken tanı konursa o kadar tedavi şansı mümkün.

Imza :

bir yanlışım yok insidans olarak 15 yaş öncesi çok az.

Epidemiology of Schizophrenia: Review of Findings and Myths

The force of morbidity for schizophrenia peaks in young adulthood. The age of onset varies between men and women, where males tend to have a younger onset 7. The peak incidence for males and females is in the decade 15–24. The peak for young adults is more marked for males, and the females have a second peak in the years 55–64

Schizophrenia Facts and Statistics
Schizophrenia is a disease that typically begins in early adulthood; between the ages of 15 and 25. Men tend to get develop schizophrenia slightly earlier than women; whereas most males become ill between 16 and 25 years old, most females develop symptoms several years later, and the incidence in women is noticably higher in women after age 30. The average age of onset is 18 in men and 25 in women. Schizophrenia onset is quite rare for people under 10 years of age, or over 40 years of age. The diagram below demonstrates the general "age of onset" trends for schizophrenia in men and women, from a representative study on the topic.

Ekli dosyayı görüntüle 20495

*Yeğenin için üzgünüm gencecik yaşta sosyal hayatını kısıtlayan çok zor bir hastalık , umarım ciddi derecede değildir.

Aslında demek istediğim bu hastalığın tanı konulup intihar etme kararına götürecek kadar ilerlemesini bu kadar genç yaşta beklemeyiz.İstisnalar erken onset tutulumlar elbette olacaktır , ama ne kadar erken tanı konursa o kadar tedavi şansı mümkün.
Evet çok nadir rastlanan bir hastalık genç yaşlarda dediğin gibi. Hiç olmaz dedin gibi algıladım deminki mesajında ondan cevap yazdım açıkçası. Yanlış anladıysam kusuruma bakma

Evet çok nadir rastlanan bir hastalık genç yaşlarda dediğin gibi. Hiç olmaz dedin gibi algıladım deminki mesajında ondan cevap yazdım açıkçası. Yanlış anladıysam kusuruma bakma
yok estagfirullah aslında farkındalık yaratması açısından tartışmak bilgi paylaşmak güzel ve herkes için faydalı :hat:

Tanrı'nın yüzünden değil kötü insanların yüzünden intihar etti. insanlar artık daha tehlikeli ve durduracak bir yasa ve koruyacak kolluk birimi de yok. bu topluma çocuk getirmek ve büyütmek çok zorlaştı.

Harbiden Allahin boyle intihar islerinde parmagi oldugunu dusunenler var mi? Allah'in intihar gibi gereksiz bos aksiyonu olmayan seylerle isi olmaz. O ibrahimin oglu ismaili kurbanlik koyun gibi kesmesini izlemekten daha zevk alir. Veya milyarlarca buyuk bas hayvanin uzerine 8 kisi cullanip girtlaklamasi bayramdir bayram!

yok estagfirullah aslında farkındalık yaratması açısından tartışmak bilgi paylaşmak güzel ve herkes için faydalı :hat:
Bizim dışımızda kim var da faydalanacak üstat yemeyelim birbirimizi zaten hepimiz galatasaray delisiyiz çok daha sağlıklıymış gibi yorum yapmayalım şahsen ben deliyim oradan biliyorum hürmetler :)

Artık kim taciz etti, kim ne yaptı da, dini baskı mı yaptılar ne bok yediler de, 13 yaşında bir çocuk kendini asıyor?

AKP hükümeti olayın üzerini örter zaten medya ellerinde bunun haber yapılması bile mucize.

ergenlik dönemi insanın en çok bunalım yaşadığı dönemdir. Doğru ilişki kurulmazsa her şey yaşanabilir. Çok üzücü bir durum.

Kayseri taraflarından nedense böyle haberler giderek çoğalmaya başladı gibi geliyor bana.Nedenini bilemiyorum ama birkaç kere daha bu tarz haberler görmüştüm o taraftan yanılmıyorsam

Üst Alt